Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Harpia Acoustics


cichom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was ponownie.

Postanowiłem publicznie podziękować Panu Jerzemu z Harpia Acoustics za okazaną pomoc. Kolumny które widać powyżej na zdjęciach to własność mojego przyjaciela który na czas wyjazdu na narty pożyczył mi je do odsłuchu i zapoznania się z charakterem brzmienia. Gdy już wiedziałem, że przyjaciel wraca to zacząłem pakować sprzęt i wydarzyła się zupełnie nieprzewidywalna i abstrakcyjna dla każdego audiofila sytuacja ... przebiłem głośnik niskotonowy nożykiem którym obcinałem taśmę!!! Nikomu nie życzę znalezienia się w takiej sytuacji biorąc pod uwagę, iż kolumny nie są jego własnością.

Pomimo weekendu i późnej pory postanowiłem zadzwonić do Pana Jerzego. Opowiedziałem całą sytuację i to jak źle się czuję. Reakcja Pana Jerzego była EKSPRESOWA!!! głośnik miałem można powiedzieć natychmiast w domu. Na całe szczęście nic nie zmieniło się w brzmieniu.

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję Panie Jerzy a Państwu przeglądającemu ten wątek nawet po latach serdecznie polecam firmę działającą w taki właśnie sposób i tak dobrze dbającą o klienta.

Pozdrawiam Serdecznie Sławomir Łaski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie przetworniki siedzą w Harpiach Amstaff Minii?

Czy kubatura jest wspolna dla obu przetworników basowych i tym samym oba otwory bass-reflex są jednakowo strojone?

Wszystkie głośniki mają filtr 1-rzędu, czyli 1 element bierny (i zapewne tylko 2 elementy dla średniotonowca), nawet wysokotonówka?

 

Wyglądem przetworniki troche przypominają STX-a

Edytowane przez ar_w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magia, nie magia... dla jednych magia, dla innych już nie, nie wspominając o akustyce pomieszczenia i reszty zestawu, do którego nie każde kolumny podpasują.

Niemniej, wydając parę tyś na pudełka chcę wiedzieć na co wydaje pieniadze i dlaczego wlasnie na nie :]

 

 

Generalnie nastawiony byłem (jestem) na Paradigm Studio 60v5 i taka propozycja Harpii padła i mnie dręczą.

Edytowane przez ar_w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać zestawu szanownego forumowicza Laska ( pozdrawiam Sławku ), gra przestrzennie, analitycznie, z dużą ilością detali ( jak dla mnie troszkę bezdusznie ), jednak nie moja to bajka dźwięku ;P ja wolę życie i emocje w muzyce, czarowanie dźwiękiem, stoję po prostu po ciepłej stronie MOCY ;P

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów Harpia Acoustic ( sam się przymierzałem do 300B mini, nie wypaliło ehh )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o Paradigmach przy Harpiach mogą co najwyżej postać w kącie (miałem u siebie i wiem co mówię) ;) Harpii słuchałem z 3 wzmacniaczami Nad, lampa KT88 i moja hybryda z każdym z tych zestawów grało bardzo dobrze tzn na tyle dobrze ile te wzmacniacze mogły dać z siebie. Harpia to bardzo neutralny i naturalny w odbiorze produkt. Odpowiednie ustawienie odwdzięczy się taką sceną i przestrzenią, że nie będziesz mógł zamknąć buzi przez długi czas ze zdziwienia :) Na serio gorąco polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy kto jakiej muzyki słucha i jaki odbiór preferuje, nie ma co odstawiać Paradigmów, bo wystarczy zauważyc nawet na rynku wtórnym (chocby allegro), praktycznie nie ma tych kolumn w sprzedaży z drugiej czy nawet 3-ciej ręki, a Harpie np. są ;)

To świadczy tylko o tym, że Paradigmów ludzie nie sprzedają na rzecz innych, z lepszym brzmieniem kolumn, bo ja np. nie widziałem użytkowników niezadowolonych z Kanadyjskiej produkcji, bo jako nieliczne konstrukcje wprowadzają do dźwięku dynamikę, życie.

Naturalność kojarzy się ze spokojem, płaskością, czyli nudnością, zaśnięciem, co kto woli, ale nie oceniam, poki nie przesłucham tych Harpii, byc moze bede ich uzytkownikiem.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Ludzie mający paradigmy w domu moim zdaniem nie mają pojęcia jak powinien brzmieć dany instrument, nie ma to nic wspólnego z prawdziwym dźwiękiem na żywo... kiedyś je przerabiałem i są to kolumny do muzyki pop, elektroniki i KD, gdzie inne rzeczy się liczą :)

Wiele osób po prostu nie powinno słuchać muzyki, jeżeli sztucznie ją "udoskonalają" tzn że nie przyjmnują rzeczywistości,

ale jak im to sprawia radość....

 

P.s. To że paradigmów nie ma na rynku wtórnym a harpie są to akurat źle świadczy o naszych audiofilach :)))

Edytowane przez masterofdeath6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie smieszne argumenty przytaczają, ale ciekawie sie to czyta mimo wszystko ;)

Osobniki mające Paradigmy, sluchają po prostu rocka i metalu, przy których liczy się ciepłe brzmienie z charakterem, biorac pod uwagę mnogość harmonicznych jakie musi odtworzyć, gdzie zbyt analityczne przetworniki po prostu się pogubią lub nie daj bóg dadzą efekt "przerzucania gwoździ" które drażni ucho i zamiast delektować się, muzyka staje się katorgą, oraz fakt, ze sposób nagrania muzyki w studio pozostawia wiele do życzenia, i pomimo nagrania na CD, audiofilskiego odtworzenia z kablem za pare kpln nic tu nie pomoże, wręcz przeszkodzi.

 

Ja bym to porównał do kobiet, naturalne kobiety są nijakie, pare sztuk się znajdzie ze im z tym do twarzy, ale tak samo parę utworów się znajdzie, ktore przy naturalnym brzmieniu typowo "FLAT" bedzie sie dało słuchać.

Przerysowany makijaż odrzuca, podobnie zbyt podbarwione brzmienie rowniez, ale delikatna tapeta dodaje subtelnosci, podkreśla i wprowadza życie, urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są paradigmy i paradigmy. Takie generalizowanie to świadczy niestety o braku dojrzałości i dystansu... Większość pewnie słuchała serii monitor w tanim towarzystwie, albo i tego nie słuchała, tylko się naczytała "relacji" i powtarza bezmyślnie dalej. Chciałbym zobaczyć miny mądrali, którzy posłuchaliby wokalu i instrumentów akustycznych z serii signature...

 

Ludzie mający paradigmy w domu moim zdaniem nie mają pojęcia jak powinien brzmieć dany instrument, nie ma to nic wspólnego z prawdziwym dźwiękiem na żywo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć miny mądrali, którzy posłuchaliby wokalu i instrumentów akustycznych z serii signature...

 

Ja jestem mega zadowolony już ze Studio. Najbardziej mi się podoba w Paradigmach, że oprócz jazzu, którego również słucham doskonale spisują się w metalu/hardrocku.

Aczkolwiek tak jak wspomniałem chętnie porównam Amstaff Mini.

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KotD, widzę po wpisie na audio com pl, ze pomimo iz masz harpie, męczą Cie wciaż paradigmy :-)

Witam,

na początku tłumaczę się z nowego konta, ale niestety nie mogę aktywować poprzedniego po próbie zmiany adresu e-mail.

Ze strony administratora nie ma odzewu po kilkukrotnym zgłoszeniu problemu.

Trudno. Będę musiał działać na nowym koncie.

 

Co do Paradigmów i mojej wypowiedzi na stronie "audio.pl". Ta moja wypowiedź była poczyniona chyba w listopadzie lub grudniu, gdy przymierzałem się do zakupu kolumn.

Od kilkunastu dni mam Harpie i jestem bardzo zadowolony.

Paradigmy po krótkim odsłuchu też mi się podobały z tym małym "ale", o którym pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm Signature to niewatpliwie klasa wyżej niż Monitor i to ten model moim zdaniem można dopiero porównywać do Harpii. Mogę się mylić :)

 

Mam Amstaff Mini i jestem bardzo zadowolony. Każda zmiana nawet drobnego elementu jest tu słyszalna, jak na dłoni i dlatego mają niesamowity potencjał. Pomimo naturalności potrafią pokazać emocje. To granie nie ma nic wspólnego z suchością i nijakością. To nie jest surowe granie typu flat! Są moim zdaniem bardzo uniwersalne, bo można modyfikować brzmienie pod własny gust doborem pozostałych elementów toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dementując opinie, którą jak widzę źle ludzie odebrali, że nawet mentalnie dostało mi się od Pana J.

 

W żaden sposob nie oceniłem Harpii, w żadnym zdaniu nie było mowy o ich jakości, odtwarzaniu, itp. Wręcz przeciwnie - wierze w to, że to dobre kolumny i że są warte uwagi i na pewno jesli bedzie mozliwosc odsluchania, to ich odsłucham.

 

Dementowalem natomiast stwierdzenie, że naturalnośc jest drogą do ideału - nie jest, podobnie jak to, ze Paradigmy można odstawić w kąt, bo kazdy ma rozne preferencje oraz rozny sposob interpretowania naturalności

Edytowane przez ar_w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KotD, widzę po wpisie na audio com pl, ze pomimo iz masz harpie, męczą Cie wciaż paradigmy :-)

Co do Paradigmów i mojej wypowiedzi na stronie "audio.pl". Ta moja wypowiedź była poczyniona chyba w listopadzie lub grudniu, gdy przymierzałem się do zakupu kolumn.

Od kilkunastu dni mam Harpie i jestem bardzo zadowolony.

Paradigmy po krótkim odsłuchu też mi się podobały z tym małym "ale", o którym pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzując moje pytanie chodzi mi o opinię klientów firmy, którzy ostatnio zostali szczęśliwymi posiadaczami jej produktów - najbardziej oczywiste oceny: rzetelność terminowość, jakość itp.

 

(Nota bene szczerze kibicuję firmie i życzę jak najlepiej zresztą od bardzo dawna.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem kolumny Harpia Amstaff Mini w sierpniu zeszłego roku. Kontakt z właścicielem firmy bardzo dobry. Zarówno mailowy jak i telefoniczny. Zakupu natomiast dokonałem w sklepie internetowym, który również mogę polecić, jako pośrednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.