Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Harpia Acoustics


cichom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ucher -y Dancer Mini 2 są ładniejsze od Amstaffów

 

I Ucher-y chyba lepiej brzmią skoro nie wszedłeś w większe modele Harpii ?

 

Tak, WAF był bardzo istotny :). Brzmią też inaczej zwłaszcza bas jest obfitszy, w dużym pomieszczeniu najtrudniej o ten zakres. No a jak poprawisz bas to zmienia się balans tonalny całości. Mają też wady, to pierwsza seria ze zbyt cienkimi ściankami, czeka mnie wyklejanie środka matami bitumicznymi. Ale bilans jest na plus choć niestety cena też znacznie wyższa niż Harpie, nawet w second hand, dlatego Amstaffy idą pod młotek choć planowałem zostawić w rodzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dzięki uprzejmości forumowego kolegi (pozdrawiam :) ) mogę dołączyć do klubu z moimi Amstaffami Mini, że tak powiem w zalecanej konfiguracji. Kolumny obalają mit, ze nie da się wstawić 3-drożnych kolumn do małego pokoju. U mnie tymczasowo grają na ~12mkw. Nie ma mowy o jakimkolwiek dudnieniu, wiadomo, w większym pomieszczeniu byłoby lepiej, ale to za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam!

Czy słyszał ktoś jak Roksan M2 amp gra z głośikami Harpii?

Rozpatruję Amstaff Mini, lub 300B mini, z tym, że lubię głośne odsłuchy, spodziewam się też dobrze kontrolowanego basu z odpowiednią spręzystością, krągłością i silnym uderzeniem. Z góry dzięki za wpisy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz głośne odsluchy to zapomnij o Caspianie. Będzie miał problemy z wysterowaniem kolumn Harpii no chyba, że 300B Mini, ale tam znów bez szaleństw bo one mają 40W. Obecnie odsłuchuje Calyx CTI i to świetny wzmacniacz. Wiem, wiem maleństwo 5kg ale dużo mocniejszy od Caspiana i w wielu aspektach lepszy no i z 300B Mini gra zabójczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zawsze dobrze grają z wyższymi modelami NAD mniejsze Amstaffy bardzo ładnie grają z Caspianem a większe świetnie napędzimy trochę droższym ale też najlepszym z tej stawki Calyx CTI i tu widzę prawdziwą synergię. Jest wszystko i nasycenie, barwy a także super dynamika bas dynamit i obłędna rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Wywiad dla klubowiczów żart. Przeczyta to 50 osób na miejscu Jurka jakbym wiedział, że to dla 50 osób to by mi się z Tobą gadać nie chciało nawet, zwłaszcza, że poprzedni test 300B też był tylko dla klubowiczów. O Heglu i Amphionie jakoś w klubie się nie pisuje.

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Zgadzam się z Wami panowie. Jurek wiedział, że test ukaże się tylko dla klubowiczów. Mogę obiecać, że następną recenzję Harpii napisze ogólnie dostępną. Nie jest to moja wina, niestety wszystko było dość skomplikowane i zależne od wielu zmiennych. Powiem tylko, że wywiad odbył się w lutym, a później wielokrotnie przekładany był termin publikacji. Przyczyn było wiele, łącznie z awarią laptopa i milionem innych przeszkód. Powiem szczerze, że będę pamiętał dłuuuugo to wszystko.

Edytowane przez palton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Harpia: Jurek, I am waiting for answers (email) and other thinks, you know? Hope, you will write soon ;-)

 

@all: very interesting discussion here. If somoebody want to go to tubes: the Line Magnetic Audio Amplifiers are very good.

 

Best regards from germany

´muschard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jurek,

 

it would be awfully nice to get an email from you.

 

@ all: 18 months ago I had a pair harpia doberman in my listening rooms. Electronics was Feickert Blackbird with Lyra Delos, Klyne 7 Phonostage, Klyne 7 Linestage and Valvet 3.5 momo power amps (mk I). I had the possibility to compare the dobermans with the german myro prinz bentheim http://www.open-end-music.de/vb3/showthread.php?t=2569 Myro only produces time coherent speaker. But I had no possibility to change electronics ...

 

The sound of the dobermans was very clear and detailed and has also a real life touch. But I found that the amps don´t control the speakers to 100% satisfaction. Later in Jurek´s room the sound of this speakers was more controled and also more open and wide ...

 

Maybe the next days more about the speakers and may be more about the interaction with Jurek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.