Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Harpia Acoustics


cichom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Prawdopodobnie próbujesz obejrzeć na iPadzie lub iPhone.

Strona wejściowa jest we Flash a te urządzenia nie wspierają tej technologii.

Proszę spróbować na dowolnym komputerze. Zadziała na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Audio_Newby

(Konto usunięte)

Proszę o pomoc. Jaka Harpia do pokoju wytłumionego około 18m2. Sprzęt Micromega IA 100 (moc 2x 100W w 4 omach i 2x 53 w w 8omach). Zestaw gra raczej wyższą średnicą. Bas nie punktowy, średnio kontrolowany. Wysokie tony delikatne bardzo przyjemne i świetna stereofonia. Jest to sprzęt przejściowy. W przyszłości planuje zmiany może na wyższą Micromege albo na coś innego. Ważne więc, żeby kolumny były uniwersalne na lata. Budżet około 8000 zł.

Muzyka: Rock, czasem jakaś elektronika w stylu duftpunka i dużo poważnej/klasyki.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Audio_Newby

(Konto usunięte)

NoNo to 300 B mini też fajne.... tylko, czy ich nie rozsadzę jak są pod lampkę - tranzystorem ;)

 

Gdzie w Warszawie można odsłuchać Harpie ewentualnie wypożyczyć do domu ???

Edytowane przez Audio_Newby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie rozsadzisz nie masz aż tak silnego tego tranzystora :-) fakt mają tylko 4OW, ale przy takiej efektywności zagrają wystarczająco głośno i raczej nie będzie Cie kusić, że kręcić dalej. Natomiast co do brzmienia to ja jestem zachwycony a slyszałem prawie wszystkie kolumny Harpii i uważam, że 300B Mini to wspaniała konstrukcja wystarczy do niej dobry chiński lampowiec żeby osiągnąć brzmienie naprawdę bardzo wysokiej klasy. Bas jest z nich znakomity lampka na EL84 mająca 2x 18W miała taki bas, że ciężko mi było uwierzyć, że to z tej małej lampki taka kontrola i zejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze 300B są lepsze od Mini ale kolega ma 8000zł do wydania a Mini i tak są super.

Przeglądając Hi-Fi i Muzyka natknąłem się na relacje z Audioshow i pokój Harpii dostał tytuł najgorszego dźwięku wystawy. Co o tym myślicie bo jak czytałem relacje ludzi z tegorocznych targów to pokój Harpii był chyba najczęściej podawany jako najlepsze brzmienie wystawy. Nie trudno to odnaleźć wiele osób było zachwyconych. Osobiście myślę, że ten szmatławiec kompromituje się doszczętnie takimi osądami i ja już ich kupować nie będę już dawno miałem przestać ich czytać bo z tego pisma nic nie można się dowiedzieć ani ocen ani pomiarów nic. Porównania z których nic nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

po AS nie można sobie wyrabiać zdania, tam nic nigdy nie gra, zawsze jest chaos i bałagan, ogólnie to tylko warto się jechać nachlać ze znajomymi :)))

tamte pokoje to też kompletna katastrofa akustyczna....

a czemu ludzie mogą ciupać ze nie grało? bo nie lubią prawdziwej muzyki tak jak jest rzeczywiście nagrana - czyli często beznadziejnie?

łatwiej i też chwilowo przyjemniej czasem posłuchać sprzętów, które upiększają i rasują nagrania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello friends of audio! I hope we can also speak in english, because my polish is too wrong ;-) I am Sören from germany and I am very interested in Harpia speakers, because I think, time coherent is the right way to listening to the music. Om my search I found harpia speakers and at the beginning of the last year I listened a few days to the doberman. But I am also very interested in tube amps and so I following the diskussion on the higher efficient harpia speakers on this forum.

 

I tried the doberman with valvet power amps A 3.5 (in U.S.A. called "giant killers") and the performance with the hapia was good, but not really highend ... and so the speakers are going back to Jurek ..

 

What are better amps for the doberman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello friends of audio, I am Sören from germany and I hope it is o.k. to post in english - my polish is not so good ;-)

 

At the beginning of the last year I had the doberman in my house, very fine speakers. Now I´m following this diskussion about harpia and tube amps ... and it´s very interesting for me.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello friends of audio! I hope we can also speak in english, because my polish is too wrong ;-) I am Sören from germany and I am very interested in Harpia speakers, because I think, time coherent is the right way to listening to the music. Om my search I found harpia speakers and at the beginning of the last year I listened a few days to the doberman. But I am also very interested in tube amps and so I following the diskussion on the higher efficient harpia speakers on this forum.

 

I tried the doberman with valvet power amps A 3.5 (in U.S.A. called "giant killers") and the performance with the hapia was good, but not really highend ... and so the speakers are going back to Jurek ..

 

What are better amps for the doberman?

 

 

 

Vielleicht besser auf Deutsch ? ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

czy te kolumny będą nadawać się do domowego słuchania

 

http://harpia.pl/druga/polski/atlas.html

 

chodzi mi o czystą otwartą górę ale bez ziarnistości i żeby nie kuła po uszach, średnica raczej neutralna, za to bas mocny zwarty, twardy, żeby stopa perkusji brzmiała konkretnie a nie miękko

 

Może ktoś posiada te kolumny i coś napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Szukam kolumn obecnie mam Yaqina MC-10L i Primare I21 ale chcialbym w przyszlosci kupic Baltlaba Epoca 2 lub 3.

Pomieszczenie 16m2 chcialbym jakies podlogowce bo lubie poczuc stope na klacie bas jest dla mnie wazny nie moze "plumkac" powinien schodzic nisko miec power i dynamicznie udarzac reszta pasma oczywiscie powinna byc tez dobrej jakosci o ile to mozliwe ;)

Slucham roznej muzyki rock blues gitary kocham i piekne damskie wokale tez bardzo lubie czy Aastaff Micro to kolumny ktore moga mi sie spodobac ?

Mzecie napisac cos o ich dzwieku ? i czy musza grac z lampa czy nie koniecznie ?

Z gory Dziekuje i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

czy te kolumny będą nadawać się do domowego słuchania

 

http://harpia.pl/druga/polski/atlas.html

 

chodzi mi o czystą otwartą górę ale bez ziarnistości i żeby nie kuła po uszach, średnica raczej neutralna, za to bas mocny zwarty, twardy, żeby stopa perkusji brzmiała konkretnie a nie miękko

 

Może ktoś posiada te kolumny i coś napisze

 

Witaj KrzysztofRadziwon,

gram na tych kolumnach od pewnego czasu.Są to głosniki grające niezwykle liniowo nie podbijają żadnego pasma.Góra jest otwarta absolutnie nie kuje po uszach,średnica neutralna,bas zwarty,twardy ale uwaga nie ma go w nadmiarze.Krótko kolumny grające bardzo zrównoważonym, delikatnym dźwiękiem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze 300B są lepsze od Mini ale kolega ma 8000zł do wydania a Mini i tak są super.

Przeglądając Hi-Fi i Muzyka natknąłem się na relacje z Audioshow i pokój Harpii dostał tytuł najgorszego dźwięku wystawy. Co o tym myślicie bo jak czytałem relacje ludzi z tegorocznych targów to pokój Harpii był chyba najczęściej podawany jako najlepsze brzmienie wystawy. Nie trudno to odnaleźć wiele osób było zachwyconych. Osobiście myślę, że ten szmatławiec kompromituje się doszczętnie takimi osądami i ja już ich kupować nie będę już dawno miałem przestać ich czytać bo z tego pisma nic nie można się dowiedzieć ani ocen ani pomiarów nic. Porównania z których nic nie wynika.

 

 

Na forum i wśród znajomych słyszałem tylko bardzo pozytywne opinie o dźwięku Harpii na AS. Dynamiczne i zrównoważone granie było jednym z faworytów wystawy. Do tego ustroje akustyczne - inni wystawcy akurat nie wysilili się żeby wyposażyć tak swoje pokoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.