Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Harpia Acoustics


cichom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Konkretnymi wnioskami podzielę się po osłuchaniu się pod koniec weekendu.

 

I jak tam kolego, osłuchałeś się z Tellurium, jakie wnioski? Napiszesz coś na temat brzmienia?

 

Teluruim właśnie z ciekawości wziąłem do odsłuchu, pieją teraz o nich non stop. Wziąłem i głośnikowe i IC RCA

 

Jakie wrażenia z odsłuchu, jak Tellurium wypadają w porównaniu z Xindakiem, a jak z Hotline?

Edytowane przez profundis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam kolego, osłuchałeś się z Tellurium, jakie wnioski? Napiszesz coś na temat brzmienia?

Osłuchałem się trochę, więc w kilku słowach postaram się podsumować komplet XLR+głośnikowy.

Moja opinia którą częściowo już się podzieliłem będzie trochę odmienna od tej którą przedstawił cichom, jest oczywisty powód dla mnie punktem odniesienia jest Wireworld Orbit - a to sporo niżej niż Xindak cichoma.

Co mogę zatem powiedzieć, po pierwsze jak dla mnie świetna szczegółowość, kultura grania. Brak absolutny syczących/przesadzonych wysokich tonów, talerze perkusji brzmią naturalnie i czysto. Wokale fajnie pozycjonowane - jakby z centralnego głośnika pomiędzy kolumnami. Efekty - cały czas odnoszę się do utworu The Pot Tool-a. To jak prezentowane są instrumenty perkusyjne na początku utworu jest niewiarygodne. Przemieszczają się w przestrzeni i brzmią z miejsc gdzie nie powinny się znajdować. Niskie tony natomiast tak jak lubię - naturalne, nie eksponowane i nie koloryzowane, nigdy nie byłem fanem "loudness-a" i TQ łącznie z resztą zestawu podaje niskie szlachetnie. Słucham radia internetowego (naim i linn radio na przykład) i co dziwne wciągają mnie czasami składy jazzowe z kontrabasem takim"szarpanym". Wcześniej mi się to nie zdarzyło :-).

Zostaję zatem przy Black, Green'a nie słuchałem bo nie widzę uzasadnienia posiadania kabla za 4 tys. w moim obecnym systemie...Może jak za jakiś czas pojawią się w ofercie używki to spróbuję się zapoznać.

Zmiana jaką zauważyłem w głośnikowych to to, że w miarę grania łagodziły i uszlachetniały trochę krzykliwe wysokie tony.

Tak to widzę w kilku zdaniach, jak znajdę trochę czasu aby posłuchać z uwagą na konkretnych utworach to odezwę się na pewno. Przekonałem się w ostatnim czasie, że kable są istotnym składnikiem systemu, moje doświadczenia nie są więc duże, ale warto popróbować w swoim systemie różne kable aby przekonać się o tym "nausznie".

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa lub używał, któregoś z modeli Amstaff z Roksanem K2? Czy to będzie dobre połączenie?

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa lub używał, któregoś z modeli Amstaff z Roksanem K2? Czy to będzie dobre połączenie?

 

Z K2 nie słuchałem, ale bardzo długo iałem Amstaffy mini z Caspianem i uważam to zestawienie za bardzo trafione. Myślę, że z K2 nie będzie w cale gorzej. Warto spróbowac takiego połączenia. Harpia bardzo lubi się z Roksanem.

 

Osobiście po próbach z Heglem ten ostatni jakoś nie trafił do mnie, a testowałem i H200 i H80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z K2 nie słuchałem, ale bardzo długo iałem Amstaffy mini z Caspianem i uważam to zestawienie za bardzo trafione. Myślę, że z K2 nie będzie w cale gorzej. Warto spróbowac takiego połączenia. Harpia bardzo lubi się z Roksanem.

 

Osobiście po próbach z Heglem ten ostatni jakoś nie trafił do mnie, a testowałem i H200 i H80.

 

Potwierdzam w 100%. Sam miałem jakiś czas Amstaff Mini z M2. Warto więc wypróbować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki był powód sprzedaży? Ciekawość nowego brzmienia z innych kolumn czy znalazłeś w nich jakieś wady, które przeszkadzały na dłuższą metę?

 

Harpie , przynajmniej Amstaffy mini to super uniwersalne kolumny . Ja swoje co prawda sprzedałem ale wrócę jeszcze do Harpii bankowo :)

Pozdrawiam klubowiczów

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki był powód sprzedaży? Ciekawość nowego brzmienia z innych kolumn czy znalazłeś w nich jakieś wady, które przeszkadzały na dłuższą metę?

 

Grały super zwłaszcza z Xindakiem pam ale trafiła się okazja na zakup moich wymarzonych Kudos Super C10 i z żalem się z nimi rozstałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Dolna różni się właśnie tylko tymi bokami i jest o 50mm szersza.

Można doszukiwać się różnicy w brzmieniu z powodu cięższej obudowy.

Realnie nie jest jednak ona ogromna.

 

Domyślam się, że do sprzedania są te z górnej fotografii.

Edytowane przez HarpiaAcoustics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Raczej niemożliwe, nawet w "mniejszych" Harpiach Sub jest zdecydowanie zbędny a co mówić dopiero w tych KEITH......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xsnailx

HarpiaAcoustics, Dokladnie tak jak piszesz, te z dolnej niestety nie :( sa sliczne

 

 

Ano są sliczne. Właśnie grają u mnie podpięte pod końcówke Passa x-350, z którym grają jak marzenie... :)

I w rzeczywistości wyglądają jeszcze lepiej. :)

 

Co do suba. Jest absolutnie nie potrzebny. !!

Nawet nie rozumiem, co miałby uczynić. U mnie napędzają Keithy 40m2 i basu jest, że nawet nie wyobrażam sobie aby można było chcieć więcej.. Do tego jest zróżnicowany i wielobarwny. I co absolutnie najważniejsze.. Nie zakłóca pozostałych składowych. Po prostu tyle ile trzeba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak wyglądały Harpie to by zwojowały nie tylko nasz rynek .

 

Nie problem w wyglądzie.. Widziałem wiele szkaradztw, które zwojowały rynek.. Kwestia gustu, co się komu podoba.

Zresztą nie o wygląd w audio - głównie - chodzi. Truizm - wiem, lecz nie zapominajmy, że Harpie do tego jeszcze bardzo dobrze brzmią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie problem w wyglądzie.. Widziałem wiele szkaradztw, które zwojowały rynek.. Kwestia gustu, co się komu podoba.

Zresztą nie o wygląd w audio - głównie - chodzi. Truizm - wiem, lecz nie zapominajmy, że Harpie do tego jeszcze bardzo dobrze brzmią.

Większość ludzi tak jak i ja ceni sobie estetykę i ładne wykonanie . Te z tymi boczkami powalają i niech kosztują więcej o koszt tych boczków to sprzedaż by wzrosła .

A co do brzmienia to Amstaffy z Supremami w zwrotnicy grają minimalnie ale jednak lepiej od Kef R900 .

Poczytajcie sobie test tych R900 . Zwłaszcza fragment czym się różnią od Blade za 100 000zł

Powinno to coś dać do myślenia .

R900 znowu z poprawionym wytłumieniem , okablowaniem a zwłaszcza zwrotnicami to już dużo lepsze granie od Amstaffów ...

Ale i cena R900 + części wychodzi jakieś 18 000zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.