Skocz do zawartości
IGNORED

Dystrybutorzy...krwiopijcy?


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

tomil

Szkoda mi czasu z Tobą gadać.Te Twoje przykłady z tymi śmieciami są po prostu śmieszne.Wpółczuć tylko jeśli masz takich znajomych.Najlepiej załóż sobie sklep lub zostań dystrybutorem a wtedy pogadamy.Jeżeli ktoś jeździ takim autem wyrzucać śmieci bo drogo,to tylko lekarz mu pomoże albo to taka prawda,jak Berlin jest stolicą Norwegii.W tym wątku jest tyle logicznych uzasadnień tej sytuacji,że można czytając uważniej,wyciągnąć wnioski.

 

ps.

Najlepiej jest liczyć swoje a cudze kieszenie,zostawić ich właścicielom.

To taki mentorsko-profesorski przykład.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>iwanicki, 6 Sty 2010, 20:11

>dawno takiej komuny nie widziałem jak w tym wątku - za drogo to możnakupić gdzie indziej. Opłata za

>odsłuch - to kupić bez słuchania. nikt nikomu łaski nie robi - to biznes.

 

Oczywiście że masz rację stwierdzając że "nikt nikomu łaski nie robi". Ani my dystrybutorowi, ani dystrybutor nam. Czasy Pewex-u i kupowania sprzętu spod lady niestety już się skończyły. Dziś albo dostosowujesz się do warunków rynku, albo zamykasz interes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michelangelo, 7 Sty 2010, 14:42

 

Bardzo madre slowa...

 

Jesli ktos wie jak w uczciwy sposób taniej dystrybuować taki sprzet w naszym kraju, to niech sie tym zajmie. Sukces, jak widać murowany.

 

W wiekszości jestesmy nastawieni, ze ktoś nam coś da bo nam sie nalezy, a jak nie da to organizujemy wycieczkę zeby spalic kilka opon pod sejmem. Kiedy to sie w końcu skończy?

 

Rynek ma swoje prawa i kazdy chce przezyc. Dystrybutorzy sprzedają po takich cenach jakie akceptuja Klienci i na jakie pozwalają im umowy dystrybucyjne. Zaden rozsądny producent nie pozwala na swobodne ustalanie cen swoich produktów. Tak jak nie pozwala na sprzedaz poza swoim obszarem dystrybucji.

 

Dlatego ten post jest przepełniony hipokryzją. Gość znalazł sposób na obnizkę wykorzystując nieuczciwośc dystrybutora z innego kraju - to ma byc sposób na tanie zakupy?

 

Jak przemycisz coś w walizce to nie zapłacic cła ani Vat'u.

Tylko czy w atkiej sytuacji masz prawo wyzywać kogokolwiek uczciwie prowadzącego interes od krwiopijców i złodzieji? Moim zdaniem, nie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitesnake

Powiedziałeś to bardzo delikatnie i nie wiem czy cokolwiek,do niektórych dotrze.Dalej jak widać działa mentalność przemytnika z czasów minionych...tam kupie,przemycę,nie zapłace VAT-u,cła to wyjdzie taniej.Nikt nie bierze tego faktu,że działalność ma koszty.Najlepiej będzie jak Ci mądrale założą swoją działalność gospodarczą i to właśnie w tej branży a zobaczymy wtedy jak będą wyglądały u nich rabaty.No i oczywiście ceny będą niższe od zachodnich.Zaryzykują swoimi pieniędzmi,zrobią u producenta zakup(często określony przy wyłącznościach limit)i zaczną sprzedawać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michaelangelo

 

Słusznie. Musisz jednak zauważyc ze zdecydowana większosc wspomnianych ludzi o , ktorych piszesz moze sobie na to pozwolic. Ci co nie moga pewnie pisza podobne elaboraty na innym tematycznym forum dla półgłówków żyjących marzeniami, i miast raczyc sie dobrym piwem z czystej szklanej porcelance w towarzystwie miejscowych grajków i pieknych kelnerek chlaja piwsko najgorszej kategorii w kartoniku w towarzystwie starych zapijaczonych k**ew. To samo ale czy tak samo , nie wiem. Nie bronie dystrybutorów ale jak mnie nie stać nie kupuje biore sie do roboty za ktora tez ktos mi placi[ale zawsze moze byc taniej} i zamaist pierdzielic kocopoly konstruktywnie oddaje sie przyjemnosci pracy i konsupcji z jej owocow kolaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tomil

>Szkoda mi czasu z Tobą gadać

To nie gadaj, nie musisz (znów z wyższością).

 

Te Twoje przykłady z tymi śmieciami są po prostu śmieszne.

 

Być może, ale pokazują jak czasem ludzie, którzy doszli do pieniędzy ciężką pracą patrzą na małe złotówki. Wiem, że czasami te większe kwoty wydają bez zmrużenia okiem. Ale, przykład tego, że koleś pojechał do Niemiec po samochód, żeby zaoszczędzić kasę daje chyba do myślenia.

albo to

 

>taka prawda,jak Berlin jest stolicą Norwegii.

 

Być może na Twojej mapie tak jest, ja znam inne. Tylko proszę Cię nie zarzucaj nikomu (zwłaszcza nie znając człowieka) mijania się z prawdą czy też fantazjowania.

 

Wpółczuć tylko jeśli masz takich znajomych.

 

Rozumiem, że chcesz mi współczuć. Nie ma czego. Znajomy jest i tyle. Poza tym to bardzo miły człowiek, niesamowicie inteligentny oraz zaradny, skoro od zera był w stanie dojść do małej fortuny. Poza tym nie obnosi się ze swoim "bogactwem", nie mówi że jesteś gorszy bo Ciebie na coś nie stać (masz gorszy samochód, mniejszy dom, słabszy sprzęt grający itd.)

 

że można czytając uważniej,wyciągnąć wnioski.

 

Znów pouczająco. Po co? Bo jestem młodszy? Mniej wiem?

 

Najlepiej jest liczyć swoje a cudze kieszenie,zostawić ich właścicielom.

 

O to też chodzi. Więc po co się napinałeś pisząc: albo Cię stać, albo nie marudź.

 

Forum jest po to, by wyrażać swoje opinie. Tak też traktuję ten temat, z którym się całkowicie zgadzam. Niejednokrotnie jest tak, że towary spoza Unii są tańsze w innych krajach niż u nas (chyba fakt niezaprzeczalny). Prawdą jest też to, że my jako naród jesteśmy jeszcze biedni. Ale to nie powód żeby z nas bardziej zdzierać. Podajecie przykład Norwegii, gdzie piwo jest droższe. Proszę pojedźcie do Pragi (bardziej europejskiego miasta niż jakiekolwiek w Polsce) i porównajcie ceny w knajpach, nawet w centrum starówki.

 

Resztę czytających przepraszam za dość długi, niekoniecznie na temat wywód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modrzew.

 

Miedzy pierdoleniem głupot wszelakich a konstruktywnym dzialaniem jest droga tak dluga ze dla nich nie do przebycia, juz latwiej im bedzie zdjąć majtki przez głowe jak załozyc wlasna firme.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomil. np w takiej Norwegii jak sasiad kupi sobie fajna fure to drugi mu gratuluje i sie ciesza potem ida na piwo{nie pod płot} A u nas jak jeden ma a drugi nie to ten co nie ma jest dobry a ten co ma to musi byc k**wa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomil

>>Prawdą jest też to,że my jako naród jesteśmy jeszcze biedni.

Zamiast się żalić,napisz do łojca dyrektora może ci pomóc...stanąć porządnie na nogi.

Ceny wszędzie som takie jakie som.Nie kce mi sie z Tobą gadać.Krwiopijcy polują trza sie skryć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu nie pierdu, pierdu panowie tylko lepiej konkretnie napiszcie gdzie i u kogo w europie mozna taniej niz u nas Accuphasa kupić..jego ceny w Pl to juz wogóle sa marsjańskie..aby nie obrażać księżyca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Prawdą jest też to,że my jako naród jesteśmy jeszcze biedni.

 

i glupi silnie ....

 

generalnie jak nie stac nas to atakujemy Tych ktorzy maja zamiast zrobic zeby tez miec

 

Polako zawsze ma pod gorke :))

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mulsa zasypalo,i tylko patrzec jak w tv beda go wyciagac jak te barany w Szkocji spod zaspy.

Ciekawe co mysli o temacie watku inzinier???

ps.A moze jako osoba towarzyszaca byl w palacu na odbiorze nominacji mamusi wspolnika????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitesnake

>Dlatego ten post jest przepełniony hipokryzją. Gość znalazł sposób na obnizkę wykorzystując > >nieuczciwośc dystrybutora z innego kraju - to ma byc sposób na tanie zakupy?

 

A co miał mu nie sprzedać bo jest polakiem i musi za to przepłacić u swojego dystrybutora?

Zastanów się czy nie popadasz w skrajność? A oskarżenie o nieuczciwość bo sprzedał obcokrajowcowi jest dopiero nieuczciwe i nieuprawnione.

 

>Jak przemycisz coś w walizce to nie zapłacic cła ani Vat'u.

>Tylko czy w atkiej sytuacji masz prawo wyzywać kogokolwiek uczciwie prowadzącego interes od >krwiopijców i złodzieji? Moim zdaniem, nie...

 

Gdybyś nie zauważył od maja 2004 jesteśmy w UE i możesz sobie kupić na jej terenie gdzie chcesz a vat i tak zapłacisz komu się należy. I to nie jest przemyt. ( bo wsystrzystko wskazuje na to że dystrybutor z pierszego posta pochodzi z zielonej wyspy )

 

Bardzo łatwo oskarżasz "nieuczciwy sprzedawca", "przemytnik" i w imię czego?

Obrony swoich interesów czy "biednych, wykorzystywanych i oszukiwanych przez klientów" dystrybutorów?

Czy ze zwykłego polskiego pieniactwa?

 

dokładnie to samo można użyć do posta modrzew47

>

Powiedziałeś to bardzo delikatnie i nie wiem czy cokolwiek,do niektórych dotrze.Dalej jak widać działa mentalność przemytnika z czasów minionych...tam

kupie,przemycę,nie zapłace VAT-u,cła to wyjdzie taniej.Nikt nie bierze tego faktu,że działalność ma koszty.Najlepiej będzie jak Ci mądrale założą swoją działalność gospodarczą i to właśnie w tej branży a zobaczymy wtedy jak będą wyglądały u nich rabaty.No i oczywiście ceny będą niższe od zachodnich.Zaryzykują swoimi pieniędzmi,zrobią u producenta zakup(często określony przy wyłącznościach limit)i zaczną sprzedawać.

>

 

Wolny rynek Panowie jest faktem. Branża audio nie rozumie go bo wszystko jest obwarowane wyłącznościami i podziałami dystrybucji. A wystarczyło by tylko 2-3 dystrybutorów jednej marki i szybko klient by był traktowany jak należy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dankam

Nie wiem czy nie doczytałeś czy nie rozumiesz...limit dystrybutora oznacza producent.

Jeżeli go nie wykona(nie sprzeda określonej umową ilości)dopuszcza sie drugiego dystrybutora lub go zmienia.Tą polityke określają producenci.Nie musi być trzech czy czterech dystrybutorów a wystarczy porządna umowa,która to będzie regulować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary audiofilu dlaczego niszczysz wątek? Napadasz na ludzi, obrażasz ich, jakieś wstawki o mulsie Co to jest?

modrzew pytasz się mnie kto jest handlarzem? Żartujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nudny temat

takie watki pojawiaja sie od kilu lat jak ktorys z kolegow robi zakupy :)

nawet proponowałem za ktoryms razem aby potem wpisał ile rabatu wyzebrał po swojej pisaninie i u kogo ale nigdy nikt nic nie napisał poza nieustajacymi wyrazami oburzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.