Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  216 członków

Xindak Klub
IGNORED

Xindak Club


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Patryk, z jednej strony żałuję, że nie znalazłeś spokoju ducha i nie pozostaniesz z PA-M na dłużej, z drugiej strony cieszę się, że dzięki Twoim poszukiwaniom idealnego dźwięku wiele osób, włączając moją skromną osobę, może cieszyć uszy tym co wylewa się tego wzmacniacza. Tak czy inaczej życzę Ci powodzenia i mam nadzieję, że jak zwykle podzielisz się z nami swoimi jakże cennymi spostrzeżeniami.

 

Bardzo mnie cieszy że moje spostrzeżenia pomogły Wam w wyborze PA-M, PA-M (II) i jesteście także zadowoleni z tego sprzętu :-)

 

A moze Patryk wroci do PA-M a moze sie rozmysli ? Spokojnie - moze jeszcze byc roznie - z tego co pisal to powodowany jest dopasowaniem do glosnikow 88dB wiec moze jeszcze byc roznie :)

 

Tak czy siak jak nie wyboerze - wazne, zeby byl zadowolony i podzielil sie wrazeniami :)

 

pozdrawiam

 

Powód tylko jeden chęć nabycia kolumn 88dB.

Ale posłucham na Integrze PA-M tych kolumn i się okaże.

Jeśli dla mnie to zagra dobrze to zostane przy PA-M oczywiście, tym bardziej że odpisał mi forumowicz:

" Słuchałem monobloków Audiolaba 8200MB sterowanych Audiolabem M-DAC z zasilaczem Tomanka oraz końcówki mocy Xindaka P-AM sterowanej wymienionym wyżej M-DAC-iem ,kolumny to Harpia Marcus New, z Xindakiem granie co najmniej o klasę wyżej"

więc te końcówki raczej skreślam :-)

Pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że te kolumny Harpia Marcus New są aż 92dB.

 

Kurcze sumienie mnie dręczy wycofam sprzedaż!!!

Muszę przeprosić się z moim Xindaczkiem :) Poczekam aż kolumny przyjdą i jak to zagra....

Wtedy decyzja co dalej.

 

Przepraszam zainteresowanych kupnem (informacja zamieszczona jest na aukcji że "mogę zakończyć przed końcem")

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że te kolumny Harpia Marcus New są aż 92dB.

 

Kurcze sumienie mnie dręczy wycofam sprzedaż!!!

Muszę przeprosić się z moim Xindaczkiem :) Poczekam aż kolumny przyjdą i jak to zagra....

Wtedy decyzja co dalej.

 

Przepraszam zainteresowanych kupnem (informacja zamieszczona jest na aukcji że "mogę zakończyć przed końcem")

pzdr.

 

Napisz koniecznie jak Xindak zagrał z 88dB. Sam chciałbym ewentualnie spróbować napędzić moje sonus faber minima amator, których skuteczność nie jest wysoka, takim jak twój xindakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy że moje spostrzeżenia pomogły Wam w wyborze PA-M, PA-M (II) i jesteście także zadowoleni z tego sprzętu :-)

 

 

 

Powód tylko jeden chęć nabycia kolumn 88dB.

Ale posłucham na Integrze PA-M tych kolumn i się okaże.

Jeśli dla mnie to zagra dobrze to zostane przy PA-M oczywiście, tym bardziej że odpisał mi forumowicz:

" Słuchałem monobloków Audiolaba 8200MB sterowanych Audiolabem M-DAC z zasilaczem Tomanka oraz końcówki mocy Xindaka P-AM sterowanej wymienionym wyżej M-DAC-iem ,kolumny to Harpia Marcus New, z Xindakiem granie co najmniej o klasę wyżej"

więc te końcówki raczej skreślam :-)

Pzdr.

 

Mysle, ze decyzja o ile sluszna (to sie okaze :) to rozsadna.

 

Trwam przy pogladzie, ze po PA-M moze byc 600'ka - ale popatrz na taki model lampy: Yaqin MC-100B - uzywke mozna miec za ponizej 3k PLN a gra wybornie i na pewno napedzilaby kolumnu 88 dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie kupiłem do swojego xindaka MT-3 acoustic energy aelite 3 które mają 89 db i 8Ohm i z moich odsłuchów wynika, że jest to rewelacyjne połączenie, więc nie zakładałbym w ciemno, że PA-M nie poradzi sobie z 88db.

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód tylko jeden chęć nabycia kolumn 88dB.

Sama sprawność niewiele mówi.

Najważniejszy jest przebieg charakterystyki impedancji a w niej gdzie ( przy jakiej częstotliwości ) leżą minima i jak nisko .

Od tego przebiegu zależy czy wzmacniacz sobie dobrze poradzi z danymi kolumnami.

Chyba że jest to A600E czy A600P . Te poradzą sobie z większością kolumn na rynku .

 

Trwam przy pogladzie, ze po PA-M moze byc 600'ka

Dobry wybór :)

 

ale popatrz na taki model lampy: Yaqin MC-100B - uzywke mozna miec za ponizej 3k PLN a gra wybornie i na pewno napedzilaby kolumnu 88 dB

Miałem MC-100B i z moim zmodyfikowałem takich 34 sztuki .

http://www.audiostereo.pl/upgrade-yaqin-mc-100b_75617.html

Są to bardzo dobre i bardzo mocne wzmacniacze . Jednak od Yanka lepiej grała forumowa Ugoda ale i też miałem ją w nieco innej i max wypasionej wersji .

Z Ugodą pojechałem kiedyś do Icemann007 . Tak Ugodę porównaliśmy na wielkich Harpiach Monk z Calyxem CTI i A600P .

Pierwsze kilka taktów i wiedziałem że A600P muszę mieć .Dawno nic tak od razu nie powaliło mnie na kolana jak ten Xindak .

Kilka dni później wyrwałem klocka Koledze i tak gra mi do dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy jest przebieg charakterystyki impedancji a w niej gdzie ( przy jakiej częstotliwości ) leżą minima i jak nisko .

Od tego przebiegu zależy czy wzmacniacz sobie dobrze poradzi z danymi kolumnami.

 

Było by super jakby zagrało i poprawnie napędziło kolumny.

 

Kilka dni później wyrwałem klocka Koledze i tak gra mi do dzisiaj :)

 

hehehe dobre :P

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po porównaniuach xindaka-mt3 z dwa razy droższymi tranzystorowcami jestem zdecydowanym fanboyem xindaka. Narazie jeszcze doinwestowuję kolumny (przesiadka z aelite two na three), ale kiedyś napewno przyjdzie czas na wypróbowanie droższych modeli xindaka. W nastepnej kolejności napewno PA-M, a w odległej już przyszłości 600ki pewnie załatwią sprawę już na zawsze (zwłaszcza jak za parę lat uzywkę będzie można dostać za połowę ceny :), chociaż przed zakupem tego ostatniego warto będzie mieć już swoje mieszkanie ;)

 

Ktoś miał okazję sprawdzać w bezpośredniej konfrontacji PA-M i MT-3?

 

Aha, patryk, to ja na allegro nie zobaczyłem różnicy między integrą i końcówką mocy :P

Na swoje usprawiedliwienie powiem, że do tej pory wczytywałem się w materiały o końcówce, bo kiedyś chciałbym złożyć zestaw DAC z preampem + końcówka :)

Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram jako elektronik i od lat dłubacz DIY :)

Wystarczy spojrzeć do środka .

Kto tak robi bez względu na cenę ?

Szkoda tylko że w tym DAC20 raz że dali te nędzne żółte polipropyleny o których już pisałem to przekombinowali z wyjściem . Niepotrzebne było to lampowe .

Mogli się skupić na samych opampach .

Dzisiaj miałem okazję posłuchać tego z fotki przed wymianą i po wymianie . Tu nawet nie ma czego porównywać :)

Co ciekawe i dziwne . Poprzedni miał po 20uF a ten po 15uF ale te same modele .

 

 

Znam dobrze 10tkę i porównywałem z MC-100B - mocniejszy i znacznie lepszy

Znowu A600P jest od 100tki jeszcze duuużo lepszy

Witam,

ten DAC 20 na zdjęciu to ,,,, no właśnie nie wiem czy muda44 odesłał mój bo ten, który otrzymałem po wymianie kondów przez Niego to nie ten co miałem. Muda44 super!!! Dzięki .... poprawiło się wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się moim spostrzeżeniami o zmianie dźwięku po wymianie przez musa44 kondów. Xindak DAC20 gra w towarzystwie:

Manley Stingray- po zmianie lamp, AP Tempo VI M2tech evo konwerter USB wraz z zegarem , transport marantz sacd 7001 KI . Xindak generuje teraz bardzo szeroką scenę - stadion, bas schodzi znacznie niżej i jest pod większą kontrolą. Dźwięk otworzył się jakby z głowy zdjąć koc, jest bardziej namacalny, żeby nie powiedzieć bardziej naturalny. Krótko Xindak DAC20 brzmi świetnie - jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do muda44 . pisałeś, że kondy w moim DAC 20 miał po 15uF , nie zaglądałem jakie mają parametry Jantzeny, które mi zaaplikowałeś, ale obecnie DAC daje znacznie większy sygnał na wyjściu - wzmacniacz gra znacznie głośniej. Dziś gałka wzmocnienia na 10 , wcześniej ten sam poziom uzyskiwałem przy 12 godz. Jakie są tego przyczyny? Czy jest to efekt zamierzony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano wczoraj, 20:22

Podzielę się moim spostrzeżeniami o zmianie dźwięku po wymianie przez musa44 kondów. Xindak DAC20 gra w towarzystwie:

Manley Stingray- po zmianie lamp, AP Tempo VI M2tech evo konwerter USB wraz z zegarem , transport marantz sacd 7001 KI . Xindak generuje teraz bardzo szeroką scenę - stadion, bas schodzi znacznie niżej i jest pod większą kontrolą. Dźwięk otworzył się jakby z głowy zdjąć koc, jest bardziej namacalny, żeby nie powiedzieć bardziej naturalny. Krótko Xindak DAC20 brzmi świetnie - jak dla mnie

Cieszę się że jesteś zadowolony i Ty tez potwierdzasz ile daje zmiana dwóch par kondensatorów .

 

Napisano dziś, 13:27

mam pytanie do muda44 . pisałeś, że kondy w moim DAC 20 miał po 15uF , nie zaglądałem jakie mają parametry Jantzeny, które mi zaaplikowałeś, ale obecnie DAC daje znacznie większy sygnał na wyjściu - wzmacniacz gra znacznie głośniej

2,2 i 3,3uF

Te grają przejrzyściej szybciej i dynamiczniej przez co jest wrażenie że gra głośniej przy tym samym ustawieniu głośności co wcześniej.

Spróbuj też odwrócić w gniazdu wtyczkę zasilającą i porównać jak gra w obu pozycjach .

Czasem można się zdziwić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ludzie czekają i pewnie się wku......Ciekawe gdzie leży problem?, po stronie producenta, czy po stronie "profesjonalnego" podejścia Polpaku?

Pan z Polpaku twierdził, że Chińczykom wolno idzie produkcja, Bo nadal - na szczęście - mają "ręczną" kontrolę jakości . No i dochodzi transport. A kontenerowiec zanim się załaduje, dopłynie, ocli itd .... to jednak schodzi. Edytowane przez 1siedem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

 

Mój obecny sprzęt to odtwarzacz XINDAK C-06 i wzmacniacz YAMAHA A-S1000. Do tego dojdą kolumny SUNDIAL RAPIDUS, Na które czekam. Nie do końca jestem zadowolony ze wzmacniacza Yamahy. Plusem jest pewnie zapas mocy, i przedwzmacniacz gramofonowy, ale brzmieniowy czegoś mi brakuje. Zastanawiałem się nad zmianą na NADa 356, ale XINDAKa 6900, albo 6950 też biorę pod uwagę. Głównie słucham rocka, choć czasem jakieś wokale, czy spokojny jazz też u mnie dźwięczy.

 

Może w przyszłości zmieniłbym CD na wyższy, choć puki co z tego C-06 jestem zadowolony.

 

Jak wypada YAMAHA A-S1000 w porównaniu z XINDAKIEM, czy też NADem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.