Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  216 członków

Xindak Klub
IGNORED

Xindak Club


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, czy integra Xindak PA-M była porównywana z innymi klockami w podobnym segmecie? Np. z Naim'em Naitem 5i, Creekiem Destiny (choć być może to już za wysokie progi?), innymi? Robił ktoś z Was takie porównania?

Pytam, ponieważ właśnie przesiadam się z końcówki Yamaha MX-830 (solidny kawał pieca) i pre lampowego na coś bardziej uniwersalnego i najchętniej oferującego dźwięk wyższej ;) jakości (z ładną średnicą pod muzykę wokalną i dobrą dynamiką pod muzykę jazzową).

 

To jak to jest z PA-M'em w testach porównawczych?

 

Pozdrawiam,

L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę koniecznie w klubie Xindak dać link do swojego opisu przedwzmacniacza gramofonowego (na lampach) LP-1, którym jestem totalnie poruszony. Pięknie to gra,

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/12/przedwzmacniacz-gramofonowy-xindak-lp-1.html

post-17176-0-15565800-1389299918_thumb.jpg

Edytowane przez Violet

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę koniecznie w klubie Xindak dać link do swojego opisu przedwzmacniacza gramofonowego (na lampach) LP-1, którym jestem totalnie poruszony. Pięknie to gra,

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/12/przedwzmacniacz-gramofonowy-xindak-lp-1.html

 

Przepraszam, może trochę brutalnie, ale nie sposób przejść obojętnie obok kolejnej, pełnej zachwytów recenzji sprzętu xindaka ;)

Violet, współpracujesz za kasę z Polpakiem, że tak często Xindaka recenzujesz? ;) Zostałeś wynajęty do generowania tzw. "szeptanki" marketingowej o produktach tej firmy?

W Twoich recenzjach widać spory "wsad PR'owy", łącznie z historią firmy, budowaniem tzw. wizerunku marki - profesjonalne podejście.

Otrzymujesz jakieś korzyści od Polpak za te wszystkie opisy wzmacniaczy, lamp, kolumn, itd.? :)

 

Ps. Popraw sobie na blogu nazwę firmy - nie "Popak", tylko "Polpak" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - już poprawiłem w jednym zdaniu Popak na Polpak. Oczywisty błąd.

 

Recenzuję z przyjemnością sprzęt marki Xindak, bo to jest świetny sprzęt. Owszem, natywnie chiński - w Chinach zaprojektowany i zbudowany, ale za to o rewelacyjnej proporcji jakość/cena. Niemożliwe coś takiego jest w urządzeniach hi-fi produkcji zachodniej.

 

PS. Współpracuję nie tylko z Polpakiem, ale i z wieloma innymi dystrybutorami. Biorę do opisu tylko to co naprawdę dobre lub co mnie bardzo interesuje, ale mało jest opisów w Sieci.

 

PS2. Nie zostałem wynajęty przez Polpak do internetowego generowania ich sprzętów. Opisuję, to co jest nowego i ciekawego. Po prostu.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Musze sie Wam przyznac, ze czytam dosc regularnie blog Kolegi Violet'a i czytam go z przyjemnoscia.

 

Jest to blog autorski wiec Violet wybiera to co mu sie podoba lub ciekawi - to raczej naturalne przy tego rodzaju dzialalnosci.

 

W mojej opinii na dzis jest to jedyny taki blog w Polsce, gdzie Autor w miare regularnie publikuje nowe opisy sprzetu i czyni to na fajnym poziomie pisarskiego warsztatu (choc jak widac zdarzaja sie literowki :) ale to nie grzech bo mnie i kazdemu takie literowki sie zdarzaja :)

 

Pewnie nie jestem do konca obiektywnym fanem Violet'a bo czytajac go mam wrazenie, ze mamy podobna wrazliwosc i gust muzyczny. Pod wplywem recenzji nabylem 'w ciemno' pare kolumn Pylon Topaz 20 i nie zaluje - dzieki Violet za pasje i bloga jaki stworzyles - jest bardzo pozytecznym zjawiskiem na polskiej audiofilskiej scenie.

 

Od jakiegos czasu modna staje sie na forum krytyka Violeta i Jego bloga - to rzecz normalna w demokracji i sie nie czepiam- mam tylko nadzieje, ze nie jest to objaw 'polskiego piekielka' gdzie zwalcza sie kazdego, ktoremu cos tam sie udalo - nie , nie na pewno tak nie jest .... absolutnie sie myle na pewno !

 

Violet - zycze Ci powodzenia i zapewniam, ze masz we mnie poki co wiernego czytelnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od jakiegos czasu modna staje sie na forum krytyka Violeta i Jego bloga - to rzecz normalna w demokracji i sie nie czepiam- mam tylko nadzieje, ze nie jest to objaw 'polskiego piekielka' gdzie zwalcza sie kazdego, ktoremu cos tam sie udalo - nie , nie na pewno tak nie jest .... absolutnie sie myle na pewno !

 

 

"Modna" to może złe słowo, jeżeli chodzi o krytykę. Ważne, aby nie przesadzać. Wg mnie Violet trochę z Xindakiem musi stonować, aby utrzymać wiarygodność - na horyzoncie pojawiły się "chmury komercji". Rozumiem, że Violet przyjmuje jednak korzyści od dystrybutorów i wtedy na pewno inaczej (lepiej) się pisze - nie ma siły.

Ludzie, mamy rok 2014 - blogosfera jest przez marketerów wykorzystywana, jako kanał uwiarygadniający sprzedaż. Dochody blogerów z "dobrego pisania" o markach i ich produktach sięgają setek tys. zł rocznie (np. AntyWeb, Hatalska, AK47, inni). Ważne jest, aby czytając takie materiały nie zapominać, że obiektywizm (bezinteresowny) jest dziś praktycznie nieosiągalny w internecie.

Nie wiem, czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale większość blogerów konsultuje z przedstawicielami firm wpisy dotyczące ich produktów - są poprawiane i dostosowywane pod czujnym okiem marketingowców. To nie jest tak, że tego typu treści powstają w domowym zaciszu blogera i są publikowane zupełnie niezależnie.

Bez względu na to, czy Violet pisze ładnie, składnie i do rzeczy - aspekt finansowy takiej działalności wymaga jednak zapalenia "czerwonego światła", jeżeli ktoś chciałby poprzez takie treści dokonywać wyborów i zakupów.

 

Pozdrawiam,

L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste - postrzegam ten blog jako autorski a wiec taki, w ktorym autor dobiera tematy, o ktorych pisze.

 

Dochodowosc blogu jest oczywista ale nie zapominajmy, ze wprost zalezy od jego poczytnosci

 

Nie zapominajmy rowniez, ze kazdy moze takiego bloga sobie prowadzic jesli ma ochote

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet należy do ludzi tzw. pozytywnie zakręconych, tylko że chyba za bardzo. Zaglądam czasami na jego blog i nie zdarzyło mi się przeczytać tam nic negatywnego na temat jakiegoś sprzętu. Powodów może być wiele. Może Violet wybiera do testowania tylko dobre sprzęty, może jak weźmie coś co jest kiepskie po prostu testu nie zamieszcza zgodnie z zasadą, że jeśli nie ma nic dobrego do powiedzenia to lepiej nie mówić nic. Może też tak jak pisze Kuba Violet ma układ z dystrybutorami. Może także być słabym testerem, który nie potrafi trafnie ocenić sprzętu. Sam nie wiem, pewnie wszystkiego po trosze. Jest na tym blogu np. test generatora fal Shumana firmy Tomanek. Projekt raczej nieudany, którego sam Tomanek już praktycznie nie promuje. Dyskusja o tym była w temacie zasilacze Tomanek, ktoś z userów podważył projekt pod kątem technicznym, że nie może on generować poprawnie rzeczonych fal, Tomanek temu nie zaprzeczył i temat się skończył. Natomiast Violet jako jeden z nielicznych zaobserwował pozytywny wpływ.

W audiofilskiej rzeczywistości przydałby się ktoś taki jak Jeremy Clarkson, który jak mu się coś nie podoba to wali wprost, że jest do d....y. Ale on na to może sobie pozwolić bo jest bogaty i niezależny finansowo, a Top Gear ma status megahitu. Może zna ktoś podobnego recenzenta audio?

 

Wracając do Xindaka, bo to przecież jego klub, to jest to, moim zdaniem, sprzęt dobrze wyceniany i wart swojej ceny, każdy znajdzie coś dla siebie. Czy ktoś z klubowiczów, ma jakieś doświadczenia z listwami zasilającymi Xindaka, robią wizualnie dobre wrażenie jednak tanie nie są ( w porównaniu np. do bardzo dobrych Tomanka) ale może warte swojej ceny? Jestem raczej sceptyczny w stosunku do znaczącego wpływu akcesoriów na brzmienie ale porządną listwę przecież i tak trzeba mieć, więc co powiecie o listwach Xindaka?

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze J Clarkson to zupelnie inny rodzaj czlowieka - blizej luznej formy rozrywki :)

 

KOnczac i wraajac do meritum watku - uwazam Xindak za b dobra marke i produkty - sam uzywam koncowki PA-M i jestem b zadowolony

 

Co do kondycjonerow to maja w ofercie ale nie testowalem; natomiast przywolywany juz tu Violet swego czasu polecal firme Bada

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem raczej sceptyczny w stosunku do znaczącego wpływu akcesoriów na brzmienie ale porządną listwę przecież i tak trzeba mieć, więc co powiecie o listwach Xindaka?

Sonus Oliva na 8 gniazdek z kablem na stałe kupiłem za 380zł.

Wyparła moją listwę DIY z super filtrami . Wpływ na brzmienie wyraźnie korzystny . Listwa wykonana porządnie i wróży wiele lat wspólnej współpracy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonus Oliva na 8 gniazdek z kablem na stałe kupiłem za 380zł.

Wyparła moją listwę DIY z super filtrami . Wpływ na brzmienie wyraźnie korzystny . Listwa wykonana porządnie i wróży wiele lat wspólnej współpracy .

 

Mam Tomanka na sześć gniazd z filtrami Schaffnera i też jestem bardzo zadowolony, a wzmacniacz podpięty przez DC-blocker też Tomanka bezpośrednio do ściany bez listwy.

Ale mimo to pytam o listwy XINDAKA po pierwsze z ciekawości bo wyglądają bardzo solidnie, po drugie gdyby były jakieś rewelacyjne zmiany ( oczywiście ważąc proporcje) to może bym się szarpnął nawet na model bodajże 2000ES czy jakoś tak. Kiedyś ktoś sprzedawał używkę za chyba ok. 700 zł.

 

Ja mysle, ze J Clarkson to zupelnie inny rodzaj czlowieka - blizej luznej formy rozrywki :)

 

KOnczac i wraajac do meritum watku - uwazam Xindak za b dobra marke i produkty - sam uzywam koncowki PA-M i jestem b zadowolony

 

Co do kondycjonerow to maja w ofercie ale nie testowalem; natomiast przywolywany juz tu Violet swego czasu polecal firme Bada

 

pozdrawiam

 

Rekomendacje Violeta są zawsze pozytywne jak pisałem wcześniej więc przez to budzą wątpliwości choć może bezpodstawnie, a Clarksson oczywiście jest rozrywkowy ale z większością jego opinii ( mimo, że podanych czasami w absurdalny i prześmiewczy sposób) głownie z jego książek, trudno się nie zgodzić, a wśród samochodów praktycznie nie ma dla nie go świętości i nawet jak Aston da jakiegoś ciała to Clarksson wali prosto z mostu. A jak mu się coś podoba to się zachwyca jak dziecko. Podaje też konkrety co mu się nie podoba i na tej podstawie wiemy czy dla nas to jest także istotne. Zresztą czy w audio nie przydałoby się trochę humoru dla rozluźnienia niekiedy hiper egzaltowanych recenzji. (Słynny poemat W. Pacuły nt. gniazdka w ścianie bodajże Furutecha)

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Tomanka na sześć gniazd z filtrami Schaffnera i też jestem bardzo zadowolony, a wzmacniacz podpięty przez DC-blocker też Tomanka bezpośrednio do ściany bez listwy.

Jak masz podwójne gniazdko w ścianie to wepnij w nie sam wzmak ( według polaryzacji z listwy ) a resztę przez listwę i sam się przekonaj . Większość listw z magicznymi filtrami ogranicza dynamikę we wzmakach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz podwójne gniazdko w ścianie to wepnij w nie sam wzmak ( według polaryzacji z listwy ) a resztę przez listwę i sam się przekonaj . Większość listw z magicznymi filtrami ogranicza dynamikę we wzmakach .

Szklaneczka za trafną obserwację.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz podwójne gniazdko w ścianie to wepnij w nie sam wzmak ( według polaryzacji z listwy ) a resztę przez listwę i sam się przekonaj . Większość listw z magicznymi filtrami ogranicza dynamikę we wzmakach .

Podpięcie dodatkowych urządzeń filtrujących (czy to dc blocker, czy filtr schaffnera), w moim subiektywnym odczuciu - ma zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki jeśli chodzi o dźwięk. Każdy, chyba musi dokonać własnego wyboru - czy to jemu pasuje, czy nie, a nie kierować się tym co dobre, czy złe dla kogoś innego.

Ja mam do tej pory mieszane uczucia dotyczące oddziaływania na mój system listwy TAP8 z 2x dc blockerami, którą używam już ok. 1 m-ca - czekam na zmianę kolumn i pomieszczenia, wtedy zamierzam wyprowadzić jakieś konkretniejsze wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak masz podwójne gniazdko w ścianie to wepnij w nie sam wzmak ( według polaryzacji z listwy ) a resztę przez listwę i sam się przekonaj . Większość listw z magicznymi filtrami ogranicza dynamikę we wzmakach .

Tak mam, tylko po drodze od niedawna jest DC-blocker, a wzmacniacz i teraz i przedtem nie przechodzi przez listwę i jedynie co na niego wpływa to ten DC-blocker, który na pewno ograniczył grzanie wzmaka, a na brzmienie negatywnego wpływu nie zauważyłem.Co do pozytywnego nie mam pewności bo ostatnio zmieniałem też kilka razy lampy w przedwzmaczniaczu więc kilka czynników na raz zadziałało. Ten DC-blocker to raczej kupiłem ze względu na sensowne techniczne wytłumaczenie jego zastosowania. W każdym razie nie jest to wielki wydatek i krzywdy w moim przypadku na pewno nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabylem xindak xa 6800(8)

Zdaje sie najnowsza wersja 6800

Jakosc za te pieniadze rewelacyjna

Dzwiek moze nie do konca uniwersalny i juz na szybko moglbym podac zestawienia z kolumnami z ktorymi zagralby fatalnie

Ale tez takie zestawy gdzie gra znakomicie

W kazdym razie z moimi podstawkowcami jest wiecej niz dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie o kolumny podłogowe do XINDAK XA-6900 (2011 version) ,.Pokój prostokąt 2,8x5,5 ,ma to stać

na dłuższej ścianie,budżet 3-3,5kzł ,zródło komputer ,pliki wav,flac oraz CD Onkyo ,repertuar różnorodny.

Pytam w imieniu kolegi bo obracam się w trochę innych "klimatach sprzętowych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muda44 jaki wzmak teraz szykujesz?

Na razie mam pilna inwestycję a później zobaczę .

Wiem że kopię się własną nogą we własny tyłek ale tak czasem bywa . Zdaję też sobie sprawę że w takiej kasie nie kupię nic lepszego i pewnego . Owszem jest kilka ciekawych ale wiekowych i przebranych konstrukcji po mniej lub bardziej udanych przejściach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważam pewną prawidłowość na tym forum. Najpierw jest mowa o tym, że posiadany przez kogoś sprzęt jest super, hiper, rozwala wszystko do np. 20-30 tys., a po pewnym czasie ...... pojawia się w ogłoszeniach sprzedam .... I na prawdę nikogo o nic nie oskarżam, ale taką prawidłowość da się zauważyć. To tylko tyle, i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważam pewną prawidłowość na tym forum

Nie mierz wszystkich jedną miarą .

Inna sprawa to dziwisz się że ktoś coś zachwala i potem sprzedaje ?

Co w tym dziwnego ? Czy my Polacy wszędzie musimy doszukiwać się spisku ?

A może ktoś znalazł jeszcze coś lepszego ?

A może ...

W życiu są przeróżne sytuacje . Kto myśli i szuka wzmaka w tej cenie to kupi w ten czy inny sposób A600P . Inni kupią 20 letnie X razy naprawiane i przeważnie szroty . Ważne żeby było powalające na kolana LOGO . I to jest właśnie pewna prawidłowość na tym forum .

Być może kiedyś wrócę do tej końcówki ale bez względu na to nadal o niej zdania nie zmienię .

To tylko tyle, i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko są przypadki że sprzedaż jest podyktowana nie tym że ochy i achy a później sprzedaż tylko albo zmiana czegoś w systemie na coś lepszego jak u mnie (kolumny) i potrzeba wzmaka b. mocnego albo sytuacja jak np. u MUDA44

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważam pewną prawidłowość na tym forum. Najpierw jest mowa o tym, że posiadany przez kogoś sprzęt jest super, hiper, rozwala wszystko do np. 20-30 tys., a po pewnym czasie ...... pojawia się w ogłoszeniach sprzedam .... I na prawdę nikogo o nic nie oskarżam, ale taką prawidłowość da się zauważyć. To tylko tyle, i aż tyle.

 

Zdarza się coś takiego, ale przeważnie krótko przed sprzedażą ktoś pisze peany na temat sprzętu i potem ów klocek pokazuje się w ogłoszeniach, wówczas może to wzbudzać podejrzenie , choć też niekoniecznie musi oznaczać zamierzone działanie. W przypadku Muda44 - wzmak posiadany już od dłuższego czasu. Same zaś opinie, opisy są w/g mnie niewymuszone, szczere i wiarygodne. I nie piszę tego, bo posiadam integrę z tej samej serii..Chociaż może piszę to właśnie dlatego... Już ona bowiem , choć uboższa brzmieniowo, albo inaczej- mniej neutralna i tak prezentuje wysoki poziom... Tyle w temacie.

Edytowane przez profundis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Po różnych perturbacjach z Polpak, i regulacjach,naprawach w moim Xindak CD-06, od jakiegoś czasu pojawił mi się problemik który ilustruje nagranie.

Przy końcu płyty czy naciskając stop czy sama się skończy (autostop), karetka z laserem powraca do środka (początku płyty). Nie działa albo krańcówka albo coś innego, bo słychać na koniec wyraźne stuki przekładni napędzającej karetkę. Boję się że jeśli wyszczerbi się ślimak albo zębatka to koniec końców posuw podczas odczytu będzie zakłócany i co wtedy....

Powiedzcie czy Waszym zdaniem mam rację że powinno się to serwisować??

Poniżej link do video na Youtube:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W tym roku Xindak ma wprowadzić do sprzedaży nową trzy kanałową końcówke mocy PA-M (III) w klasie A.

 

http://www.xindak.com/en-us/Article_Details.aspx?article_id=985

 

Coś dla kino maniaków :-)

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.