Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  216 członków

Xindak Klub
IGNORED

Xindak Club


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadacze końcówek mocy Xindaka sterowanych za pomocą pre cyfrowego w Cambridge Audio SM6.

 

1. Jak to wygląda u Was, jak działa, jak z czułością (skok głośności), jest duża strata/kompresja aniżeli gdy używa się klasycznych analogowych pre?

2. Różnice pomiędzy połączeniem pre -> końcówka RCA vs XLR duża różnica/jaka na korzyść pewnie XLR?

 

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze końcówek mocy Xindaka sterowanych za pomocą pre cyfrowego w Cambridge Audio SM6.

 

1. Jak to wygląda u Was, jak działa, jak z czułością (skok głośności), jest duża strata/kompresja aniżeli gdy używa się klasycznych analogowych pre?

2. Różnice pomiędzy połączeniem pre -> końcówka RCA vs XLR duża różnica/jaka na korzyść pewnie XLR?

 

pzdr.

 

Ależ cisza.... a jest paru posiadaczy końcówek mocy PA-M i CA SM6 prawda...

Dodam także kolejne pytanko czy ktoś używa pre także z rodziny Xindaka i jak to wygląda?

Chyba wszyscy słuchają/delektują się muzą bo zero odzewu :P

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze końcówek mocy Xindaka sterowanych za pomocą pre cyfrowego w Cambridge Audio SM6.

 

1. Jak to wygląda u Was, jak działa, jak z czułością (skok głośności), jest duża strata/kompresja aniżeli gdy używa się klasycznych analogowych pre?

2. Różnice pomiędzy połączeniem pre -> końcówka RCA vs XLR duża różnica/jaka na korzyść pewnie XLR?

 

pzdr.

 

Patryk,

doskonale wiesz, jakiej jakości są wejścia XLR, po co jeszcze raz to wałkować?:)

 

Pre cyfrowe ma sens jedynie w przypadku DACów oparych na SABRE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ależ cisza.... a jest paru posiadaczy końcówek mocy PA-M i CA SM6 prawda...

Dodam także kolejne pytanko czy ktoś używa pre także z rodziny Xindaka i jak to wygląda?

Chyba wszyscy słuchają/delektują się muzą bo zero odzewu :P

 

Ja użytkuje końcówke z pre m-daca . Nie wiem jak z kambodża u mnie po xlr gra ... napewno głośniej niż rca . Czy lepiej ? Trudno powiedzieć , mam różne kable ale gram po xlr . Właśnie wracam z audioszoła . Mam mętlik w głowie pojechałem pomacać Studio 16Hz a zakochałem się w małych Kudosach - odjazd !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

 

Wrócę do mojego pytania. Zastanawiałem się nad zmianą YAMAHY A-S1000 na NADa 356, albo XINDAKa 6900, 6950 też biorę pod uwagę. Głównie słucham rocka, choć czasem jakieś wokale, czy spokojny jazz też u mnie dźwięczy.

 

Jak wypada YAMAHA A-S1000 w porównaniu z XINDAKIEM, czy też NADem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad zmianą YAMAHY A-S1000 na NADa 356

Tylko NIE NAD !

Jakiś Roksan może ?

 

Jak wypada YAMAHA A-S1000 w porównaniu z XINDAKIEM, czy też NADem?

Yamaha , Denon czy Marantz to fajne firmy ale po cholerę dają tyle płytek , kabli i złączek na PCB ?

To musi odbijać się na brzmieniu !

 

Ale wejścia XLR w pre Xindak i CA SM6 to tylko na pokaz czy faktycznie?

U mnie lepiej gra po RCA . U Kolegi z Femto lepiej grało po XLR .

 

Panowie zastanawia mnie dla czego nie ma oficjalnego testu Xindaka a600p czegoś się boją ? A może gdzieś jest tylko ja przeoczyłem;((. Ktoś może słuchał z ariesami?

Test jest jedynie A600E.

http://audio.com.pl/testy/xindak-a600e:2

Podoba mi się cyt

 

Taka integra za 12 000 zł! To okazja dla każdego, kto w ogóle nad podobnym wydatkiem się zastanawiał. Kto chciał zatrzymać się na pułapie dziesięciu tysięcy, pewnie szybko znajdzie brakujące dwa. Wiem, że trudniej będzie przekonać tych, którzy mają już odłożone dwadzieścia... Ich sprawa, inni też chcą żyć, ktoś musi za to płacić.

 

A600P jest jeszcze lepszy .

Z Ariesami poradzi sobie bez problemu . Gra bardzo równo , minimalnie po ciepłej stronie .

Reszta to źródło i kable .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemieckim audio A600E (tutaj jako Audreal) porownano z takimi tuzami jak: Unison Performance Anniversary i Sugden dzeilony LA 4 + monobloki MPA 4

 

Audreal A 600 E (4.000 Euro) Audreal A 600 E Klangurteil: 125 Punkte Preis/Leistung: sehr gut

Unison Performance Anniversary (11.000 Euro) Klangurteil: 135 Punkte Preis/Leistung: sehr gut

Sugden LA 4 und MPA 4 (2.850 und 9.400 Euro) Klangurteil: 120 Punkte Preis/Leistung: sehr gut

 

http://www.audio.de/vergleichstest/drei-class-a-verstaerker-im-test-1488353.html

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik rezus dnia 09.11.2013 - 19:56 napisał

Zastanawiałem się nad zmianą YAMAHY A-S1000 na NADa 356

Tylko NIE NAD !

Jakiś Roksan może ?

 

Dlaczego nie NAD? Kilka osób mówiło mi, żebym się przesiadł z Yamahy AS 1000 na NADa 326. W sumie to moja yamaha z kilku powodów mi odpowiada i gdyby się okazało, że NAD nie jest lepszy, to problem by mi odpadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie NAD

Od kilku ładnych lat przerabiam wzmacniacze i odtwarzacze tej firmy . Najbardziej godnym polecenia jest C320 czy 320BEE po modyfikacji , po której konkurencji wśród nowych należy szukać w przedziale 3-4000zł .

W cenie 326 czy droższych można już kupić o wiele ciekawsze urządzenia . Choćby używanego Yaqina MC-100B

C326 to budżetowy wzmacniacz i w stosunku do tej Yamahy będzie to krok w tył . Owszem przyciemni - zmuli całość i może się wpasować w system ale chyba nie o to chodzi .

Ja bym zmienił źródło i zrobił korekty kablami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem o co Ci chodzi ,ten wzmacniacz pełni rolę dac-a TYLKO przez wejście USB .

Jest tam jeszcze 5 wejść liniowych RCA /prądowych/ do nich kablem RCA podłączasz np. CD-ka,tuner,

magnetofon itp.

 

No chyba,że masz jakiś nowszy model i jedno z tych wejść liniowych to jest pre-out ale to raczej

niespotykane w takich niskich modelach.

Edytowane przez tadeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam "Xindakowców" serdecznie:)

Czy ktoś z Was słuchał kolumn Xindak MS-201? W sieci nic nie ma o nich - oprócz testu Violeta na swoim blogu oczywiście

Co z nimi nie tak? Ciekawe jakby zagrały z Lebenem 300xs...

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten wątek od początku i nadal nie wiem czy kupić Xindaka PA-M Integre czy tylko końcówke. Mój dylemat wygląda tak że mam aż sześć różnych źródeł dźwięku dotychczas wpiętych do przedwzmacniacza Denon PRA-1500. Kupując integre musiałbym zrezygnować aż z trzech źródeł co trochę mnie martwi. Jednak jeżeli zysk w postaci bardziej klarownego dźwięku będzie po zakupie integry jestem gotowy zredukować mój system audio. A może ten przedwzmacniacz Denona nie jest taki zły i nie będzie najsłabszym ogniewem ? Wasze opinie, będę bardzo zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Właśnie, wart jest ten dac swojej ceny ?

 

Tak jest wart, bez dwóch zdań. A jak podmienisz lampę na jakąś nos, to brzmienie będzie nie do poznania. Oryginalna EH, jak na mój gust jest jakaś mało barwna, szara. Po zmianie na Siemensa dac zyskał na czytelności, precyzji i przestrzeni:)Polecam przesłuchać!

Edytowane przez profundis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.