Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  216 członków

Xindak Klub
IGNORED

Xindak Club


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem dobra skuteczność kolumn (rzeczywista a nie deklarowana przez Producenta) jest argumentem

za tym,że ta integra (końcówka) prawidłowo je wysteruje .

 

Trafione w sedno. ja słuchałem PA-M z Phoebe lll (87 db) i ów wzmak napędzał je całkowicie wystarczająco. Natomiast Audio Academy bardzo rzetelnie podaje ten parametr. W przypadku innych producentów (szczególnie zagranicznych), jak wiemy należy to do rzadkości i zawyżanie efektywności i minimalnej impedancji (czasem znacznie) to norma. Jeżeli owe 86 db jest prawdziwe, to powinno być OK. Natomiast jeżeli ta wartość jest zawyżona o 2-3 db, to może być (parafrazując klasyk) ku....ko daleko od OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli owe 86 db jest prawdziwe, to powinno być OK. Natomiast jeżeli ta wartość jest zawyżona o 2-3 db, to może być (parafrazując klasyk) ku....ko daleko od OK.

 

W tym przypadku mogę opierać się jedynie na rzetelności producenta, który w instrukcji napisał: "86db with 2.83 volts of pink noise input

at 1 meter on axis". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, chyba musisz rzecz rozstrzygnąć doświadczalnie, czyli wypożyczyć PA-M. Na pewno warto, bo w tej cenie (z nowych klocków) z całą pewnością nie znajdzie się nic lepiej grającego. Łyżką dziegciu w beczce miodu, to jedynie owe ograniczenia mocowe. Znakomitym wzmakiem (i bardzo wydajnym prądowo) jest 237 Vincenta. Ale pieniążki już nieco inne. Zakup Vandersteenów sam rozważałem, ale mam trzy koty. One tylko czekają na takie fajne drapaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Nie doczytałem. Nie śledzę tego klubu na bieżąco. W te 60W wcelowałem. Myślę, że w czystej klasie A to będzie 15W. Co do tych 120W mocy całkowitej to wyssali z palca. Miałem PA-M przez ponad dwa tygodnie i napędzał moje dwudrożne,średnio skuteczne podłogówki (Phoebe lll) całkowicie wystarczająco. Ale charakterystycznego zapasu, który przy 120W i tak rozbudowanym zasilaniu (dwa spore trafa i łączna pojemność kondensatorów ponad 160 000 uf) być powinien, nie zaobserwowałem.

 

 

Witam. Pytanie laika: czy połączenie PA-M z phoebe iii nie "gryzie" się impedancyjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych mam do sprzedania monitory tubowe Xindaka MS-1201 ,jak znajdę dzisiaj wieczorem trochę czasu

to umieszczę je w ogłoszeniach .

 

Jednocześnie w ogłoszeniach jest moja końcówka PA-M (półroczna) Xindaka oraz kolumny Harpia Amstaff Micro.

Rozstaje się z żalem z tymi urządzeniami bo "przebudowałem" swoje systemy stereo jak i K.D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik Kuba001 dnia 18.08.2014 - 14:51 napisał

Moim zdaniem Phoebe maja za niska skutecznosc

 

pozdrawiam

A słuchałeś takiego zestawienia?

Witaj

 

Tak - moim zdaniem w porownaniu ze wzmacniaczem o powiedzmy 200 W na kanal duzo mniejsza dynamika 'wykop'.

Zeby nie bylo :) Jestem wlascicielem koncowki Xindak PA-M i nie zamierzam sie jej pozbywac ! :) Ale mysle, ze dla PA-M ze stajni AA duzo lepsze bylyby jednak Hyperiony. Staram sie aplikowac do PA-M kolumny o skutecznosci min 89/90 dB

 

pozdrawiam

Edytowane przez Kuba001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, pamiętaj że PA-M to A-klasa a te waty są "cięższe"niż w klasie AB

Do Twojej końcówki zdecydowanie polecam preamp lampowy Cayina co stworzy wyborny duet i będziasz miał możliwość kreowania dźwięku lampami i jeszcze większe wzmocnienie niż obecny preamp co zapewne pomoże kolumnom, pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Co miał powiedzieć kolega, który kupił McIntosh'a MC 2301 za 50000 i po paru dniach mu siadł?

Na szczęście dał do serwisu i chodzi mu do dziś bez zarzutu. Innemu znajomemu Nad M3 psuł się non-stop- taki pechowy egzemplarz. Zdarza się:)

Edytowane przez stanley666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nowiutki Bryston 4B SST2 popsuł się dwa razy w ciągu miesiąca używania z czego raz tak, że nie udało się go dystrybutorowi naprawić i podmienił mi na inną sztukę ex-demo używaną już 2 lata. Wyszło dopiero po tym jak go sprzedałem kolejnej osobie i ta osoba znalazła moją starą fotkę w necie z widocznym nr seryjnym który się różnił od tego nr który on dostał ode mnie. Jemu też ta końcówka się zepsuła wysłał ją do serwisu i się dowiedział, że ma 16 lat gwarancji a nie 18(przeboje jeszcze z gwarancją inne nr na karcie gwarancyjnej inne na kartonie i inne na samej końcówce) bo ten nr seryjny to było ex-demo dystrybutora które miało w domu kilka osób wcześniej. To jest dopiero historia a nie tam, że się zepsuł Xindak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych klubowiczów, na Allegro wystawiłem nowy wzmacniacz zintegrowany Xindak PA-M na sprzedaż.

http://allegro.pl/show_item.php?item=4620603410

Polecam i zapraszam do licytacji. Chetnie odpowiem na kazde pytanie via Allegro PM.

Edytowane przez Alighieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.