Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  216 członków

Xindak Klub
IGNORED

Xindak Club


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Mieszkam w kawalerce. Szach mat ;)

 

Ale mniej więcej tak właśnie zrobiłem, kupiłem sobie vintygeowy wzmacniacz do słuchania jak idę spać, ale już drugiego zestawu kolumn nie mam gdzie postawić, a na drugi DAC już szkoda kasy w związku z czym bardzo szybko znudziło mi się przewalanie kablami.

 

 

 

Zły nie jest, bo xindaki to ogólnie best buye są i nie ma z tym dyskusji, ale taki ficzer jak timer co to jego implementacja kosztuje z ćwierć dolara mi osobiście by się bardzo przydał. Najchętniej przesiadłbym się na końcówkę PA-M, ale też się boję, że to nie jest dobry sprzęt do grzania się przez całą noc (klasa A), ale z drugiej strony tranzystorom nie przeszkadza nagłe odcięcie prądu, więc może jeszcze raz przemyślę timer wpinany do gniazdka... Ale na razie to nie ma co gdybać bo jeszcze się MT-3 nie sprzedał.

Cieżko będzie Ci znaleźć wzmak z timerem, który będzie grał nie gorzej niż ten xindak. Nic mi nie przychodzi do głowy poza amplitunerami KD ale one do stereo są jak wiadomo takie sobie, chyba że budżet pow. 10kzł. Musisz wykombinować coś innego, może tranzystor to dobry trop bo jemu nagłe odcięcie prądu zewnętrznym timerem nic nie zrobi złego.

Pozdr

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Lampom najbardziej szkodzi granie na nich gdy nie są rozgrzane . Nagłe odcięcie zasilania z sygnałem nic im nie zrobi .

Można też zrobić opóźnione załączanie napięcia anodowego wraz z sygnałem .

 

Fajny timer ma denek 2020AE . Po godzinie bez sygnału sam się wyłącza . Przyznam się że jak miałem Pioneera PD-50 który też sam się bez sygnału wyłączał nie wyłączałem ich pilotem .

Jednak Denon przy wyłączeniu kłapie dosyć mocno przekaźnikami więc do snu chyba nie bardzo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Xa-6800(08) to warto posłuchać, osobiście nie znam, opinii w której jest zawarta informacja, że ten wzmacniacz jest ostry. Raczej na odwrót. To wzmacniacz grający ciepło jak prawdziwy A klasowy dobry produkt. Dlatego chyba warto samemu sobie posłuchać i zweryfikować brzmienie . Przy okazji przypomniałem sobie, że w Gdyni w salonie Kezard przy Al. Zwycięstwa do końca lutego a może nawet trochę dłużej, można sobie posłuchać końcówki PA-20 http://www.xindak.com/en-us/product_detail_info.aspx?ProductID=471

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do pytania - co lepsze XA-6200 (08) z opcją zmiany lamp, XA-6800 (08) czy też XA-6900? Ma to grać z dość ciężkimi do napędzenia kolumnami DIY na

Usherach. Do tej pory napędzał je XA-6950V i było naprawdę świetnie poza najwyższą górą. Został jednak skradziony i szukam czegoś w zamian. Ideałem byłby zmak mający potęgę i dynamikę XA6950V w połączeniu z nieco intensywniejszą i jaśniejszą górą.

Znam też doskonale XA-6200 w pierwszej wersji. Tam góra była wyraźnie lepsza (po wymianie lamp na NOS-y) ale brakowało masy i energii na dole (w moim zestawie).

Będę wdzięczny za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coraz bardziej mam chrapkę na 6800(08) bo podoba mi się jego nieprzeciętna nieprzyoszczędzona konstrukcja, z świetną logiczna topologią- jako elektronik patrząc na układ tranzystorów na druku widzę jego schemat:)!! Potężny wydajny transformator nie taki 300w podpicowany pipnik ja w np. denon czy accu. Wydaje mi się że też widzę w fotografiach ze środka popełnione małe skuchy...np kondensatory FC w pobliżu wzmaka operacyjnego w sekcji wejść xlr...albo mulatory obok tranzystorów mocy. Pewnie przygasili te tranki. No mam chrapkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XA-6200

Dla mnie słaby wzmacniacz a porównywałem go wtedy z 6950 ( 9 ) , NAIM XS i NAD C320BEE + mod .

6200 mocno odstawał od reszty .

Znowu jak prądożerne kolumny to PAM ich nie pociągnie .

Może Denon PMA 2XXX ?

 

Ja coraz bardziej mam chrapkę na 6800(08)

Mi się podoba budowa Xindak XA-6800 SE . Tylko te czerwone kondy xindaka psują całą robotę .

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mulatory właśnie:) Wydaje mi się, ze to Jantzena dzieło tylko napis jest Xindak...robią takie drobne skuchy Chińczycy nie mam pojęcia po co, bo to nie pierwszy klocek z państwa środka który do mnie trafił i paradoksalnie ich tuning polegał na wylutowaniu kilku zbędnych lub nadmiernie przewymiarowanych kondków...choćby cd Advanced Audio....piękna rzecz gdyby to zrobiła jakakolwiek europejska firma koszt byłby pewnikiem 14kzł... a tak za chyba z 3000, bo już nie pamiętam, ale właśnie tam obok operacyjnego wzmaka wstawiono radośnie 2xmkt 100nF i rubycony po 47uF! po wymianie na 2x10nF i 10uF czysty odlot!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PA-1 podrożała o 100%, chyba że to pomyłka i podana jest cena za parę monobloków.

niestety to wszystko wydaje sie byc podobne, jak z cenami chleba. paliwo w gore, chleb natychmiast w gore i to sporo, paliwo spadlo, ceny juz niekoniecznie. i zaczyna sie tlumaczenie, ze to ze tamto i nie moga spasc.

podobnie ze sprzetem. jak czytam recenzje sprzetu sprzed 4-5 lat i patrze na ceny, to po prostu masakra, jak to wszystko galopuje.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie CHCIWOŚĆ dystrybutora a nie żaden dolar i tyle! Pierdzielą farmazony o paliwach i dolarach..założę się ,ze u producenta nie podrożały ani nawet o juana. No i o rany z 3039 zł poszedł na 3600 to po prostu nie kupię, bo jednak blisko jest już np. Denon PMA-1520AE...a Denon to jednak Denon..marka i splendorek ,do tego jednak Japońskie rączki złożyły a samuraje jednak w audio czują klimat i tam już nie ma skuchy kondensatorki Elna Cerafine extra:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie CHCIWOŚĆ dystrybutora a nie żaden dolar i tyle! Pierdzielą farmazony o paliwach i dolarach..założę się ,ze u producenta nie podrożały ani nawet o juana. No i o rany z 3039 zł poszedł na 3600 to po prostu nie kupię, bo jednak blisko jest już np. Denon PMA-1520AE...a Denon to jednak Denon..marka i splendorek ,do tego jednak Japońskie rączki złożyły a samuraje jednak w audio czują klimat i tam już nie ma skuchy kondensatorki Elna Cerafine extra:)

 

Bo Japończycy mają pewna cechę, której świat może im pozazdrościć. Prawdziwy etos jakości....i to nie tylko w audio i nie tylko w elektronice.

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOOOOKŁADNIE TAK!!! Chińczycy się naprawdę starają...nawet coraz lepiej im wychodzi, ale do póki nie pokonają bariery dźwięku którą maja zakodowane w genach Japończycy tego pragnienia perfekcji do póty za Xindaka nikt nie da tyle co za Denona. Howgh.

Ja osobiście im tego z całego serca życzę bo nie chcę myśleć jakie by cuda opracowało miliard ludzi. Xindak A600 to już extraliga...tylko tam chyba ktoś inny wsadził łapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał "japońskie rączki złożyły". To już nie bardzo aktualne. Trudno znaleźć klocek marki japońskiej kosztujący poniżej 5 tys. zł który jest wykonany w Japonii.

Ostatnio przyglądałem się dokładnie odtwarzaczom CD japońskich marek w przedziale cenowym do 7 tys. zł i większość z nich jest produkowane w innych krajach, przeważnie Tajwan, Malezja, a to już nie to samo. Np z Hondą Accord było tak, że jak Japończycy zorientowali się, że ta produkowana w Anglii jest jednak gorszej jakośći przenieśli produkcję z powrotem do Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accord nigdy nie byl produkowany w UK. Civic to sie zgodze.

Sorry za OT.

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mulatory właśnie:)

Tak jak żółte badziewne polipropyleny w Xindak DAC 20 których wymiana cuda robi .

Ktoś napisał "japońskie rączki złożyły". To już nie bardzo aktualne. Trudno znaleźć klocek marki japońskiej kosztujący poniżej 5 tys. zł który jest wykonany w Japonii.

Ostatnio przyglądałem się dokładnie odtwarzaczom CD japońskich marek w przedziale cenowym do 7 tys. zł i większość z nich jest produkowane w innych krajach, przeważnie Tajwan, Malezja, a to już nie to samo. Np z Hondą Accord było tak, że jak Japończycy zorientowali się, że ta produkowana w Anglii jest jednak gorszej jakośći przenieśli produkcję z powrotem do Japonii.

Dlatego dość miałem chińskiej jakości i mam japońskiego Denona ( wzmacniacz ) .

I skończyły się niespodzianki ...

 

Xindak A600 to już extraliga

Szkoda tylko że ani schematów nie ma ani sotstartu zasilania . To poważny błąd przy 5 trafach i 350000uF filtracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accord nigdy nie byl produkowany w UK. Civic to sie zgodze.

Sorry za OT.

 

Też na wstępie sorry za OT.

W sprawie Hondy niestety nie masz racji, Accord VI gen. model na rynek europejski był produkowany w latach 1997-2002 wyłącznie w Swindon, UK. Kolejne generacje już nie, większość produkcji w Japonii. Źródło wiki.

 

Nic nie szkodzi, sam też musiałem się upewnić dokładnie, bo wcześniej tylko "obiło mi się o uszy".

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś mam w systemie kable głośnikowe Tellurium Q Black i jestem w SZOKU jak te kable wpływają na brzmienie.

Jeśli ktoś z Was potrzebuje w swoim systemie dodać sobie niskich tonów, jednocześnie bardziej je kontrolując, dodać przestrzeni, oddechu i czarnego tła, świetnej lokalizacji, wygładzić i uspokoić brzmienie zwiększając przy tym drastycznie ilość szczegółów oraz dodać czystości brzmienia i dynamiki to koniecznie posłuchajcie tych kabli!!! Jeśli myślicie że czegoś Wam brakuje w dźwięku, ale nie wiecie czego, i jeśli myślicie że czas na zmiany kolumn lub elektroniki, to przed podjęciem decyzji koniecznie posłuchajcie tych kabli bo prawdopodobnie nie będą potrzebne aż tak poważne zmiany.

Poprzednio miałem wpięte Real Cable BM-250. Fajne druty, ale to co zrobił Tellurium Q Black to jest jakaś nieprawda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie będzie kolejnym etapem bo tu faktycznie mam sporo do poprawy. Właśnie, pięciokrotnie droższe, ale to dalej tylko kable a nie np. wzmacniacz. Poprawa jaką wprowadziły jest tak duża jak zmiana właśnie wzmacniacza na co najmniej o połowę droższy. Nawet głuchy i antykablarz usłyszał by różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ponieważ to mój pierwszy post na forum więc pozdrawiam wszystkich.

Jak myślicie, cz Xindak xa-6200 ew. xa-6900 będzie dobrze współpracował z B&W 603s3 (skuteczność 90 - potrzebują dużo prądu).

Wzmacniacz zastąpić starego marantza. Muzyka , gł. rock w różnych wydaniach. Lżejsza ale i cięższa muza od czasu do czasu również.

Wiem że należy sprawdzić w domu ale chodzi mi o namierzenie kilku modeli do odsłuchu.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.