Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  216 członków

Xindak Klub
IGNORED

Xindak Club


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podzielę się swoimi wrażeniami o wzmacniaczu Xindak 6950, miałem go ponad dwa lata.

Tak jak wcześniej któryś z kolegów pisał wszystkie wady typu buczenie czy szalejące bezpieczniki w domu to bzdury. Wzmacniacz gra bardzo przestrzennie i ma świetną średnicę. Nie rozstałbym się z nim gdyby nie jego jedyna faktyczna wada - mało basu. Owszem jest to wyrafinowany bas natomiast jest go zdecydowanie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podzielę się swoimi wrażeniami o wzmacniaczu Xindak 6950, miałem go ponad dwa lata.

Tak jak wcześniej któryś z kolegów pisał wszystkie wady typu buczenie czy szalejące bezpieczniki w domu to bzdury. Wzmacniacz gra bardzo przestrzennie i ma świetną średnicę. Nie rozstałbym się z nim gdyby nie jego jedyna faktyczna wada - mało basu. Owszem jest to wyrafinowany bas natomiast jest go zdecydowanie za mało.

 

Myślę o kupnie tego wzmacniacza i ta opinia trochę mnie zmartwiła. Może to bardziej problem kolumn i kabli? Obecnie używam wzmacniacza 6800R, z którego jestem raczej zadowolony, przy czym słyszalną poprawę w zakresie basu ( choć i przedtem było go wystarczająco) dała wymiana kabli na XLO Ultra 12 głośnikowe i Ultra 1 interkonekt. Jest on co prawda może zbyt miękki co może być wadą w mocniejszych nagraniach rockowych ale z pewnością nie jest go mało. Miałem nadzieję, że 6950 trochę wzmocni te basy ( utwardzi) dlatego proszę o ew. uwagi ( na temat moich wątpliwosći)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podzielę się swoimi wrażeniami o wzmacniaczu Xindak 6950, miałem go ponad dwa lata.

Tak jak wcześniej któryś z kolegów pisał wszystkie wady typu buczenie czy szalejące bezpieczniki w domu to bzdury. Wzmacniacz gra bardzo przestrzennie i ma świetną średnicę. Nie rozstałbym się z nim gdyby nie jego jedyna faktyczna wada - mało basu. Owszem jest to wyrafinowany bas natomiast jest go zdecydowanie za mało.

 

A jakie kolumny podłączałeś pod tego Xindaka??????

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grał u mnie z kolumnami MIMO (studio 16 hertz). Na prawdę poza basem byłem bardzo zadowolony z tego wzmacniacza i byłem z nim zżyty, miałem go od nowości. Zanim go sprzedałem chciałem wymienić kolumny na tej samej firmy bo również byłem zadowolony z ich dźwięku. Konstruktor przyjechał do mnie z MINAS ANOR i lipa. Podpiął posłuchaliśmy parę minut i obydwoje wiedzieliśmy że ja tych kolumn nie kupię. Właściciel studia 16 hertz stwierdził że ten wzmacniacz po prost taki jest. Dodam że mieszkałem domku i miałem możliwość testowania w różnych pomieszczeniach (najmniejsze to było 14 m.kw)

Jeżeli chodzi o resztę toru to CD-T80 Shanling kable głośnikowe i interkonekty Xindak SC-01 i AC-02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grał u mnie z kolumnami MIMO (studio 16 hertz). Na prawdę poza basem byłem bardzo zadowolony z tego wzmacniacza i byłem z nim zżyty, miałem go od nowości. Zanim go sprzedałem chciałem wymienić kolumny na tej samej firmy bo również byłem zadowolony z ich dźwięku. Konstruktor przyjechał do mnie z MINAS ANOR i lipa. Podpiął posłuchaliśmy parę minut i obydwoje wiedzieliśmy że ja tych kolumn nie kupię. Właściciel studia 16 hertz stwierdził że ten wzmacniacz po prost taki jest. Dodam że mieszkałem domku i miałem możliwość testowania w różnych pomieszczeniach (najmniejsze to było 14 m.kw)

Jeżeli chodzi o resztę toru to CD-T80 Shanling kable głośnikowe i interkonekty Xindak SC-01 i AC-02.

 

Oczywiście nie słuchałem nigdy tych kolumn, poczytałem tylko ich parametry techniczne. Na papierze to wygląda zachęcająco zwłaszcza Minas Anor ale wątpliwości budzi wielkość głośników średnioniskotonowych ( to chyba tylko 16cm), z których spektakularnych basów raczej spodziewać się nie można, zresztą obudowa też nie jest szczególnie duża pod kątem potencjału basowego. Cenną informacją byłoby porównanie ich brzmnienia z innym wzmacniaczem. Czy były takie próby i czy inny zagrał lepiej niż XA-6950? i jeśli tak to jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odpaleniu xa-6950V byłem w szoku!!!

wcześniej słuchałem na amplitunerze z pionieera i myślałem ze jestw miare możliwie ale gdy podpiołem xindaka to od razu ampek poszedło do szafy w najdalszy zakamarek by go już nie oglądac na oczy.

Po przesłuchaniu kilka utworów usłyszałem pierwszy raz kilka nowych dzwieków a przecież te płytki mam już od kilku lat.

Muzykalność to napewno wielki plus że już nie wspomne o wysokich tonach które zostały jak na moje upodobania bardzo dobrze oddane w porównaniu do poprzedniego sprzętu które tylko świszczały i kuły w uszy.

Brakuje mi basu... ale to wina kolumn które w następnej kolejce będą zmienione

Wcześniej odsłuchałem sprzęt w sklepie przed zakupem a grał na Paradigmach studio 60 i basu niebrakowało:)

Jestem bardzo zadowolony z zakupu tego klocka mogę go tylko polecić innym z czystem sumieniem !

Brzmieniowo bardzo mi odpowiada jak na moje gusta ale oczywiście nalezy odsłuchac przed kupnem bo są gusta i guściki

Pozdro

Edytowane przez sebox82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie słuchałem nigdy tych kolumn, poczytałem tylko ich parametry techniczne. Na papierze to wygląda zachęcająco zwłaszcza Minas Anor ale wątpliwości budzi wielkość głośników średnioniskotonowych ( to chyba tylko 16cm), z których spektakularnych basów raczej spodziewać się nie można, zresztą obudowa też nie jest szczególnie duża pod kątem potencjału basowego. Cenną informacją byłoby porównanie ich brzmnienia z innym wzmacniaczem. Czy były takie próby i czy inny zagrał lepiej niż XA-6950? i jeśli tak to jaki?

 

Słucham teraz na amplitunerze stereo Yamaha RX-797. Nie gra tak detalicznie i przestrzennie jak Xindak. Gorzej też z budową sceny, ale bas jest ok już w położeniu 0. Przy rockowych kawałkach ma wykop którego tak mi brakowało.

słyszałem że Xindak 6950V ma basu więcej, ale nie miałem okazji słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham teraz na amplitunerze stereo Yamaha RX-797. Nie gra tak detalicznie i przestrzennie jak Xindak. Gorzej też z budową sceny, ale bas jest ok już w położeniu 0. Przy rockowych kawałkach ma wykop którego tak mi brakowało.

słyszałem że Xindak 6950V ma basu więcej, ale nie miałem okazji słuchać.

 

Może tak jest ale 6950V to chyba krok wstecz ( poza tym basem). Myślę w taki razie, że warto też posłuchać XA-6950 wersja (09), w którym w torze są lampy, jest o ok. 1000 zł droższy i ma (zamiast 4 wejścia RCA) jedno XLR i 3 RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Od kilku dni mam wzmacniacz XA-6950(09) hybryda.Już jestem pod wielkim wrażeniem ale jeszcze czekam na nowe lampy bo te standardowe nie są najlepsze. Jak wymienię podzielę się wrażeniami. Na razie mam tylko jedno "ale" : Zawsze przy wyłączaniu pojawia się nieprzyjemny i stosunkowo głośny trzask w kolumnach. W Polpaku powiedzieli, że ten model może tak ma. Ciężko jednak przejść nad tym do porządku dziennego choć jeśli to nie jest usterka tylko typowa cecha tego wzmacniacza to można się przyzwyczaić, w nagrodę za piękne granie.Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

 

W związku z nowym nabytkiem mój dotychczasowy XA-6800R jest na sprzedaż, szczegóły w linku: http://www.audiostereo.pl/xindak-6800r-wzmacniacz-stan-idealny_80417.html/page__p__2154697__fromsearch__1#entry215469

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten "trzask" w kolumnach pojawia się bez względu na położenie "pokrętła głośności" ?

 

Tak. Próbowałem wszelakich opcji łącznie z "0" i "mute". Trzask na pewno wytwarza przedwzmacniacz, ponieważ przy wyłączaniu z wyborem źródła "DIRECT" co oznacza wejście dla zewnętrznego preampa trzasku nie ma. Może po wymianie lamp w przedwzmacniaczu to zniknie, może one mają jakiś wpływ na to. Oryginalnie są wstawione podstawowe Elektro Harmonix 6922 (e88cc). Wybrałem na pierwszy rzut ( mam nadzieję że ostatni co najwyżej przedostatni )podmianę Genalex Gold Lion, poza tym myślałem o National w drugiej kolejności. Jak ten Genalex bedzię ok. to innych nie będę próbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś tego wzmaka w w wersji "tranzystorowej" i z tego co pamiętam jest tam opcja tzw. "miękkiego startu" ,

więc trochę mnie dziwi ten "trzask" w kolumnach .

Tu też jest ta opcja. Odlicza wstecz 30s i dopiero wtedy można grać. Ale problem dotyczy wyłączania, gdzie takiej funkcji nie ma i wtedy po naciśnięciu i zwolnieniu przycisku "power" jest ten nieprzyjemny trzask w głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.xindak.com/en-us/product_detail_info.asp?id=465

Jak myślicie, czy uciągnie to głośniki 60W o efektywności 86dB w pomieszczeniu 8 metrów ?? Reszta parametrów głośników 50W RMS/8 ohm Chodzi o zwykłe słuchanie z komputerka bez robienia dyskotek. Nie mogę tego sprawdzić doświadczalnie, a urządzonko pasuje mi do koncepcji. Chyba że macie inne lepsze propozycje, to słucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał okazję słuchać kolumn tubowych Xindaka?????

Jeśli tak ,to jakie są Wasze wrażenia?????

Dzięki za wpisy

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał okazję słuchać kolumn tubowych Xindaka?????

Jeśli tak ,to jakie są Wasze wrażenia?????

Dzięki za wpisy

Tak ja ich słuchałem już parę razy przy okazji odsłuchów wzmacniaczy lampowych, różnych producentów.

Wybitne głośniki, zestrojone tylko pod lampę o monitorowym bardzo dokładnym brzmieniu, z basem typu monitorowego, o klasycznym celulozowym charakterze. Bardzo dokładny ale przycięty. Albo się pokocha tę masę szczegółów podaną z dużą dynamiką, albo nie.

Na razie wszyscy byli zadziwieni klasa tego głośnika. Reszta zależy od wzmacniacza lampowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja ich słuchałem już parę razy przy okazji odsłuchów wzmacniaczy lampowych, różnych producentów.

Wybitne głośniki, zestrojone tylko pod lampę o monitorowym bardzo dokładnym brzmieniu, z basem typu monitorowego, o klasycznym celulozowym charakterze. Bardzo dokładny ale przycięty. Albo się pokocha tę masę szczegółów podaną z dużą dynamiką, albo nie.

Na razie wszyscy byli zadziwieni klasa tego głośnika. Reszta zależy od wzmacniacza lampowego.

 

A powiedz mi jeszcze jak sprawdzają się te kolumny na skrzypcach i fortepianie???Dzięki !!!

Mam wzmacniacz lampowy Amplifon wt 40 II ,świetnie brzmi ale do 2,5 droznych kolumn na scan-speakach jest trochę za słaby w sensie dynamiki.Akustyki na wokalach i fortepianie brzmią fenomenalnie ,gdy je kupowałem nie sądziłem ,że kiedyś tak bardzo mi się spodoba lampa .tj. jej brzmienie

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze jak sprawdzają się te kolumny na skrzypcach i fortepianie???Dzięki !!!

Mam wzmacniacz lampowy Amplifon wt 40 II ,świetnie brzmi ale do 2,5 droznych kolumn na scan-speakach jest trochę za słaby w sensie dynamiki.Akustyki na wokalach i fortepianie brzmią fenomenalnie ,gdy je kupowałem nie sądziłem ,że kiedyś tak bardzo mi się spodoba lampa .tj. jej brzmienie

Skrzypce będą ok, bardziej boję się o fortepian,i tu zależy od wzmacniacza. Jeśli potrafi ładnie wysterować bas , będzie fortepian jeśli nie pianino. Jedyna rada posłuchać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa systemy : Amplifon wt 40II oraz Luxman L550 A ,obydwa świetnie brzmią na moich 2,5 drożnych kolumnach Akustyka na revelatorach ,brzmienie jest ciepłe ,koherentne itp.Natomiast Amplifon jest trochę za słaby do Akustyków i stąd moje poszukiwania równie dobrych co Akustyki kolumn ale znacznie łatwiejszych do wysterowania o znacznie większej efektywności.Na razie słuchałem kolumn na głośnikach Goodmans -owszem są to łatwe do wysterowania przez lampę kolumny ale nie mają takiego wyrafinowania w brzmieniu tak w wysokich ,średnich jak i niskich rejestrach jak Akustyki a nie chcę się cofać lecz iść do przodu.Goodmans to dla mnie takie ciepło brzmiące estradówki

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich,

od pewnego czasu używam wzmacniacza XINDAK XA6200, jednak niestety z powodu odmówienia posłuszeństwa przez dotychczasowe kolumny (radmor LS40) jestem przymuszony do zakupu nowych (budżet ok 5k). Słucham głównie spokojnego rocka, trochę jazzu i klasyki. Mam niestety trochę ograniczone możliwości z podróżami po salonach i odsłuchem, przez co będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Podobno dobrze wypada ten wzmacniacz z Paradigmem, ale jestem trochę wzrokowcem i mi ich wzornictwo całkowicie nie leży. Czytałem dobre recenzje o HECO XT901 (trochę ich wielkość mnie przeraża, mój pokój to 25m), są mniejsze XT701, ale nic nie wyszperałem. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki

z góry dziękuję, życzę zarazem spokojnych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

A ja mam rzadko spotykanego na tym forum Xindaka MT-1. Od wczoraj gra z Kodami K-5500T i niestety na razie kiepskim źródłem. Ale i tak bardzo jestem zadowolony. Słuchanie muzyki dawno nie sprawiało mi tyle radości...

Może ktoś podpowie jakie lampy najlepiej sprawdzają się w moim wzmacniaczu? Co zamiast fabrycznych 6F2 - słyszałem, że Polam ECF82 to przyzwoite rozwiązanie. A może coś innego?? No i czy warto wymieniać lampy w końcówce a jeśli tak, to na jakie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Nie.

Ja też mam ten trzask podczas wyłączania mojego 6950 (09). Wygląda na to, że musimy to polubić. Mam pytanko - jakich kolumn szanowny kolega używa, do jakiego wejścia ma podpięty odtwarzacz, i jaki poziom głośności wybiera do komfortowego odsłuchu? Bo ja mam podpięte pod S1, a optymalną głośność uzyskuję dopiero około 40-tu lub powyżej na skali wyświetlacza. Pozdrawiam - Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.