Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  216 członków

Xindak Klub
IGNORED

Xindak Club


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest łatwo opisać monitory Xindak MS-1201. Trochę mi zejdzie, zanim opublikuję ich test na swoim audio-blogu. Na pewno są intrygujące i nietypowe, w porównaniu do "zwykłych" kolumn.

 

Gabler,

 

W skrócie. Xindak XA-6900 to miękki dźwięk o dużej masie i niezłej szczegółowości, a Hegel to hektarowa przestrzeń z wielkim basem, ale nie zawracający sobie głowy zbytnio precyzją. Dużym plusem Xindaka jest obecność bardzo dobrych lamp w układzie przedwzmacniacza, DAC na USB, solidna budowa dual mono i wejście na XLR, a Hegla - super uniwersalność wejść, baaardzo dobry DAC wewnętrzny oraz dźwięk predysponujący go klasy wyższej niż jego cena.

 

szukam wzmaka w dobrej cenie myślałem o heglu 70 , ja ciągle karmie się mikrodetalami i precyzją ,a z tego co opisujesz trochę mu tego brakuje,pewnie 100 jest lepsza,no ale cena też inna,lampą raczej sobie głowy sobie nie zawracam,słuchałem kilku,muzykalność ,swoboda ,lampowa barwa ok,ale brak mikrodetali ,a tego nie strawię,fajny był unison reseach secondo hybryda ,słuchałem u octaviana,no ale przegapiłem moment sprzedarzy

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłem dziś opis monitorów Xindak MS-1201 na audio-blog: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/03/monitory-tubowe-xindak-ms-1201.html

 

Nie zdążyłem jeszcze ich posłuchać z nowymi Yaqinami, a także porównać z Harpia Acoustics. Mam zamiar uczynić to niebawem.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłem dziś opis monitorów Xindak MS-1201 na audio-blog: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/03/monitory-tubowe-xindak-ms-1201.html

 

Nie zdążyłem jeszcze ich posłuchać z nowymi Yaqinami, a także porównać z Harpia Acoustics. Mam zamiar uczynić to niebawem.

 

Jeszcze nie przeczytałem pańskiej opinii z testu w/w kolumn ale bardzo , ale to bardzo DZIĘKUJĘ !!!!!!!!

z wyrazami szacunku i sympatii ,Piotrek ze Strykowa .

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłem dziś opis monitorów Xindak MS-1201 na audio-blog: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/03/monitory-tubowe-xindak-ms-1201.html

 

Nie zdążyłem jeszcze ich posłuchać z nowymi Yaqinami, a także porównać z Harpia Acoustics. Mam zamiar uczynić to niebawem.

 

A ode mnie standardowe pytanie – próbowałeś na nich puszczać ostry rock albo metal? Mają solidną dynamikę? Jak odwzorowanie perkusji na nich idzie, albo szybkiej stopy perkusyjnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Posiadam Xindak Mt-3 i mam dwie sprawy, obie związane z buczeniem:

- czy normalne w tego typu wzmacniaczu jest buczenie samego wzmacniacza tj: prawdopodobnie transformatora?

- przy wyciszonej muzyce, w obu kolumnach da się słyszeć ciche buczenie - nie jest ono zależne od natężenia głośności itp - czy to normalne zjawisko?

Moje pytania biorą się stąd, że w przyszłym miesiący kończy mi się gwarancja i jeśli nie są to normalne objawy tego typu sprzętu to oddałbym go jeszcze do naprawy gwarancyjnej.

Bardzo proszę o informacje

JP

Edytowane przez staryender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Xindak Mt-3 i mam dwie sprawy, obie związane z buczeniem:

- czy normalne w tego typu wzmacniaczu jest buczenie samego wzmacniacza tj: prawdopodobnie transformatora?

- przy wyciszonej muzyce, w obu kolumnach da się słyszeć ciche buczenie - nie jest ono zależne od natężenia głośności itp - czy to normalne zjawisko?

Moje pytania biorą się stąd, że w przyszłym miesiący kończy mi się gwarancja i jeśli nie są to normalne objawy tego typu sprzętu to oddałbym go jeszcze do naprawy gwarancyjnej.

Bardzo proszę o informacje

JP

Buczenie transformatora zdarza się, trudno to reklamować bo Ci powiedzą, ze u nich nic nie buczy....ale już buczenie w kolumnach może być spowodowane pętlą masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi delikatnie buczy trafo (praktycznie trzeba się wsłuchać z bliska-oczywiscie przy wyciszonej muzyce) i to raczej nie dyskwalifikuje sprzętu.a co do buczenia w głośnikach to u mnie sprawe rozwiązał separator galwaniczny na przewodzie od tv kablowej (jeśli takowa jest podłączona w jakikolwiek sposób do sprzętu )

Edytowane przez sargon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boję się o lincz ale spróbuj wypiąć z gniazda sieciowego O .... (zrób test)

 

Popróbowałem i nic to niestety nie zmieniło. Rozumiem, że u Ciebie po podpięciu separatora galwanicznego ustąpiły jakiegolwiek brumienia w kolumnach? W kilku postach przeczytałem, że lekkie brumienie słyszalne przy bliskim kontakcie ucha z kolumną to rzecz całkowicie naturalna i nie do wyeliminowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem u siebie z buczeniem. wypiąłem O z gniazdka sieciowego.Separator galwaniczny mam gdyż mam podpięte DVD do wzmaka a DVD oczywiście do tv + kablówka i na sygnale z kablówki przechodzi jakiś knyf już nie pamiętam fachowej nazwy.W głośnikach zupełna cisza. Jeśli nie to to może problem jest po stronie lamp.Czy zawsze u Ciebie buczy tak samo - nie pomaga restart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wzmacniacza mam podpięte tylko kolumny i cd - ten przydzięk/buczenie słyszalne jest w oby kolumnach ale tylko w części głośników niskotonowych, w pozostałych całkowita cisza...

Czyli typowa pętla masy - buczenie 50 hz.....jeśli separator galwaniczny antenowy nie pomaga trzeba próbować inaczej - poczytaj o pętli masy - google Twoim przyjacielem :)

 

Walczyłem u siebie z buczeniem. wypiąłem O z gniazdka sieciowego.Separator galwaniczny mam gdyż mam podpięte DVD do wzmaka a DVD oczywiście do tv + kablówka i na sygnale z kablówki przechodzi jakiś knyf już nie pamiętam fachowej nazwy.W głośnikach zupełna cisza.

Różnica potencjałów....tak to się nazywa, w kablówkach separator galwaniczny powinien być przed każdym TV ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wzmacniacza mam podpięte tylko kolumny i cd - ten przydzięk/buczenie słyszalne jest w oby kolumnach ale tylko w części głośników niskotonowych, w pozostałych całkowita cisza...

Czyli typowa pętla masy - buczenie 50 hz.....jeśli separator galwaniczny antenowy nie pomaga trzeba próbować inaczej - poczytaj o pętli masy - google Twoim przyjacielem :)

 

a czy pętla masy występuje w takiej sytuacji, że mamy podpięty tylko wzmacniacz lampowy i kolumny - nie potrzebuję mieć podpiętego interkonekta i odtwarzacza cd a ich podpięcie zupełnie nic nie zmienia bo buczenie pozostaje bez zmian

 

a czy pętla masy występuje w takiej sytuacji, że mamy podpięty tylko wzmacniacz lampowy i kolumny - nie potrzebuję mieć podpiętego interkonekta i odtwarzacza cd a ich podpięcie zupełnie nic nie zmienia bo buczenie pozostaje bez zmian

 

i dodam jeszcze, że w jednej kolumnie jest ono trochę głośniejsze niż w drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmienia się, raz jest mniejsze, raz większe ? w przypadku pętli raz po właczeniu powinno być lepiej, innym razem gorzej itd. Raczej nie identycznie zawsze.

Bo jak nie pętla to może coś nie tak z Xindakiem. Podłącz go bez uziemienia i sprawdź czy buczy, obróć wtyczkę w gniazdku o 180 stopni - eksperymentuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj także podpiąć wzmacniacz przez jakąś listwę, choć wiadomo, że wzmacniacze raczej do ściany. Podpowiadam, tylko na swoim przykładzie. Miałem kiedyś podstawowy model cd xindaka C-06. On nie miał ochrony przez pętlą masy. Jak wzmacniacz był wpięty w ścianę to buczało, jak przez listwę to nie buczało, a zauważalnej różnicy w brzmieniu nie stwierdziłem więc tak grało aż do zmiany CD. Teraz mam CD Muse deluxe i problem zniknął. CD do listwy, a wzmacniacz do ściany i nic nie buczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj także podpiąć wzmacniacz przez jakąś listwę, choć wiadomo, że wzmacniacze raczej do ściany. Podpowiadam, tylko na swoim przykładzie. Miałem kiedyś podstawowy model cd xindaka C-06. On nie miał ochrony przez pętlą masy. Jak wzmacniacz był wpięty w ścianę to buczało, jak przez listwę to nie buczało, a zauważalnej różnicy w brzmieniu nie stwierdziłem więc tak grało aż do zmiany CD. Teraz mam CD Muse deluxe i problem zniknął. CD do listwy, a wzmacniacz do ściany i nic nie buczy.

 

Problem w tym, że u mnie buczy nawet jak w ogólne nie podępnę cd a jak podepnę, zmienię wtyczki, obrócę itp. to zupełnie nic to nie zmienia, buczenie nie zmienia się w jakikolwiek sposób - zastanawiam się czy to nie awaria wzmacniacza ale nie wiem jak to na 100% stwierdzić. Mam jeszcze gwarancję więc jak coś to odesłałbym go do Polpaku a nie chcę odsyłać tylko po to żeby mi brumienie zdiagnozowali:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wadą mogą być też nie najlepszej jakości lampy,dobrze by było gdybyś mógł wypróbować inne.

 

jakieś 3 tygodnie temu zmieniłem dedykowane do tego wzmacniacza lampy mocy na nowe 6CA7 Electro-Harmonix i nic to nie zmienia w temacie buczenia, jeśli chodzi o sam dźwięk to zmieniło bardzo na plus:) Chyba, że za buczenie mogą być odpowiedzialne lampy strujące to proszę o taką informację a kupię i zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jakieś 3 tygodnie temu zmieniłem dedykowane do tego wzmacniacza lampy mocy na nowe 6CA7 Electro-Harmonix i nic to nie zmienia w temacie buczenia, jeśli chodzi o sam dźwięk to zmieniło bardzo na plus:) Chyba, że za buczenie mogą być odpowiedzialne lampy strujące to proszę o taką informację a kupię i zmienię.

to buczenie pochodzi od traf głośnikowych nic z tym nie zrobisz a że nierówno słychać L i P to wina źle dobranych lamp mocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to buczenie pochodzi od traf głośnikowych nic z tym nie zrobisz a że nierówno słychać L i P to wina źle dobranych lamp mocy

 

wydaje mi się, że to jednak jakaś awaria wzmacniacza - gdyby to były lampy mocy to po zamienieniu ich miejscami ewentualnie wymianie lamp buczenie też przeszło by na inną kolumnę, jakkolwiek zmieniło natężenie - a jest tak, że lampy mogę zamieniać i nic to nie zmiania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Warto przeczytać poniższy test. Myśle, że wiele osób i tak nie uwierzy i pomyśli, że dystrybutor posmarował, ale ja ten wzmacniacz miałem w domu i potwierdzam, że jest to naprawdę rzetelny test z pominięciem jednego apsektu. Podpinając do tego wzmacniacza dobry PRE do wejść na końcówki mocy potrafi zagrać jeszcze o klasę lepiej spokojnie wtedy rywalizując z końcówkami mocy za 30kzł a być może i więcej.

http://polpak.com.pl/public/files/reviews/Xindak_A600E_test_AUDIO_MAJ-20121.pdf

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się waśnie nad zmianą wzmacniacza (stara Yamaha). Kolumny to Pylony Peral. Myślę o używanym Arcamie, Roksanie lub właśnie ewentualnie Xindakiem. Widzę, że Xindak ma świetne recenzje i jest na tle konkurencji tańszy. Mam do wydania 2500zł. max 3000zł. Co byście polecili z Xindaka? Ewentualnie coś innego :)

Warunek: to ma grać, a nie pierdz..ć :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przeczytać poniższy test. Myśle, że wiele osób i tak nie uwierzy i pomyśli, że dystrybutor posmarował, ale ja ten wzmacniacz miałem w domu i potwierdzam, że jest to naprawdę rzetelny test z pominięciem jednego apsektu. Podpinając do tego wzmacniacza dobry PRE do wejść na końcówki mocy potrafi zagrać jeszcze o klasę lepiej spokojnie wtedy rywalizując z końcówkami mocy za 30kzł a być może i więcej.

http://polpak.com.pl/public/files/reviews/Xindak_A600E_test_AUDIO_MAJ-20121.pdf

 

Dlatego byłoby fajnie gdyby polpak sprowadził A600P:

http://www.xindak.com/en-us/product_detail_info.aspx?ProductID=483

końcówka jest dużo ładniejsza od integry i wygląda na zbalansowaną (4 transformatory dopasowujące - miedziane puszeczki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.