Skocz do zawartości
IGNORED

Wysokotonówka do 18W8545


KrzysiekA

Rekomendowane odpowiedzi

A co to jest ów hi end? Bo np. dla allegrowych handlarzyków hi-endem jest wszystko co mają aktualnie do upłynnienia.

 

Jestem zdania że nawet dość tani Morel MDT29 ma miażdżącą przewagę nad Vifą XT25, a i od Seasów KT27 i KT28 jest lepszy. MDT33 jest jeszcze lepszy od MDT29, bardziej wyrafinowany i finezyjny, ale to już nie przepaść, raczej dalsze rozwinięcie zalet. Morele cenię wyżej również od tańszych Scan-Speaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się tak nie da. MDT33 to już bardzo wysoki poziom, łatwiej wymienić również dobre a inne niż jednoznacznie lepsze. Poza tym dla kogo lepsze? Dla mnie lepszy jest Dynaudio Esotar, a dla kogoś innego lepszy może być np. Scan-Speak ring-radiator którego ja osobiście nie trawię.

Należy też wspomnieć o gronie zdeklarowanych zwolenników wstęgowców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał drogie i dobre tweetry - MDT33 , seasa Millennium , pierścieniowego scan speaka itd to nie łączył bym go z takim przeciętnym głosnikiem jak 8545 . Te rozważania nie mają sensu . Do 8545 pasuje 9300 bo to ta sama liga . I tyle .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scany (poza HDS'em , który jest podobno bardzo fajny, ale póki co mało znany) mają ceny absolutnie z kosmosu. Chyba tylko dzięki projektom zwrotnic Akustykowi udaje się je sprzedawać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturp, 3 Kwi 2010, 19:57

 

>gdybym miał drogie i dobre tweetry - MDT33 , seasa Millennium , pierścieniowego scan speaka itd to

>nie łączył bym go z takim przeciętnym głosnikiem jak 8545 . Te rozważania nie mają sensu . Do 8545

>pasuje 9300 bo to ta sama liga . I tyle .

 

Akurat miałem 8545 z ss9500. Myślę że jednak do 8545 lepiej bylo by coś z napędem SD. 18W8545 na pewno nie jest głośnikiem przeciętnym. Moim zdaniem 9300 i 9500 to głośniki trochę za słabe do 8545. Trochę już leciwe. Szwagier miał 15W8531. Ten 15 calowy Rewelator o takiej jakości średnich tonów może jedynie pomarzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watt Puupy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nazwanie ich przeciętnymi było trochę przesadzone. W końcu to najlepiej sprzedawane 18 na świecie. Ta węglówka to w zasadzie też już legenda. Nie sądzę żeby Ushery grały na tym poziomie. Osobiście nie słyszałem ale czytałem w internecie. Jedyne co Ushery mają wspólnego z tym SS to tylko wygląd. Wiem że głośnik już leciwy ale mimo że stary to jary.

Watt Puupy w sumie we wszystkich wersjach sprzedany w tysiącach egzemplarzy. To chyba dużo jak na kolumny których para kosztuje 20000 dolarów. Nie sądzisz chyba że z przeciętnymi przetwornikami by im się to udało? Nie mówiąc już o tym że nikt nie wkłada przeciętnych przetworników w kolumny za 26 tysięcy dolarów. a tylko kosztuje Watt Puupy 8. Nawet nie będę pytał ile kosztują Willson Maxx. To te na drugim zdjęciu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13669-100008003 1270328103_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wartośc przetwornika nie ma znaczenia w aspekcie ceny zestawu głosnikowego . Mistrzami we wstrawianiu tanich przetworników estardowych jest WLM a ceny ich zestwów sa bardzo wysokie.

Słyszałeś te What Puppy ? Ja słuchałem - nic szczególnego . W porównaiu do Audio Physic Avanti lub Vigro III ( w których zastosowano modyfikowane aluminiowe seasy po zaledwie 200 PLN sztuka i pierścieniowe Vify po 100 PLN sztuka ) Wilsony brzmiały mało kolorowo i niewystarczająco detalicznie a przestrzeń była poprostu płaska .

Ja wiem ,że to legenda i ciągle jeszcze średnia klasa ale czas juz o nich zapomnieć - średnica ma wyraźne podkolorowanie z powodu osławionej górki przy 800Hz , mikodynamika zaledwie przeciętna a bas ma tendencje do przeciągania . Co do Usherów to miałem 9845-P a obecnie mam 8935A i porównywałem je ze scan speakami 18W8535 i 18W8545 na których robiłem głośniki. Ushery grały bardzo podobnie do scanów a niektórych aspektach lepiej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturp, 3 Kwi 2010, 23:44

Uparty jesteś i paskudzisz mi mój temat.

Ja szukam wysokotonówki i nie zamierzał się kłócić który głośnik jest lepszy.

Jak ci się Usher podoba to fajnie.

Usher Qts 0,41 i rezonans 38 Hz a SS 0,27 i rezonans 28 Hz. Jak myślisz który będzie miał lepszy impuls. Ludzie wsadzają tego SS w 25 litrowe obudowy a potem się dziwią że im bas przeciąga. Miałem ten głośnik w 18 litrach i nic mi nie przeciągało. Jeden z najbardziej neutralnych basów jakie kiedykolwiek słyszałem. I chyba jeden z najbardziej urozmaiconych. Jedyna wada że nie schodzi zbyt nisko.

A na górki w charakterystyce są pułapki częstotliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Paskudzisz mi temat" ? A co chciałes aby wpisywali sie tylko tacy którzy wielbią twój tok myślenia ? Jak zakładasz wątek i oczekujesz opinii to nie dziw się ,że są ludzie o odmiennych poglądach . Siemka ,juz nie będę nic tu pisał . Strata czasu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odmiennych poglądach tylko o odmiennych gustach a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje.

 

Może przypomnę jeszcze o co pytałem.Czy ktoś może słyszał Seas 22TAF/G i może porównać go do 27TBFC/G. I drugie pytanie: Czy ktoś może coś czytał w necie na temat usuwania ferrofluidu z 27TBFC/G. Podobno do Harpii wsadzają 27tbfcg z usuniętym ferrofluidem ale na ile można wierzyć w to co piszą w internecie? Na niemieckich stronach czytałem że tak operacja jest niebezpieczna dla głośnika. Podobno ferrofluid stabilizuje prowadzenie cewki w szczelinie i po usunięciu może zacząć ocierać o nadbiegunnik.

 

Jeżeli masz coś do powiedzenia na ten temat to bardzo chętnie poczytam.

Jeżeli masz zamiast tego trolować i puszczać teksty typu:

"gdybym miał drogie i dobre tweetry - MDT33 , seasa Millennium , pierścieniowego scan speaka itd to nie łączył bym go z takim przeciętnym głosnikiem jak 8545 . Te rozważania nie mają sensu . Do 8545 pasuje 9300 bo to ta sama liga . I tyle ."

to poszukaj sobie innego tematu na tym forum.

Uszanuj gusta innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ci powiem że masz krzywe nogi i najlepiej pasuje do ciebie gruba szczerbata i ruda to jak myślisz czy to jest opinia? Jak miała by mi pomóc wypowiedź kolegi arturap? Przecież sam napisałem że chcę coś taniego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiomor podał Ci nazwę przetwornika bez ferro...wiec w czym problem?Jesli jednak nie chcesz wydawać kaski na kolejne przetworniki to modyfikuj 27TBFC/G . Przecież majątku one nie kosztują wiec ewentualne niepowodzenie nie będzie wiązało sie z wielkimi stratami pieniedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż może troszkę mnie poniosło. Nie cierpię tego co się dzieje na polskich forach. Jest subtelna różnica jeżeli powiesz jakiejś kobiecie że jest paskudna a jeżeli powiesz jej że nie jest w twoim typie.

Dokładnie wiem jakie ograniczenia ma 18W8545. Proponowanie komuś żeby do tego głośnika założył 9300 albo 9500 to głupia rada z dwóch powodów.

Po pierwsze że te głośniki nie są warte nawet połowy swojej ceny i za te pieniądze można kupić coś o wiele lepszego a po drugie miałem 9500 i wiem jak to brzmi. W czasach Altusów w których z głośników wysokotonowych wydobywał się jazgot byłem zachwycony delikatnością i gładkością wysokotonowych. Teraz bym się chyba porzygał z nudów słuchając takiego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Servantess, 4 Kwi 2010, 10:36

 

>Misiomor podał Ci nazwę przetwornika bez ferro...wiec w czym problem?Jesli jednak nie chcesz

>wydawać kaski na kolejne przetworniki to modyfikuj 27TBFC/G . Przecież majątku one nie kosztują wiec

>ewentualne niepowodzenie nie będzie wiązało sie z wielkimi stratami pieniedzy.

 

Dokładnie też tak myślę. O pogorszenie dźwięku bym się nie martwił. Boję się raczej że mi cewka zacznie trzeć o nadbiegunnik. Nie pozostanie mi wtedy nic innego jak dokupić nową parę do tych Daytonów a to było by już denerwujące.

Nad kupieniem wersji bez ferrofluidu właśnie się zastanawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ferrofluidu jest jeszcze 27TBCD/GB-DXT - dla mnie nr. 1 do współpracy ze Scanem 18W8545. Rozpraszanie mniej zależne od częstotliwości i dopasowane do midwoofera. Do tego cofnięcie centrum akustycznego bez pochylania ścianki.

 

PS. Podobno Vifa XT dobrze współpracuje z waveguide, takim "z półki". Może Monacor WG-300? Drogi nie jest, spróbować można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby trochę uporządkować wątek wymienię może jakie przetworniki chodzą mi po głowie.

 

XT25tg30 przy czym pomysł z waveguide jest interesujący.

XT19

W dalszym ciągu nie wykluczam zastosowania 27 TBFC/G przy czym chyba warto by spróbować 27TBC/G.

Przy dwóch głośnikach zżera mnie ciekawość 27TBCD/GB-DXT i 22TAF/G a ten drugi chyba nawet bardziej.

Trochę taki ring radiator tylko z metalową kopułką w środku. Ale ciekawość nie zawsze wychodzi na dobre.

SB Acoustics SB29RDCN-000-4 albo SB29RDC-C000-4 też z ciekawości.

Być może pojawi się coś ciekawego na Ebayu ale jak na razie to nic nie ma.

W zasadzie to za wysokotonówki chciałem wydać do 150 Euro a wszystkie wymienione powyżej są dużo tańsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca pewny. W końcu ma efektywna powierzchnia 5.9 cm kwadratowego czyli niewiele mniejsza niż w 27 tbfcg który ma 7 cm kwadratowych. Wychylenie liniowe takie same. Ta średnica cewki jest trochę myląca. W wypadku tego głośnika zawieszenie działa tak jak membrana. Takie rozwiązanie ma bardzo dużą zaletę. Bardzo mała odległość od cewki do szczytu kopółki. W ostatnim Klang und Ton i Hobby Hi Fi była recenzja tej kopułki i to bardzo pochlebna.

Myślę że przy podziale 2,5 kHz ze zwrotnicą trzeciego rzędu coś by z tego wynikło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jt211

(Konto usunięte)

Panowie,

Wilsonowska 18W8545 ma ze ScanSpeaka kosz i membranę i tyle ......

Nie ma górki na 800Hz i skuteczność 95dB.

Tak więc wszelkie zawarte tu opinie można nie będę pisało o co rozbić ...

Podobnie jest z Seasami w AP i prosze o tym pamietać pisząc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.