Skocz do zawartości
IGNORED

DOBRZE BRZMIĄCE LP


jac660

Rekomendowane odpowiedzi

31KBF5BDS6L._SL500_AA300_.jpg

 

Choć to moja "epoka" jakoś nigdy nie miałem i nie słuchałem tej płyty. Oczywiście znam Sledgehammer czy Don't Give Up puszczane w MTV do wyrzygania.

 

Płyta jako "całość" płynie, a ja tupię nóżką :-D Może to już ten etap w życiu, gdy wspomina się płyty z młodości hahahahaha.

 

aha wydanie UK PG5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So jest bardzo dobre, a najlepsze to Rad Rain, In Your Eyes i Mercy Street; Slengdehammer też niezłe:) w ogóle Gabriel to jeden z kilku dosłownie wykonawców, którzy trzymaja bardzo równy poziom w przekroju swojej działalności;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotruś z Kasią rulez.Gdyby Archanioł na koncercie w Poznaniu zamiast Biko zagrał San Jacinto,byłby to koncert mojego życia.Na marginesie, dżwięk niedościgniony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotruś z Kasią rulez.Gdyby Archanioł na koncercie w Poznaniu zamiast Biko zagrał San Jacinto,byłby to koncert mojego życia.Na marginesie, dżwięk niedościgniony.

 

Właśnie dzięki Biko i Signal to noise ten koncert pozostanie mi głęboko w pamięci:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie muszę zapolować na "Love Over Gold" bo mam polskie wydanie (nie tragiczne zresztą tylko smaży jak to nasze płyty...). a w ogóle to wszystko co miałem w rękach Dire Straits było bardzo dobrze wydane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) kupiłem już tam kilka płyt i jestem zadowolony.

 

a co do brzmienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w prawym pera, w lewym klawisze, a po środku facet z trąbką. Jest to pierwsza płyta z nowego tłoczenia, którą jestem zachwycony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chyba dobrze wrzucam płytę testową do dobrze brzmiących LP :-)

Hi-Fi sound stereo test record hfs75, kupiona na ebay od jakiejś handlarki "wszystkim", stan - opisana jako good, a jest jak nowa (!!!); koszt z wysyłką 30 pln :-D Chyba się opłacało. Brakowało mi takiej pozycji w kolekcji :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19326-0-55008900-1312309683_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobrze wrzucam płytę testową do dobrze brzmiących LP :-)

Hi-Fi sound stereo test record hfs75, kupiona na ebay od jakiejś handlarki "wszystkim", stan - opisana jako good, a jest jak nowa (!!!); koszt z wysyłką 30 pln :-D Chyba się opłacało. Brakowało mi takiej pozycji w kolekcji :-D

 

Dziś ustawiłem na spokojnie swoją at440 i polecam taka płytę testową każdemu kto chce się bawić w winyle. Świetna sprawa, zwłaszcza przy antyskatingu bo od razu słychać czy jest ok, czy należy coś poprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...acha i jakby jakiś zabłąkany fan trąbki/frippa/jazzu/arytmii szukał 'starych nieodkrytych" to polecam Davida Sylviana "Brilliant Trees". Mnie złapało od pierwszego obrotu i trzyma :-) Realizacja masakrycznie realistyczna :-D muzycy w pokoju. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Livin' Blues "Live" - przypadkiem zupełnie, jako dodatek do paru innych LP, okazuje się, że brudna, zjechana, porysowana płyta też może zabrzmieć... Fajne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Livin' Blues "Live" - przypadkiem zupełnie, jako dodatek do paru innych LP, okazuje się, że brudna, zjechana, porysowana płyta też może zabrzmieć... Fajne!

Również ją polecam. Bardzo energetycznie nagrana płytka. Nabyłem osobiscie w 1976, lub 1978 roku. Piękne gitary, przyjazna w odbiorze i zapadająca w ucho. Od siebie polecam podwójny album grupy "Fleetwood Mac" o swojsko brzącym tytule "Tusk". Jeśli ktoś lubi takie klimaty to ładne wydanie i bardzo dobrze brzmiące. Moje to Warner Bros Records WB 66 088. 1979r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno unikaj wydaniań universal music - zwłaszcza tych na pojedyńczych LP. Mam kill'em all na podwójnym LP, jest całkiem niezłe, tylko to jest straszna żolnglerka płytami. Też najgorszą stroną tego wydania jest to że czasami tłoczenia są w porządku(np.black album jest nawet nawet), a czasem brzmią jak mp3. Na pewno warto szukać vertigo, też trzeba brać pod uwagę że niektóre wydania są dość drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasz_pianista dzięki za odpowiedź, trochę się boje kupować ich na winylu, bo muzyka wymagająca jeśli chodzi o brzmienie. A np. and justice for all wydane przez MF słyszałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką reedycje - electric ladyland,legacy records, bardzo porządne płyty, bez słyszalnego masteringu, brzmi mniej więcej jak oryginał (masterował to eddie kramer, który również nagrywał hendrixa). Tekturowa okładka, booklet, ogólnie full wypas. Oprócz tego mam are you experienced z 1995, 2 LP, taka sama jakość jak te z 2010(mam wersje z amerykańską okładka, bo jest też wydanie MoV z brytyjską wersją okładki). Jeżeli chcesz uwspółcześnione brzmienie to polecam wydania reprise records, mają jakby większy kontur i głębszy bas. Ale te reedycje też są w porządku. Tylko podrożały, jak wszystkie inne nowe płyty.

 

 

Clark - nie mam justice, więc nie powiem, ale koledzy polecali, a wręcz nakazywali zakup justice'a z vertigo, ceny są przyzwoite, koło 60-100zł. Najlepiej spytaj się Thraka, on wie co i jak:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką reedycje - electric ladyland,legacy records, bardzo porządne płyty, bez słyszalnego masteringu, brzmi mniej więcej jak oryginał (masterował to eddie kramer, który również nagrywał hendrixa). Tekturowa okładka, booklet, ogólnie full wypas. Oprócz tego mam are you experienced z 1995, 2 LP, taka sama jakość jak te z 2010(mam wersje z amerykańską okładka, bo jest też wydanie MoV z brytyjską wersją okładki). Jeżeli chcesz uwspółcześnione brzmienie to polecam wydania reprise records, mają jakby większy kontur i głębszy bas. Ale te reedycje też są w porządku. Tylko podrożały, jak wszystkie inne nowe płyty.

 

 

Clark - nie mam justice, więc nie powiem, ale koledzy polecali, a wręcz nakazywali zakup justice'a z vertigo, ceny są przyzwoite, koło 60-100zł. Najlepiej spytaj się Thraka, on wie co i jak:)

 

 

Wielkie dzięki za odpowiedż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Już straciłem wiarę w dobrze brzmiące nowo wydawane płyty gdy włączyłem dzisiaj rano otrzymany wczoraj album

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wspaniała jakość nagrania, gdzieś czytałem że wszystko nagrywano analogowo. Vinyl masywny,okładka niezbyt twarda, insert tragiczny pozaginany i lekko nacięty, ale dźwięk perła.

 

Danger_Mouse_Rome.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość chml

(Konto usunięte)

Wolfgang Haffner, The Shapes Remixes, ACT 2006. Wpadla mi w rece w MediaMarkt na Bielanach Wroclawskich. Ten MM jest najlepiej zaopatrzonym w (nowe) winyle sklepem we Wroclawiu. Plyta nagrana wysmienicie - jest przestrzen, piekna analogowa srednica, ladny bas. Krazek rowniutenki, szum tla i trzaski pomijalne. Jak ktos lubi nowoczesne brzmienia rodem z ACT NuJazz - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś zna te wydania milesa davisa 180 g DMM (Direct Metal Mastering). ??

 

 

pzdr. Łukasz

A które płyty Milesa? Bo o ile wiem to DMM to nie jest wytwórnia tylko rodzaj "masteringu", może chodzi o jazz wax? W kazdym razie mam kilka reedycji Milesa, z prestige,MoV, sony/bmg, wszystkie są na wysokim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sie nie wypowidac w takich tematach bo kwestia brzmiania jest bardzo subiektywna i cala moja rodzina powtarza mi od lat ze slon mi na ucho nadepnal.

No ale nawiazujac do Milesa Davisa...

Dzis rano kupilem we Wloszech Kind of Blue w kiosku - wydawnictwo d'agostini czyli rozne kolekcjonerskie badziewia :)

Jest to pierwsza plyta z serii wiec cena promocyjna 7.99 euro za winyl 180g

Nie wiem czy to brzmi czy daje srednica czy piwnica ale ja jestem zachwycony.

Nastepna plyta z serii tez juz jest dostepna i kosztuje 14.99 euro coltrane blue train.

Nie wiem czy cos takiego pojawi sie w Polsce jak znam zycie to nie.

Na Milesa czailem sie juz dlugo i zupelnym przypadkiem udalo mi sie tak fajnie kupic:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profaner - To wydanie to jest dokładnie to samo co Sony/BMG, za tą cene naprawde warto. Z tego co pamiętam to na labelu jest "six eye", na sony jest 2 eye. W Polsce nie ma tego wydawnictwa, ale czasem pojawiąją się same płyty za 20-30 zł, więc śmieszne pieniądze. Na allegro cwaniaki sprzedają za 80 zł, heh:) Gdyby tak wszystkie reedycje tyle kosztowały...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które płyty Milesa? Bo o ile wiem to DMM to nie jest wytwórnia tylko rodzaj "masteringu", może chodzi o jazz wax? W kazdym razie mam kilka reedycji Milesa, z prestige,MoV, sony/bmg, wszystkie są na wysokim poziomie.

 

 

Tak chodzi o Jazz Wax records, bardziej mi chodzilo jak to brzmi z tym analogowym masteringiem, ponoc gora i srodek jed duzo lepszy.

 

 

Pzdr. Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "Kind Of Blue" to bardzo dobrze brzmi zarówno LP jak i CD,niebieskie wydanie na 50-lecie.Niestety kosztuje swoje,ale jest to całościowo piękne wydawnictwo,obcowanie z tym wydaniem to prawdziwa przyjemność.

Świetnie brzmi CD,dopiero ostatnio zrobione K2HD chyba jest troszkę lepsze.

 

Natomiast lepszego LP jak dotąd nie zdarzyło mi się usłyszeć :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

51fjQFUwjLL._SL500_AA300_.jpg

 

PODV3, wydanie UK.

 

Warto mieć dla samego Arpegiator. Uwielbiam ten kawałek od czasu, gdy nastolatkiem będąc zobaczyłem 9 1/2 tygodnia... od tego czasu tylko z tą sceną mi się kojarzy :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtopowo, ale w związku z tym, że poruszacie w tym wątku temat gorszych reedycji od starych nagrań, to polecam fajny artykuł o remasteringu - niestety tylko w oparciu o CD-ki, ale tendencja i mechanizm pewnie jest taki sam dla vinyli:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtopowo, ale w związku z tym, że poruszacie w tym wątku temat gorszych reedycji od starych nagrań, to polecam fajny artykuł o remasteringu - niestety tylko w oparciu o CD-ki, ale tendencja i mechanizm pewnie jest taki sam dla vinyli:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzięki! Ciekawy tekst!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja nt. tego artykułu jest już w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

51WVOFV%2BVoL._SL500_AA300_.jpg

 

Wspaniała realizacja. Świetna muzyka. Mam jeszcze kilka płyt Grace i wszystkie brzmią doskonale.

 

Nie mogę sobie wybaczyć, że wyszedłem z koncertu Grace na Openerze 2010, żeby kolejny raz zobaczyć Massive Attack... :-[

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.