Skocz do zawartości
IGNORED

WAWEL: Tak czy Nie?


wasylak

Rekomendowane odpowiedzi

Prezydent zginął na służbie, w tragiczny sposób w wyniku największej tragedii jaka się w powojennej historii Polski wydarzyła. Jego pogrzeb to pewna symbolika owej tragedii, lista gości świadczy o doniosłości tej chwili, nie umniejszajmy wagi tego wydarzenia jakimiś głupimi dyskusjami o miejscu pochówku, skoro naszego Prezydenta docenia świat doceńmy go i my.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkreślmy w takim razie doniosłość chwili i przytoczmy jego ważne zasługi dla Polski, proszę o uświadomienie tych którzy tego nie rozumieją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>miki150, 14 Kwi 2010, 10:59

 

Ty chłopie czytać nie umiesz? Na Wawelu nie ma ŻADNEGO prezydenta, tych przedwojennych też. Jakież to wybitne dokonanie Kaczyńskiego każe go tam umieścić poza chorymi ambicjami brata?

A dlaczego Kaczorowski nie? Bo nie ma brata?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoja wypowiedź jest bez sensu. Przecież to ja napisałem, że Wawel nie jest zarezerwowany tylko dla króla. Czytać umiem.

Bo słuchaj Jaro_747 ta Polska to dziki kraj jest :)

 

POzdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nie mam zdania, osobiście fanem nieboszczyka prezydenta nie byłem i uważam, że nie zasłużył się Polsce niczym. Trzeba jednak uznać, że poległ na posterunku, reprezentując swój kraj, co prezydentom nie zdarza się często. Jest też przyjęte, że o pochówku w najważniejszym miejscu grzebalnym w Polsce decyduje tylko kuria krakowska, bo jest to miejsce kościelne. Nie decyduje parlament, rząd czy naród (w jaki by tam mógł sposób), tylko metropolita krakowski. I tyle. Natomiast w tej sytuacji pochowanie TYLKO Kaczyńskiego (bo brat prezydenta tak postanowił w porozumieniu z kardynałem), a Kaczorowskiego już nie, trąci... No właśnie, czym? Pośpiechem politycznym? Czy brat prezydenta doszedł do wniosku, że pogrzeb na Wawelu będzie gwoździem kampanii wyborczej PiS, a o Kaczorowskim w zw. z tym nawet nie pomyślał? Nieładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w tym wszystkim paradoksalnie najgorsze jest to że gdyby nie było tego całego usilnego dodatkowego podkreślenia obchodów Katynia, tego wypięcia się na ruskich co nie było wynikiem presji ze strony odpowiednich osób też na pilotach to do tej tragedii by pewnie nie doszło można było skorzystać w innych lotnich, moim zdaniem jest to tylko wynik pewnej buńczuczności zadymania się , ja rozumiem że są to wielkie obchody ale rany trzeba goić w sercach i uświadamiać pokolenia o historii a nie wyciągać żar i podsycać atmosferę, tak samo Jarosław się fatalnie zachował jako polityk nie podając Putinowi ręki, szkoda bo powinien pokazać wyższość zacisnąć zęby i podać rękę a teraz w opinii światowej będzie następne nadęcie ze strony Polski do władz rosji pytam się po co???, "pielęgnowanie" starych waśni i krzywd nie jest podstawą do wyrobienia dobrej polityki zewnętrznej, teraz liczy się układ handlowy to Polska tylko na tym traci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>miki150, 14 Kwi 2010, 11:16

 

A czym zasłużył sobie Kaczyński na królewski pochówek? Może z oceną jego wybitności poczekamy jakiś czas? Jeżeli jego "wybitność" wytrzyma próbę czasu to proszę bardzo, ale jeżeli nie to co? Wyprowadzka czy wyrzut sumienia? Sikorski czekał 50 lat i jakoś nic się nie stało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Piłsudskim Sikorskim wiem co powie przewodnik oprowadzający wycieczki teraz będzie musiał wplatać opowiastki o IV rzeczy i nieudolnym pasjonacie uprawiania narodowej XIX wiecznej polityki w XXI wieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro_747, 14 Kwi 2010, 10:29

 

>Wyobrażacie sobie wrzask jaki podniósł by się, gdybychodziło o Wałęsę czy tym bardziej Kwaśniewskiego?

 

To już byłby szczyt szczytów gdyby na Wawelu była Krypta Kapusiów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

tu ktoś spójnie ujął rzecz:

 

"Drogi Księże Kardynale,

w imieniu swoim i rodziny, pragnę wyrazić swój protest w związku z decyzją podjętą przez Jego Ekscelencję o pochówku pary prezydenckiej na Wawelu. Jak sam Ksiądz zauważył, to miejsce szczególne i spoczywają w nim ludzie zasłużeni dla dobra naszej Ojczyzny: królowie, bohaterowie i wodzowie. Z całym szacunkiem dla zmarłego Pana Prezydenta, ale nie był on ani królem, ani bohaterem, ani wodzem.

Bohater, to wg słownika języka polskiego osoba odznaczająca się niezwykłymi czynami, np. męstwem. Zastanawiające jest dla mnie, to co powiedział Ksiądz Kardynał o Prezydencie: `zmarł w warunkach wyjątkowych, po bohatersku można by powiedzieć, bo leciał do Katynia, by oddać w imieniu całego społeczeństwa hołd męczennikom". Dziwi mnie to, że miarą czynu bohaterskiego jest uczestnictwo w nieszczęśliwym locie. A jeśli jest to prawdą, to moim zdaniem należy pochować na Wawelu także pozostałem 94 osoby. Nieprawdaż?

Za wielkim wodzem, to nasz prezydent też nie był. Nie potrafił łączyć, a dzielił, jak nikt przedtem, na obywateli dobrych (tych z pod znaku PiSu) i złych (w myśl zasady: kto nie z nami ). To za jego prezydentury doczekaliśmy powrotu do starych metod, opartych na podsłuchach i inwigilacji ludzi. Nie słyszałem wówczas, głosu sprzeciwu pana prezydenta w obronie obywateli. Wodzostwo jego zapewne można było zobaczyć wtedy, gdy walczył o dostawienie stołeczka w Parlamencie Europejskim. A miarą jego wielkości i człowieczeństwa był stosunek do szeregowych obywateli, który streścić można w jednym zdaniu: `S dziadu!' (sic! cytat dosłowny LK).

Ksiądz Kardynał podkreśla, że: `chciałbym, aby to miejsce przyczyniło się do zjednoczenia naszego narodu'. Ta tragedia nas zjednoczyła, a pochopna decyzja o pochówku na Wawelu na nowo społeczeństwo podzieli. Za co odpowiedzialność spadnie także na Jego Ekscelencję. Naciąganie niepotrzebnie historii i wmawianie nam zasług, heroiczności i bohaterstwa prezydenta, to lekka przesada. Znam wielu ludzi zacnych i zasłużonych dla naszej Ojczyzny. Zapewniam, że jeśli pochowałby Ksiądz w krypcie Marszałka Józefa Piłsudskiego Pana Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie nikt nie podniósłby głosu sprzeciwu.

Zaznaczam, że sam pochodzę z Warszawy i byłem z moimi dziećmi przy Pałacu Prezydenckim, aby pomodlić się i oddać hołd Parze Prezydenckiej oraz Wszystkim Ofiarom tej katastrofy. Niestety nie pojadę z dziećmi do Krakowa, aby brać udział w hucpie. Wybieramy się na pogrzeb Natalii Januszko, stewardessy, która miała niespełna 23 lata i była najmłodszą ofiarą tragedii pod Smoleńskiem. Choć nie znaliśmy jej osobiście, to najbardziej nam właśnie jej szkoda, bo była na początku drogi i całe życie miała przed sobą. Pomodlimy się tam za wszystkich, którzy zginęli. Zapraszamy Jego Ekscelencję na ten pogrzeb. Przed Bogiem każdy z nas jest równy. Nie ma bohaterów, wodzów i herosów. `Kto z was jest największy '

 

Z Bogiem

Sławomir z Warszawy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście twierdzę że polityka pisu była generalnie słaba tracili elektorat a obecnie chcą wykorzystać obecną tragiczną sytuację i nadać najwyższy ton tej tragedii mają prawo ,

ale chcą wykorzystać tę sytuację przed wyborami , zobaczycie jak będzie oszyldowana odpowiednio

kampania wyborcza pisu, no cóż ja osobiście rządami pisu nie jestem zachwycony a sam głosowałem na nich, robią wewnętrzny kocioł prowadzą słabą politykę bez konstruktywnego działania, szukają afer zakładając wszystkim podsłuchy co jest ponoć największym działaniem skalą od kilkunastu lat w Polsce, nie jest to zdrowy objaw konstruktywnego działania i budowania normalności. takie rzeczy powinny się dziać 10 czy 15lat temu aby odciąć byłych kacyków i esbeckich preziow a nie teraz jak jest pozamiastane a robienie tego jest zagrywka pod publiczkę i elektorat "aby przetrwać".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, 14 Kwi 2010, 11:35

 

>Z całym szacunkiem dla zmarłego Pana Prezydenta, ale nie był on ani królem

 

Rozumiem że tego typu protesty to ze strony monarchistów, tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson, 14 Kwi 2010, 11:37

 

> takie rzeczy powinny się dziać 10 czy 15lat temu aby odciąć byłych kacyków i esbeckich preziow

 

I dlatego teraz należy do władzy dopuścić tych kacyków, preziów i Bolków, za karę że nie działali 15 lat temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiszę jeśli wypiszesz zasługi Korybuta Wiśniowieckiego i wykażesz się organizując spontaniczne skrzyknięcie Krakowian w sprawie wysiudania go z Wawelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I dlatego teraz należy do władzy dopuścić tych kacyków, preziów i Bolków, za karę że nie działali 15 lat temu."

 

 

oni to już nie są tym zainteresowani bo swoje się nachapali i urobili zapewniam cię że dawna elyta już jest na "dobrej emeryturze".

 

naiwnym jest teraz szukanie działań typowo układowych esbeckich i kacykowskich

co miało być rozdane i sprywatyzowane odpowiednio to już zrobiono zapewniam Cię!.

więc za późno na robienie wielkiej nagonki antykomuchowej i tworzenie dodatkowego aparatu wywiadowczego, teraz to tylko robienie pod elektorat pewnych "afer" oczywiście trzeba

pilnować bo Polak potrafi układzik wytworzyć szybko ale to już nie ta skala więc robienie teraz

działań antyesbeckich to już 15 czy 20lat za późno tak samo jak czytanie teczek gdzie obecne były

dawno przefiltrowane , te które miały zniknąć to zniknęły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozmawiamy o beatyfikacji tylko pochówku prezydenta świeckiego państwa w tym również "lewków" i symbolicznym miejscu pochówku.

 

Czekam na analizę czarnych skrzynek a już wiadomo o niefrasobliwej organizacji obchodów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się zdaje, że na manifestacji (manifie?) protestu dominowały głosy kobiece?

Czy kwiat polskiego feminizmu skończył już opłakiwać żeńskie ofiary tragedii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Na blogu Mirosława Orzechowskiego można przeczytać:- Naród Polski nie w każdej epoce wydawał z siebie wielkich Wodzów, ale chyba nigdy nie brakowało w polskim gronie Bohaterów, którzy bez wahania wylewali krew na Ołtarze Ojczyzny. Szczątki żadnego z nich nie spoczywają na Wawelu.

- Historia nie oceniła jeszcze skutków gwałtownie przerwanej prezydentury. Trzeba poczekać – dodaje Orzechowski."

 

 

Jak widać, prawica narodowa nie jest zachwycona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zabrakło dystansu w ocenie całej sytuacji teraz są histeryczne opinie,

głosowałem na pis ale moim zdaniem fakt pochowania L. K. na Wawelu będzie tylko sztandarem wyborczym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Wawel faktycznie nie jest idealnym miejscem. Lepszym jest Bazylika Archikatedralna w Warszawie (obok m.in. Gabriela Narutowicza).

Natomiast opinia, że Lecha Kaczyńskiego należy pochować na Powązkach, to idiotyzm. Taaaa, grób na Powązkach, żeby łatwo było go zbeszcześcić. To nie przejdzie, chłopcy w długich włosach i dziewczynki w glanach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ich portalu Kaczyńscy są zdrajcami rosyjskimi pionkami....

 

"

Rajmund Kaczyński, urodzony w Grajewie z matki Franciszki ze Świątkowskich, zrodzonej w Gronowce koło Odessy, z rodziny Naczelnego Prezesa Sądu Wojskowego z okresu stalinizmu, pułkownika armii czerwonej Wilhelma Świątkowskiego – też urodzonego w tej samej Gronowce. Sami bracia Kaczyńscy podają, że przodkowie Rajmunda Kaczyńskiego po mieczu byli wysokimi oficerami armii carskiej.

 

 

Co to oznacza? Jedno! Nie mógł on być Polakiem, bo ci byli na ogół albo prawie zawsze – wyznania katolickiego. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k.mik, 14 Kwi 2010, 12:01

 

>Czy mi się zdaje, że na manifestacji (manifie?) protestu dominowały głosy kobiece?

>Czy kwiat polskiego feminizmu skończył już opłakiwać żeńskie ofiary tragedii?

 

Jest ważniejszy problem: czy pośród ofiar zachowany był parytet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.