Skocz do zawartości
IGNORED

Kto w Polsce ma pojęcie o kablach audio?


marianek

Rekomendowane odpowiedzi

Taki wpis z wątku o sieciówkach. Morze tu bardziej się nadaje (nieco zmodyfikowany):

 

. . .

Podajesz dowody na to, że kable rozpieprzają jakość muzyki!

A im bardziej wymyślny (drogi) kabel i im większy ma wpływ tym bardziej degraduje dźwięk.

Oto taki konstruktor jeden z drugim projektuje te zespoły głośnikowe, wzmacniacze a pajacujący producenci kabli wtykają pomiędzy nie jakieś gówna i wszyscy się cieszą; zmieniło się (oczywiście na lepsze;).

 

Proszę przedstawić mi więc i wszystkim czytelnikom gdzie w owych konstrukcjach kolumn i wzmacniaczy konstruktorzy przewidzieli w obliczeniach parametry kabli.

 

Konkretne pytanie! Proszę o odpowiedź a nie ściemę. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ przecież wiadomo co się stanie. Niektóre rzeczy już nie są widoczne bo były na poprzednich stronach, a kto tam będzie się w to zagłębiał. Złotousi najpierw ośmieszą przeciwnika przypisując mu znajomości z różnymi wg nich podejrzanymi typami jak to robi Rochu stronę wcześniej. Stąd Bobcat raczej mi swoim wpisem nie pomógł, a zaszkodził bo on nie jest koszerny słuchając 5.1 na pioneerze. Potem pacjenta się ośmieszy, że ma mały interes i g.... w życiu słyszał. W końcu ktoś wejdzie i zrobi na środku kupę. Następnie zostanie wstrzymana ziemia i ruszy słońce. Pojawią się teorie kosmiczne i subatomowe, obalające podstawy elektrotechniki, które nie potwierdzono w wiarygodnych testach ABX (a te przecież wiadomo, że są lipne) aż w końcu czasoprzestrzeń ulegnie zagięciu i wątek zniknie. Mnie na szczęście już nie będzie, bo chwilowo wyjeżdzam. Zdaję sobie sprawę, że z niektórymi wpisami przesadziłem, no ale terapia w takim stanie musi być szokowa. Wszystkich urażonych przepraszam z całego serca w tym i Rocha, absintha i każdego dla którego moje wpisy mogły być obraźliwe. Nie to było moim celem. Pozostałych logicznie myślących kieruję do moich poprzednich wpisów, a potem to jak w Matrix'ie i w "Alicji w krainie czarów" - Follow the white rabbit. A to, że niektórzy w rzeczy o których wcześniej pisałem nie wierzą i nie uwierzą nigdy bo przecież to nie jest możliwe, mało mnie interesuje. Każdy wierzy w to co chce i podpiera się takimi a nie innymi autorytetami.

 

Pozdrawiam wszystkich. Śmiertelnych wrogów również i proszę o litość i wyrozumiałość. Sami widzicie jak jest ciepło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Producenci kabli podaja czystosc miedzi jaka jest w fabryce po rafinacji a nie w przewodach wiec nie ma kabli 7,8,9N bo podczas produkcji sie utleniaja.Interesuje mnie czy ktos badal ik i kable sieciowe na oscyloskopie (jak na youtubie)i dlaczego maja rozne wykresy?(przeciez sceptycy twierdza ze nie ma naukowych dowodow wplywu kabli na sygnal).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marianek:

Ale o czym ma świadczyć to, że podłączę różne przewody pod generator i oscyloskop i uzyskam różne przebiegi?

Jak zawinę przewód miedziany pod izolacją to zwiększę znacznie indukcyjność, jak miedź będzie spłaszczona i żyły maksymalnie zbliżone przez cienki teflon to mocno zwiększy się pojemność.

Przebiegi w zależności od tego co poda się z generatora, mogą być rożne!

 

I co z tego?!

 

Zadałem konkretne pytanie: Którzy konstruktorzy kolumn i wzmacniaczy przewidzieli w obliczeniach parametry łączących je kabli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nikt nie odpowie.

Wszyscy producenci przewidują do łączenia standardowe kable (i tylko nie powoływać się na to, że niektórzy producenci zaczęli produkować kable. To efekt popytu. . .)!

 

Skoro producent wszystko poskładał dla standardowych połączeń to jakim cudem „audiofil” grzebiąc w kablach uzyskuje lepszą jakość?

Czy producent o tym nie wiedział?

 

Dołączając szczególnie „popaprane” kable, zmienia się zależności w sygnale (również słyszalne). Zazwyczaj następuje pogorszenie dźwięku.

Takie zmienianie (pogarszanie) parametrów dźwięku nie ma nic wspólnego z Audiofilizmem!

 

Audiofil to osoba zmierzająca do jak najwyższych parametrów odtwarzania dźwięków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofil to osoba posiadająca wiele nie rozwiązanych problemów - na różnych płaszczyznach i poziomach - zarówno uświadomionych jak i nieuświadomionych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

A tak nawiazujac do tytulu watku....jak narazie sadzac po opiniach tych ktorzy korzystaja z mych kabli moge smialo powiedziec ze wiem co robie i nie bladze w temacie.....

...jaka czystosc...?

 

....moj szwagier zlotnik ,43 lata w zawodzie....robi dla mnie rozne druty...twierdzi ze jest wystarczajaco dobra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim fachowcom od kabli polecam strone www.clairvoyantcables.com na ktorej jest tabela przewodnosci kabli nowych z miedzi,srebra i złota i po jakims czasie.O ile oczywiste jest,ze kable z miedzi po jakims czasie sie utleniaja, to ze srebrne tez ulegaja korozji(podobny spadek przewodnosci co miedz) jest szokujace!Tylko kable złote i pozłacane z czasem nie tracą przewodnosci(złoto nie koroduje).Jak to mozliwe ze nikt w Polsce o tym nie wie?Nikt nie uczył sie o tym na chemi?Fakt ten stawia producentów kabli srebrzonych i srebrnych(szczegolnie z podłej jakosci srebra 99,99 za 1,5kzl/kg) w bardzo złym swietle.Co na to znawcy kabli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Po pierwsze ...srebro posiada największą z wszystkich metali przewodność elektryczną ale jego cena i skłonność do korozji związanej ze znajdującymi się w atmosferze tlenkami siarki, błędnie kojarzonej z utlenianiem się na powietrzu , przeszkodziły zastosowaniu go do produkcji przewodów elektrycznych...a panowie z tej strony pisza o utlenianiu skad wiec pewnosc ze to nie tylko marketingowy belkot...te cale liczby..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie reklamującej kable napisane są jakieś bajki.

Srebro utlenia się w normalnych warunkach dość trudno a dodatkowo tlenek srebra jest bardzo dobrym przewodnikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze srebro sie nie utlenia mozna przeczytac na wikipedii wiec jaki tlenek srebra dobrze przewodzi prad?Srebro reaguje z ozonem i zwiazkami siarki a siarczek(czarny nalot) nie przewodzi prądu.To czy po kilku latach kable miedziane i srebrne traca przewodnosc jest bardzo ciekawe bo szukałem o tym w googlu,pytałem chemikow,fizykow i metalurgow i nikt nic o tym nie wie,jagby to była czarna magia.Powstaje pytanie: po co AN,ancient audio robi srebrne transformatory,B&W srebrne cewki itd?Czy gdzies mozna sie dowiedziec o korozji metali w kablach ,czy jest to voo doo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tlenek srebra tylko chyba siarczki srebra?

 

Mam kable sprzed pół wieku. Po zdjęciu izolacji (jakaś ówczesna PVC?) miedź lśni czystością!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, 17 Lip 2010, 11:50

 

>Szacunek dla Twojego (głęboko podbudowanego merytorycznie) zaangażowania w obalaniu kablowych

>mitów. Za mało znam ten tamat aby się wypowiadać na Forum, ale dla mnie od zawsze sprawa jest

>oczywista, na zdrowy rozsądek. Watahy "złotouchych" wiedzą swoje a jeśli wskazujesz im, że fakty

>przeczą ich opinii - natychmiast Ci odpowiedzą, że tym gorzej dla faktów. Jestem przekonany, że ta

>cała wzniecana kablowa hucpa - to zwyczajny, ordynarny marketing celem drenowania naszych portfeli.

>Po co bowiem sprzedać parę kabli za 100 zł., skoro można zrobić ludziom wodę z mózgu, okrasić

>natrętnym marketingiem - i sprzedać je za 5000 zł?

 

Zgadzam się z jednym, że kable są za drogie, tak jak i sprzęt. Ale co do tego, czy zmieniają brzmienie?

 

Opowiem Wam dwie historie, które mi opowiedział Stefek.

 

1. Jak zwykle w pewnym temacie, kłótnia o to, czy kable grają, czy też nie. W pewnym momencie Elborth mówi do gościa tak: Słuchaj, nie ma problemu, przyjedź na odsłuch, zapłacę Ci za podróż i za hotel. Myślicie, że się zgodził, jasne, że nie...

 

2. Na ostatnim AudioShow (chyba, bo już nie pamiętam, poprawcie mnie) była informacja, że jeśli wątpisz w granie kabli to przyjdź do pokoju tego i tego. Był wystawiony sprzęt z sieciówkami, wszystko przygotowane. Myślicie, że ktoś przyszedł? Stefek zaglądał tam co jakiś czas i nie było nikogo!

 

To jest obraz sceptyka, który owszem ma sporo do powiedzenia, ale pojęcia o kablach nie ma żadnego! A czemu nikt się nie zjawił? To proste, nikt nie przyzna się do tego, że nie ma racji....., a jak by jeszcze usłyszał? Uuuuuu......

 

Ja nigdy nie twierdziłem, że kable nie grają, bo domyślam się dlaczego i dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów, jestem pewien. Niestety z Edwardem i Grzegorzem7 byliśmy blisko rozwiązania, ale przyszli fanatycy z obydwu obozów i było po temacie.... Ja się przekonałem i nie musiałem się do czegoś przyznawać.....

I nie jestem w żadnym obozie, ja po prostu lubię się przekonać na własne uszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako krótkofalowiec i budowniczy układów w.cz. mówię:

 

Powszechnie na zakresach fal powyżej krótkich (UKF i wyżej, ale również niżej) stosuje się srebrzenia. Nawet pokrycie (szybkie) siarczkami nie powoduje większych problemów. Prawdopodobnie siarczki są bardzo płytkie powierzchniowo. Byleby warstwa srebrzona była wystarczająco gruba.

 

Odnośnie czystości srebra:

Już wczoraj pisałem, że srebra 99,99% jest o rząd wielkości droższe od srebra 99,9%. Podałem to na konkretnym przykładzie.

Jak to więc jest z tą czystością srebra?

Dodam, że w zastosowaniach medycznych (paramedycznych) 99,9 to gorsze zło. Dopiero 99,99 jest wystarczająco czyste. Znam to z autopsji (zastosowań).

Jak to więc jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem poprawy przewodności poprzez srebrzenie (jak wiadomo tylko o kilka % ale zawsze;) jest gładkość powierzchni srebrzonej!

Jeśli powierzchnia jest porowata (w skali mikro) to srebrzenie guzik daje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neomammut

>Ja nigdy nie twierdziłem, że kable nie grają, bo domyślam się dlaczego i dzięki uprzejmości jednego

>z forumowiczów, jestem pewien. Niestety z Edwardem i Grzegorzem7 byliśmy blisko rozwiązania, ale

>przyszli fanatycy z obydwu obozów i było po temacie.... Ja się przekonałem i nie musiałem się do

>czegoś przyznawać.....

 

No to napisz wreszcie dlaczego według Ciebie kable grają...

Kilka razy już napisałeś, że domyślasz się dlaczego, ale domysłów nie zdradzasz. Boisz się czegoś? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable nie grają są to filtry pasywne!

 

srebro które nakłada się w procesie galwanizacji na przewodnik jest najczystsze

kable nie tylko przewodzą ale potrafią tłumić mocniej lub słabiej pewne zakresy częstotliwości i robią to skutecznie, jak ktoś tego nie słyszy to ma to szczęście że zaoszczędzi troszkę kasy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marianek, 30 Lip 2010, 15:53

 

>Wszystkim fachowcom od kabli polecam strone www.clairvoyantcables.com na ktorej jest tabela

>przewodnosci kabli nowych z miedzi,srebra i złota i po jakims czasie.O ile oczywiste jest,ze kable z

>miedzi po jakims czasie sie utleniaja, to ze srebrne tez ulegaja korozji(podobny spadek przewodnosci

>co miedz) jest szokujace!Tylko kable złote i pozłacane z czasem nie tracą przewodnosci(złoto nie

>koroduje).Jak to mozliwe ze nikt w Polsce o tym nie wie?Nikt nie uczył sie o tym na chemi?Fakt ten

>stawia producentów kabli srebrzonych i srebrnych(szczegolnie z podłej jakosci srebra 99,99 za

>1,5kzl/kg) w bardzo złym swietle.Co na to znawcy kabli?

 

Nie pisz proszę takich tekstów bo są od rzeczy. No i co z tego, że rezystancja rośnie? "Po jakimś czasie." Po jakim czasie?! Jakie to ma znaczenie? Wcześniej już pisałem, chcesz mieć niską rezytancję - skróć kabel i zwiększ jego przekrój. Wtedy może być nawet z cyny czy z ołowiu. A pisanie o srebrze czy złocie nie ma sensu. Utlenia się głównie koniec jeśli nie jest zabezpieczony pocynowany. Taką końcówkę można uciąć np 10-15cm z każdej strony albo kupić nowy, co za problem?!

To jestona producenta kabli, więc napiszą wszystko, żeby sprzedać. Tylko że tam nawet nie ma jednostek! A ile to będzie w % do impedancji głośnika? Tyle co nic.

Sugerujesz że należy kupować kable ze złota / srebra?

 

>Nikt nie uczył sie o tym na chemi?

 

Na "chemi" na pewno nie, ale na chemii możliwe że tak. Powierzchniowe zasiarczenie srebra nie powinno mieć większego znaczenia i utrata przewodności nie jest duża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekzawa, 30 Lip 2010, 18:32

 

>Na tej stronie reklamującej kable napisane są jakieś bajki.

 

Tak

 

>Srebro utlenia się w normalnych warunkach dość trudno

 

Tak

 

>a dodatkowo tlenek srebra jest bardzo dobrym

>przewodnikiem.

 

Nie.

Jest izolatorem. To, że jest przewodnikiem, to audifilski mit!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marianek, 30 Lip 2010, 18:53

 

>To ze srebro sie nie utlenia mozna przeczytac na wikipedii wiec jaki tlenek srebra dobrze przewodzi

>prad?Srebro reaguje z ozonem i zwiazkami siarki a siarczek(czarny nalot) nie przewodzi prądu.To czy

>po kilku latach kable miedziane i srebrne traca przewodnosc jest bardzo ciekawe bo szukałem o tym w

>googlu,pytałem chemikow,fizykow i metalurgow i nikt nic o tym nie wie,jagby to była czarna

>magia.Powstaje pytanie: po co AN,ancient audio robi srebrne transformatory,B&W srebrne cewki itd?Czy

>gdzies mozna sie dowiedziec o korozji metali w kablach ,czy jest to voo doo?

 

To, że tracą przewodnictwo to wszyscy wiedzą. Żadna tajemnica. Tylko ze dtut w emalii czy w transformatorze nie ma kontaktu z atmosferą więc jak ma się utleniać czy inaczej reagować z gazami korodyjnymi zawartymi w powietrzu?! Poza tym gazoszczelna izolacja rozwiązuje ten problem w 100%!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson, 30 Lip 2010, 20:00

 

>kable nie tylko przewodzą ale potrafią tłumić mocniej lub słabiej pewne zakresy częstotliwości i

>robią to skutecznie, jak ktoś tego nie słyszy to ma to szczęście że zaoszczędzi troszkę kasy

 

tego nie da się udowodnić pomiarowo a więc słuchow też nie. Co innego obciążenie reaktancyjne wzmacniacza, dopasowanie impedancyjne. Zamiast więc mozolnie dobierać kable pod względem stosunku L/C lepiej i prościej chyba zastosować na końcu układ Zobla z dobrych elementów wyrównujący impedancję np. do 8 ohm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molibden

 

Może masz racje z tym tlenkiem srebra.

Pewnie źle zinterpretowałem zdanie z Wiki "Tlenek srebra-kadmu jest używany do produkcji styków wysokiego napięcia, ponieważ minimalizuje on powstawanie łuków elektrycznych." uznając że musi być w takim razie przewodnikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molibden, 30 Lip 2010, 20:20

 

nie da się udowodnić pomiarowo a więc słuchow też nie.

 

To powinno się znaleźć w jednym z niedalekich wątków :)

 

A czy to prawda, że pomiar zmienia obiekt pomiaru?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś nie wierzyłem w kable i byłem sceptycznie nastawiony słuchając na przewodach, które wydawały mi się po prostu dobrą, stosunkowo niedrogą plecionką. Najpierw w moim systemie zawitały srebrne intekonekty, no i zagrały zupełnie inaczej, ale myślę sobie ok, przecież to srebro więc różnice są możliwe. Następnie pożyczyłem od kolegi głośnikowe kimbery 4tc i co tu dużo mówić polecam sceptykom. Ale rozumiem też tych co nie słyszą. Zwyczajnie sprzęt nie jest czuły na okablowanie, bo i takie słyszałem- głównie z tych tańszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>czarnypsiak

Stary, nie warto o tym mówić, temat jest dość ciekawy,tak naprawdę chodzi o to, żeby przeanalizować i porównać oraz wychwycić zmiany między normalnym kablem a takim ulepszonym. Trzeba też przeanalizować układy wyjściowe i wejściowe oraz płytki głównego zasilania w klockach. Elektronikiem nie jestem, dlatego poprzednim razem zacząłem zadawać pytania Edwardowi. Co do samych kabli sieciowych, to doszliśmy do tego, dlaczego gra np kondycjoner. Doszliśmy też do tego, że urządzenia z instalacją dwużyłową nie są podatne na zmianę kabla sieciowego, ponieważ nie posiadają uziemienia wyprowadzonego na zewnątrz. Problem jednak polega na tym, że zjawisko zmiany brzmienia każdy rozpatruje w kablu, ale jaki faktyczny wpływ zmiany ułożenia żył, zmiany składu, izolacji ma na układ sieciowy, czy układy wyjściowe/wejściowe? Jeśli kabel jest filtrem, to by wszystko częściowo wyjaśniało, to tak jak byśmy zastosowali EQ. Ale część elektroników twierdzi, że kable nie mogą być filtrem, na pytanie dlaczego nie uzyskałem odpowiedzi.

 

U mnie pozmieniałem kable na inne. Na początku usłyszałem jakoś tak było lepiej. Dźwięk jakby się wygładził? Niestety, autosugestia. Dzisiaj znowu usłyszałem to samo jak przed zmianą :) Albo mój zestaw nie jest podatny na zmianę przetwornika, albo kable były zbyt cienkie...

 

Nadal uważam, że jeśli sprzęt jest podatny na zmianę, to jest zepsuty. Każdy układ zasilający niezależnie od użytego przetwornika powinien z drugiej strony "brzmieć" (naciągane słowo, ale nie mogę inaczej tego wyrazić) tak samo. Skoro nie brzmi tak samo, skoro sprzęt reaguje, to kwestia jest bardziej stabilności napięcia. To oczywiście tylko domysły. Nie wiadomo jak to sprawdzić....

Grzegorzu7, czy mogę Cię prosić o wytłumaczenie jak jest z IC? Dlaczego IC grają?

 

Z drugiej jednak strony, jakby się zastanowić, jeśli kablem można dobrać dźwięk do własnych upodobań, to czy nie jest to takie głupie?

 

Po takich dywagacjach zostawiłem temat i cieszę się muzyką, jak zawsze! Bo najważniejsze jest to, żeby każdy miał dobrze, może mocno będzie powiedziane, ale w dupie mam czy Józek sobie kupił kabel za 10zł, czy za 10000zł, ważne, że mu jest lepiej :) Wydał kasę? Trudno, to jego kasa.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Te droższe są czułe na kable. Specjalnie aplikowane elementy aby spowodować wrażliwość. Normalne aby osoby lubiące kable mogły przy ich podłączaniu słyszeć zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neo:

Wczoraj podczas przesłuchiwania kilku wzmacniaczy doznawałem rożnych wrażeń. Były również końcówki niezłej klasy.

Dziś okrzepłem. Czegoś ja się nauczyłem, czegoś Przemek. Byliśmy u niego i u mnie. Każdy coś usłyszał i wzbogaciło to nas.

Pieprzyć kable!

Jest tyle niuansów (najpierw w pomieszczeniu), że trudno o obiektywne testy czy coś i w jaki sposób ma wpływ.

 

Teoretycznych wywodów zwolennicy kabli nie zaakceptują. Nie ma co się szarpać.

Wystarczy mały eksperyment:

Rezystor szeregowo z wyjścia (mówimy o IC) przed kablem. Usłyszymy zmianę. Nie tak trudno sobie wyobrazić, że każde wyjście ma określoną impedancję, również wejścia.

 

Problem właściwej transmisji to:

- Dopasowanie falowe. Ale w akustyce nie ma tego problemu ze względu na małe długości przewodów w stosunku do długości kabla.

- minimalna impedancja wyjściowa (nadajnika) i maksymalna odbiornika. Wówczas wtrącone kablami parametry RLC są pomijalne i kabli na pewno nie usłyszymy!

 

Oczywiście po drodze są jakieś problemy z dopasowywaniem szumowym, itd.

 

Ale z podanego przykładu wynika że dopracowane urządzenia są bardziej odporne na wpływy kabli. Nie jest tak jak twierdzą zakompleksieni tego Forum, droższe jest bardziej wrażliwe. Niekoniecznie. Byc może jest kategoria sprzętu dla ludzi lubiących grzebać w kablach, sprzętu celowo knoconego?

 

W swojej karierze grzebałem w wystarczająco drogich klockach, wczoraj też pozwoliliśmy sobie pogrzebać ;), aby miec swoje zdanie na temat cena a prawidła konstrukcji. . .

 

A zresztą w metrologii nie ma problemów kabli. Mówi się o dopasowaniu falowym dla wyższych częstotliwości, o solidnych stykach, minimalnych rezystancjach dla DC. I cały świat ma powtarzalne pomiary, ludzkość buduje rakiety, leczą chorych,. . .

 

Ale audiofil w pomiary przecież nie wierzy.

To cały problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz może spacer..albo może jedz na wystawę taką czy inną i tam im podłącz bo co oni tam wiedzą i czym łączą ten sprzęt cardas kondo - co to jest? pzdr.Bez urazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.