Skocz do zawartości
IGNORED

Kto w Polsce ma pojęcie o kablach audio?


marianek

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiek, 15 Lip 2010, 14:58

 

>> absinth3

>

>Dam przyklad tego co napisales, na przykladzie mego systemu.

>Lacze CD za pomoca IC (to jest zmienna ktora dalej opisze) z BBE Sonic Maximizer.

>Dalej lacze do monitora AEON takze przez IC ktore juz jest stale.

>W monitorze mam regulacje poziomu wejscia sygnalu.

>Jako zmienny IC wezmy dwa typy kabli: miedziany i weglowy.

>Kiedy jako IC wepne kabel miedziany, sygnal jest nazwijmy to "glosniejszy" i ustawiam poziom wejscia

>w monitorze na najnizszy.

>Kiedy jako IC wepne kabel weglowy, sygnal jest "cichszy" i w monitorze poziom sygnalu podnosze o

>jeden skok zakresu.

>Roznica na tych kablach jest znaczaca w aspekcie glosnosci ale mozna ja wyrownac.

>Dalej mozna juz sie wsluchiwac w soniczna jakosc dzwieku, np. aspekt radzenia sobie z basem.

>

>Przyszedl mi wlasnie do glowy ciekawy pomysl.

>Poniewaz BBE ma dwa tory mono, moge podpiac dwa rozne kable np. jeden weglowy, drugi miedziany.

>Ciekawe jak bardzo da sie zblizyc ich charaketrystyke ?

 

Nie gniewaj się, ale tłumaczysz jak dzieciom które nigdy nic.... lub niewiele doświadczyły w tej tematyce.

O którym węglowym konkretnie piszesz?. Miałem The Wind u siebie i ten jest bardzo cichy, a ten co mam w opisie gra z normalnym poziomem (może nieco ciszej, nie natarczywie) porównując do grubych miedziaków, ale na Z Chordem Epic podobnie grały (poziom głośności), chord rozjaśnia górę więc samo "wrażenie głośności" też jest nieco inne.

Proszę tyko abyś nie generalizował a podwał konkretne przykłady, za chwilę wszystkie wzmaki (czy inne) wrzucimy do jednego wora bo różnią się tylko głośnością, a to chyba nie takie proste prawda?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absinth3, 15 Lip 2010, 14:39

>Gdzieś czytałem o urządzonku wyrównującym poziomy głośności przy porównywaniu różnych komponentów,

>w tym kabli. Jak się okazało - ustawienie gałki głośności wzmaka na dany poziom nie oznacza tej

>samej głośności przy słuchaniu różnych kabli. Zjawisko nie jest marginalne a do tego mierzalne.

 

 

Można tutaj również wspomnieć Ślepy test OPAMPów na dwóch takich samych DAC-ach (w jednym OPAMPy nie były zmieniane tylko w drugim)gdzie przy każdej zmienie OPAMPów wyrównywano poziomy :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

...oraz dla dla przypomnienia wyniki testu odsłuchowego różnych kondensatorów przeprowadzonego przez lampizatora :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> we

 

Dalem przyklad dwoch skrajnych typow IC (miedziany i weglowy) o ktorych pisze ze:

- miedz przewodzi wystarczajaco poprawnie

- wegiel bardzo lagodzi kontury

W systemie jest wyrazna roznica glosnosci konturow dzwieku.

 

Specyfikacja dla Ciebie:

- IC weglowy: VdH The Second

- IC miedziany: przewod audio dodawany do magnetowidow Panasonic J-35EE (szary przewod z koncowkami CINCH czerwona i biala)

 

Podpinajac kazdy z tych typow jako jedyny miedzy CD a AEON (bez posredniego BBE) dostajemy bardzo rozne charakterystyki soniczne.

Ale wpinajac posrednika z korekcja rezultaty juz wcale nie sa takie skrajne.

Np. dla mnie o wiele bardziej lagodnie i analogowo brzmi doregulowany zestaw [KLOTZ_MC5000 - BBE_SM - miedziany_CINCH] niz sam [VdH The Second].

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> we

> za chwilę wszystkie wzmaki (czy inne) wrzucimy do jednego wora bo różnią się tylko głośnością, a to chyba nie takie proste prawda?

 

Dokladnie dlatego ze tematyka kabli tylko utrudnia i wprowadza w blad ludzi ktorym nie zalezy na "gonieniu kroliczka" ale chca sluchac muzyki, kupilem dobre monitory studyjne (takie na ktore chcialem przeznaczyc kwote X, bo przeciez mozna X zwielokrotnic).

Przede wszystkim dlatego, ze wzmiacniacze, zwrotnice i glosniki sa tak dobrane, ze slysze dokladnie to co podam przez IC, czyli skupiam sie na zrodle sygnalu. Odpada to ciagle poszukiwanie lepszego polaczenia i napedu, i mam pewnosc ze monitor jest optymalnym rozwiazaniem na pewnym poziomie cenowego kompromisu.

Dodatkowo mam narzedzie z regulacjami pozwalajacymi dostosowac monitor po czesci do akustyki i otrzymanego sygnalu.

 

Przy takim zalozeniu i wyborze dobrze widac wplyw kabelkow.

Np. producent monitorow twierdzi, ze nie nalezy zmieniac kabla sieciowego, bo ma to niewielki wplyw na monitory, albo nawet zaden. A IC jak pisalem mozna doregulowac.

Czysta technologia, a nie magia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje taka korekcja? i jaki ma wpływ własny na brzmienie?, pomijam samą korekcję poprzez to urządzenie.

Może warto się bliżej przyjrzeć.

 

>- wegiel bardzo lagodzi kontury

 

The wind tak, bardzo, ale ten co mam raczej zaostrzył, dodał detali, góry i w ogóle ruszyło wszystko z miejsca, bo po tym IC (on był pierwszy z tej firmy) to tak raczej przymuliło ale wtedy miałem chorusy 807 więc było bardzo fajnie.

To są zupełnie różne kable i poddawanie się stereotypowi wprowadza w błąd, serio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> we

 

Van den Hul kiedys startowal z kablami lagodzacymi, poprostu znalazl patent z weglem i zaczal z nim podbijac rynek.

W tej chwili VdH bardzo zdywersyfikowal oferte i robi niemal wszystkie elementy audio ktore maja jakies elementy kablowe, np. wkladki gramofonowe.

 

Nic dziwnego ze pojawiaja sie kolejne wersje przewodow o zroznicowanej sonicznie charakterystyce.

Na zasadzie "dla kazdego cos milego".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek,

 

>Czysta technologia, a nie magia.

 

Ha ha no jasne to jest, jak swoje kable dostałem w dwóch różnych pomientolonych woreczkach to magia poszła do konta i zastawiałem się czy odbierać w ogóle, bo tyle siana i nawet kartonika mi nie dali z czarodziejską ulotką tak abym jeszcze lepiej słyszał, taki zimny prysznic.

I jeszcze zamówiłem na zmieniane końcówki z których zapomnieli bananów dodać (tylko widełki), ale gość miał w sklepie to mi dał, ogólnie rzecz biorąc w podskokach do domu nie wracałem :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z Lutka z ''lubuskich'' odnośnie porównań kabli przy dokładnym wyrównywaniu wynikających między nimi (i sprzętami) minimalnych różnic poziomów :

 

''Przewinelly sie juz kable (glosnikowe) od 2 zl do ok. 16 - 17 tysiecy zl za m..., i nic.''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek

 

>Van den Hul kiedys startowal z kablami lagodzacymi, poprostu znalazl patent z weglem i zaczal z nim

>podbijac rynek.

>W tej chwili VdH bardzo zdywersyfikowal oferte i robi niemal wszystkie elementy audio ktore maja

>jakies elementy kablowe, np. wkladki gramofonowe.

>

>Nic dziwnego ze pojawiaja sie kolejne wersje przewodow o zroznicowanej sonicznie charakterystyce.

>Na zasadzie "dla kazdego cos milego".

 

Dlaczego mi to wszystko tłumaczysz?.

Wkładki zaczął robić od bardzo dawna, a nie od teraz, zaczynał od kabli i od wkładek gramofonowych.

Poczytaj sobie tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> we

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poanalizuj parametry.

Na moje ucho nie slychac znaczacych znieksztalcen, ale ja nie siedzialem po iles godzin testow i nie porownywalem z wieloma innymi pojedynczymi kablami.

Urzadzenie ma w sobie ukladay wzmacniajce i charakterystyczne jest ze przy wylaczonym dzwieku, kiedy wszystko jest wlaczone do pradu, z bliska slychac dzwiek zasilacza tego urzadzenia.

Nie do konca jestem pewien czy slychac to w glosnikach czy nie (musze rzucic jakis koc na BBE i posluchac samych glosnikow).

Podczas sluchania muzyki nie ma to zadnego znaczenia.

Pozostaje tylko samo przyjecie przez sluchacza czy akceptuje ten dzwiek zasilania bez muzyki. Nie jest to cos mocno slyszalnego. Tak z 1.5 metra juz nic nie slysze.

Przy BYPASS na wysokiej glosnosci nie ma zadnego dodatkowego szumu.

 

Przed zakupem mialem wszystkie te obawy ktore bedzie mial kazdy kogo zainteresuje moje pisanie o BBE.

Dla mnie wystarczyl weekend obcowania z BBE i nie chcialem go zwracac.

Robi z dzwiekiem cos co po jakims czasie zaczynam doceniac znacznie bardziej niz np. wady typu dodatkowe galki regulacji czy dzwiek zasilacza, czy chocby migajace diody (o ... to jest bardzo nieaudiofilskie).

 

 

Urzadzenie mozna dostac w kraju nowe za okolo 1200-1300PLN. Ja kupilem uzywane za 880 PLN.

Na allegro importy z USA sa w cenie okolo 900PLN.

 

Ja proponuje znalezc to urzadzenie, wyporzyczyc, potestowac i wyrobic sobie zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek

 

>Robi z dzwiekiem cos co po jakims czasie zaczynam doceniac znacznie bardziej niz np. wady typu

>dodatkowe galki regulacji czy dzwiek zasilacza, czy chocby migajace diody (o ... to jest bardzo

>nieaudiofilskie).

>

 

O! właśnie to, zawsze bardzo podejrzliwie podchodzę to cudownego fantastycznego "dizajnu", jak za dużo kasy idzie w wygląd i cuda okienka i inne duperele i opakowania to ja dziękuję.

Dwa LEDy i to jest wszystko co piec potrzebuje do wyglądu na przednim panelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> we

> Dlaczego mi to wszystko tłumaczysz?.

 

Moze dlatego ze dla mnie VdH to IC lagodzace.

Ty masz juz nowszy model ktorego nie znam, nie slyszalem, nie biore pod uwage.

Stad Twoja uwaga o precyzyjnym podaniu mego modelu.

I teraz jesli chcial bym sobie wyrobic zdanie o innych modelach VdH, to musial bym znow ... skads ten kabel znalezc, wypozyczyc, posluchac i subiektywnie stweirdzic ze jest lepszy niz.

A ja juz pisalem na tym forum ze porownanie dwoch IC (szczegolnie weglowych) powinno sie odbywac po dlugotrwalym (np. tydzien), rownoczesnym wygrzewaniu obu kabli przed porownaniem, bo inaczej nie ma porownania.

Dlatego snulem taka nutke historyczna, ale widze ze oburza Cie rozmowa o tym co dla Ciebie jest oczywiste.

Tyle ze ja nic o tym nie wiem, a w/g mnie na forach lepiej jest powiedziec dobrych informacji za duzo niz za malo.

Bo inaczej po co te fora ? Do pyskowek i pielegnacji wlasnego ego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek

 

Czy ja na prawdę pisze tonem oburzonego?.

No daj na luz, nic z tych rzeczy.

Co do IC to dodali izolacji, tyle, różnicy ja nie słyszę, na pewno dodatkowa izolacja nie zaszkodzi, tak mi się wydaje, więc można uznać że z tym IC jesteś na bieżąco ;-).

 

>Bo inaczej po co te fora ? Do pyskowek i pielegnacji wlasnego ego ?

No właśnie w tym problem.

 

Włączyłem się do dyskusji po to aby uzmysłowić że są różnice nawet w węglowych choć pozornie takich samych ... "drutach"?.

 

Ja to nie ten od awantur czy robienia "szamba" , to słowo jest dość popularne ostatnio ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>stary audiofil, 15 Lip 2010, 11:47

>MROK

>stary audiofil-to tylko chlopaku jest ksywka

 

W takim razie wybacz skojarzenie.

 

>na tych swoich xavianach,musical fidelity i cardasie to h-end juz masz??

 

Pewnie że nie. :) W moim pojęciu to jedynie zestawik średniego lotu. Nic poza tym. To co Ci w sposób co nieco brutalny (hihi), czy jak wolisz hamowaty napisałem wynika z eksperymentów które przeprwadziłem kilka lat temu i to na sprzęcie całkiem średnim. Róznicę słychać było wyraźnie.

 

>swoja droga moglbys byc ciut bardziej elokwentny i elegancki-bo nie wiem jestes juz audiofilem czy

>nie

 

Wiem i przepraszam za mój grubijański tekst. hihi ;) Problem w tym że po dżambalaji jaką swojego czasu systematycznie urządzał tu pewien człowiek na niekŧóre wątki reaguję alergicznie tzw. wychodzę z "nerw". hihi ;) Co zabawne za każdym razem potem zastanawiam się po jakiego grzyba w ogóle wdawałem się w tą dyskusję.

 

A co do HE, o którym wspomniałeś to z jednego się cieszę. Że od 3 lat z hakiem nic nie wymieniłem i jestem szczęśliwy. To na prawdę jest piękne. hihi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rochu

 

Minalem sie z prawda ?

 

Po pierwsze ze wzgledu na charakter imprezy w zasadzie nie jest mozliwe aby przeniesc system prezentowany na AS do wlasnego pokoju i sprawdzic czy to co mowi dystrybutor czy producent i to co slychac w pomieszczeniu na AS jest prawda ... w moim pokoju.

Po drugie z tych samych wzgledow trudnosciowych niemal niemozliwe jest przeniesienie wlasnego systemu do pokoju na AS i wyrobienie sobie zdania porownawczego z innymi systemami w konkretnych warunkach akustycznych.

 

Odnioslem sie do wrazenia piszacych nie tylko na tym forum audiofili.

A przeciez wystawa taka jak AS jest po to aby wywolac na nas jak najlepsze wrazenie.

Tyle ze jak pisza forumowicze, czesto tego wrazenia nie da sie osiagnac.

 

Zawsze kiedy slucham czegokolwiek, zamykam oczy. Wtedy sluch pracuje optymalnie i zaczynam uzywac go jako narzedzia. W danym momencie zajmuje sie tylko dzwiekiem i potrafie sie odlaczyc od wrazenia wzrokowego.

Czy przypadkiem wielu wystawcom nie pozostaje tylko wywarcie na zwiedzajacych tylko wrazenia wzrokowego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Krzysiek,

i znowu obracasz kota ogonem.

Tonem forumowego znawcy coś ogłosiłeś światu niczym prawdę objawioną a potem zapytany o szczegóły kombinujesz jakby tu wybrnąć z nieciekawej sytuacji.

Jakie forum tacy eksperci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie/teście tego "urządząnka" pojawiło się stwierdzenie, że różnice głośności były nierozróżnialne za pomocą ucha. Wykrywały je tylko urządzenie korygujące (owo "urządzonko"). Pomimo tego, występowały różnice brzmienia i w mniejszym stopniu, subiektywne różnice głośności. Wnioski były takie:

1. Uważaj w sklepie na tzw "ten sam poziom wysterowania", bo nie liczy się poziom wysterowania wzmacniacza a wyłącznie głośność , czyli:

2. Nie słyszymy subiektywnie małych zmian głośności

3. Ucho lepiej definiuje brzmienie

 

Jak to się ma do obecnej dyskusji?

Ano wg mnie tak, że ABX nie spełnia podstawowego warunku: powtarzalności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego co Krzysiek napisał o krzywych izofonicznych to jest to prawda (nie wnikam w to co kto komu podłączał na Audioshow). Zresztą te krzywe izofoniczne jak wiele innych rzeczy istotnych m. in. w psychoakustyce choćby w kwestii postrzegania "przestrzeni" muzycznej wykreślano w oparciu o testy ABX przeprowadzone na wielu słuchaczach i tam wyniki były powtarzalne, udało się uzyskać 95% skuteczności i dlatego można było stwierdzić, że takie zjawisko występuje. Tamtych testów nikt nie podważa. Jedynie w odsłuchach audiofilskich, przeprowadzanych przez audiofili i recenzentów prasy audiofilskiej próbuje się je podważać w różny sposób. Natomiast wyrównanie poziomów głośności w takich testach kabli to jest absolutna podstawa (podobnie jak przy testach wzmacniaczy, CD itd itp) )i wtedy okazuje się że nawet przy kablach głośnikowych czy interkonektach "złotousi" recenzenci słyszą różnice na takim poziomie jak to było opisane w teście ABX sieciówek. Stąd w literaturze fachowej kupa śmiechu z audiofili. Ale to oczywiście wina niedoskonałości testów ABX bo albo, że ciepło było, albo że są męczące, albo że sofy czy krzesła niewygodne itd. itp. jednym słowem z tymi testami wszystko jest nie tak.

 

"Amplifiers and Speaker Cables", Masters, Ian, Audio lab test, Audio Scene Canada, Jun 81, pg 24-27.

"Speaker Cables: Can you Hear the Difference?", Greenhill, Larry, Stereo Review, Aug 83, pg 46-51.

"Wired Wisdom, The Great Chicago Cable Caper", Nousaine, Tom, Sound & Vision(Canada), Sep 95, pg.73-76.

"1/4" Cable Roundup", Gallagher, Mitch, Keyboard, Apr 99, pg. 44-48.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dlatego jak kilku kolesi zejdzie się u kogoś w domu i zaczną odsłuchiwać w "ślepym teście" kable węglowy, miedziany i srebrny które istotnie mogą różnić się pod względem rezystancji i będą miały różną głośność, to wszyscy stwierdzą, że kable się różnią istotnie. Natomiast wyniki takiego testu podważy każdy inżynier z branży pozakablarskiej i będzie miał rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten koleś też na kablach się nie zna. Natomiast zna się na innych rzeczach dlatego warto przejrzeć wszystkie jego artykuły.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodaj w kablach sieciowych podałem dlaczego kable można rozróżnić jedynie w testach podobnych do ABX a nie jak to niektórzy sugerują w długofalowych. . .

Jakoś nikt nie podjął dyskusji. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc podany przeze mnie konwent AES gdzie obśmiano recenzentów ze Stereophile, odbywał się pod hasłem "Audio Fact & Fantasy: Reckoning with the Realities. Tutaj nawet wykazali niezmierne zainteresowanie tematem "ograniczeń" testów ABX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-12725-100000015 1279215127_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambisonika to również ciekawa koncepcja audio i warto o tym trochę poczytać. Natomiast tutaj jeszcze końcówka warsztatów kablarskich z tego samego konwentu. Bardziej wrażliwym w temacie kabli proponuję nie czytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greenme

Dobre wpisy ilustujace od dawna znana prawde ze czesc tzw. 'High-end Audio' to normalny 'ripofff' (oszustwo). Niestety psuje to bardzo opinie rzetelnym producentom sprzetu audiofilskiego ktorych jest cala masa. Ja te glosy o 'dobraniu sie do skory' producentom kabli slysze za Oceanem od lat 90-tych. Wzieto sie za tzw. 'uzdrowicieli', przemysl supplementow zywnosciowych, itd. Niestety wystarczyl by jeden tzw. 'lawsuit' (grupowy) aby niektorzy sobie uzmyslowili ze nie moga bezkarnie robic w balona konsumenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst w ramkach przypomina spory polskich polityków. Mało treści, z góry ustawiona teza, przeciwnicy której przedstawieni są jako podmiot działań psychologów, o ile nie prokuratorów, a wszystko w trosce o kliienta. Goście z stereofila to maniacy a Pan Matematyk obrońcą ludzkości i zbawicielem spod znaku grinpicu.

 

Testy ABX nie mają przymiotu powtarzalności i nie są ślepe. Poza tym vide Kochanowskiego "Fraszka na Matematyka":

Ziemię pomierzył i głębokie morze,

Wie, jako wstają i zachodzą zorze;

Wiatrom rozumie, praktykuje komu,

A sam nie widzi, że ma k**wę w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambisonics - twórcą jest inkryminowany uprzednio Pan Matematyk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to się nazywa nie ochrona konsumenta tylko konflikt interesów- jak mi się zdaje. Cel tekstu w ramkach staje się nieco bardziej oczywisty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.