Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepiej nagrana plyta jaka kiedykolwiek slyszales?


futu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Chicago napisał:

To pisz co, gdzie i kiedy - koncert, sesja nagraniowa...??? Co to było?

w latach 90 tych nagrałem ,ibyłem realizotorem sesji która doskonale sie sprzedawała w wydaniu kasetowym ,Nie podam faktów z oczywistych wzledow potem odszedłem z tego biznesu .

Moim najwiekszym błędem było jak moj kolega wieki muzyk prosił mnie w 2000 roku abym zajoł sierealizacją  nagłasniania oraz nagrywaniem a ja nie podjołem sie tego ,do dzis tego żałuje ,to już nie wroci .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. A jakie są te 'oczywiste względy'? Jakimi mikrofonami nagrywałeś i ile mikrofonów użyłeś, jak je rozstawiłeś, jaka to była muzyka, gdzie odbyła się sesja, ilu muzyków brało udział w realizacji projektu...??? To chyba nie jest tajemnica? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Obstawiam piractwo w tamtym okresie.

Ale zamieniam się w słuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Chicago napisał:

Super. A jakie są te 'oczywiste względy'? Jakimi mikrofonami nagrywałeś i ile mikrofonów użyłeś, jak je rozstawiłeś, jaka to była muzyka, gdzie odbyła się sesja, ilu muzyków brało udział w realizacji projektu...??? To chyba nie jest tajemnica? 

Nigdy wzgledy techniczne mnie nie ograniczaly ponieważ wiem jak rejestrować dzwięki .i np. to nie jest kwestia mikrofonow .

Pozwole sie ciebie zapytać dlaczego chcesz takich informacji ? dostałes ich juz sporo ale drazysz dalej sam siebie tu nie przedstawiajac?

Chce ciebie poznać kolego .dlaczego sie pytasz o takie kwestie ?czy nie czujesz kto jest kim .

Padla tu ciekawa sprawa ,mikrofony . Jak to jest z tymi mikrofonami?

Godzinę temu, kangie napisał:

Obstawiam piractwo w tamtym okresie.

Ale zamieniam się w słuch.

piractwo to bylo poprostu kopiowanie nagran ale zamieniaj sie w słuch jesli taki masz.

Uwaga uwaga czy zeby dokonać fantastycznego nagrania trzeba mieć wybitne  mikrofony ......odsłaniam tajemnice ,nie nie trzeba .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
9 minut temu, atmeg napisał:

piractwo to bylo poprostu kopiowanie nagran ale zamieniaj sie w słuch jesli taki masz.

Myślę że mam. Nastroję gitarę bez żadnego stroika czy kamertonu i będzie przyzwoicie brzmiała akordami na całym gryfie.

9 minut temu, atmeg napisał:

Uwaga uwaga czy zeby dokonać fantastycznego nagrania trzeba mieć wybitne  mikrofony ......odsłaniam tajemnice ,nie nie trzeba .....

Też tak sądzę. Mikrofony nie muszą być wybitne. Kwestia leży w człowieku i jego umiejętnościach oraz pomysłowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kangie
Błąd frazeologiczny

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kangie napisał:

Myślę że mam. Nastroję gitarę bez żadnego stroika czy kamertonu i będzie przyzwoicie brzmiała akordami na całym gryfie.

Też tak sądzę. Mikrofony nie muszą być wybitne. Kwestia leży w człowieku i jego umiejętności oraz pomysłowości.

hmm jestem troszke zaskoczony ze nie jestem tu pojechany ,owszem podczas realizacji nagrania sygnał z przecietnego mikrofonu mozna w szerokim zakresie modyfikowac filtrami i dostac to czego sie oczekuje ,dobra realiacja nagrania wcale nie jest zalezna od drogich mikrofonow .

Można zrealizować dobrą muze o dobrych parametrach dziękowych na tanim sprzęcie ,trzeba do tego jedynie wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
9 minut temu, atmeg napisał:

Można zrealizować dobrą muze o dobrych parametrach dziękowych na tanim sprzęcie ,trzeba do tego jedynie wiedzy.

Ja to wiem. Mam płytę Hanny Rek "Mam szczęście do wszystkiego", winyl, Polskie Nagrania MUZA. Kijowy pewnie sprzęt, kijowy lokal nagraniowy, a brzmi to przegenialnie! Grać nie powinno, a GRA!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki mam to .

Temat jest o dobrze brzmiacej muzie ,tak?

To od Atmega dla wszystkich .

 

Godzinę temu, kangie napisał:

Ja to wiem. Mam płytę Hanny Rek "Mam szczęście do wszystkiego", winyl, Polskie Nagrania MUZA. Kijowy pewnie sprzęt, kijowy lokal nagraniowy, a brzmi to przegenialnie! Grać nie powinno, a GRA!

To jest jedynie kwestia wiedzy i muzykalnosci realizatora nagrania .takie woodu muzyczne .

uwaga ,jest wiele nagrań bardzo dobrze zajerestrowanych w czasach kiedy technika raczkowala i jest mnustwo badziewia wspólczesnego .to jest kwestia słuchu realizatorow nagran.A nie jakości sprzetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry atmeg, ale pociskasz kit i te twoje wywody na temat technik nagraniowych, brzmienia, i ten twój cały 'profesjonalizm', to jest jakiś 'bełkotnik straszliwy'. Zająłeś się tematem, który cie przerasta i jest poza zasięgiem twoich możliwości. Sorry Bud...

Normals, to by odpowiedział tak: - nagrałem to i to, jest z tej sesji płyta, ma tytuł taki i taki; znam zespół, są to: tacy i tacy i inni, znam ich brzmienie, i uważam że moja realizacja jest bardzo dobra. Użylem tego i tego i tamtego mikrofonu, ponieważ posadzka była betonowa, a beton jest całkiem całkiem dobry dla realizcji basu... itd. Natomiast ty, zacząłeś od ->

-> Nigdy wzgledy techniczne mnie nie ograniczaly ponieważ wiem jak rejestrować dzwięki .i np. to nie jest kwestia mikrofonow .

Pozwole sie ciebie zapytać dlaczego chcesz takich informacji ? dostałes ich juz sporo ale drazysz dalej sam siebie tu nie przedstawiajac?

Chce ciebie poznać kolego .dlaczego sie pytasz o takie kwestie ?czy nie czujesz kto jest kim .

Padla tu ciekawa sprawa ,mikrofony . Jak to jest z tymi mikrofonami? <---

 

Nie widzę potrzeby ponownego przedstawiania się, ponieważ zrobiłem to ponad 14 lat temu i większość userów Forum mnie zna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Chicago napisał:

Sorry atmeg, ale pociskasz kit i te twoje wywody na temat technik nagraniowych, brzmienia, i ten twój cały 'profesjonalizm', to jest jakiś 'bełkotnik straszliwy'. Zająłeś się tematem, który cie przerasta i jest poza zasięgiem twoich możliwości. Sorry Bud...

Normals, to by odpowiedział tak: - nagrałem to i to, jest z tej sesji płyta, ma tytuł taki i taki; znam zespół, są to: tacy i tacy i inni, znam ich brzmienie, i uważam że moja realizacja jest bardzo dobra. Użylem tego i tego i tamtego mikrofonu, ponieważ posadzka była betonowa, a beton jest całkiem całkiem dobry dla realizcji basu... itd. Natomiast ty, zacząłeś od ->

-> Nigdy wzgledy techniczne mnie nie ograniczaly ponieważ wiem jak rejestrować dzwięki .i np. to nie jest kwestia mikrofonow .

Pozwole sie ciebie zapytać dlaczego chcesz takich informacji ? dostałes ich juz sporo ale drazysz dalej sam siebie tu nie przedstawiajac?

Chce ciebie poznać kolego .dlaczego sie pytasz o takie kwestie ?czy nie czujesz kto jest kim .

Padla tu ciekawa sprawa ,mikrofony . Jak to jest z tymi mikrofonami? <---

 

Nie widzę potrzeby ponownego przedstawiania się, ponieważ zrobiłem to ponad 14 lat temu i większość userów Forum mnie zna.

niewiem dlaczego napisales ze musisz sie przedstawiac ,ja ciebie znam .

Natomiast absolutnie nie musisz podzielać moich opinii .To jasne 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
6 minut temu, Chicago napisał:

Nie widzę potrzeby ponownego przedstawiania się, ponieważ zrobiłem to ponad 14 lat temu i większość userów Forum mnie zna.

Chicago, masz przezajebisty kompleks osobowości narcystycznej. Miałem Ci to napisać już dawno temu. W życiu prywatnym musisz mieć przejebane, a tak naprawdę przejebane mają Twoi bliscy. Kiedyś próbowałeś mnie poniżyć pytając czy gram na gitarze Giant Steps, a ja mam muzykę jazzową troszkę w dupie i nie zamierzam grać jazzu.

Zaraz daję Cię do ignorowanych, bo nie mam zamiaru dłużej czytać Twych boskich wpisów. Do Sly30 pisałeś by zmienił kask, a Sly30 uśmiecha się pod nosem i nawet nie poczuł smrodu.

Chujnia, Chicago. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago nawet niechce drązyć twoich twoich zapytan czy ja znam sie cokolwiek na realizacji dziwieku ,niechce sie ciebie pytac o to ....odpowiedz znam ,wiez mi znam .Wiem na ile ty sie znasz na tym .i nie potrzebuje zadawać pytan .

Traktuje ciebie jako starego kolesia na forum który zna sie na jazzie itp , i tyle ,z szacunkiem , .Mistrzu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kangie napisał:

Chujnia, Chicago. 

Coś może być ze mną nie tak, masz rację, w życiu nie mam przewalone, oprócz tych momentów, w których chcę mieć przeyebane. Sam sobie to tworzę - zresztą każdy człowiek sam sobie to tworzy. Kompleksów posiadam 'zero' - totalne 'zero'. Ale posiadam coś gorszego niż kompleksy... ale to nie jest rozprawka o mnie. Bardzo przepraszam urażonych i wrażliwych - czasami mi się włącza 'dickhead', i leci. Póżniej przestaje i znowu jest dobrze. Tak, masz rację - moi najbliżsi mają ze mną przeyebane, ale mnie kochają ponad życie. A ja ich kocham. Ciebie też kocham kangie, i naprawdę nie miałem zamiaru wywoływać burzy, tylko potwierdziłem swój feeling w tej sprawie. Atmeg, drogi przyjacielu - ciebie też przepraszam, w ogóle wszystkich przepraszam. Ale co z tego, że przeprzoszę, jak i tak po chwili coś mi się włączy. Sorry my Friends.

... wypisuję się z tego wątku. Do usłyszenia w innym kraju. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Chicago, ja mam podobnie. I zastanawiam się wziąż co takiego piszesz, jaki masz styl wypowiedzi, że to mnie wk***ia niemiłosiernie.

Sorry, chwila emocji. Złych emocji. Chyba nie chciałem Ci tego pisać.

To ja wypisuję się z wątku.

Kangie, mieszkaniec tego zjebanego kraju - Polski. 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=================

wiecie .ja mam swoje pewne kryteria muzyczne i nimi sie kieruje .Nie kieruje sie opiniami forumowymi .

czasem u mnie jakies nieznane nikomu nagranie jest bardzo wysoko w mojej ocenie .nie zadam podobnych opini od innych bo tego nie potrzebuje dla osadzenia muzyki.Nie oczekuje po zapodaniu tej muzy zachwytów ,Kiedyś jak był jeszcze licznik klikniec widzialem wysokie rekordy klikniec w to co zapodalem .

Ja wiem czego słucham .

 

Godzinę temu, kangie napisał:

Chicago, ja mam podobnie. I zastanawiam się wziąż co takiego piszesz, jaki masz styl wypowiedzi, że to mnie wk***ia niemiłosiernie.

Sorry, chwila emocji. Złych emocji. Chyba nie chciałem Ci tego pisać.

To ja wypisuję się z wątku.

Kangie, mieszkaniec tego zjebanego kraju - Polski. 😞

nie padaj ,napisales co myslisz ,zauważ ze kolega nawet tu nie zapodaje muzy ,uważa ze nie powinien ,moze za ostro napisales ale nie padaj przed nim bo to tylko innych czlowiek i nie do konca grajacy fer.

Chicago może byś podzielił siemuzą ? Mistrzu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy się zmieniły, dzisiaj za niewielkie pieniądze każdy może sobie nagrać płytę i zrobić domowe studio oparte na DAW....oczywiście jak ze wszystkim w parze z jakością idzie wiedzą, kasa i doświadczenie...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ajothe napisał:

Czasy się zmieniły, dzisiaj za niewielkie pieniądze każdy może sobie nagrać płytę i zrobić domowe studio oparte na DAW....oczywiście jak ze wszystkim w parze z jakością idzie wiedzą, kasa i doświadczenie...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

co ty tu za reklamy walisz ,spadaj.

Każdy wie ze jedno z najleprzych oprogramowan do robienia muzy to Reaper .

Sorki musialem to napisac i to bez zadnych zysków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prubujecie robic muze na kompie zaeuwno rejestracje dziwkow jak i synth .Nie znacie Reapera to jestescie w dupie .

Godzinę temu, Ajothe napisał:

Sorry, ale mam zajebista prowizję i musiałem 🤣

 

Sam wolę Fruity loops 😋

nieno spoko , walka oprogramowania .

FL to wielki muł 

FL to wielka mulista krowa co niezapodaje poprawnie dzwiekow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to żartowałem....

 

Wiadomo że jak ktoś chce pro to nie ma bata musi iść do studia. A zrobienie dobrego studia to ciężkie pieniądze....nie da się dzisiaj zrobić bykejak i twierdzić że i tak wszystko zależy od umiejętności ludzkich bo tak nie jest. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FL jest dobra dla zamulonych raperów

Godzinę temu, Ajothe napisał:

Jakby co to żartowałem....

 

Wiadomo że jak ktoś chce pro to nie ma bata musi iść do studia. A zrobienie dobrego studia to ciężkie pieniądze....nie da się dzisiaj zrobić bykejak i twierdzić że i tak wszystko zależy od umiejętności ludzkich bo tak nie jest. 

spoko ,stary

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, atmeg napisał:

Oni myslą ze Yello to jakaś wybitna kapela 🙂 Zero rozumienia muzy .

Yello to jedna z wielu fajnych kapel nic wiecej .

Nic wybitnego!

Pewnie że nic wybitnego, ale wypracowali swój oryginalny styl. Nikt tak nie grał. Trochę podobny był The Art of Noise.
Swego czasu lubiłem trylogię Stella, One Second, Flag. To były ich najlepsze płyty.
I dobrze zrealizowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli bawisz sie w muze na kompie sprawdz ....

Godzinę temu, soundchaser napisał:

Pewnie że nic wybitnego, ale wypracowali swój oryginalny styl. Nikt tak nie grał. Trochę podobny był The Art of Noise.
Swego czasu lubiłem trylogię Stella, One Second, Flag. To były ich najlepsze płyty.
I dobrze zrealizowane.

witaj , to bardzo fajna kapela .ludzie mysla ze jak ja zapodaja to benda w klubie .Tym niepisanym i tajemnym klubie 🙂 To za malo zapodanie Yello.

jak mi brakuje takiej klubowej muzy a kiedys mialem te przyjemnosc slyszec taka muze i byc czescia tego zjawiska .

niestety ,ludzie sie rozeszli ,kulku juz nie zyje ,pozostaly wspomnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumieją tego osoby które nie były na takich niszowych koncertach blusoworockowych .

temat jest o dobrze nagranych plytach ale nagrania z tych koncertow sa dobre .

przedewszystkim nie zepsute przez jakis tam remasterow itp.

 

co mam napisac ,synth nie zastąpi prwawdziwego hammada ale klimat jest ,sorki ze nie jest to plyta ale mysle ze te wideo ma tu swoje miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.