Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofile - Łódź - wątek klubowy.


barni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderatorzy

Panowie, czy wiecie może gdzie w Łodzi sensownie zajmują się naprawami sprzętu audio. I nie kręcą nosem, jak się przyniesie coś np. z zleceniem usługi wymiany potencjometru na Alpsa? czy wymiany kondensatorów? A nie zwykłej naprawy.

 

Witam , przyłącze się z prośbą o adresy DOBRYCH serwisów RTV:

w moim przypadku wyświetlacz przestał świecić,

 

 

 

"OTJ centrum serwisowe audio video mgr inż. Tomasz Okrasa ul.Więckowskiego 32 ,Łódź

telefon 042-632-96-36 lub kom.603-233-605 kiedyś naprawiałem NAD-a 320 gra do dzisiaj zadzwoń i umów się na naprawę"

 

to namiary któe zamieśćił kiedyś 23031970 , wszystko nadal aktualne i +

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódzcy i okoliczni audiofile, łączcie się.

 

Z moich prywatnych badań wynika, że jest nas ok.50.

 

Czy jest już lokal,czy nadal szukamy?

 

A nie 48?. bo gdyby tych dwóch brakowało to mogę sie zgłosić z kotem (jest bardzooo osłuchana )

Zupełnie serio to inicjatywa wspólnych spotkań jest jak najbardziej słuszna.

Pozostaje kwestia organizacyjna, a ta do prostych nie należy. Ja mam te przyjemność uczestniczyć w łódzkich spotkaniach audiofilsko przyjacielskich od dłuższego czasu. W zależności od liczności grupy mógłbym spróbować podjąć inicjatywę jakiegoś odsłuchu. Na knajpy się nie piszę, ale na spotkania we wspólnym gronie jak najbardziej. Spytam kolegę z największym metrażem w stanie kawalerskim co sądzi o takiej inicjatywie.

Bądźmy dobrej myśli, oczywiście nie chciałbym się narzucać lecz jeżeli uznacie mnie Panowi godni Waszej sprawy to służę sobą jak i moimi zasobami muzyki. Pozdrawiam.

Edytowane przez climax99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Byłoby ciekawie wymienić się wiedzą na temat audio. Spotkania na których można posłuchać inne, dopracowane zestawy(w odróżnieniu od odsłuchów w salonach sprzedaży) mogą nas wiele nauczyć. Jeśli ktoś w rewanżu chciałby pokazać mi swój system, to chętnie zaproszę najpierw do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Łódzcy i okoliczni audiofile, łączcie się.

 

Z moich prywatnych badań wynika, że jest nas ok.50.

 

Czy jest już lokal,czy nadal szukamy?

 

 

To może poszukajmy wspólnie lokalu, tylko podejdzmy tym razem do sprawy inaczej. Zróbmy to tak jak w warszawskim Klubie Auiofla i Melomana czyli pomieszczenie składkowe za kasiorkę bez niczyjej łaski.

Proponujemy nazwę społeczny pabianicki Klub Hi-FI audiofila i melomana( jakieś propozycje?)

Mamy razem z Sharkiem700 chęci i co ważne kanapę :) no i kolumny, jakieś wzmaki i inne rzeczy na wyposażenie klubu.... z katalogu Ikei:)

Przyznam że liczymy na osoby z pomysłami i chętnych partycypować w kosztach im oczywiście wiecej osób tym koszty niższe dla pozostałych.

 

jesli jest zainteresowanie załozymy osobny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie i może Panie.

Tematy spotkań umarły jak zauważyłem.

Jestem tu "po prośbie" z innym tematem, dlatego że również mieszkam w Łodzi.

Początkowo miałem napisać w klubie AA ale zaśmieciłbym temat kolumn.

 

Już piszę. Po przemyśleniu tematu IC, całego zgiełku, co do kabelków i ich różnej konstrukcji wpadłem na pomysł własnego wykonania.

Po podłączeniu do budżetowego sprzętu (mój - patrz sygnaturka yamaha robi za odtwarzacz flac ;-) ) moim zdaniem już pokonały szwedzkie Supra DAC oraz MIT chyba EXP Silver.

Oczywiście odsłuch jest subiektywny a znacie Panowie zaciętość właścicieli jedynie słusznych rozwiązań szczególnie jeśli chodzi o okablowanie. Jednocześnie wydaje mi się, że wyczerpały się możliwości mojego sprzętu a dodatkowo ze względu na jednak nikłe doświadczenie w odsłuchach różnych rozwiązań nie jestem w stanie wydać opinii. Problem już stanowiły bodajże Supra EFF.

Ale do rzeczy - PROŚBA O OBIEKTYWNY TEST.

Jestem w stanie podrzucić w dowolne miejsce w Łodzi moje kabelki i pozostawić do odsłuchu. Zwracam się z prośbą do Wyrozumiałych i Chętnych o porównanie na porządnym sprzęcie z innymi IC, które są na Waszych wyposażeniach.

 

Czekam na odzew i zakładam, że będzie się komuś chcieć dokonać odsłuchu i porównań, za co z góry dziękuję.

Edytowane przez szy_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam Panowie i może Panie.

Tematy spotkań umarły jak zauważyłem.

Jestem tu "po prośbie" z innym tematem, dlatego że również mieszkam w Łodzi.

Początkowo miałem napisać w klubie AA ale zaśmieciłbym temat kolumn.

 

Już piszę. Po przemyśleniu tematu IC, całego zgiełku, co do kabelków i ich różnej konstrukcji wpadłem na pomysł własnego wykonania.

Po podłączeniu do budżetowego sprzętu (mój - patrz sygnaturka yamaha robi za odtwarzacz flac ;-) ) moim zdaniem już pokonały szwedzkie Supra DAC oraz MIT chyba EXP Silver.

Oczywiście odsłuch jest subiektywny a znacie Panowie zaciętość właścicieli jedynie słusznych rozwiązań szczególnie jeśli chodzi o okablowanie. Jednocześnie wydaje mi się, że wyczerpały się możliwości mojego sprzętu a dodatkowo ze względu na jednak nikłe doświadczenie w odsłuchach różnych rozwiązań nie jestem w stanie wydać opinii. Problem już stanowiły bodajże Supra EFF.

Ale do rzeczy - PROŚBA O OBIEKTYWNY TEST.

Jestem w stanie podrzucić w dowolne miejsce w Łodzi moje kabelki i pozostawić do odsłuchu. Zwracam się z prośbą do Wyrozumiałych i Chętnych o porównanie na porządnym sprzęcie z innymi IC, które są na Waszych wyposażeniach.

 

Czekam na odzew i zakładam, że będzie się komuś chcieć dokonać odsłuchu i porównań, za co z góry dziękuję.

 

Witam,

 

Jeśli jeszcze temat aktualny, jestem do dyspozycji :) Chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kabelek wypadł dość pozytywnie. Niebawem znowu będe mieć go spowrotem to porównam z moimi nowymi IC niedawno zakupionymi - Atlas Voyager. Mam pomysł na jeszcze inne podejście do tego kabla jak skonstruuje to się odezwę do już weryfikujących go.

 

Teraz z innej beczki - analog a dkładnie gramofon.

Mam gramofon Dual 621 z wkładką Shure75 i cały czas jest coś nie tak. Jak dla mnie małow wysokich. Wymieniłem kable na mikrofonowe, ustawienia wszelakie przetesowane.

 

Jeśli któryś z łódzkich audiofili również słucha z analogu to może mógłbym podrzucić swojego duala 621 i pozostawić go na dowolny czas do weryfikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Byłem i szkoda, że zainteresowanie było niewielkie. Nie było nic do wygrania ...

ale była miła, kameralna atmosfera, poczęstunek, fajna muzyka i bardzo mili gospodarze.

Najbardziej przypadły mi do gustu Totem Fire za całkowite znikanie z pomieszczenia, niezłą dynamikę i ten rodzaj przekazu, który pozwala słuchać muzyki bez angażowania mózgu do analizy. Pozwalały na odsłuch w wielu miejscach (bardzo dobre pomieszczenie odsłuchowe) sali. Te i pozostałe modele będą pasowały do wielu nowoczesnych pomieszczeń, są pięknie zrobione i mogą być ozdobą niejednego salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Byłem i szkoda, że zainteresowanie było niewielkie. Nie było nic do wygrania ...

ale była miła, kameralna atmosfera, poczęstunek, fajna muzyka i bardzo mili gospodarze.

Najbardziej przypadły mi do gustu Totem Fire za całkowite znikanie z pomieszczenia, niezłą dynamikę i ten rodzaj przekazu, który pozwala słuchać muzyki bez angażowania mózgu do analizy. Pozwalały na odsłuch w wielu miejscach (bardzo dobre pomieszczenie odsłuchowe) sali. Te i pozostałe modele będą pasowały do wielu nowoczesnych pomieszczeń, są pięknie zrobione i mogą być ozdobą niejednego salonu.

Dziękujemy za pozytywną opinię. Konkurs był wcześniej na facebooku. Nagrodą były płyty CD wybrane i podpisane przez Vince'a Bruzzese z Totema. Zdaje się, że zostało jeszcze kilka nie rozdanych. Jeśli byłby Pan zainteresowany proszę o kontakt, albo na maila [email protected], albo [email protected] Płyty są w Beneficie, będzie Pan mógł sobie wybrać coś do posłuchania. Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups...

Nie było moim zamysłem żalenie się na brak nagród :] i niech żałują ci, którzy nie byli. Wspomnienie o nagrodach było raczej smutną refleksją...

Jeszcze dwa słówka w kwestii prezentacji: kolumny były podłączone do elektroniki najwyższych lotów. Grało zarówno ze źródła analogowego jak i cyfrowego a gospodarze poświęcili sporo energii dla pokazu i bez oporów zmieniali konfiguracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

No i jak tam Panowie może i Panie? Cisza. Może chociaż opiszcie zmiany w sprzetach bo nie wierzę że nie ma zmian w zestawach! Dziwi mnie cisza. Może się ktoś ruszy? Może poleci mi kondki do lampy ? :-)

Zaczynając.

Trochę się pochwałę swoją mizertotą ale przeszedłem przez ten czas od podstawkowych MA BX2 przez Audio Physic Yara do MA Silver 8.

Z rotela RCA chyba 931 doszedlem do lampy na kt88. W niej wymiana kondensatorów na narazie ruskie olejowo papierowe. Ale jak już grzenbnąłem w środku a w zasadzie muszę sie tu poklonić i przedstawić Pana z Phoenix Audio (zarypiste wlasne wzmacniacze lampowe i to z łodzi!!!!! - słuchałem ! ) to droga otwarta.

Soft start do lampy sam zalozyłem no i opoznienie anod również .

 

Pozdrawiam.

Piszcie coś aglomeracja duża a cisza jakmakiem zasiał.

 

Co do lokalu mam na oku jeden. Około 25 m kW. W prostokącie. Opłaty za m-c około 300 350 zł. Na kilkunastu to wyjdzie grosze miesięcznie bez prądu ale zapewne za dużo nie wyczerpiemy. Ciepło w środku w zimie ze można w krótkim rękawku siedzieć. Wygłuszyć by trzeba było....

Lokal na brukowej wiec w miarę po środku.

Czekam na odzew pozostałych 14tu obserwujących.

Edytowane przez szy_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam Panowie może i Panie? Cisza. Może chociaż opiszcie zmiany w sprzetach bo nie wierzę że nie ma zmian w zestawach!

 

 

Witaj !

 

U mnie kolumny Canto Grand Premium pędzone w tej chwili lampka Cayin MT 35.

 

 

Z rotela RCA chyba 931 doszedlem do lampy na kt88.

 

 

Przerzuciłem wiele Roteli i skończyłem na zestawie Michi ... Mam sentyment do tej marki ale nowe modele mnie już nie kręcą :)

 

 

 

W niej wymiana kondensatorów na narazie ruskie olejowo papierowe. Ale jak już grzenbnąłem w środku a w zasadzie muszę sie tu poklonić i przedstawić Pana z Phoenix Audio (zarypiste wlasne wzmacniacze lampowe i to z łodzi!!!!! - słuchałem ! ) to droga otwarta

 

 

Byłem u Pana Krzysztofa nie tak dawno ....Niezwykle sympatyczny człowiek to jest. Odsłuchiwalismy jego konstrukcji set 300B na Goodmans Axiom i świetnie to zagrało !

 

 

 

 

Co do lokalu mam na oku jeden. Około 25 m kW. W prostokącie. Opłaty za m-c około 300 350 zł. Na kilkunastu to wyjdzie grosze miesięcznie bez prądu ale zapewne za dużo nie wyczerpiemy. Ciepło w środku w zimie ze można w krótkim rękawku siedzieć. Wygłuszyć by trzeba było....

Lokal na brukowej wiec w miarę po środku.

 

 

Jestem za i kibicuję temu przedsiewzięciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.