Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofile - Łódź - wątek klubowy.


barni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest spora szansa na powstanie Klubu Audiofila i Melomana w Pabianicach.

Jestesmy wstepnie umówieni na rozmowę w tej sprawie, myslę że może powstać miejsce gdzie będziemy mogli się spotykać przesłuchiwać sprzęty nie tylko DIY i płyty przywiezione przez zainteresowanych kolegów audiofili z Łodzi i okolic a przedewszystkim wymiana dowiadczeń.

Położenie planowanego klubu bliskie dworca kolejowego w Pabianicach.

Myslę że coś więcej w tej sprawie we wtorek wieczorkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy razem z kolegą Shark700 po rozmowach z miłą panią kierownik Klubu Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która przychylnie odniosła się do naszego pomysłu utworzenia klubu, musi jeszcze uzyskać akceptację prezesa. Nie mniej jestesmy dobrej mysli.

Myslimy że pierwsze spotkanie mogło by się odbyć już w pierwszej połowie lutego 2013, następne w miesięcznych odstępach.

Oglądalismy pomieszczenia i wygląda że po małej adaptacji akustycznej da się robić całkiem fajne imprezy.

W zależności od ilości osób chętnych do udziału w spotkaniach są dwie sale: jedna o pow. ok 20mkw i druga ponad 40mkw.

 

Mamy kilka pomysłów na tematyczne spotkania ale jestesmy otwarci na sugestie uczestników, np. gramofony, lampa, DIY etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrobić pomiary akustyczne tego pomieszczenia, oczywiście nieodpłatnie i pomóc w ewentualnej adaptacji akustycznej.

 

Dzięki za konkretne zgłoszenie :) własnie o to nam chodzi bysmy wspólnie coś zrobili:). Myslę że w drugiej połowie stycznia zaczniemy juz planować szczegóły pierwszego spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie dysponuję zdjęciami mniejszego pomieszczenia, jest to ok 20 metrowa kwadratowa galeria fotograficzna w której wczoraj odbywała się wystawa prac klubowego koła fotograficznego.

Wydaje się że będzie łatwiejsza w adaptacji akustycznej ze względu na gabaryty,ale też ma pewne ograniczenia, w przypadku dużego zainteresowania.

Drugie pomieszczenie jest bardziej tramwajowate tej samej szerokości, jednakowosz dwa razy dłuższe i wysokie na ponad trzy metry. Wystrój drugiego pomieszczenia jest bardziej oldskulowy (pózny Gierek), świezo wymalowane z ładnym regałem na wysoki połysk i niestety zywą akustyką, sala słuzy jako miejsce spotkań i organizacji imprez np. aktualnie wigili dla emerytów. Z przyczyn praktycznych na podłodze leży linoleum.

Swoją drogą przed laty istniał w Pabianicach klub Hi-Fi i spotkania odbywały się własnie w tej sali. Poproszę panów z kółka fotograficznego o jakieś zdjęcia obu pomieszczeń) ;) ponizej zdjęcia galerii wykonane tabletem... nie najlepiej wyszły...

post-275-0-87538200-1355286958_thumb.jpg

post-275-0-89512400-1355286976_thumb.jpg

post-275-0-87538200-1355286958_thumb.jpg

post-275-0-89512400-1355286976_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

nie mamy zgody, poprosiłem jednego z adminów o ich usunięcie.

Uczestnicząc w publicznej uroczystości, wyrażamy tym samym zgodę na umieszczanie zdjęć w mediach. W naszym pokoju na wystawie, byliśmy bez pytania wielokrotnie fotografowani na tle sprzętu.

Być może się mylę, jeśli tak, to niech ktoś poda podstawę prawną. Oczywiście w takim wypadku zgodnie z wolą autora wpisu, usunę zdjęcia. Przyjmuję do wiadomości, że nie wszyscy sobie życzą widnieć na fotach, jednak kompletnie nie rozumiem tej psychozy... jednak to już tylko moje prywatne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panie i Panowie,

piszę w klubie łódzkich audiofilii ponieważ chciałbym prosić o pomoc w pewnej kwestii.

Mój ojciec staje się powoli audiofilem :) obecny zestaw jaki posiada to:

Krell CD250>interkonekty Kimber(niepamiętam symbolu)>Yaqin MC10L>kable ciężko powiedzieć co to, ładnie wyglądają>kolumny Audio Vector Si1 Signature>póki co fatalna akustyka..

 

Będąc parę dni temu słuchałem tego zestawu na moich płytach i niestety ów zestaw posiada poważną dolegliwość w postaci braku basu i wypełnienia średnicy (nie tylko niższej, wg mnie średnica jakoś gra ale jest bardzo eterycznie).

Moim zdaniem wynika to ze zbyt małej mocy wzmacniacza(yaqin ma zdaje się jakieś 50W).

Pytanie jest takie czy ktoś z Państwa byłby chętny spędzić miło godzinę albo dwie w doskonałym towarzystwie użyczając przy tym pieca, który miałby ze 100W na wyjściu w górę?:)(też myślę żeby nie było to byle co:)

Kwestie organizacyjne zostawiłbym na później (ojciec jest elastyczny, jakby trzeba podjechać, zabrać itp;mieszka w Grotnikach, między Zgierzem a Ozorkowem), póki co jeśli znalazłby się wśród Państwa ktoś dysponujący odrobiną czasu i odpowiednim sprzętem, proszę o kontakt na PW. Sam mieszkam w Warszawie więc nie mam jak tego skoordynować ani wspomóc ojca inaczej niż przez forum.

 

 

pozdrawiam wszystkich i życzę wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku.

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie bardzo jest co tam zrobić ponieważ jest bardzo mało miejsca..mogę zrobić amatorką wizualizację w paintcie żeby zobrazować sytuację.

Żeby kombinować z jakąkolwiek adaptacją pomieszczenia trzeba by zmienić miejsce ustawienia sprzętu, a póki co nie ma takiej możliwości.

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam mam yaqina, nieco go przerobiłem przez co wydaje mi się, że odczuwalna moc spadła.nie mogę jednak powiedzieć żeby brakowało basu i średnicy. mam też może mniej wymagające kolumny. Tak czy inaczej zdziwiła mnie sprawa z kompletną nierównowagą tonalną zestawu ojca.

Dają na próbę mocniejszy piec, chciałbym potwierdzić albo wykluczyć potrzebę zmiany wzmacniacza. Być potrzebny by był jakiś wybitnie ciepły wzmacniacz.

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
kolumny Audio Vector Si1 Signature

 

Zaraz ktoś wyskoczy z kablami a przecież te kolumny mają fabrycznie -6dB przy około 45Hz, przy czym za bas odpowiedzialny jest głośniczek o średnicy 15cm. W nich kończy się bas tam, gdzie powinien się zaczynać.

Jeżeli właściciel dysponuje czasem, zapraszam do siebie na godzinkę (PW), może zabrać kolumny i wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówił, że ten bas ma poruszać meble.moje małe sonusy w kilkukrotnie większym pomieszczeniu mają więcej basu.wiadomo, że to nie to samo do 20" głośnik basowy. nie wszędzie można taki zmieścić.

Mimo wszystko fajnie kiedy odtwarzana muzyka ma jakąś podstawę.

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy nadzieję że wypali ten pomysł z klubem. Ma być to miejsce własnie do takich celów. Zaprosimy wtedy Ojczulka ze wzmakiem :)

Będziemy chyba mieli klubowe kolumny na SS 9900/8545K to można sobie porównać pograć, ew ktoś przywiezie cóś swojego

 

Chcemy żeby klub był o profilu DIY , czyli mile widziany sprzęt zmontowany na desce i najlepiej nieheblowanej:)))))))

 

Kiedy bedzie już decyzja na którą czekamy powstanie osobny wątek " Spotkania DIY w Pabianicach".

 

Czego sobie oczywiście zyczymy na ten Nowy Rok 2013!!! :)

Edytowane przez antos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenie nie było podyktowane chęcią "pokazania" i "udowodnienia" a pomocy. Najnormalniej: inna para uszu, inne pomieszczenie, możliwość porównania z innymi, i to wszystko.

Mimo wszystko fajnie kiedy odtwarzana muzyka ma jakąś podstawę

Ta "jakaś podstawa" jest częścią muzyki równie ważną, jak np pasmo 4-5kHz.

Dzieciaki nazywają głośniki wysokotonowe "gwizdkami" albo "cykaczami", która to nazwa ma oddawać charakter dźwięku z tego pasma w ich wyobrażeniu.

Jeżeli przez analogię, w Twoim wyobrażeniu bas ma z jednej strony (pogardzanej) poruszać meblami a z drugiej (lepszej, pożądanej) ma stanowić jakiś fundament czegoś tam, to chyba nadajemy na innych falach :)

Mimo wszystko, dobrego basu w 2013!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się.

Nie chodziło mi ani nie mam ambicji posiadania ani proponowania basu jak z kolumny estradowej!!gdyby tak było nie radziłbym się członków grupy audiolilii miasta Łodzi tylko dostawcy sprzętu dyskotekowego. Miałem nadzieję, że oczywistym jest poziom na jakim prowadzimy dyskusję.

Nie ma dla mnie znaczenia w jaki sposób nazwie się pewne rejony spektrum brzmienia. od tego są specjaliści poeci.

W skrócie, staram się ustalić czemu kontrabas brzmi jak niżej zestrojone skrzypce.

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

piszę w klubie łódzkich audiofilii ponieważ chciałbym prosić o pomoc w pewnej kwestii.

Mój ojciec staje się powoli audiofilem :) obecny zestaw jaki posiada to:

Krell CD250>interkonekty Kimber(niepamiętam symbolu)>Yaqin MC10L>kable ciężko powiedzieć co to, ładnie wyglądają>kolumny Audio Vector Si1 Signature>póki co fatalna akustyka..

 

Będąc parę dni temu słuchałem tego zestawu na moich płytach i niestety ów zestaw posiada poważną dolegliwość w postaci braku basu i wypełnienia średnicy (nie tylko niższej, wg mnie średnica jakoś gra ale jest bardzo eterycznie).

Moim zdaniem wynika to ze zbyt małej mocy wzmacniacza(yaqin ma zdaje się jakieś 50W).

Pytanie jest takie czy ktoś z Państwa byłby chętny spędzić miło godzinę albo dwie w doskonałym towarzystwie użyczając przy tym pieca, który miałby ze 100W na wyjściu w górę?:)(też myślę żeby nie było to byle co:)

Kwestie organizacyjne zostawiłbym na później (ojciec jest elastyczny, jakby trzeba podjechać, zabrać itp;mieszka w Grotnikach, między Zgierzem a Ozorkowem), póki co jeśli znalazłby się wśród Państwa ktoś dysponujący odrobiną czasu i odpowiednim sprzętem, proszę o kontakt na PW. Sam mieszkam w Warszawie więc nie mam jak tego skoordynować ani wspomóc ojca inaczej niż przez forum.

 

 

pozdrawiam wszystkich i życzę wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku.

info na priv. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Działacie ;) ale przy okazji odkrywamy na nowo znaczenie słowa inercja. Mówiąc szczerze to juz sami nie wiemy czy pomysł nie był przypadkiem zbyt głupi, a może nie rozumiemy czy nie znamy zasad działania klubów spółdzielczych.

Wszystko jak narazie konczy sie na obietnicach i czekaniu czekaniu i jeszcze raz czekaniu.

 

Całkiem szczerze to jesli tak kiepsko ma wyglądać wspópraca to czy nie lepiej dac sobie z tym spokój albo... poszukac innego miejsca.

Czekamy do początku marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.