Skocz do zawartości
IGNORED

Jakiego zegarka teraz używacie?


mirfak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.02.2022 o 16:19, Adalbert95 napisał:

A tak w ogóle to od pewnego czasu bawię się w składanie zegarków z części kupowanych i na ebayu i wprost u chińczyka. Jak komuś nie zależy na znaczku firmowym to złożenie zegarka na oryginalnej (oczywiście nowej) Ecie  2824/92, w dobrej jakości kopercie, szafirze i fajnej, nawet i giloszowanej tarczy z fikuśnymi indeksami, wychodzi tak ok. 300-500 E czy $. Na werkach sellity trochę mniej, ale uważam, że nie warto. Przy 7750 już tak tanio nie jest, ale to i tak dużo mniej niż najtańsze propozycje firmowe. Mechanizmy są na gwarancji (oczywiście są i bez, ale tu też nie radzę), trzeba kupić narzędzia (przyzwoitych pół darmo niestety nie dają), trzeba mieć pewne i nie lewe ręce, trzeba się nieco wprzódy maumić, ale zabawa jest przednia.

Polecam tą rozrywkę, Żaneta Kaleta

pozostawiam ten wpis bez komentarza

ten drugi też niezły bajkopisarz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

kupno zegarka.png

..czyli dalej w boleściach i marzeniach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MSki

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MSki napisał:

pozostawiam ten wpis bez komentarza

ten drugi też niezły bajkopisarz

Żałosny jesteś po prostu. Poniżej 2 które teraz składam na 7750. W tej chwili czekam na 2 dodatkowe zestawy wskazówek, bo te które już mam jakoś mi nie do końca pasują. Nie zdecydowałem też ostatecznie których cyferblatów użyję.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał dobry humor to może wyciągnę i sfotografuje (specjalnie dla ciebie) jeszcze secik na 2895-2(top garde) i 2824 (COSC). Ten pierwszy będzie "wizytowy", ten drugi albo "nurek", albo lekki, sportowy w tytanie, albo ceramice. Mógłbym już złożyć, mam 4 różne koperty i 6 tarcz i kompletów wskazówek, ale jeszcze wydziwiam i rzeźbię.

W tej chwili jest problem, bo na Ukrainie wojna, ale mam fachowca pod Kijowem który robi koperty na zamówienie. Robił mi już 2 (stal 316 i żółte złoto) i jakoś nie może skończyć i dostarczyć koperty którą mi wykonał z białego złota (ponoć kolor stopu wyszedł  mu jak w Omega frost gold) pod Etę 28.. i średnicę tarczy34-35 mm. Koperta ma średnicę kanoniczne 39 mm i uszy krab na równie klasyczne 19 mm paska. Cudo nie koperta! Motylkowe zapięcie do tego jest zrobione w połowie. A najciekawsze w tym, ze koperta u niego (nie pod chronograf) kosztuje od 200 do 400$ + tylko koszt kruszcu, a to nie jest tanio, a wprost darmo, jak się porówna koszt jakiegokolwiek firmowego zegarka w złocie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Adalbert95 napisał:

Żałosny jesteś po prostu. Poniżej 2 które teraz składam na 7750. W tej chwili czekam na 2 dodatkowe zestawy wskazówek, bo te które już mam jakoś mi nie do końca pasują. Nie zdecydowałem też ostatecznie których cyferblatów użyję.

Tu nie chodzi o to, co sobie składasz, ale o coś innego. Rzekłbym nawet, że "na psy schodzisz", bo skoro było cię stać na zakup GP(?), to robienie składaków zupełnie nie licuje z tym, aby komukolwiek, cokolwiek zarzucać podczas wyboru czasomierza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzysz takie głodne kawałki, że aż 4litery ściska. Co ma moje składanie do tego czy mnie stać na GP?  Zupełnie nic. Lubię to sobie składam, mam ochotę na GP to sobie kupuje. Tego o którym pisałem finalnie nie kupiłem, bo sprzedający nie zszedł do satysfakcjonującej mnie ceny. Kupiłem za to innego GP, który nie tylko mi się bardziej podobał, ale był i w jeszcze lepszym stanie i do tego był jeszcze tańszy. Jak się systematycznie poluje, to się w końcu zazwyczaj upoluje.

Lubię zegarki, zawsze lubiłem. I te drogie i te tanie, choć w przypadku moich składaczków pojecie tanie też jest dość względne. Nie potrafisz zrozumieć, że można lubić i kawior i ziemniaki z zsiadłym mlekiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adalbert95 napisał:

W tej chwili czekam na 2 dodatkowe zestawy wskazówek, bo te które już mam jakoś mi nie do końca pasują. Nie zdecydowałem też ostatecznie których cyferblatów użyję.

Ja rozumiem: hobby, miłe spędzanie czasu, duch Adama Słodowego... Ale przypomina mi to PRL i domorosłych konstruktorów wytwarzających w garażu ze szwagrem "samochody". Też miały prawdziwe fabryczne silniki, też jeździły po drogach, ale ostateczny efekt raczej nie powodował szybszego bicia serca. 🙂 Nie wiem ile kosztuje godzina twojej pracy i ile godzin poświęca się na takiego składaka. Ale rozumiem, że to po prostu miłe spędzanie czasu.  To może lepiej wzmacniacze rób. Jaki paskudny by ci nie wyszedł - i tak będzie ładniejszy od mojego Sudgena! 🙂

_zapierdalac_sam_samochod_stanislaw_luka

samochod-sam-okarmus-2.jpg

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adalbert95 napisał:

Żałosny jesteś po prostu. Poniżej 2 które teraz składam na 7750. W tej chwili czekam na 2 dodatkowe zestawy wskazówek, bo te które już mam jakoś mi nie do końca pasują. Nie zdecydowałem też ostatecznie których cyferblatów użyję.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam Mido na Valjoux. Dobrze, że są tutaj ludzie, tacy jak Ty, ktorzy piszą coś ciekawego o zegarkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu nie usiłuj być na siłę uszczypliwy i zgryźliwy, bo wychodzi jak zwykle...

To objaśniam: nie ma to nic wspólnego ze Słodowym i pokracznymi SAMami z PRL. Można oczywiście dyskutować czy taka koperta z taką tarczą i takimi wskazówkami to jest akurat to co się komuś podoba, ale to dotyczy niemal wszystkich zegarków na rynku, bo ogromna, przytłaczająca ich większość to dokładnie takie same "kundelki" jak te moje składaki, różnią się tylko tym, że mają firmowe loga, ładne pudełeczka i marketing. Z tej większości myślę, że z połowa to nie są nawet indywidualne projekty kopert i cyferblatów, a jedynie brendowane pozycje z katalogów wytwórni kopert i tarcz. Także ten tego...

W moich wielorasowcach werki to oryginalne Ety, jedna w wersji top, drugi nawet cosc, oba werki nawet nie nazywają się Eta 7750, a calibre coś tam, bo są brendowane zananą i szanowaną marką. Oba są fabrycznie nowe i wyregulowane, choć oczywiście jeszcze te regulacje troszkę dopieszczę jak ostatecznie złożę. Koperty są też jak najbardziej nowe, autentycznie swiss made z 316L (piaskowane), szafirowe szkła z antyrefleksem, wkład bezela ceramiczny. Firmowe, choć owa marka najpewniej w ogóle nie znana szerokiej publiczności, ale za to doskonale znana w branży zegarkowej bo dostarczają kopert pewnie z połowie szwajcarskich i niemieckich firm zegarkowych. Akurat te to NOS sprzed jakiś 20 lat robiony najprawdopodobniej dla Sinn`a, ale niebrendowany. Wskazówki, koronki, blaszki, śrubki, itp, kupuję u O. Frei`a w Kalifornii, u "Kuzynów" z Essex, Osmira z Monachium i jeszcze 2 innych, szwajcarskich handlach. Tam można dostać właściwie wszystko, z autentycznymi wskazówkami Patka włącznie. Zresztą nie ma się co dziwić. Jakieś 99% wskazówek w szwajcarskich zegarkach to produkty 2 firm. Jedna z La Chaux-de-Fond, druga z Biel. Elementy dystansowe zlecam do zrobienia znajomemu mającemu firmę metalową i obrabiarki numeryczne. Miałem kiedyś problem ze stalą 316 na te dystanse, ale upolowałem onegdaj ponad metrowej długości, 5 cm grubości pręt i mam zapas na najbliższe 30 lat. Teraz cyferblaty czyli tarcze: tu jest różnie. Sklepy (te wyżej), ebay, ali (najrzadziej). Sztuką jest kupić to co się podoba, ma odpowiednią średnicę i do tego by były to tarcze "sterylne" czyli bez napisów czy indeksów firmowych, ewentualnie by firma była zupełnie nieznana, a więc nie dająca żadnych skojarzeń. I to jest w tej całej zabawie najtrudniejsze, choć znalazłem firmę z Pforzheim (niemieckie zagłębie zegarkowe na zachodzie, bo jest i to na południe od Drezna), która oprócz dostarczania tarcz dla producentów ma też dział bespoke dla amatorów. Katalog gotowych i możliwości personalizacji czy i zupełnych wariactw, mają imponujący, niestety ceny bywają też powalające. Cyferblat ze stocku katalogowego (na zdjęciu pierwszy z lewej) to ca 100 E (ten akurat to grubo galwanizowany srebrem gilosz), a taki prawdziwy bespoke jaki mi się wybzdurzył to niestety już pod 500 przy jednej sztuce, czyli tyle ile nowy werk 7750, albo 2, nawet 3 gotowe, porządne stalowe koperty.

Uszczelki to już bajka. Trzeba tylko dobrze zmierzyć i taki tam jeden niemiaszek spod Hannoveru dostarcza co się chce średnio w 3 dni.

To w przypadku zabaw z 7750 i pochodnymi. Przy serii 28.. jest o tyle łatwiej, że wszystko oprócz mechanizmów (choć oczywiście klonów na wagony) można dostać w Chinach. Choć ja wolę szwajcarskie czy niemieckie koperty czy też te moje ukraińskie wariactwa, to oczywiście kilka różnych chińskich kopert kupiłem. Ostatnio zadziwiająco wysoka jakoś, główny problem tylko w tym, że one w ogromnej większości bardzo mocno "inspirowane" Rolexami, Patkami, AP i takimi tam, a mnie nie o to chodzi.

Twoja cienka jak gumka do majtek aluzja, że zamiast dłubać przy moich składakach mógłbym ten czas poświęcić na zarabianie pieniędzy by móc kupować sobie np. jakieś wypasione casio, też kulą w płot. Złożenie w całość zegarka na 7750 z wszelkimi stosownymi gusłami zajmuje jakieś pół godziny. Ostateczna regulacja to w sumie nie więcej niż 5 minut, choć to nie 5 minut w kupie, a powiedzmy 10 razy po 30 s przez powiedzmy dobę. Pisałem to chyba już: nie zajmuje się samymi werkami. Zakładam tarczę na mechanizm, osadzam wskazówki, pierścień dystansowy, wkładam do koperty, wpinam wałek naciągowy z koronką, dwie lub 4 blaszki i śrubki, ewentualnie pierścień dociskowy, uszczelki,  zakręcić dekiel i tyle.

1 godzinę temu, kostropaty napisał:

bawienie się zegarkami to prawie jak chirurgia 😉 

Serwis mechanizmów pewnie tak, ale nie to w co ja się bawię. Tu wystarczą podstawowe narzędzie, jakiś kawałek stołu z lamką i już. Grunt to by się łapy nie trzęsły. Jak się trzęsą to 100 i po kłopocie 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adalbert95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, electro napisał:

Mam Mido na Valjoux.

Twój Breitling to też Eta, z bardzo niewielkimi tylko modyfikacjami 🙂 Modyfikacjami których wcale nie robią in house w Grenchen, a w Ecie. Takie okoliczności przyrody... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie nosi nazwy - jak samemu zrobić zegarek i jak go później sprzedać jakiemuś frajerowi - tylko, jakiego zegarka teraz używacie. W każdym zakresie DIY jest tak, że chętnych na kupno wyrobów domorosłej produkcji jest niewielu, a już na pewno nie na takie, które się składa w alkoholowych oparach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W mojej wsi (tak, ja tez mieszkam na wsi, ale za to CYWILIZOWANEJ wsi!!!), auta za 120.000€ parkuja obok aut za 1.000€ i nikogo to nie interesuje. Nikt by na ten pomysl nie wpadl, by to sprawdzic, czy to pasuje do sredniej kodu mojej wsi


IMG_3462.thumb.jpg.728cc1af1f0b60575fed58ede5cbb2a6.jpg


IMG_3463.thumb.jpg.2fbb76f8923a1b0d4ffb75ce70b07260.jpg

IMG_3461.thumb.jpg.a3d003244fbc7ed8fac297c5c866fa17.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jest debilne

Nastepny etap to regula ze

- nie wolno chodzic do McDonalda bo to tylko dla plebsu, a do restauracji z **** tez nie, bo to ponD srednia mojego kodu
- nie wolno robic urlopu na campingu pod namiotem, bo to dla plebsu, a w hotelu z ***** tez nie, bo to ponad stan mojego kodu
- nie wolno miec przyjaciol z kregu prostych pracownikow *), bo to plebs, a kregi top-managarskie unikaja takich szarakow, ja ja

Itd.

Debilne, debilne, debilne.

Ja bym sie wstydzil przytaczac takie reguly

Apropos powyzszej *)

Mam wiele kolegow w pracy siedzacych w USA (kilkadziesiat tysiecy). Generalna obserwacja w normach zachowania -> absolutnie „hierarchiczne“
Prosty pracownik rozmawia tylko z prostymi pracownikami i z wlasnym szefem.
Team lead rozmawia tylko z team leaderami i z wlasnym szefem
Manager rozmawia tylko managerami i wlasnym szefem
Director rozmawia tylko z directoamir i wlasnym szefem

A cos takiego, ze prosty pracownik rozmawia bezposrednio z directami (i na opak) jest nie do pomyslenia!!!

To sredniowiecze.

Tyle na temat kultury, cywilizacji i norm

PS.

U nas kazdy rozmawia z kazdym, a w stolowce Top Management siedzi przy jednym stole z prostymi pracownikami

To jest kultura i cywilizacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, xajas napisał:

Ja bym sie wstydzil przytaczac takie reguly

W punkt! Mnie wali czy moje chińskie trampki, jeansy z Tesco za 10€ i koszulka za 9€ pasują do sportowego Mercedes. Nikomu nie ukradłem ani trampek ani samochodu. Wali mnie też jakie ciuchy nosi sąsiad (z prawej - właściciel firmy meblującej biura korpo typu Coca-Cola, na podjeździe wóz za 96k€. Nie sprawdzam mu metek. Z lewej zaś mieszkają jacyś młodzi ludzie, pracują w Intelu, mają na spółę leciwego Hyundaia i20 (wartego chyba czapkę śliwek) i dojeżdżają nim do roboty. Bywa, że ubrani lepiej, niż ja, czy ten sąsiad. Nie wolno im?

Tu jest Irlandia! Tu nikt dupy nie spina!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś ocenia książkę po okładce, jego sprawa...ale z reguły ta ocena nie jest miarodajna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kostropaty napisał:
jeśli ktoś ocenia książkę po okładce, jego sprawa...ale z reguły ta ocena nie jest miarodajna...


Dokladnie!

Nie chce byc zle zrozumiany.
Poznalem w stanach wiele znakomitych osobowosci, takze prywatnie, podziwiam wielu z nich, talze w szerszym znaczeniu (patrz kultura, muzyka, nauka…) innie wrzucam wszystkich amerykancow do jednego garnka, ale reaguje alergicznie na propagowanie takich „norm“ o jakich wspomina masz kolega powyzej, redukujace (moim zdaniem) amerykancow do rednecks

Nie, nie kazdy amerykaniec to redneck, nie kazdy polak to pisowiec i nie kazdy niemiec to nazi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MSki napisał:

Temat nie nosi nazwy - jak samemu zrobić zegarek i jak go później sprzedać jakiemuś frajerowi - tylko, jakiego zegarka teraz używacie. W każdym zakresie DIY jest tak, że chętnych na kupno wyrobów domorosłej produkcji jest niewielu, a już na pewno nie na takie, które się składa w alkoholowych oparach.

Nie sądź innych podług siebie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:

Prosty pracownik rozmawia tylko z prostymi pracownikami i z wlasnym szefem.
Team lead rozmawia tylko z team leaderami i z wlasnym szefem
Manager rozmawia tylko managerami i wlasnym szefem
Director rozmawia tylko z directoamir i wlasnym szefem

W pracy się po prostu pracuje. Takie zachowania o których piszesz wynikają z prostej sprawy - każdy w hierarchii firmy ma inne kompetencje i dostęp do wiedzy, w tym zwłaszcza wiedzy niejawnej. Masz wiedzieć tyle ile powinieneś i zgodnie ze swoimi kwalifikacjami być w pełni użyteczny i wydajny na zajmowanym stanowisku.

16 minut temu, Adalbert95 napisał:
4 godziny temu, MSki napisał:

Temat nie nosi nazwy - jak samemu zrobić zegarek i jak go później sprzedać jakiemuś frajerowi - tylko, jakiego zegarka teraz używacie. W każdym zakresie DIY jest tak, że chętnych na kupno wyrobów domorosłej produkcji jest niewielu, a już na pewno nie na takie, które się składa w alkoholowych oparach.

Nie sądź innych podług siebie...

Ja cię nawet lubię, bo cenię kreatywność i sobieradzenie w życiu. Nienawidzę natomiast kłamstwa i konfabulacji.

EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
w pracy sie oo prostu pracuje...


G prawda. Jesli w stanach wielki szef ma pytanie do mnie, to przesyla je przez 4 poziomy organizacyjne (reporting line). Moja odpowiedz powraca ta sama droga. Calosc angazuje 4 osoby, trwa kilka dni a polowa sensu odpowiedzi traci sie po drodze

GLUPIZNA

U mnie jak gosc cos ode mnie potrzebuje, to dzwoni do mnie, i w krotkiej dyskusji jest sprawa zalatwiona

znam obydwa systemy, bo centralnie „obsluguje“ obydwa rownoczesnie do najwyzszego poziomu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MSki napisał:

Ja cię nawet lubię, bo cenię kreatywność i sobieradzenie w życiu. Nienawidzę natomiast kłamstwa i konfabulacji.

 

Wisi mi i powiewa co tam sobie o mnie sądzisz. I podaruję sobie też pisanie co ja sądzę o tobie, choć bardzo łatwo się domyślić. Napiszę tylko, że ci współczuję, bo na wszystko inne już za późno...

Pa! Lądujesz w ignorach.

32 minuty temu, xajas napisał:

G prawda. Jesli w stanach wielki szef ma pytanie do mnie, to przesyla je przez 4 poziomy organizacyjne (reporting line). Moja odpowiedz powraca ta sama droga. Calosc angazuje 4 osoby, trwa kilka dni a polowa sensu odpowiedzi traci sie po drodze

GLUPIZNA

Kilkadziesiąt lat w pocie czoła wypracowywano tą "korpofilozofie". I co? Tak nagle mają z tego zrezygnować tylko dlatego, że to gupie? Nie da rady, szczególnie, że głupota w korpo to wcale nie jest dyskwalifikująca wada. Zaryzykowałbym nawet twierdzenie, ze polityczniej w korpo jest udawać głupszego niż się jest w rzeczywistości...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adalbert95 napisał:

podaruję sobie też pisanie co ja sądzę o tobie, choć bardzo łatwo się domyślić

Albercik, dlaczego jesteś niemiły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, il Dottore napisał:

Albercik, dlaczego jesteś niemiły?

Nic nie poradzę Drogi Konowałku. Mam nieuleczalne uczulenie na takich jak on mądrych mocno inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kilkadziesiąt lat w pocie czoła wypracowywano tą "korpofilozofie". I co? Tak nagle mają z tego zrezygnować tylko dlatego, że to gupie? Nie da rady, szczególnie, że głupota w korpo to wcale nie jest dyskwalifikująca wada. Zaryzykowałbym nawet twierdzenie, ze polityczniej w korpo jest udawać głupszego niż się jest w rzeczywistości...

Nie, to nie jest korpofilozofia. To jest osobiste nastawienie, mindset, podatnosc i rozpowszechnianie takich „unormalizowanych“ zachowan i „cywilizacji“ w kazdej dziedzinie zycia (patrz powyzsze przyklady z autami, restauracjami, zegarkami, itd.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2022 o 07:42, xajas napisał:

W mojej wsi ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To musi być emigrant!

Niemiec by tak nie zaparkował:-)

No chyba, że kulturalnie chciał zostawić dojście do smietnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Połaziłem wczoraj po jubilerach na Graftonie bo szukałem czegoś dla żony pod choinkę. Przy okazji odnotowałem okrutny kryzys w branży zegarkowej.

Żeby u Weira tak psy d**ami szczekały, to jeszcze nie widziałem. Pateki - jakieś tam na wystawie, każdy z karteczką "sprzedano". Rolexy - dawniej cała wystawa, teraz - 3 zegarki na krzyż, każdy z karteczką "ekspozycja - nie na sprzedaż". Tylko Omega w dużym wyborze, Panerai - podobnie. Chopard Mille Miglia - marne resztki, Breitling, Zenith - kolekcje przetrzebione na maxa. Oris - malutko! Jak mówił Klasyk:

barbara-kurdej-szatan-kurwa-kurwaaa-co-t

U Sheerana - podobna bida. Sytuację ratuje IWC. I chronograf pilot z tej firmy to był jedyny zegarek, który mi się spodobał. Ale 8000€... to taniej Mercedesa sprzedałem 2 lata temu.

Na szczęście z błyskotkami mniejszy problem. I znalazłem dla żony cudne kolczyki: szmaragdy we wianuszku diamentów, właściwie diamencików 😉 , właściwie pyłu diamentowego z tarczy szlifierskiej 😄 w białym osiemnastokaratowym złocie. Śliczności. Ja się na biżuterii nie znam, ale po prostu miło popatrzeć. Mam nadzieję, że się spodobają.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, il Dottore napisał:

Na szczęście z błyskotkami mniejszy problem. I znalazłem dla żony cudne kolczyki: szmaragdy we wianuszku diamentów, właściwie diamencików 😉 , właściwie pyłu diamentowego z tarczy szlifierskiej 😄 w białym osiemnastokaratowym złocie. Śliczności. Ja się na biżuterii nie znam, ale po prostu miło popatrzeć. Mam nadzieję, że się spodobają.

Jeśli nie zawsze w ramach dobrego uczynku możesz rozdać ubogim😉...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, il Dottore napisał:

 . Ja się na biżuterii nie znam, ale po prostu miło popatrzeć. Mam nadzieję, że się spodobają.

 

Eee z babami to nigdy nie wiadomo człowiek się nawymyśla wykosztuje , a one chcą badziewie za 5zł  , bo śliczne :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie wiadomo? Żeby wolała badziew za 5 zł od szmaragdów? Nigdy nie spotkałem żadnej takiej. Aż boje się pomyśleć z jakimi ty musisz się zadawać...

5 godzin temu, il Dottore napisał:

Przy okazji odnotowałem okrutny kryzys w branży zegarkowej.

Jak kryzysem nazwać, że ceny tych wszystkich do tej pory okrutnie przewartościowanych Rolexów i innych spadły i spadają dalej, to ja jestem z takiego kryzysu bardzo kontent.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, il Dottore napisał:

Połaziłem wczoraj po jubilerach na Graftonie bo szukałem czegoś dla żony pod choinkę. Przy okazji odnotowałem okrutny kryzys w branży zegarkowej...

Trzeba bylo jakigos fajnego Cartiera poszukac, te jeszcze sa w miara osiagalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.