Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC uzywany w cenie okolo 1000 zl ?


antymalkontent

Rekomendowane odpowiedzi

>BlueMax

Skąd, za ile i jak wygląda procedura zamówienia V-DACa ? Zamówiłeś z tej strony którą podał Elberoth ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecajcie się tak - czekajcie na to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) !

Powinno być lepsze od V-daca i wcale nie jest drogie, chyba że pazerne hieny wywala cenę w Polsce 3 kzł....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Wyrzuciłem w błoto ponad tysiaka? Trochę dziwne bo mnie Caiman jak najbardziej satysfakcjonuje. Mam mieć zrobionego jeszcze jednego moda-ale to juz ostatni szlif. Posiadam wersję z modem GF3. A jaka była testowana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w błoto ? :) V-dac jest uważany za najlepszy tani DAC przez wszystkich recenzentów, w niemieckim Audio skasował nawet 110 punktów, co nie znaczy zę Beres nie dostałby 105-ciu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wiesz...eufemizmy w stylu "zjadł go na śniadanie" działają na moją wyobraźnię baaaardzo negatywnie. Jakoś podświadomie każdy chciałby akceptacji środowiska ludzi, którzy zajmują się się tematyką audio, mimo tego, że dźwiękowo jestem usatysfakcjonowany. Ale pozostaje taki jakiś niedosyt.. Ale cóż, nie można mieć wszystkiego.

P.S. Jaki kabelek (tylko nie za 500 zł !!!) byłby OK do połaczenia Beresa z transportem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę irytujące jest takie naginanie opinii. Mam kolegów, którzy w stosunku do kabli czy sieciówek używają słowo miażdży:) A jak przychodzi do ślepego testu albo wspólnego odsłuchu to okazuje się, ze już nie miażdży i w zasadzie to gra prawie tak samo albo tak samo:) Słuchałem starszej wersji beresa i było spoko, trochę fajniej np niż dosyć ostro i konturowo Zaholu. Ten DAc też dostał bardzo entuzjastyczne oceny - recenzentów i użytkowników - więc nie stresuj się. Na pewno będzie grało! Chłopaki kupili sobie tu daczki musicala dla funu - beres pewnie nie interesował ich ze względu na brak prestiżu a Musical - to jednak legenda:) na półce w doborowym towarzystwie taki napis z pewnością trochę lepiej wygląda:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale właśnie V-Dac go zjadł. Z tym że raczej na kolację, bo porównanie odbyło się pod wieczór. Różnice wcale nie były subtelne, różnice były ewidentne.

Po stronie V-DACa większa i lepiej zorganizowana przestrzeń, lepiej pokazana głębia, dźwięk oderwany od kolumn, większa precyzja, więcej mikrodetali, lepsza barwa środka, lepiej kontrolowany i niżej schodzący bas nie wybijający się przed szereg, ale i nie "schowany", większa ogólna przyjemność słuchania.

 

U Caimana scena była węższa i bardziej płaska, ograniczona w zasadzie do linii pomiędzy kolumnami. Brak powietrza pomiędzy instrumentami, kontury źródeł pozornych nieco rozmyte. Bas nie schodził tak nisko, był mniej precyzyjny i miał nadmiernie wyeksponowany wyższy podzakres. Mniej detali, mniej precyzji, mniej nasycenia, mniej dźwięczności na samej górze. Słuchaniu tego DACa towarzyszy wrażenie syntetyczności dźwięku, poczucie że coś zostało z dźwięku odfiltrowane.

 

Ogólnie rzecz biorąc nie jest to złe urządzenie. W porównaniu z budżetowymi odtwarzaczami CD zapewne wypadnie korzystnie, co nie zmienia faktu że V-DAC jest wyraźnie lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 14 Cze 2010, 21:12

 

>Chłopaki kupili sobie tu daczki musicala dla funu - beres pewnie nie interesował ich ze względu na

>brak prestiżu a Musical - to jednak legenda:) na półce w doborowym towarzystwie taki napis z

>pewnością trochę lepiej wygląda:)

 

Co jak co, ale ten MF prestiżu wyglądem na pewno nie przynosi. Najlepiej go ukryć głęboko za szafką, aby wstydu nie było :-) Co sam uczyniłem.

 

Cena za tego WideEye moim zdaniem trochę przesadzona. To w gruncie rzeczy bardzo przeciętny kabel. Za 300zł można sobie już kupić całkiem przyzwoitego koaksjala. Albo optyka vdH Optocoupler.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiłeś. Nie mam ambicji wychodzenia poza budżetowe źródło. Chociaż trochę nie wyobrażam sobie, że coś mogło zagrać lepiej niż mój Caiman, hihi. Bas na nim schodzi u mnie bardzo nisko, co prawda gorzej z kontrolą. Mam jedynie wrażenie, że jest mniej detali niż było to na DAC-u zabudowanym w CD HK 970. Poza tym, nie mam większych wymagań. Jako kabla połączeniowego używam Klotz-a La Grange i tutja myślę są ukryte jakieś rezerwy dlatego pytałem czym to lepiej połączyć zamiast tego co mam. DAC jedzie do Grado Fana, który obiecał zmodowanie go aby "obraz muzyczny był zdecydowanie precyzyjniejszy. Dźwięk swobodniej wybrzmiewał, a scena nie była rozlokowana głównie wgłąb, jak dotychczas, ale również wszerz. Szarpnięcia strun mają mieć większy atak i wyraźny kontur, i nie będzie skrywać ich już żadna mgiełka. Wszystko to przy zachowaniu analogowej barwy." Jeśli przy swoim słuchu zauważę te niuanse to odżałuję, że nie kupiłem V-DAC-a i będę szczęśliwym słuchaczem muzyki. Dzięki wszystkim za pomoc !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się naładują akumulatory od pstrykadełka to zrobię foty V-DACa i wstawię. Wygląda toto bardziej jak dysk twardy na USB niż jak urządzenie audio ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver - jest jeszcze kwestia towarzystwa. Na bardzo dobrym systemie, który przewyższa jakościowo te DAC to pewnie różnice zdają się być szybko zauważalne, zwłaszcza przez osobę zawodowo zajmujaca się audio! uwierz mi, że na systemie bardziej budżetowym, gdzie w ogóle nie jest łatwo o jaką kolwiek scenę trudno będzie to wszystko wykazać. Nie mówiąc już o doświadczeniu samego słuchającego, który dopiero zaczyna zabawę i być może nawet nie ma zamiaru kontynuować podróży. Więc Po co mieszacie facetowi w głowie? tym bardziej, że zakupy ma już za sobą. Mówienie o zjadaniu na obiad są nieco przesadzone!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pax, pax między chrześcijany ;-) Jak pisałem wcześniej jestem zadowolony z Beresa, mam przekonanie graniczące z pewnoscią, że na pozostałych moich komponentach nie usłyszałbym tego co McGyver na swoim sprzęcie z V-DAC-em, ale jestem wdzięczny za opinię. Cóż, nie każdy może jeździć w F1, mnie wystarczy, że posiadam limuzynę niezłej klasy średniej - tak pozycjonuję swój sprzęt. Nie mam zamiaru startować w rajdach ani GrandPrix ale fajnie mieć świadomość, że isteniją jakieś lepsze bolidy od moich toczydeł. Co nie znaczy, że toczydełka nie dostarczają mi niezapomnianych wrażeń. Na razie koniec z gonieniem króliczka sprzętowego. Teraz czas skupic się na muzyce...

 

P.S. Dla jednych "zjadł" dla drugich "niuanse". Mój słuch nie pretenduje do tak wyrazistych opini typu "zjadł" "pokonał", "położył na łopatki"... Troche szkoda, już nie ten wiek i nie ta fizjologia organów hahaha. Ale suma -sumarum - taniej wychodzi ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt tu nie pokłóci się, spoko! nie takie tu spory były. Naprawdę nie wkręcaj sobie - jestem pewien, ze kupiłeś dobrego DAC. Słyszałem gorsze i znajomi, kórzy go mieli także byli zadowoleni i stawiali go wyżej niż inne zabawki. Nawet jak Musical jest trochę lepszy to świat się nie kończy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlueMax, 14 Cze 2010, 20:35

 

>No i ?? Ciekaw jestem, bo V-DAC właśnie do mnie jedzie. Miałem go zamówić kilka miesięcy temu,

>zapomniałem i teraz sobie przypomniałem pod wpływem wątku :-)

>Ps. Warto w nim będzie coś poprawić ? Jeśli tak to co i gdzie ?

 

Ja dałem oddzielne zasilanie analogówki z SuperTeddyReg +/-15V z niezależnego trafa. Różnica miażdzy/giagntyczna/potężna. Jestem w szoku do teraz. Eliminuje wady V-DAC'a o których wcześniej pisałem. Do wykonania przez zupełnego nowicjusza takiego jak ja. Jestem z Krakowa, więc jak ktoś ma nie przerobionego V-DAC'a to chętnie możemy porównać. V-DAC'a kupiłem nowego z UKeja za 650PLN (funt był wtedy po 4.5). 2 SuperTeddyRegi wyszły mi ok 150PLN. Ta zmiana na prawde pcha V-DAC wyzęj o klasę, nie o niuanse. Teraz jestem jeszcze większym fanem V-DAC'a....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, czy możesz załatwić mi V-DAC-a do odsłuchu? Może dałoby radę i wtedy własnymi organami orzekłbym czy mi sie opłaca "zallegrować" Beresa i wziąć V-DAC-a w obroty? Troche trudno jest kupić coś tylko do testów a potem przeczytać, że to kiszka nie mając możliwości wcześniejszego porównania. W sumie zazdroszczę Ci, że masz takie wejścia...No niechciałbym testować coraz to nowego sprzętu na drodze jego kupna. Żona i dzieciaki by mnie wygonily z domu, za to, że tatuś ma takie hobby, które uniemożliwia im wyjazd na wakacje, zakup ulubionej zabawki czy wycieczkę do kina bo miał zachciankę i kupił sprzęt za ponad tysiaka a potem okazało się, że są lepsze - w ocenie innych...I co teraz? Jak to pogodzić? A może wcale po porównaniu nie okazałoby się, że V-DAC jest dla mnie lepszy niż Beres (cały czas uciekam się do moim zdaniem subiektywnej oceny mojego słuchu)? Dasz posłuchać - pytam serio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość spy

(Konto usunięte)

Z V-DACiem jest jeden problem, nie nadaje sie do gestych formatow. Ale jak ktos nie potrzebuje to 44kHz odtwarza swietnie.

Duzo sie pisze o nim chyba dlatego, ze jest tani. W niemieckiej prasie jest w szarym koncu DACow. Stereo - 65% (ostatnie miejsce w rankingu).

Stereoplay - 57 (w ogonie - lepszy tylko od jakichs dwoch komputerowych zabawek).

Tylko Audio sie wylamalo dajac mu wiecej punktow od CA DAC Magic. Co jest dosyc dziwne bo wszedzie pisza, ze Magic gra lepiej od V-DACa.

Tak wiec, czy V-DAC jest az tak dobry? W stosunku do swojej ceny na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie, panowie ...!!! JA CHCĘ POSŁUCHAĆ !!! Nikt mnie słowami nie przekona o wyższości świąt wielkiej nocy nad świętami Bożego narodzenia. Problemem jest to, że niektórzy mają przewagę - mają dojścia, znajomości, siedzą w temacie tak głęboko, że mogą sobie porównywać i oceniać, robić odsłuchy. Naprawdę tego im zazdroszczę. Ale słuchać będę JA i nikt za mnie nie powinien decydować co jest dla mnie dobre...Dlatego mam niezwykłej wagi dylemat i jednocześnie prośbę. Dajcie mi posłuchać niekoniecznie skazując na kupno z góry. Bo potem powstają takie wątki...Można tego V-DAC-a pożyczyć czy nie??? Inaczej to gadanie ze ślepym o kolorach, że tak dobitnie stwierdzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pegal, sorry, ale ten V-DAC nie jest moją własnością i nie mogę nim dysponować. Jeżeli natomiast miałbyś ochotę wpaść do mnie na odsłuch to zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przy okazji czy ktos moze slyszal tego daca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> barmanekm, 14 Cze 2010, 22:28

 

Aha jeszcze musiałem kupić trafo i zrobić prostowniki oczywiście...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecane foty:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3550-100001272 1276550306_thumb.jpg

post-3550-100001273 1276550306_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

spy, 14 Cze 2010, 22:49

 

>Z V-DACiem jest jeden problem, nie nadaje sie do gestych formatow.

 

A to ciekawe, w jakim sensie ? Chodzi o wejście USB (16-bit/48kHz), czy też uważasz, że 24-bit/96kHz (dostępne na SPDIF i optyku) to jeszcze nie jest dość gęsto czy może Twoim zdaniem gra ale słabo ? Bo stwierdzenie, że się do gęstych nie nadaje, chociaż wiadomo, że je obsługuje jest dość ekstrawaganckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.