Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC uzywany w cenie okolo 1000 zl ?


antymalkontent

Rekomendowane odpowiedzi

Hm...Obejrzałem i już wiem co go dyskwalifikuje użytkowo w moim przypadku(nie oceniam odsłuchowo ale będę na pewno chciał). On nie ma dziurki ;-)....eee, tego...na słuchawki... A ja w Beresie mam dwa w jednym i tak już chyba zostanie. Beres z Grado 60-tkami gra przyjemnie. A tak musiałbym znów kombinować ze wzmacniaczem słuchawkowym. Więc jak dla mnie sprawa się wyjaśniła. Ale tak czy tak bedę dążył do konfrontacji - zgodnie z obietnicą -żeby poczuć różnicę.

Pozdrawiam wszystkich uczestników tej burzliwej ale skądinąd sympatycznej dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wyniki testu porównawczego daców ,DAC MF V-DAC uzyskał lepszy wynik pomiarów jitter od Benchmark DAC1 (wpis Elberotha) :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość spy

(Konto usunięte)

BlueMax, 14 Cze 2010, 23:26

>A to ciekawe, w jakim sensie ? Chodzi o wejście USB (16-bit/48kHz), czy też uważasz, że 24-bit/96kHz

>(dostępne na SPDIF i optyku) to jeszcze nie jest dość gęsto czy może Twoim zdaniem gra ale słabo ?

>Bo stwierdzenie, że się do gęstych nie nadaje, chociaż wiadomo, że je obsługuje jest dość

>ekstrawaganckie.

 

Oczywiscie przyjmuje sygnaly do 24/192.

Nie nadaje sie bo gra odtwarza je duzo ponizej oczekiwan. 24/96 i 24/192 brzmia jakby byly przytlumione (srednica/bas siada?). Alyn Cosker - Lyn's Une (24/96 Linn Records) - spodziewalem sie swietnej czystosci, dynamiki perkusji. Niestety tego brakuje. Duzo lepiej brzmia plyty Jaques Loussier Trio - np. Plays Bach (Telarc) - perkusja i bas sa lepiej zdefiniowane. Z kolei efekty perkusyjne na Mara & David - Once We Were Gods (24/44.1 Ozella Music - dostepne na linnrecords) brzmia duzo lepiej. Nie mowiac juz o wokalu. A propos wokalu Jamie Cullum - Twentysomething (24/96 hdtracks) brzmi niezle ale jednak czegos brakuje porownujac np. do plyty Ava Cassidy - Live at Blues Alley (16/44.1). Plyty ripowane do flakow. 24/192 mam tylko G.F. Handel - Concerti Grossi, Opus 3 i tez spektakularnie nie jest.

 

Moze ktos poda jakis przyklad swietnej gestej realizacji, ktora pokaze mozliwosci V-DACa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Hmm, no to szkoda, liczyłem na dobrą współpracę z gęstym materiałem, bo V-DAC-a podłączę do komputera w drugim systemie. Trudno. Ale czy to znaczy, że pliki 16/44.1 gra lepiej czy też jedynie, że na gęstych nie ma żadnego postępu w stosunku do jakości CD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Eva Cassidy - Songbird z analogu do 24/192. Poza syczącymi sybilantami wydaje się OK. Po modzie już całkiem OK. ;-). Słuchałem tego przez hiFace. Teraz softwareowo musze redukowac do 49kHz bo nie mam konwertera usb->S/Pdif.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość spy

(Konto usunięte)

BlueMax, 15 Cze 2010, 00:12

 

>Hmm, no to szkoda, liczyłem na dobrą współpracę z gęstym materiałem, bo V-DAC-a podłączę do

>komputera w drugim systemie. Trudno. Ale czy to znaczy, że pliki 16/44.1 gra lepiej czy też jedynie,

>że na gęstych nie ma żadnego postępu w stosunku do jakości CD ?

 

Na moim sprzecie geste formaty odtwarza zdecydowanie gorzej od jakosci CD.

Przez geste formaty rozumiem probkowanie 96kHz i 192kHz.

Przy probkowaniu 44.1kHz wieksza liczba bitow (20bit i 24bit) poprawia brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam coś z Musical Fidelity. Rzeczywiście, nowy V-DAC, używany X-DAC v3 - można go czasem kupić za około 1000zł lub używany X-DAC - to około 500-600zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robtango ma rewelacyjny DAC na TDA1543 co w pierwszych taktach miażdży tego MF.

Bardzo polecam pożyczyć a komentować po odsłuchu bo wtedy wszystko będzie jasne.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolturi, 14 Cze 2010, 23:07

 

>Panowie przy okazji czy ktos moze slyszal tego daca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przy tej cenie wolałbym dołożyć do Antelope Zodiac - ma wyjścia symetryczne, regulację głośności, retaktowane wejścia (jitter nieistotny).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pegal, 14 Cze 2010, 22:53

 

>Panowie, panowie, panowie ...!!! JA CHCĘ POSŁUCHAĆ !!!

 

Gdzie mieszka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój 1 post,witam wszystkich.

Mając do wyboru V-Dac,Zero-Dac i Lampucere Maxi "gołą albo po tuningu" co byście wybrali?

Nie mam możliwości odsłuchu,więc albo kupie w ciemno albo wcale.

Dac byłby podpięty do Pioneera DV-410 , HK-255 i MA RS8.W stereo gra to teraz bardzo miernie,jak zza koca.Twardo,sucho i bez wyrazu.

Wzmacniacz mam w planach ale teraz stać mnie tylko na DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie herezja. Miałem różne ustrojstwa w tym lampucerę maxi mocno"wypasioną" na najdoższych opampach, , porządne zasilanie.Dla zabawy i eksperymentu kupiłem dac na pcm 1793 zasilany z akumulatora.I natychmiast z akumulatora zasiliłem odtwarzacz.I tak zostanie na długo.I płyty zacząłem częściej kupować i w domu siedzę dłużej ku utrapieniu małżonki.Moim zdaniem cudnie to gra. Cała zabawa, dac plus shigaclone plus akumulatory ok. 600zł.Fakt, 3way classic troche kosztowały. Ale jaką dobrą zupę na gwożdziu mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pegal, 15 Cze 2010, 17:37

 

>Można powiedzieć, że Łódź...(bliskie okolice a codziennie w pracy w Łodzi).

 

Szkoda że nie w W-wie - dałbym ci swojego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej, więc zapytajcie (robtango) on może wypożyczyć za kaucją DAC na kości TDA 1543 co wszystkie nawet oryginalne powyżej 2500 pln zostawia w tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba która miała wzmacniacz i dwa DACi dpa - szczerze odradzam. Zrobisz oczywiście jak będziesz chciał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Jasne że antymalkontent zrobi co będzie uważał, ja nie namawiam tylko proponuję. DPA słuchałem tylko kilka godzin, więc trudno mi zachwalać. Niedługo będę miał okazję posłuchać dłużej i porównać z Audionemesisem (wiem że to zupełnie inne szkoły).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle - to bardzo dobrze grające klocki. Tylko awaryjne. I jak padną - to już w zasadzie kaplica. Przy mniejszych uszkodzeniach można je próbować dać do naprawy do Toma Whealena z UK (był kiedyś serwisantem w dpa) ale jak padnie ci układ FPGA, to umarł w butach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.