Skocz do zawartości
IGNORED

Dyski SSD - Wasze doświadczenia (reaktywacja)


nedj

Rekomendowane odpowiedzi

rbej, 29 Cze 2010, 15:51

>

>- zasilacze

 

No to lekka przesada. Kiedyś jakiś no-name mi tak śmiecił, że odpadało jakiekolwiek słuchanie muzyki z komputera. Był przydźwięk. Fortron dobrze się sprawował, ale padł. Teraz mam jakiegoś Modecoma, który za to zbiera wszystko z sieci i każde włączenie/wyłączenie lodówki słychać w głośnikach, czego przy Fortronie nie było.

 

Więc wpływ na dźwięk jest ewidentny. Czy na brzmienie, to już chyba inne zagadnienie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson widzę że bawisz się w trolla ostatnio w temacie monitorów w Stereo ni z gruchy ni z pietruchy o dyskach wyskakujesz nie na temat z tą samą regułką ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps, 29 Cze 2010, 16:40

>rbej, ale ta sama karta w różnych kompach będzie grała inaczej, zrozum, że dostaje różnej jakości

>zasilanie i śmieci genrerowane właśnie przez procesor, płytę główną, grafikę itd

 

eee faktycznie chyba moje powyższe wpisy rozjechały się z ideą tego działu PC-audio.

 

Bo jeśli rozpatrujemy kartę dźwiękową i korzystamy z jej wyjścia audio to jest to dla mnie z założenia rozwiązanie niekoszerne, totalne zaprzeczenie istoty audio hifi. Układy analogowe tej karty są dosłownie zanurzone w najbardziej niesprzyjającym środowisku dla analogu jaki w ogóle można sobie w domu wyobrazić. Tu faktycznie wszystko może na nią wpływać, czyli w mniejszym lub większym stopniu zakłócać. PC audio w takim wydaniu mnie nie interesuje.

 

W moim domowym PC-audio komputer służy tylko do tego do czego został w pierwotnym założeniu stworzony, obróbce i dodatkowo przesyłu danych. Tu wywiązywać się po prostu musi doskonale.

Odbiornik audio jest odizolowany galwanicznie przez sieć WLAN. Do WLANa można się w kilku punktach przyczepiać, ale ma dopracowany protokół sieciowy który wymusza retransmisję w przypadku błędów. Kody mają na tyle nadmiarowości że przypadkowe przepuszczenie ramki z błędem jest niezwykle rzadkie, inaczej nie rozpakowalibyśmy praktycznie żadnego ściągniętego rara czy zipa bo plik byłby uszkodzony. Wadą WLANa jest to, jak każdej technologi radiowej, że czasami interferencje i zakłócenia radiowe wymuszają tyle retransmisji że w swoim oknie czasowym np taki Squeezebox nie zdąży napełnić bufora zanim wszystko zrzuci na DACa. Ale wtedy muza się po prostu zatnie, a to się czasami zdarza i może wkurzać, na pewno praktycznie niespotykana jest sytuacja że do bufora będą trafiać błędne dane (inne niż były na poprawnie zripowanej płycie CD) które potem będą przekazywane do DACa.

 

I ten odbiornik np. Squeezebox jest punktem demarkacyjnym gdzie kończy się moje PC-audio (perfekcyjne się sprawdzające w swojej roli) a zaczyna audio ze wszystkim bolączkami do których można się przyczepiać i analizować: wyjścia analogowe, SPDIF, jitter, zakłócenia od streamera który w sumie jest małym komputerkiem mogącym coś siać naokoło itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martens:

To jest moje odwieczne pytanie: co ludzie słyszą takiego w tej cyfrówce?

Można dyskutować o tym, czy 16 bitów to za mało a 24 już OK; 44,1 kHz to za rzadko a 192 już OK.,. . .

 

Ale wszystkie urządzenia w kompie gadają tak samo, tymi samymi protokołami. . .

Są zakłócenia. Wszyscy są chyba tu co do tego zgodni.

Jak więc słyszą inne brzmienia? Brzmienia mogą się kształtować za DAC`em, w torze analogowym.

 

Jak komuś zakłócenie modyfikuje brzmienie to należy współczuć mu słuchu!

Ja nie należący do złotouchych, słyszę wyraźnie każdy najmniejszy trzask, syczenia, pełzania, modulacje, brumy,. . .

 

Jakoś dziwnie nigdy nie brałem tego za inne brzmienie skrzypiec, nie modyfikowało mi to położenia pozornych źródeł dźwięku,. . .

Zakłócenia to zakłócenia.

 

Chyba, że nasi audiofile dysponują takim wspaniałym sprzętem, że jakiekolwiek zakłócenie modyfikuje tak punkty pracy toru analogowego, że zmieniają one brzmienia?

Pogratulować. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Grzegorz7

 

To chyba jedna z lepszych wypowiedzi, ktora nasunela mi takie spostrzezenie na moj dzwiek z komputera.

Poniewaz dzwiek z komputera to zaden "hi-aj", dlatego nie zastanawialem sie nad tym zbyt wiele i nie chialem sie wypowiadac, bo uwazalem ze przy probach z zasilaniem i roznymi laczami moje zadne doswiadczenie, czyli brak roznych staran co do dzwieku to zadne rozwiazanie w dyskusji.

 

Ale teraz, po Twojej wypowiedzi zauwazam u siebie cos takiego.

Mam plyte glowna ABIT AN8 ULTRA, ktora nie ma zadnego wentylatora na pokladzie, wszystko to elementy pasywne. Oczywistym dla mnie bylo kupienie bardzo dobrej jakosci zasilacza z duzym zapasem mocy i padlo na SEASONIC ktory jest bardzo cichy, stabilny.

Na plycie mam zintegrowana karte dzwiekowa "7.1-channel AC97 AudioMAX™ Acoustic Solution".

Jakies cudo jakosciowe to to nie jest, ale porownujac juz wielokrotnie z roznym dzwiekiem z komputerow dawno stwierdzilem, ze jest tak dobrze jakosciowo ze do odsluchu z komputera z dobrymi sluchawkami nie ma sie czego wstydzic.

Bardzo duzy skok jakosciowy byl takze przy zmianie z Win XP, na Windows 7 poprzez nowe sterowniki DirectX.

Slabo bylo z WinAmpem i Foobarem.

Dobrze zrobilo sie z iZotope Ozone, dlatego ze dalo sie ustawic opoznienia czsowe, maximizer, exciter i rozbudowe stereo.

 

Nasuwa mi sie taka konkluzja, ze przy minimalnej ilosci polaczen (a temu odpowiada integra), przy dobrym zasilaniu i przy odpowienim oprogramowaniu da sie z komputera wycisnac naprawde duzo.

 

Osobiscie mam dziwiek krystalicznie czysty (nie mylic z idealnie przetworzonym na analog, bo DAC nie jest najwyzszych lotow), zadnego syczenia, brumienia i problemow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seasonic S12 430.

Do mojej plyty jest OK.

Mam 3 dyski HDD i w miedzyczasie wlozylem ASUS Radeon 4500.

Zadnych zwiech, zadnych niedoborow pradu.

Mam to wszystko zapakowane w obudowe ANTEC P180 (wyciszona) i zapomnialem o sprzecie na tyle, ze utozsamiam go tylko z tacka napedu DVD i wejsciem sluchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"utozsamiam go tylko z tacka napedu DVD i wejsciem sluchawek"

 

wYjściem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, byc moze to tez jest wazne.

Do netu lacze sie z gniazdka w scianie do routera, i dlaej do komputera przez Wi-Fi. Czyli mam sepracje od smietnika i wylaczona karte LAN w BIOS plyty (ogolnie polecam wylaczanie nieuzywanych urzadzen).

Instalacja elektryczna AD2009, czyli nowka.

Nie uzywam odtwarzaczy strumieniowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spread spectrum (czy jakoś tak) w BIOS masz na Enabled czy Disabled ? W sumie przydało by się zmierzyć jaki wpływ ma to na SNR (ale bez separacji galwanicznej, by wpływ mógł w ogóle być).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kyle

> Spread spectrum

 

Moge zobaczyc dopiero wieczorem.

A tak w ogole to nie kojaze takiej opcji.

Czego ona dotyczy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to odstraja sygnał taktujący (bardziej rozjechane zbocza zapewne) co w konsekwencji redukuje EMI ... ale powinno też mieć wpływ na stabilność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem i jest to tozsame z funkcja Smart Clock.

Te funkcje powoduja niestabilnosc podczas podkrecania.

Ale jak sie nie kreci to jest maly z tym problem.

Ja nie krece :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dla instalacji elektrycznych jednofazowych to był naprawdę dobry rocznik..."

 

Potwierdzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>no dobra, a tak konkretniej - to kto z Was porównywał dyski SSD?

 

Wrzuciłem stare SSD 64GB (bez TRIM) do PC-ta z XP i malutkiego (też starego) 32GB do notebooka. Dla mnie - czysta przyjemność. Cisza, szybkość otwierania aplikacji, zapisywania, wyszukiwania (zaznaczam - nie używam komputerów intensywnie - pewnie z powodu braku TRIM z czasem będzie gorzej) no i notebook dłużej na baterii jedzie (oraz obniżyła się jego temperatura pracy = wiatrak chodzi na niższych obrotach).

 

I to wszystko na starych dyskach SSD (modele sprzed 2 lat, które w rankingach byłyby gdzieś w dole drugiej ligi). Po tych eksperymentach uważam, że dysk systemowy to tylko SSD!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie dla tych co słyszą dysk z dobrym basem i dla tych co nie słyszą

więc jeśli twierdzisz że jestem złośliwy czyli prawdopodobnie należysz do tej pierwszej grupy

zgadłem? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.