Skocz do zawartości
IGNORED

Zamówienia na Yaqin MS-34D


Therion

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mama pytanie co do wzmacniacza Yaqin MS-34D. Czy jest on tak usterkowy jak model MC10L? Bo wyczytałem że MC10L lubią się psuć - coś tam buczy itd. Chcę kupić Yaqin MS-34D ponieważ mam teraz 2 wzmacniacze NAD C326BEE - za ostry i AA Map 105 - ciepły ale dźwięk przyklejony tylko do kolumn. A z wyczytanych opinii ten wzmacniacz zagra i ciepło i przestrzennie i mam nadzieję że nie mniej detalicznie co NAD C326BEE. Reszta mojego systemy to CD Nad C545BEE oraz kolumny Jamo C605.

Proszę o wypowiedź posiadaczy co do usterkowości.

Z góry dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze ten wzmak jest jeszcze za krótko na rynku i mało ludzi go posiada, stąd tak mało jest o nim w sieci.

Co innego MC-10L, ten żółtek już ładnych pare latek podbija serca melomanów, i stąd tyle opinii w necie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Forever Death Metal "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam użytkowników tego wzmacniacza - czy nie ma problemu z awaryjnością? Dzisiaj zadecydowałem - po sprzedaży moich wzmacniaczy kupuję tego lampiaka:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mama pytanie co do wzmacniacza Yaqin MS-34D. Czy jest on tak usterkowy jak model MC10L? Bo wyczytałem że MC10L lubią się psuć - coś tam buczy itd. Chcę kupić Yaqin MS-34D ponieważ mam teraz 2 wzmacniacze NAD C326BEE - za ostry i AA Map 105 - ciepły ale dźwięk przyklejony tylko do kolumn. A z wyczytanych opinii ten wzmacniacz zagra i ciepło i przestrzennie i mam nadzieję że nie mniej detalicznie co NAD C326BEE. Reszta mojego systemy to CD Nad C545BEE oraz kolumny Jamo C605.

Proszę o wypowiedź posiadaczy co do usterkowości.

Z góry dzięki

 

Ja mam MC-10L juz chyba ponad rok i chodzi ok a co do dzwieku to mozesz byc pewny ze zagra cieplo przestrzennie i detalicznie bo to ten lampiak potrafi bardzo dobrze a i dynamike ma dobra jak na lampowca ;)

Ten MS-34D chyba gra podobnie albo tak samo jak MC-10L wiec bedziesz zadowolony tak mysle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten MS-34D zrobiony jest pewnie na podobnych podzespołach co MC-10L (z opisu na e-bayu wynika, że ma inne transformatory robione ponoć w Japonii, potencjometr Alps i inne lampy sterujące, nie pamiętam co jeszcze) więc trzeba się liczyć z tym, że też mu może coś nawalić, a że na razie nikt tu nie krzyczy że mu coś w nim padło to zapewne dlatego, że niewielu ma ten wzmacniacz, w przeciwieństwie do posiadaczy MC-10L których są już dziesiątki, setki, tysiące*

(* - niepotrzebne skreślić)

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy janka 34D !

Jestem jednym z nich i chcę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami. Co prawda słucham go dopiero miesiąc, ale mam już wyrobione zdanie co do dźwięku, przynajmniej tak myślę. Ogólnie mówiąc brzmienie jest neutralne, to znaczy, że dobierając różne komponenty (źródło, kolumny, kable itp) można skomponować zestaw idealny, czyli każdy z posiadaczy tej wspaniałej lampy może wyczarować brzmienie, które będzie satysfakcjonować nawet najbardziej zatwardziałego malkontenta. Ta przestrzeń i ten bas są niesamowite. Wszystko poukładane na swoim miejscu. No i ktoś powie, ,,jaki bas przecież to flaki z olejem,, a tu wystarczy przełączyć na ultralinen i bas staje się mocny punktowy i z wykopem. To tylko zależy jakiej muzyki słuchamy. Pozdrawiam wszystkich !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam użytkowników tego wzmacniacza - czy nie ma problemu z awaryjnością? Dzisiaj zadecydowałem - po sprzedaży moich wzmacniaczy kupuję tego lampiaka:)

 

Jaka awaryjność? Mam go od ponad trzech miesięcy - gra jak złoto. To jest świetna konstrukcja, bazująca na renomowanych schematach i podzespołach. Jeżeli ma się coś w nim "psuć" to tylko lampy - co jest przecież i tak związane z ich ograniczoną żywotnością, więc to zjawisko jest tak naturalne jak cykliczna wymiana żarówek w mieszkaniu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja mogę powiedzieć. Mam go od miesiąca, gram 2,3 godziny dziennie, bywa, że więcej i jak do tej pory nic się złego nie dzieje. Reguluję tylko co jakiś czas biasy i słucham. Jest pięknie, a będzie jeszcze lepiej. Oczywiście po osłuchaniu się, będzie czas na poszukiwanie najlepszych konfiguracji. Jak na razie na nowo przesłuchuję płytotekę. To jest niesamowite jakie są różnice w jakości realizowanych nagrań !

Odnośnie biasu, na początku ustawiłem 0,40v tak jak jest na wzmaku- dźwięk zbyt ostrawy, za mało basu, ale tak słuchałem przez tydzień. Potem przestawiłem na 0,38v i już było dobrze, w tej chwili mam na 0,37v i myślę, że jest optymalnie, przynajmniej w mojej konfiguracji. I w tej chwili tylko słucham i słucham i z każdym dniem chcę więcej. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja mogę powiedzieć. Mam go od miesiąca, gram 2,3 godziny dziennie, bywa, że więcej i jak do tej pory nic się złego nie dzieje. Reguluję tylko co jakiś czas biasy i słucham. Jest pięknie, a będzie jeszcze lepiej. Oczywiście po osłuchaniu się, będzie czas na poszukiwanie najlepszych konfiguracji. Jak na razie na nowo przesłuchuję płytotekę. To jest niesamowite jakie są różnice w jakości realizowanych nagrań !

Odnośnie biasu, na początku ustawiłem 0,40v tak jak jest na wzmaku- dźwięk zbyt ostrawy, za mało basu, ale tak słuchałem przez tydzień. Potem przestawiłem na 0,38v i już było dobrze, w tej chwili mam na 0,37v i myślę, że jest optymalnie, przynajmniej w mojej konfiguracji. I w tej chwili tylko słucham i słucham i z każdym dniem chcę więcej. Pozdrawiam.

A jakie masz głośniki?Bo ja kombinuję na co by zmienić moje Avance dana 509?Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tmpd b&w 603 s3 są to kolumny 2,5 drożne stojące. A dlaczego chcesz zmieniać avance ? Co w nich ci się nie podoba? Wiadomo, zawsze można mieć lepsze, ale co za tym idzie droższe. Moim zdaniem można dużo zmienić w dźwięku ustawieniem kolumn, odsuwając od ścian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi czegoś w dźwięku Avance-może wysokich tonów.Kolega ma B&W 603 to posłucham o ile Yaqin je uciągnie bo są dośc wymagające chyba.Myślę o JMLab lub Trianglach.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi czegoś w dźwięku Avance-może wysokich tonów.Kolega ma B&W 603 to posłucham o ile Yaqin je uciągnie bo są dośc wymagające chyba.Myślę o JMLab lub Trianglach.Pozdrawiam.

 

 

Witaj

Posluchaj MA rx6 albo o wiele lepsze RX8 z Yaqin mc10l ja mam taki zestaw z 8 i nie slyszalem lepszego dzwieku z takim polaczeniem oczywiscie w tej klasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, o ile jest to możliwe przed zakupem słuchać, słuchać i słuchać. Ale przestrzegam przed zbyt pochopnym wyborem. Niektóre kolumny mogą cie uwieść od pierwszego dźwięku, ale może być to złudne uczucie na dłuższe odsłuchy. Bo każda konstrukcja ma swoje + i -, to tylko zależy od tego co dla Ciebie jest priorytetem. Myślę, że jeśli chodzi o Avance dana, żeby uzyskać lepsze soprany najtańszym kosztem to wymiana kabli głośnikowych np. na srebrzone QED silver anniversary koszt to ok. 40zł. za metr. Są to dobre kabelki do lampy, tak myślę. Sam mam w tej chwili srebrzone supry PLY 3.4/s i myślę, że są trochę za ostre dla moich B&W i też będę szukał bardziej łagodnych. Także moim skromnym zdaniem najpierw szukać w kabelkach a potem iść dalej. Chyba że masz zbędne > 5tyś. lub więcej i stare kolumny Cię denerwują, to jest twój wybór i twoje pieniążki. Oczywiście nie można zapominać o źródle, im lepsze tym lepiej dla systemu i na twoim miejscu poszedłbym najpierw w tym kierunku. Wypożyczać, słuchać i tak aż do uzyskania najlepszego dla Ciebie dźwięku, potem kupować !!! Powodzenia w poszukiwaniu wymarzonego dźwięku ?! Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie gdyby juz ktos kiedys wklejal, to sorry za dublowanie...w kazdym razie ponizej schemat md34b

 

jeszcze raz...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że trzeba słuchać.Tylko jak to zrobić jak się mieszka w małym miasteczku i nie ma czasu na nic.Dlatego trzeba przynajmniej wstępnie określić do jakich głośników ograniczyć odsłuchy.Pozrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi czegoś w dźwięku Avance-może wysokich tonów.Kolega ma B&W 603 to posłucham o ile Yaqin je uciągnie bo są dośc wymagające chyba.Myślę o JMLab lub Trianglach.Pozdrawiam.

Proponuję upolować używane B&W cdm1nt, choć to trudne, ale za 1,8kzł może się udać. Będą wystarczające, po za tym to chyba 2 klasy wyżej od 603. Przejrzystość, dynamiczność i detaliczność bowersów powinna dobrze zgrać się z tym wzmacniaczem, który ma ciepły charakter brzmienia. Tym kolumnom da ten wzmacniach radę, choć pokazują całe swoje zalety z silniejszym towarzystwem. W 2,5 drożne bowersy bym się nie pchał bo raczej ta lampa ich nie rozbuja.

P.S. nie łączyc bowersów posrebrzanymi kablami.

 

Pozdrawiam

zwykły drut

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi czegoś w dźwięku Avance-może wysokich tonów.Kolega ma B&W 603 to posłucham o ile Yaqin je uciągnie bo są dośc wymagające chyba.Myślę o JMLab lub Trianglach.Pozdrawiam.

Proponuję upolować używane B&W cdm1nt, choć to trudne, ale za 1,8kzł może się udać. Będą wystarczające, po za tym to chyba 2 klasy wyżej od 603. Przejrzystość, dynamiczność i detaliczność bowersów powinna dobrze zgrać się z tym wzmacniaczem, który ma ciepły charakter brzmienia. Tym kolumnom da ten wzmacniach radę, choć pokazują całe swoje zalety z silniejszym towarzystwem. W 2,5 drożne bowersy bym się nie pchał bo raczej ta lampa ich nie rozbuja.

P.S. nie łączyc bowersów posrebrzanymi kablami.

 

Pozdrawiam

zwykły drut

Serdeczne dzięki za konkrety.A co myślisz o B&W CM7?Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sugestie, o których napisał Zwykły drut, mogą być pomocne, ale najlepiej byłoby posłuchać w różnych konfiguracjach i dopiero kupić. Jeśli chodzi o moje 603 s3 B&W, to jak najbardziej janek 34D radzi sobie bardzo dobrze w pokoju 20m2 i słucham max. do godziny 12 w zależności od rodzaju nagranej płyty. W tej chwili wpiołem przewody głośnikowe DNM Reson i teraz jest ślicznie. Bas dostał potęgi i tej magii, doszła niska średnica a soprany złagodniały i są perliste w porównaniu do supry ply 3/4s. Oczywiście są to moje preferencje jeśli chodzi o dźwięk, ale każdy może mieć zupełnie inne !

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, do MS-34D warto szukać kolumn o impedancji 4 Ohm. Lepiej wzmacniacz je wysterowywuje, dźwięk jest mocniejszy i szybszy. Choć i z 8 Ohm'owymi też poradzi sobie dobrze. Warto popróbować z róznymi głośnikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi czegoś w dźwięku Avance-może wysokich tonów.Kolega ma B&W 603 to posłucham o ile Yaqin je uciągnie bo są dośc wymagające chyba.Myślę o JMLab lub Trianglach.Pozdrawiam.

Proponuję upolować używane B&W cdm1nt, choć to trudne, ale za 1,8kzł może się udać. Będą wystarczające, po za tym to chyba 2 klasy wyżej od 603. Przejrzystość, dynamiczność i detaliczność bowersów powinna dobrze zgrać się z tym wzmacniaczem, który ma ciepły charakter brzmienia. Tym kolumnom da ten wzmacniach radę, choć pokazują całe swoje zalety z silniejszym towarzystwem. W 2,5 drożne bowersy bym się nie pchał bo raczej ta lampa ich nie rozbuja.

P.S. nie łączyc bowersów posrebrzanymi kablami.

 

Pozdrawiam

zwykły drut

Serdeczne dzięki za konkrety.A co myślisz o B&W CM7?Pozdrawiam.

 

Nie słychałem nigdy werji CM. Ona weszła jakby zamiast linii DM. Linia DM była następcą cdmnt. Ale wg mnie CM to nie do końcna następcy DM i cdmnt. Linia DM i cdmnt miała wiecej pokrewieństwa z flagową linia nautilus choć jesze jej dużo brakowało do nautilusów. W mojej opinii linia CM jest trochę krokiem w tył.

Słyszałem też, że jest trochę "ugrzeczniona". Z konstrukcji mogę jedynie wnioskować, że to chyba 3 - drożna. Jest w niej charakterystyczny głośnik średniotonowy, który jest powinowaty co do konstrukcji z wyższymi liniami.

Generalnie bowersy mają charakterystyczne brzmienie, a właściwie jego brak - mam na myśli dużą neutralność, poza tym są madzo mikro i makrodynamiczne i analityczne. Te z wyższych półek potrafią budować wyczynowe sceny. Źle brzmią ze zbyt jasnymi tranzystorami, przez co często są nielubiane. W twoim przypadku to nie problem, z ciepłą lampą zagrają dobrze.

Mam też generalną uwagę co do B&W, a troche ich słyszałem w róznych konfiguracjach. Czy to tańsze, czy to hi-endowe to lubią bardzo wydajne źródła prądowe. Nie chodzi tu o to czy wzmaniacz ma 50 czy 150 W, ale chodzi o umiejetność oddania badzo szybkiego i dużego impulsu prądowego. Dlatego namawiam do 2 - drożnych monitorów. MS-34D nie jest taki zły, ale to na pewno nie jest wydajne źródło do większych b&w. W mojej ocenie 3 - drozne mogą nie zagrać tak jak powinny. B&W jak nie dostanie "kopa" to gra grzecznie i mało namiętnie a czasem wręcz przeciętnie. Słabe źródła prądowe też słabo w B&W kontrolują bas i niepotrafią optymalnie napędzić pozostałych glośników, a w MS-34D z tą kontrolą nie jest najlepiej. Wydajniejszy Yaqin 100b nie potrafi połechtać w 100% dwudrożnych monitorów bowersów, tak one lubią być łechtane. Stąd unikałbym konstrukcji 3 drożnej a nawet 2,5 drożnej. Tak jak patrzę na CM7 to jest to kolumna do naprawdę wydajnego prądowo i przyzwoitego tranzystora za minimum 5kzł. Stąd moja sugestia o szukaniu używanych cdm1nt lub używanych B&W DM 705. Te "małe" głośniki potrafią zagrać "wielkim" dźwiękiem, daleko bardziej wyrafinowanym niż potrafi MS-34D, ale jednocześnie nie będą dla niego uciążliwe. Po za tym to dobra inwestycja jeżli tak mozna to nazwać. Do dziś poprzednicy linii cdmnt czyli zwykłe cdm-y bardzo dobrze się sprzedają, trzymają przyzwoitą cenę i trudno je kupić. Będzie może trochę mniej basu, ale wg mnie lepiej mniej dźwięku zdecydowanie lepiej kontrolowanego.

P.S. na allego widzę jest aukcja B&W 705, ale wg mnie cena nie jest atrakcyjna.

 

Pozdrawiam

zwykły drut

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych!

Chciałem się pochwalić: dziś zakupiłem i już grzeje mojego Yaqina MS-34D:)

I od razu mam pytanie do osób, które kupiły ten wzmak z IMPEXu/liveaudio:

czy w zestawie była jakaś instrukcja oprócz tej ubogiej po polsku?

Miłego weekendu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie było.Pozdrawiam.

Witam Szanownych!

Chciałem się pochwalić: dziś zakupiłem i już grzeje mojego Yaqina MS-34D:)

I od razu mam pytanie do osób, które kupiły ten wzmak z IMPEXu/liveaudio:

czy w zestawie była jakaś instrukcja oprócz tej ubogiej po polsku?

Miłego weekendu!

 

Nie było.Pozdrawiam.

Witam Szanownych!

Chciałem się pochwalić: dziś zakupiłem i już grzeje mojego Yaqina MS-34D:)

I od razu mam pytanie do osób, które kupiły ten wzmak z IMPEXu/liveaudio:

czy w zestawie była jakaś instrukcja oprócz tej ubogiej po polsku?

Miłego weekendu!

 

Miało być- Nie było.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zakupilem, wygrzewam, slucham i jest fajnie.

 

Mam pytanie.

Chce poeksperymentowac z biasem ale nie wiem w jakich granicach moge to robic bezpiecznie. Jaki wplyw na zywotnosc lamp/innych czesci wzmacniacza ma ustawienie wiekszego/nizszego napiecia niz zalecane 0,4V.

 

(bias w tej chwili ustawilem tak, jak sugeruje napis na obudowie, czyli 0,4V)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie dotyczące zakupu MS-34D. Chcę go kupić indywidualnie przez ebay od Tubeclassic za około 1300 zł (całość)- przesyłka darmowa.

Przesyłka ma być wysłana z Hongkongu - czy tutaj w kraju przy odbiorze przesyłki będę musiał płacić jakieś cło?

Pierwszy raz spotkałem się z taką informacją nt. cła na tym forum.

Kupowałem wcześniej produkty z ebaya z USA, Canady , Chin do kwoty około 200-400 zł i nigdy nie musiałem płacić cła.

Jak więc jest w tym przypadku zakupu produktu RTV z zagranicy za około 1300 zł czyli tego MS-34D?

Z góry dziękuję za pomoc i wyjaśnienia.

Pozdrawiam all

Przemasli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem, do MS-34D warto szukać kolumn o impedancji 4 Ohm. Lepiej wzmacniacz je wysterowywuje, dźwięk jest mocniejszy i szybszy. Choć i z 8 Ohm'owymi też poradzi sobie dobrze. Warto popróbować z róznymi głośnikami.

 

Powiem CI Violet, że masz rację. Pogrzebałem w specyfikacji swoich kolumn i znalazłem,że moje kolumny b&w 603 s3 można podpiąć do min. 3 ohm. Więc czym prędzej przełożyłem kabelki na 4ohm we wzmacniaczu i co się stało ? Wszystko się polepszyło, jest jakby więcej wszystkiego. Soprany złagodniały są milsze dla ucha, co nie znaczy, że mniej szczegółów. Średnica się wypełniła i ten basik jest potężniejszy. Naprawdę klasa. I jeszcze jakby stereofonia się polepszyła.

Pozdrawiam i dzięki za wskazówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też generalną uwagę co do B&W, a troche ich słyszałem w róznych konfiguracjach. Czy to tańsze, czy to hi-endowe to lubią bardzo wydajne źródła prądowe. Nie chodzi tu o to czy wzmaniacz ma 50 czy 150 W, ale chodzi o umiejetność oddania badzo szybkiego i dużego impulsu prądowego. Dlatego namawiam do 2 - drożnych monitorów.

 

Na logikę może się niezagłębionym w niuanse elektroniki tak wydawać, ale pod względem obciążenia prądowego wzmacniacza niekoniecznie :

 

Poniżej cytat z wypowiedzi redaktora :

 

''współczesne małe monitory najczęściej są trudne do wysterowania, bo mają powiedzmy 93 dB przy 3 omach''

 

Cytat pochodzi z poniższego wątku :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Yaqina MS34D. Czy ktos moze mi napisac, ktore lampy (sterujace i mocy) obsluguja kanal lewy, a ktore prawy?

 

Pozdrawiam Wszyskich Zlampowanych!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.