Skocz do zawartości
IGNORED

Zamówienia na Yaqin MS-34D


Therion

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie mam oficjalnych odpowiedzi, ale u jednego ze sprzedawców znalazłem takie oto porównanie.

 

 

Surface : 5-7 week work days USD $108

 

Air Mail : 7-14 work days USD $179

 

Express : 3-7 work days USD $214

 

Insurance Option :GBP £12 / USD $19 / EUR €14

 

 

Myślę, że są bardzo prawdopodobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anxion, 24 Cze 2010, 23:42

 

>hmm a jeszcze jest taki problem ze Monitory rx6 maja zalecana moc od 40 watt a ta lampa ma 40watt

>na kanal czy nie bedzie problemu??

 

Mysle ze zadnego problemu nie bedzie lampa potrafi duze podlogowce napedzic a to ze ma 40 wat to nic nie znaczy lampki jakos lepiej sobie radza z napedzaniem kolumn ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopisuję się do listy, jeżeli można

 

1.Therion

2.anxion

3.paweljazz

4.tmpd

5.GratefullDe

6.oley

7.pankwiatek

8.samex

9.skyrobin

10.przemoWroc

11.olas1234

12.jorn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość _harry

(Konto usunięte)

A cóż to za informacje są wyświetlane na panelu przednim ? Wygląda na to że tylko numer aktywnego wejścia i to każdy numer na oddzielnym wyświetlaczu (czwórka na skrajnym prawym a po lewej jeszcze dużo miejsca).

a może też poziom głosności ?

 

Ktoś widział zdjęcia wzmacniaza z działającym wyświetlaczem ?

 

harry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surface : 5-7 week work days USD $108

 

Odpada ze względu że Poczta Polska obsługuje paczki z Chin go 20kg. Pozostaje tylko kurier.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie mam dobrych wieści - oto jak sprawa wygląda. Okazuje się, że wzmacniacz, który chcemy importować nie ma CE. Zapewne chodzi o gorące lampy, nie wiem, ale fakt faktem - nie ma. Wiem, że wielu producentów mimo to, po cichu nakleja znaki CE i towar przechodzi przez odprawę. Takie naklejki byłyby do załatwienia (informacja potwierdzona). Ale... No właśnie. Coraz częściej celnicy żądają deklaracji CE upoważniającej do oznakowania tego towarów tym znakiem. Jeżeli ktoś deklaracji nie przedstawi, towar przepada.

Jako organizator tego zamieszania, nie zdecyduję się na zakup w Chinach kilkunastu wzmacniaczy, przelanie ok. 20.000zł ryzykując zaprzepaszczenie Waszej kasy z powodu zatrzymania towaru na granicy. Zakładając ten wątek, nie miałem pojęcia (jak i Wy) że te wzmacniacze nie mają CE. Od forumowiczów dostałem informację, że import indywidualny kiedyś się udawał (mikroskala) ale od pewnego czasu zdarzają się przypadki zatrzymań i kilku z nas ten przykry fakt już spotkał.

 

Ale jest jeszcze inne rozwiązanie, dlatego dajcie mi jeszcze kilka dni. Jak zapewne wiecie, Yaqin ma swojego dystrybutora w Europie (we Francji a zatem na terenie Unii Europejskie). W poniedziałek mój brat (francuz) zadzwoni do tej firmy i wypyta o możliwość kupna i cenę. Jako, że znam cenę za jaką sprzedaje ten wzmacniacz fabryka więc zobaczymy, ile facet na tym będzie chciał przyciąć. Jeżeli w miarę rozsądnie, to kupimy i wówczas transport z Francji rozłożony na kilkanaście osób nie będzie taki straszny. Oczywiście w takiej sytuacji wzmacniacze już nie będą przechodziły polskiej odprawy celnej, a zatem nie będzie ryzyka ich zatrzymania.

Jeżeli zaś facet będzie chciał krocie, to pozostanie nam już tylko indywidualny import z Hong Kongu z ryzykiem wpadki lub całkowita rezygnacja z zakupu.

Jeżeli macie jakieś własne pomysły albo wnioski, to zapraszam.

 

 

 

Aktualna lista wygląda tak:

1.Therion

2.anxion

3.paweljazz

4.tmpd

5.GratefullDe

6.oley

7.pankwiatek

8.samex

9.skyrobin

10.przemoWroc

11.olas1234

12.jorn

13.Cooger

14.foni

15.bingant

16.torbyd

17._harry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wkleić linki - przeczytajcie tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i tu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniższe grupy wyrobów muszą posiadać oznakowanie CE:

 

Aktywne implanty medyczne

Dźwigi

Emisja hałasu w środowisku przez urządzenia przeznaczone do użytku poza pomieszczeniami

Jachty

Kompatybilność elektromagnetyczna

Maszyny

Materiały wybuchowe do użytku cywilnego

Nieautomatyczne urządzenia ważące

Niskonapięciowe wyroby elektryczne

Proste zbiorniki ciśnieniowe

Sprawność energetyczna chłodziarek i zamrażarek

Sprawność energetyczna kotłów wodnych

Sprawność energetyczna stabilizatorów do oświetlenia jarzeniowego

Środki ochrony indywidualnej

Urządzenia do użytku w atmosferach wybuchowych

Urządzenia ciśnieniowe

Urządzenia gazowe

Urządzenia medyczne

Urządzenia diagnostyczne in vitro

Urządzenia linowe do przewozu osób

Wyposażenie radiowe i terminali telekomunikacyjnych

Wyroby budowlane

Zabawki

 

 

czy lampiak to nie jest urządznie wysokonapięciowe?? ponad 300V idzie na lampy mocy jakby nie patrzeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>czy lampiak to nie jest urządznie wysokonapięciowe?? ponad 300V idzie na lampy mocy jakby nie

>patrzeć.

 

Raczej na 99% tak, ponieważ kiedyś pytałem oficjalnego dystrybutora na Xindaka na Polskę, o jeden model dlaczego nie ma go w polskiej i europejskiej ofercie a jest dostępny u skośnookich miły pan pan odpowiedział że ten model nie certyfikatu CE.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wikipedii:

Wysokie napięcie - każde napięcie elektryczne w obwodach prądu przemiennego większe od 1000 woltów przy częstotliwości nie większej niż 60 Hz, oraz napięcie w obwodach prądu stałego większe od 1500 woltów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

>Ale jest jeszcze inne rozwiązanie, dlatego dajcie mi jeszcze kilka dni. Jak zapewne wiecie, Yaqin ma

>swojego dystrybutora w Europie (we Francji a zatem na terenie Unii Europejskie). W poniedziałek mój

>brat (francuz) zadzwoni do tej firmy i wypyta o możliwość kupna i cenę. Jako, że znam cenę za jaką

>sprzedaje ten wzmacniacz fabryka więc zobaczymy, ile facet na tym będzie chciał przyciąć. Jeżeli w

>miarę rozsądnie, to kupimy i wówczas transport z Francji rozłożony na kilkanaście osób nie będzie

>taki straszny. Oczywiście w takiej sytuacji wzmacniacze już nie będą przechodziły polskiej odprawy

>celnej, a zatem nie będzie ryzyka ich zatrzymania.

>Jeżeli zaś facet będzie chciał krocie, to pozostanie nam już tylko indywidualny import z Hong Kongu

>z ryzykiem wpadki lub całkowita rezygnacja z zakupu.

>Jeżeli macie jakieś własne pomysły albo wnioski, to zapraszam.

 

Miejmy nadzieje ze to wypali:) Dzięki Therion i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Forever Death Metal "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź w sprawie CE. Ale nie rozumiem jak polskim i europejskim dystrybutorom udaje się posiadać w ofercie Yaqin MS-34D o ile nie ma on oficjalnie prawdziwego CE? Przecież nie zakładamy, że np. francuscy celnicy przymykają oko na brak wymaganych papierów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, 26 Cze 2010, 16:41

 

>Dzięki za odpowiedź w sprawie CE. Ale nie rozumiem jak polskim i europejskim dystrybutorom udaje

>się posiadać w ofercie Yaqin MS-34D o ile nie ma on oficjalnie prawdziwego CE? Przecież nie

>zakładamy, że np. francuscy celnicy przymykają oko na brak wymaganych papierów?

 

 

domyślam się tylko, że albo kontrole są dokonywane wyrywkowo - importer zamawiając male ilości być może liczy się ze stratą jednej dostawy (2-3 sztuki) Na 20 dostaw niezatrzymanych taka strata jest do zaakceptowania.

Pamietacie Yaqiny 10L? Dlaczego już ich nie ma na Allegro(nowych)? Dlaczego były sprzedawane na zasadach aukcji "od złotówki" a nie np. "kup teraz" za 1700zł i od razu 20sztuk?

 

ktoś tu napisał, że Yaqin nie ma CE, ponieważ ma na wierzchu lampy, które grzeją się do 200(?) stopni C a zatem używanie tego urządzenia jest niebezpieczne. A co ze wzmacniaczami innych firm, które mają CE? Najczęściej mają kratownicę osłaniającą lampy a wówczas osłona urzadzenia nagrzewa się tylko do dozwolonych 60stopni C. nie wiem czy to prawda (nie mam czasu grzebać w przepisach) ale to wyjaśnienie trzyma się kupy. Chociaż mój 6V6 ma kratownicę i chyba tez nie ma CE. Ale może dlatego, że Yaqin sie nie starał o te deklarację mimo iż urządzenie spełniło warunki.

 

Zobaczymy. Dajcie mi jeszcze chwilę, wyjaśnię sprawę do końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to francuscy importerzy nie bardzo dbają o CE, szczególnie w tematach niszowych (przykład - kiedyś pytałem chińczyka czy jakiś produkt ma CE, powiedział, że nie ale jego klientom w FR to nie przeszkadza... i faktycznie Ci Francuzi ten produkt sprzedawali). Powodem tego może być to, że ichniejsi celnicy nie sprawdzają papierów (DoC i/lub certyfikatów). Byłaby to analogia do Niemców, którzy jeszcze nigdy (patrząc wstecz dwa lata) nie poprosili o podesłanie papierów. Nasi (Gdynia) natomiast wychodzą przed orkiestrę (może to znowu jakaś historia z przedmurzem Europy ;)) i papierów żądają prawie zawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Pamietacie Yaqiny 10L? Dlaczego już ich nie ma na Allegro(nowych)? Dlaczego były sprzedawane na

>zasadach aukcji "od złotówki" a nie np. "kup teraz" za 1700zł i od razu 20sztuk?

 

zniknęły ponieważ sukcesywnie schodziły poniżej kwoty, która stanowiłaby zarobek dla sprzedawcy.

Np. ostatni MA XD800 poszedł za 950zł. Sprzedawca więc dołożył do interesu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie przypuszczam - 10Lki można było spokojnie kupić poza aukcją za 1500 pln.

Nie wierzę, żeby facet stracił. Może warto go spytać co się stało, że już ich nie sprzedaje - to był praktycznie samograj. Myślę, że zatrzymali mu import lub coś w tym rodzaju (jakiś sympatyczny dystrybutor na niego doniósł, bo niesprzedawały się jego konstrukcje)

Niestety nie pamiętam jego nicka z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko import bez CE jest zabroniony ale i sprzedaż a zatem facet dziś może mieć niemałe problemy. Co do konkurencji, to można na nią liczyć - jeżeli tylko jest okazja, to zawsze napisze donos :)

 

 

 

Dzis rozmawialem z bratem, jutro zadzwoni do francuskiego dystrybutora. We środę dam Wam odpowiedź (bo wyjeżdżam i nie będę przy komputerze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuski dystrybutor podał cenę... 490... euro (!!!) + 2m-ce trwa transport.

 

A zatem pozostaje już tylko indywidualny import.

 

Koniec tematu.

 

Chyba, że ktoś ma inny pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może metodą - aczkolwiek trochę hardcore'ową - na CE jest przesłanie takiego wzmacniacza jako KIT, czyli np. w jednej paczce obudowa + lampy, a w drugiej płyta + trafa.

 

Wtedy są to tylko podzespoły elektroniczne a nie gotowe produkty przeznaczone do natychmiastowego użycia przez konsumenta - zatem nie wymaga oznakowania CE (???).

 

Niestety trzebaby się było dogadywać z Chińczykiem, żeby to rozebrał i odpowiednio zapakował, i logistycznie staje się to juz bardziej skomplikowane...

 

(może właśnie w ten sposób udaje się europejskim dystrybutorom sprowadzać takie urządzenia, z tym, że potem sami muszą je oznakować CE, i dlatego cena u takich dystrybutorów jest duuużo wyższa).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a moze polecicie jakiegoś godnego zaufania sprzedawce na ebayu co chandluje wzmacniaczami lampowymi po atrakcyjnej cenie:)

Założyłem konto, uruchomiłem paypala, moze by coś kupił na własną ręke co?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Forever Death Metal "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.