Skocz do zawartości
IGNORED

antelope zodiac +


wist

Rekomendowane odpowiedzi

W jezyku periodykow audio to sie wcale nie nazywa przekupstwo, to po pierwsze, po drugie, nie jest ono raczej gigantyczne, a po trzecie, kiedys i Ty sie byc moze dorobisz takiego statusu, ze nie bedziesz musial odsylac testowanych klockow, masz w sobie duzy potencjal ;')) Stryjecki zdaje sie ze na lamach swego periodyku apelowal i zawiadamial jak to go dystrybutorzy molestuja i szantazuja reklamami, czyniac brzydkie naciski o to, jakie oceny byc maja, to tak apropo roznych zrodel owych wielkich tajemnic Templariuszy, o nieskalany grzechem Violecie ;')

 

 

ps. Dobrze ze sobie poradziles z Holdegronem bo to spoko gosc, a na malo wyluzowanego to Ty mi wowczas wygladales, dlatego tak mi to zapadlo w pamieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastwa,

a skąd Ty czerpiesz wiedzę o takim gigantycznym przekupstwie w UK? Może to już czas zawiadomić Kolego odpowiednie służby? Np. taki brytyjski odpowiednik polskiego CBA lub NIK?

A z Holdegronem to sobie już poradziłem. Będzie niebawem opis - na luzie :)

 

Natomiast wracając do tematu głównego, jakby ktoś nie czytał opisu Antelope Zodiac + na High Fidelity:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pastwa,

a skąd Ty czerpiesz wiedzę o takim gigantycznym przekupstwie w UK? Może to już czas zawiadomić Kolego odpowiednie służby? Np. taki brytyjski odpowiednik polskiego CBA lub NIK?

A z Holdegronem to sobie już poradziłem. Będzie niebawem opis - na luzie :)

 

Natomiast wracając do tematu głównego, jakby ktoś nie czytał opisu Antelope Zodiac + na High Fidelity:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

taka sobie ta recka nic z niej nie wynika ,wszystko to bylo juz w necie , Antelope mialem i troche inaczej bym sie odniosl do zodiaca ,no ale coz guru to guru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ drogi Pastwo, jak powszechnie wiadomo - najlepszy DAC to Audiolab M-DAC:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie piszę tego postu ze złośliwości, a jedynie z wzajemności, bo to co Ty opisujesz, to pewnie niezależne i prawdziwe, a to co inni - to przekupstwo i żadna prawda. He, he...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to inaczej ujal, nawet nie pisal bym o innych, zwyczajnie jesli juz mowa o Tobie, szanownym recenzencie, to wedle mojego gustu przesadnie slodzisz, troche jak dziewczyny w 3 klasie podstawowki (dopiero pozniej czlowiek, uczy sie zaciekawiac trescia) co kaligrafuja zdania na piatke nie baczac na zawartosc, zawsze wiec jest ladnie, duzo znaczkow i zawijaskow, jakies ptaszki i koniczynki, rozne kolory mazakow (kolorowo!) ;'))

 

Co do samego Audiolaba, ja nie jestem jakims fanem tej marki ani ich urzadzen, co powinienes wiedziec skoro juz mnie cytujesz w tej relacji:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pokaz mi jakis swoj wpis gdzie sie nie rozplywasz nad testowanym sprzetem (widzisz, nieomylnos/omylnosc to dwie rozne sprawy i ja nic o nich nie wspominam, kazdy ma prawo do wlasnego zdania), chetnie poczekam i poczytam ;')

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że na mnie Antelope Zodiac + (i w moim systemie) zrobił jak najlepsze wrażenie. Słuchałem go zarówno na stockowym zasilaczu, jak i na zasilaczu Tomanek. Poza tym słuchałem podstawowego Zodiaca i Golda też.

 

Wymień choć jedno urządzenie, które nie zrobiło na Tobie "jak najlepszego wrażenia" i nie było "wybitne w swojej klasie cenowej"

 

Swoją ścieżką to dla mnie fenomen, że hobbystycznie dobijasz się do drzwi dystrybutorów prosząc o możliwość przetestowania czegoś z ich oferty, żeby tylko móc to opisać na swoim "niezależnym" audioblogu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mczaj, już tu jest. Brakuje jeszcze Zyzia :)))

Ach ten Audiolab, taka dobra to maszyna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych.

W majowym Hi-Fi Choice obszerny test Antelope Zodiac + zakończony oceną "wybór redakcji".

 

Violet przeoczył recenzję wersji Gold w Audio-Video, więc pozwolę sobie na trochę tendencyjną kompilację wybranych jej fragmentów. Poniższe dotyczy brzmienia bez zasilacza, w której to wersji przetwornik kosztuje ponad 12 000 zł.

 

"Zodiak brzmi łagodnie, uspokojając nie tylko wyższe rejestry, lecz także dynamikę i bas.(...) Przyjemnie ale z niedostatkiem pazura.(...) Brzmienie zdecydowanie traciło na namacalności i jakości wysokich tonów. Zaczynały się one nieciekawie sklejać ze średnicą, co prowadziło do wyraźnego pogorszenia klarowności przekazu oraz rozdzielczości detali. Ze zwykłym zasilaczem cierpiał także bas oraz ogólna ekspresja: dźwięk był zgaszony, na tle Meintenera MA-1 wręcz usypiający i "budżetowy". (...) Nie byłem zachwycony nasyceniem harmonicznymi, dźwięk wydawał się niezbyt ekspresyjny, wyraźnie zaokrąglony w górze pasma(...)."

 

A tu w wersji z zasilaczem, której koszt to ponad 14 000 zł.:

 

"Poprawa była słyszalna, choć nieco mniejsza niż się spodziewałem (...). Barwy wciąż pozostawały umiarkowanie nasycone. Zodiak nie wciąga w odsłuch tak bardzo jak np. Naim ND5 XS."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie załączono ... pomiarów. Wszak wiadomo że są gusta i guściki, a w niektórych kręgach PlayStation 1 jest chwalony pod niebiosa (aczkolwiek są tacy co po nim jadą bez ogródek).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dziś recenzję pana Kulpy Zodiac Gold wraz z zasilaczem Volticus w czerwcowym Audio Video. Opis dość stonowany, bez entuzjazmu - można rzec. Niemniej jednak autor bardzo chwali wejście USB, które moim zdaniem aż tak dobre nie jest, bo to raczej pięta Achlillesowa Zodiaców uwzględniając w to fakt, że wejście USB to ...mini USB, więc wpiąć tam porządny, solidny kabel USB nie sposób. W mojej ocenie, Gold + Volticus gra o niebo lepiej z wejść cyfrowych S/PDIF - super to brzmi np. z serwerem muzycznym Olive HD06. Ale to rzecz gustu, a ja, podkreślam, nie jestem też specjalnym entuzjastą computer-audio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Violet - nie dramatyzuj - audiofilskich przewodów mini USB jest już trochę na rynku i można coś wybrać pod własne gusta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet - nie dramatyzuj - audiofilskich przewodów mini USB jest już trochę na rynku i można coś wybrać pod własne gusta.

 

Wireworld ma Starlight, Silver Starlight i Platinum Starlight. Są wersje USB i mini USB.

Poza tym Audioquest ma kilka modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Spróbuję w takim razie któryś nich, za przeproszeniem, wsadzić do Antylopy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

W swojej recce 192ki podałem kilka modeli:

 

z oferty Wireworlda( Ultraviolet, Starlight, Silver Starlight i Platinum Starlight ), Furutecha (GT-2), Kimbera (Mini Bus Cu i Ag)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet-akurat napisales wszystko odwrotnie o Zodiaku Gold+Voltikus,on tylko i wylacznie jest dobry po USB, z wejść cyfrowych S/PDIF gra slabo,tak ze wybacz, ale chyba wszystko miales zle podlaczone, albo twoje pliki sa do d...Jezeli chodzi o kabel w nim zastosowany (mini) to jest bardzo wysokiej jakosci i szukanie innych jest strata czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p. Kulpa podszedł bez entuzjazmu do Zodiaca po odsłuchu Meitnera, który nie dość, że circa 2 x droższy to jeszcze akurat autorowi recenzji nadzwyczajnie przypadł do gustu. Wszystko zalezy więc od punktu odniesienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno zrzucać "winę" za słabą reckę na to kiedy i po czym coś było testowane.

Odniesienie do Meitnera pojawia się raz, pojawia się też odniesienie do tańszego Naima.

 

Po prostu, z recki płynie wniosek, że urządzenie jest raczej mocno średnie, szczególnie pod względem barwy i dynamiki. Najzwyczajniej się redaktorowi Kulpie nie spodobało i nie ściemniał, tylko to napisał, choć można się domyśleć, że nieoficjalnie wyraziłby się o wiele dosadniej o jakości tego DACa ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopuszczasz widzę możliwości, że ktoś może po prostu uważać tego Zodiaka za przeciętne urządzenie i do tego ma czelność to napisać w periodyku audio.

Informację, że w tekście było również odniesienie do tańszego Naima puszczasz mimo uszu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie osoby które znam a które miały u siebie Zodiaca zgodnie uważają, że to co najwyżej bardzo przeciętne urządzenie.

Nie jest jakieś bardzo złe ale na pewno nie jest w niczym wyjątkowe ani wybitne. Do High End daleka droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja wszystko dopuszczam :-) Golda znam i z Volticusem uważam za dobre urządzenie, a z Filipem Kulpą o tymże Goldzie rozmawiałem - i po prostu wiem, pod jak dużym jest wrażeniem Meitnera :-) No i chyba trudno zaprzeczyć, że każdy człowiek, z recenzentami włącznie, ma własne preferencje, które zawsze wpływają na ocenę każdego urządzenia (w mniejszym lub większym stopniu oczywiście). Nie mówię, że preferencje przesłaniają obiektywizm, ale na urządzenie, które trafia w gust patrzy się po prostu łaskawszym okiem (uchem) i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly30, nie mam w tym żadnego interesu, by chwalić Zodiaki, ale zwróć proszę uwagę, że trudno kupić porównywalnie dobry dźwiękowo sprzęt (i dość wielofunkcyjny) w takiej cenie ile one kosztują. Piszesz, że to nie high-end - OK, ale za high-end trzeba zapłacić o wiele więcej.

Mi Antelope Zodiac + bardzo przypadł do gustu. Fajnie gra jak na urządzenie PRO zastosowane w domowym audio, choć nie sądzę, żeby każdemu jego dźwięk musiał się podobać w 100% :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly30, nie mam w tym żadnego interesu, by chwalić Zodiaki, ale zwróć proszę uwagę, że trudno kupić porównywalnie dobry dźwiękowo sprzęt (i dość wielofunkcyjny) w takiej cenie ile one kosztują. Piszesz, że to nie high-end - OK, ale za high-end trzeba zapłacić o wiele więcej.

Mi Antelope Zodiac + bardzo przypadł do gustu. Fajnie gra jak na urządzenie PRO zastosowane w domowym audio, choć nie sądzę, żeby każdemu jego dźwięk musiał się podobać w 100% :)

 

A to masz rację że nie każdemu musi sie podobać.

Pewnie trzeba by go porównać z tym nowym Arcam-em, NAD-em i Sim Moon 380D. Znając troche Sim Audio i bardzo dobrą serie Moon to ich najnowszy DAC 380D za ok 16000zł czyli nie wiele droższy niż Zodiac z Volticusem zapędzi Zodiaca w kąt.

Niebawem mają być w Polsce. Miało to w dystrybucji Audioforte i to jest fajna ekipa ale teraz na nieszczęście zarówno dla Sim Audio jak i dla klienteli w Polsce dystrybucję przejął Audio Klan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to rzeczywiście nieszczęście, że dystrybucję Sim Audio (Moon) przejął Audio Klan... Bardzo lubię sprzęty Moon, a do Audio Klanu mam kilka poważnych zastrzeżeń, niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że branża nie lubi Audioklanu, bo nie daje jej zarobić, dając niskie ceny w swoich firmowych salonach.

Sęk w tym, że z punktu widzenia klienta to chyba dobrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mczaj, a Ty widać wypustka z Audio Klanu? :)))

No, teraz wszystko jasne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemaskowałeś mnie, bystrzak z Ciebie.

 

A wracając do "szkodliwości" audioklanu, to widzę, że: CA drożeje niebotycznie, NADy drożeją że hej, Roksan z serii na serię 10% dokłada, Creek tak samo, Primare - a jakże.

 

A Rotel i Yamaha stoją w miejscu.

 

Więc pytam - czy to zła polityka z punktu widzenia klienta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, przekaż ukłony dla pana Prządki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.