Skocz do zawartości
IGNORED

Oszuści na e-bay


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Ja często spotykam się z "podbijaczami" ceny,którzy najczęściej nie potrafią "przyhamować" w ostatniej chwili i w obliczu zachłanności kończy się to ich niechcianą wygraną.Jako drugi licytujący z ebay dostaję notorycznie ofertę "second chance",która prawie zawsze przychodzi.

Czekam tylko na coraz zabawniejsze tłumaczenia co do przyczyn dlaczego wygrywający prosi o odstąpienie od transakcji,były już dramaty życiowe,pomyłki,wypadki samochodowe,choroby...

Na allegro takiej możliwości nie ma,więc najczęściej są to maile bezpośrednio od wygrywających.

Ostatnio licytowałem konwerter do obiektywu,gość chyba chciał abym zapłacił jak za nowy;)...jego naganiacz rozpoczął dramatyczną walkę w ostatniej minucie aukcji i oczywiście przelicytował mnie,nie mija godzina:"widzi Pan...na innej aukcji licytowałem obiektyw którego nie udało mi się kupić więc konwerter nie będzie pasował do obiektywu który posiadam....itp,itd"

Naganiacz nie miał nawet pojęcia co licytuje,konwerter bowiem miał w komplecie uniwersalny uchwyt to każdej średnicy gwintu....żenada.

To coraz częstsze praktyki na aukcjach,ciężko już o aukcję bez ustawki.Normalnie dziecinna parada oszustów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro nie jest tak niebezpieczne jak ebay - po pierwsze - nie licytujemy gdzieś zagranicą, a po drugie jest mnóstwo zaufanych sprzedawców - którzy raczej nigdy nie odwazyliby się kogokolwiek oszukać jak np.:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) -ma tylko oryginały kabli kupione w USA z salonu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - wyłącznie ooryginały, ewnetualnie konfekcja w Polsce, ale na oryginalnych wtykach

 

Przykładów można mnożyć, ale oczywiscie oszuści też się zdarzają....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro jestem od lat i nigdy sie nie nacialem... owszem dwa razy sprzedalem cos po co sie juz nikt nie odezwal ale zwrocono mi prowizje i jest ok. Na Ebayu bylem zarejestrowany od kilku lat ale pierwsze zakupy zrobilem w lipcu tego roku od razu u tego zlodzieja. na szczescie cos mnie tknelo i zaczalem sprawdzac na poczcie w Taiwanie i okazlo sie ze nr przesylki ktory mi podal owszem jest ale paczka poszla do Indonezji tu zdazylem i odzyskalem 580USD natychmiast po otwarciu sporu ale 560USD z pierwszej aukcji przepadlo bo paczka miala byc wspolna dla dwoch aukcji... ucze sie na bledach...

 

w polce jest latwiej odzyskak... policja mi powiedziala, ze sprawy z allegro zalatwiaja w kilka dni...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>w polce jest latwiej odzyskak... policja mi powiedziala, ze sprawy z allegro zalatwiaja w kilka

>dni...

 

tak pod warunkiem że sprzedający ma podany prawdziwy adres zamieszkania, i konto w banku na nie podrabiany dowód :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze jeśli sprzedający ma sporo pozytywnych komentarzy jest bardziej wiarygodny, ale nie znaczy to wcale, ze nagle nie moze mu odpić :D Jakieś ryzyko jest zawsze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, ze tak ale wtedy pozostaje nam juz tylko sklep i przeplacanie za sprzet...

 

policja nie pytala mnie o adres zlodzieja tylko o moje emaile i nr IP z jakich do niego i on do mnie pisal... mysle, ze nie szukaja oszusta po danych przez niego podanych to byloby banalne:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze tak, prawie wszystkie kable jakie mam zakupiłem second hand....CD Linn Majik też second hand - to najdroższa rzecz jaką kupiłem używaną, miał zalediwe 6 miechów, więc dodatkowo było ryzyko że coś z nim nie tak - ale się spociłem jak robiłem przelew na 7 kzł ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>policja nie pytala mnie o adres zlodzieja tylko o moje emaile i nr IP z jakich do niego i on do mnie

 

dlatego jeśli ktoś planuje oszustwa tego rodzaju na większą skale, to najczęściej korzysta z kafejek ,bądź miejsc gdzie wi-fi jest darmowe, oraz programów umożliwiających zmieniane adresu własnego IP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - po prostu założyłem, ze ten sprzedawca raczej mnie nie wystawi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skolopendra -> w tajwanie nie musi nic ukrywac i tak mozemy mu naskoczyc... ichnia policja nawet nie raczyla mi odpisac pomimo, ze maja kontakt do zglaszania przestepstw a ja mam nawet juz jego adres...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio - podobne zalozenie mialem z tym gosciem

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i stalo sie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tajwan to tajwan :) obawiam się że w przypadku republik radzieckich było by podobnie

 

dlatego kupując coś w dalszych krajach powinniśmy założyć ze możemy zostać oszukani ,i przekalkulować czy ryzyko opłaca się ?

 

co innego para lampek czy płyta za 15-20 dolarów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz, 9 Paź 2009, 21:03

>Uwaga na sprzedawce z Ebay "tzeng_albert" z Taiwanu. Ma kilka nickow. Opis jak mnie naciagnal

>zamiescilem na Ebayu:

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

A gdzie jest twój negatyw przyznany w karcie opinii dla tego użytkownika ..?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scam

 

co dziwne aukcja byla z konta z ponad 3000 opinii 100% pozytyw - pojawilo sie kilka ekskluzywnych przedmiotow i prosba o osobiste potwierdzenie przed licytowaniem a odpowiedz na potwierdzenie :

 

Hello Piotr,

First you must know that the price is 1150USD with all shipping taxes included in the price.The item is brand new,genuine,it have boxes included,also you have 5 days for inspection and if you don't like it you can send me back and i will pay all shipping taxes..If you are seriously interested in purchase it please email me back and i will give you my paypal account for payment.I will appreciate a fast answer because I have many buyers interested and I have to take a decision.I will look for your reply.

Thanks

 

co najgorsze widac ze nawet na paypal znalezli sposob a konto pewnie jakos zhakowane czy shakowane ( niewiem jak sie to pisze )

 

smutne ale bez odbioru osobistego to teraz rownie dobrze mozna sobie totolotka puscic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krak_oN

tak bedzie szybciej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Chciałbym Was poinformować, iż dziś byłem w Prokuraturze Rejonowej i zapoznawałem się z dokumentacją sprawy w postępowaniu o oszustwo internetowe przeciwko "Tzeng_Albert".

Wg pisma z Najwyższej Prokuratury Tajwanu z dnia 28 marca 2011, po ponad dwóch latach od mego zgłoszenia, człowiek posługujący się tym nickiem na Ebay'u został skazany na 1 rok pozbawienia wolności za oszustwo na kwotę 560 USD w stosunku do mojej osoby.

 

Teraz chciałbym na drodze postępowania cywilnego postarać się odzyskać pieniądze oraz rekompensatę. Czy ktoś z Was zna prawnika z W-wy biegłego w tego typu sprawach międzynarodowych?

 

P.S.

Zachęcam wszystkich do tępienia złodziei z sieci nawet w przypadku małych kwot. Chodzi o zasadę a nie o wartość przekrętu.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Was poinformować, iż dziś byłem w Prokuraturze Rejonowej i zapoznawałem się z dokumentacją sprawy w postępowaniu o oszustwo internetowe przeciwko "Tzeng_Albert".

Wg pisma z Najwyższej Prokuratury Tajwanu z dnia 28 marca 2011, po ponad dwóch latach od mego zgłoszenia, człowiek posługujący się tym nickiem na Ebay'u został skazany na 1 rok pozbawienia wolności za oszustwo na kwotę 560 USD w stosunku do mojej osoby.

 

Teraz chciałbym na drodze postępowania cywilnego postarać się odzyskać pieniądze oraz rekompensatę. Czy ktoś z Was zna prawnika z W-wy biegłego w tego typu sprawach międzynarodowych?

 

P.S.

Zachęcam wszystkich do tępienia złodziei z sieci nawet w przypadku małych kwot. Chodzi o zasadę a nie o wartość przekrętu.

 

pozdrawiam

 

Tak z ciekawości zapytam (jestem prawnikiem) o jaka rekompensate Ci chodzi? Tzn. za co i z jakiego tytułu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam (jestem prawnikiem) o jaka rekompensate Ci chodzi? Tzn. za co i z jakiego tytułu?

 

zwrot straconych pieniedzy i ewentualnych kosztow jakie poniose w celu ich odzyskania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwrot straconych pieniedzy

 

Dlaczego nie płaciłeś Paypal'em za towar? wtedy mógł byłbyś otworzyć spór z żądaniem zwrotu kasy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" When The Music's over, turn out the lights"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

placilem... sprawa byla zlozona... polowe odzyskalem a polowy nie... formalnie sprawa sie zakonczyla tak jak napisalem... kasa w tej chwili jest na drugim planie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

placilem... sprawa byla zlozona... polowe odzyskalem a polowy nie... formalnie sprawa sie zakonczyla tak jak napisalem... kasa w tej chwili jest na drugim planie

Dziwna sprawa . Piszesz ze facet ma wyrok a tymczasem jego sklep internetowy kwitnie . Wydaje mi sie ze jedyny sposob zeby cos osiagnac na tym polu to z informacja pisemna zwrocic sie do serwisu ebay nawet w USA (jak ebay.pl Cie oleje ) zeby zamkneli mu konto . Chyba ze dokonujac transakcji zlamales regulamin ebaya a cos na to wyglada .

 

bez obrazy oczywiscie .

 

Mieciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojjj ten ebay mnie tez oszukali na ebay na szczescie nic drogiego ale ponad 100USD poszlo do kosza no chyba ze ten paypal mi to odda narazie czekam wszystko zglosilem do nich zobaczymy jak to bedzie jak oddadza to napisze Wam o tym .

 

A odzyskal ktos z Was cos kiedys od tego paypala ? bo sie naczytalem na www. ze oni tez ladnie ludzi na kase wala i to nie na drobne :-/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu już 3 razy odzyskałem pieniądze przez paypal. Tak naprawdę to jest system dla kupujących. Sprzedający na ebay nie raz narzekali, że kupujący dostał towar a potem żądał zwrotu kasy i go otrzymywał. Co do oszustów na ebay, to trzeba się pilnować i używać rozsądku. Jest takie stare porzekadło - jak coś jest zbyt piękne by było prawdziwe, to tak jest. Przez ostatni rok przez moje konto ebay i w większości paypal przepłynęła naprawdę pokaźna suma gotówki. Należy unikać ofert od ludzi co nie mają paypala a mają ciekawy towar i go dużo choć nic lub niewiele sprzedali w przeszłości (komentarze) bądź sprzedawali ale przedmioty o innym charakterze.

 

Zasady zwrotów są proste. Należy zgłosić sprawę nim upłynie 30dni. I sprawy się zamykają błyskawicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze takie rzeczy zglaszac na e-bay i allegro(jesli sie to zdarzy na allegro) wraz z przeslaniem meili, walczmy jakos z oszustami. No a kupno w takim przypadku to tylko i wylacznie za pobraniem, bez wczesniejszego wplacenia ani grosza lub odbior osobisty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojjj ten ebay mnie tez oszukali na ebay na szczescie nic drogiego ale ponad 100USD poszlo do kosza no chyba ze ten paypal mi to odda narazie czekam wszystko zglosilem do nich zobaczymy jak to bedzie jak oddadza to napisze Wam o tym .

 

A odzyskal ktos z Was cos kiedys od tego paypala ? bo sie naczytalem na www. ze oni tez ladnie ludzi na kase wala i to nie na drobne :-/

 

Z 5 razy już mi paypal oddał kasę (drobne kwoty do 100$)

 

Sam tez straciłem 150$ jak paczka wysłana do Włoch zaginęła gdzieś na prowincji. Wysłana była jako list i zgubilem dowód nadania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zlamalem zadnego regulaminu. Fajnie, ze potraficie byc tacy sprytni - uwazajcie bo to moze byc tylko do czasu...

 

Sklep prowadzi z jakas laska, ktora byla przesluchiwana przed lokalnym sadem jako swiadek (mam tez tlumaczenia ich zeznan z rozprawy) wiec zapewne ona ciagnie to dalej.

 

PayPal oddal mi kase za druga taka sama aukcje u niego - bylo to 580USD. Dzialaja ok w ciagu 45dni. Po tym terminie maja gdzies nawet jesli to zlodziej. Za pierwsza nie oddali bo uplynal termin zakladania sporu. Zbyt pozno dostalem odpowiedz z poczty na Tajwanie, ze przesylka, ktorej nr mi podal nie byla do polski ale do Indonezji. Nie zakladalem sporu wczesniej bo gosc wygladal wiarygodnie po ilosci pozytywow ale za drobiazgi niestety.

 

Ebay reaguje tylko na Prokurature i Sady. Sprawe bede ciagnal dalej i moze uda sie zamknac ten sklep ale wiem od Niemca i Holendra, ze ma jeszcze dwa na Ebayu. Pisze to jako przestroge zrobicie z tym co zechcecie.

 

P.S.

w zalaczeniu czesc pisma z Najwyzszej Prokuratury Tajwanu do naszego Ministerstwa Sprawiedliwosci informujace o sprawie. Nie moge zalaczyc calosci wiec wklejam tylko istotny kawalek.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.