Skocz do zawartości
IGNORED

Klub milośników zestawów: Przedwzmacniacz + Końcówka Mocy


antymalkontent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no mysle nad przejsciem z Sansui AU-X701 na cos dzielonego dzwiek Sansui jest dobry na pewno lepszy od zintegrowanych Harmanow ale potrzebuje bardziej szczegolowego i wyraznego na gorze dzwieku oczywiscie nieostrego, zastanawia mnie jak by wypadl ten harman z moim sansui, a moze ktos porownywal cos z Citation do sansui AU-X7xxx 8xxx 9xxx ?

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mysle nad przejsciem z Sansui AU-X701 na cos dzielonego dzwiek Sansui jest dobry na pewno lepszy od zintegrowanych Harmanow ale potrzebuje bardziej szczegolowego i wyraznego na gorze dzwieku oczywiscie nieostrego, zastanawia mnie jak by wypadl ten harman z moim sansui, a moze ktos porownywal cos z Citation do sansui AU-X7xxx 8xxx 9xxx ?

 

 

Antymalkontent, ja u siebie mam cosik podobnego chyba, czego Ty szukasz: na dole au-710 a na górze arcam 8p (typowa końcówka). O Arcamie mówi się, że jest neutralny, przejrzysty. U mnie to zestawienie się sprawdza, tzn. jestem zadowolony (choć podobno bi-amping pasywny w kolumnach 2,5 drożnych jest dyskusyjny w sensie zysków - tak twierdzi McGyver).

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wstępnie:

1. Dopasowanie czułości obu urządzeń - wyjściowej pre do wejściowej końcówki.

2. Moim zdaniem pre powinno przewyższać lub równać jakością w stosunku do końcówki - raczej nie odwrotnie.

3. Czym napędzić końcówkę tranzystorową: pre tranzystor, pre lampa, pasywka, CD-pre, CD z regulacją poziomu wyjściowego, DAC-i podobnie....

4. końcówka lampowa - do tego jeszcze nie doszedłem ;)

 

 

No to ja mam pytanie o pkt.1 - jakie są rozsądne granice tolerancji?

 

Dajcie proszę jakiś link ws fizycznej/technicznej strony zagadnienia plizzz

Edytowane przez absinthe3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam pytanie o pkt.1 - jakie są rozsądne granice tolerancji?

 

Dajcie proszę jakiś link ws fizycznej/technicznej strony zagadnienia plizzz

 

 

Zanim zacząłem stosować biamping poziomy z różnymi końcówkami też się tym martwiłem. W praktyce, nie zauważyłem problemów po podpięciu au-710 i Arcama 8p do pre Arcam 9c. Albo miałem szczęście, albo mają obie końcówki zbliżone parametry...

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być. W zestawach tranzystorowych nie tradycyjnie konstruowanych panuje pewien standard. Gorzej jest z mieszaniem lampa-tranzystor lub pre pasyywka, czy tez z końcówkami w klasie A, które mogą mieć impedancję wejściową na poziomie 10-20 kohm.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czesc, tak sie zlozylo ze stalem sie posiadaczem Tandberga 4038, szukam do niego koncowki mocy ktora gra raczej ciemno, lubie tez przestrzen i ladna barwe. Do niedawna posiadalem Denona PMA-1500 i z reszta mojego toru bylo zdecydowanie za jasno, slyszalem zbyt duzo sybilantow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wpiszę. Zaczynałem od Amatora stereo jeszcze za komuny. Potem Kleopatra (ciekawe kto pamięta), Fonika, Radmory... Chciałem kupić kolejną integrę ale trafiłem przypadkiem na końcówkę Haflera SE240 za grosze z tzw. mienia przesiedleńczego (1992). Od tej pory lubię duuże końcówki :) Próbowałem zasilać z wyjścia regulowanego z CD i z pasywki. Jednak jednoznacznie najlepszy okazał się pre (oczywiście dla mnie - kwestia gustu). Teraz mam Nada S200 i szukam pre. Nie mam zbyt wiele kasy. A Nada kupiłem za grosze. To właśnie jest fajne. Kupisz końcówkę i możesz zbierać na pre. Za integrę tej klasy musisz zapłacić więcej.

Dlaczego właściwie lubię wzmaki dzielone? Myślę, że za możliwość ciągłego kombinowania z kablami, preampami itp. Kupujesz integrę i koniec. A tu możesz ocieplić VdH między pre a cd i schłodzić np. Siltechem między pre a ampem :) Za dużo basu? Proszę bardzo: Mogami Blue Rocket. Itd. No i za moc w rozsądnej cenie. Na pewno nigdy już nie kupię integry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaraz zostanę zlinczowany, ale... raz kozie...

Jakie macie doświadczenia z kondycjonerami i kabelkami zasilającymi w konfiguracji pre-power?

Ja wpinam końcówkę do ściany i specjalnych różnic między kabelkami nie widżę; pre zaś idzie do kondycjonera (w końcu prądu dużo nie bierze) i tu różnice jakieśtam może i są.

PS. Nie chcę sprowokować kolejnej dyskusji czy kable grają, jedynie proszę o informacje typu 'u mnie najlepiej gra tak i tak' albo 'przy tym czy tamtym elemencie nie ma to znaczenia/nie słyszę różnicy' itp.

Edytowane przez asiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Przy końcówce nie słyszę różnicy więc kupiłem jej grubego Artecha Thunder dedykowanego do końcówek, żeby się dobrze czuła :) Przy pre wydaje mi się, że kiedyś mi się wydawało, że słyszę jakieś tam różnice, więc dałem mu niezbyt drogi kabelek Ansae i gra (nie buczy). Z kondycjonerami ani listwami nie próbowałem, wpinam wszystko do ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yWszystko poza końcówką mam wpięte do kondycjonera. Wpływ słychać zwlaszcza w CD. Jest gładziej i „tło” jakby było „dalej”. Natomiast końcówka tylko do listwy Audionowa. Na kondycjonerz było co prawda gładziej, ale niestety spokojniej i wolniej. Sama końcówka jest z natury spokojna, więc tego było za wiele :) Jeśli chodzi o kable zasilające, to pożyczyłem kiedyś drogie (po ponad 2500 zł), żeby porównać z moimi DIY. Nie zauważyłem żadnej różnicy przez ponad tydzień. Zrezygnowałem więc z wymiany. Być może na jakimś sprzęcie słychać drobne zmiany, ale albo ucho mam nie te albo, sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kondycjoner Nelle za bardzo wygładzał i spowalniał dźwięk, więc z niego zrezygnowałem. Ale w systemach za bardzo nerwowych może się sprawdzać. W tej chwili i końcówka, i pre mam wpięte do bezpośrednio do ściany, ale mam poprowadzone od licznika osobne linie tylko do audio.

A co do sieciówek, to słyszę ich wpływ na każdy element. Na który najbardziej? Szczerze mówiąc nie zastanawiałem się nad taką gradacją.

Pozdrawiam Stempur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

W tej chwili i końcówka, i pre mam wpięte do bezpośrednio do ściany, ale mam poprowadzone od licznika osobne linie tylko do audio.

Pozdrawiam Stempur

 

Stempur, i jak oceniasz opłacalność tego rozwiązania? Warto ciągnąć do tablicy osobną linię, czy to tylko tak 'na wszelki wyapdek' i różnicy znacznej nie słychać? Mam właśnie taki dylemat i zastanawiam się co zrobić (jestem w trakcie remontu).

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu zmieniłem wzmak :) Tym razem egzotyk: Spectro Acoustics 200SR , made in USA w połowie lat '80. Dość pusty w środku: trafo, 2 "szklanki" i 2 płytki wzmacniaczy. Po wyłączeniu gra jeszcze 6-7 sekund :P

 

IMG_0001.jpg

 

Ogólnie dość zabawnie zrobiony wzmiacniacz, PCB od wskaźników wysterownia jest od tyłu przyozdobione kwatowymi motywami na rogach, a na PCB są napisy typu "Sugar Plum", "Rick Raccoon", "Tinker Bell" i tym podobne.Kolory LEDów we wskaźnikach też są na odwrót: najpierw czerwone, potem zółte i przy max wysterowaniu zielone.

Moc to jakieś 2x100W @ Ohm, pobór max 400W.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

I ja dałem się wkręcić w zabawę - który interkonekt ważniejszy :)

Skończyło się testowaniem całego worka ICków, których posiadaczem jest znajomy.

Po sobotnio niedzielnych zapasach nie wiem, który ważniejszy. Ale... tak jak koledze wcześniej, łatwiej było mi usłyszeć różnicę między IC łączącym CD->PRE niż PRE->AMP.

I tak wybrałem sobie między CD i PRE Audioquest Cheetah a do połączenia PRE->AMP wybrałem Chord Anthem2.

Chord łączy przedwzmacniacz Bel Canto pre3 z końcówką Conrad Johnson LP66S.

 

Dodam,że w trakcie poszukiwań przedwzmacniacza trafił mi się ciekawy produkt: Music First Audio "Classic Preamplifier". Jest to konstrukcja pasywna oparta na transformatorach. Grał najlepiej ze wszystkich, jakie testowałem ale zakup nie doszedł do skutku bo po pierwsze był tylko egzemplarz demonstracyjny (nieco sfatygowany) i nie dało się go zamówić - brak kontaktu z przedstawicielem firmy rzekomo urzędującym już w Polsce (zaprzyjaźniony sklep próbował kontaktować się przez dwa dni bez skutku). Po drugie na ratunek przyjechał Bel Canto :) Po trzecie cena MFA była wyższa niż założony przeze mnie wydatek (idzie grudzień a tu £1645.00 w Anglii).

 

I tak oto przyłączając się do szanownych klubowiczów, chwilowo gram na Bel Canto z Conradem Johnsonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I onkyo A-807 (A-8850) skopał dupsko Spectro :-) i ten drugi poszedł do ludzi.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

witam, poszukuję lampowego pre do końcówki Meridian 556, im więcej czytam tym mniej wiem. Ponoć trzeba dobierać impedancje ,,, czarna magai dla mnie. Może ktoś ma doświadczenia w łączeniu meridian, doświadczenia typu z tym gra z tamtym nie gra. Mam na oku Audio Note M1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, poszukuję lampowego pre do końcówki Meridian 556, im więcej czytam tym mniej wiem. Ponoć trzeba dobierać impedancje ,,, czarna magai dla mnie. Może ktoś ma doświadczenia w łączeniu meridian, doświadczenia typu z tym gra z tamtym nie gra. Mam na oku Audio Note M1.

 

 

Meridian ma impedancję wejściową na poziomie 12Kohm - firma zaleca własny preamp (oczywiście), który ma impedancje wyjściową na poziomie 47 ohm.

Jest to prawie idealne dopasowanie.

W przypadku AA M1, który ma impedancję wyjściową na poziomie 2,5-4,5 kohm może być problem z wysterowaniem tej końcówki.

Szukaj pre lampwego z impedancją wyjściową na poziomie < 1Kohm.

Jeszcze jeśli na to nałoży się niska skuteczność kolumn przy trudnym minimum impedancji tychże, może być klapa.

 

Ma znaczenie tu także napięcie wyjściowe źródła, najlepiej nie mniejsze niż standard - 2V.

W przypadku parametrów kompletu Meridiana nie ma to już takie znaczenia i może być nawet grubo poniże 2V.

 

 

Oczywiście możesz spróbować podłaczyć M1 do tej końcówki i przekonać sie nausznie. Warto spróbować mimo niezbyt

pasujących wartosci impedancji wej-końcówki i wyj-pre.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meridian ma impedancję wejściową na poziomie 12Kohm - firma zaleca własny preamp (oczywiście), który ma impedancje wyjściową na poziomie 47 ohm.

Jest to prawie idealne dopasowanie.

W przypadku AA M1, który ma impedancję wyjściową na poziomie 2,5-4,5 kohm może być problem z wysterowaniem tej końcówki.

Szukaj pre lampwego z impedancją wyjściową na poziomie < 1Kohm.

Jeszcze jeśli na to nałoży się niska skuteczność kolumn przy trudnym minimum impedancji tychże, może być klapa.

 

Ma znaczenie tu także napięcie wyjściowe źródła, najlepiej nie mniejsze niż standard - 2V.

W przypadku parametrów kompletu Meridiana nie ma to już takie znaczenia i może być nawet grubo poniże 2V.

 

 

Oczywiście możesz spróbować podłaczyć M1 do tej końcówki i przekonać sie nausznie. Warto spróbować mimo niezbyt

pasujących wartosci impedancji wej-końcówki i wyj-pre.

no to mam problem, jakoś tak całkiem się zmeridianować nie chcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lekko ;).

Ja do Passa (27Kohm) tez szukałem i wyszło, że tranzystor lub lampa z wyjściem 300 Ohm to minimum.

Teraz mam CD/pre na lampach impedancja na poziomie 100ohm i jest OK.

 

 

Moze Manley Shrimp? Ma na wyjściu 50ohm, więc w sam raz.

Widziałem w ogłoszeniach wersje bez pilota poniżej 5kzł.

Nowy z pilotem to ponad 9kzł.

 

post-8986-073022400 1295630781_thumb.jpg

 

Swojego pre tranzystorowego (ogłoszenia) nie raklamuję ;)) ale też byłby dobry.

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lekko ;).

Ja do Passa (27Kohm) tez szukałem i wyszło, że tranzystor lub lampa z wyjściem 300 Ohm to minimum.

Teraz mam CD/pre na lampach impedancja na poziomie 100ohm i jest OK.

 

 

Moze Manley Shrimp? Ma na wyjściu 50ohm, więc w sam raz.

Widziałem w ogłoszeniach wersje bez pilota poniżej 5kzł.

Nowy z pilotem to ponad 9kzł.

 

post-8986-073022400 1295630781_thumb.jpg

 

Swojego pre tranzystorowego (ogłoszenia) nie raklamuję ;)) ale też byłby dobry.

50 ohmów to prawie jak Meridian 501. Przyjdzie poczekać. Na ebay znalazłem 501 na aukcjie, nie uda się kupić, bedę szukał dalej ... w moich poszukiwaniach trafiłem też do sonusoliva. Ma raptem 500m do nich, oj się działo działo ... niestey niezadziałało ... różnice między tym co na ich stronie a tym co w rzeczywistości spore, głównie w cenie niestety.

 

Póki co CD i amp zbiera kurz, jak widać na zdjęciu,

post-32644-055977200 1295649211_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

501-ka jest/była na HIFI pl

http://www.hifi.pl/gielda/wzm-pre/68692.php

poszła momnetalnie za te pieniądze, mam na ebayu na oku za równie ciekawąkasę, trzeba tylko poczekać na koniec aukcji. Swoją drogą różnice cen na rynku second hand między Polską a resztą Europy są astronomiczne. Swoją 556 też kupiłem za okazyjną kasę w porównianiu do 3.000 w Polsce,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.