Skocz do zawartości
IGNORED

Klub milośników zestawów: Przedwzmacniacz + Końcówka Mocy


antymalkontent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chce zalozyc klub wszystkich ktorzy mieli albo maja lub chca miec w swoim systemie zestaw Przedwzmacniacz + koncowka mocy, mozecie tutaj opisywac wszystko na ten temat wraz z najciekawszymi urzadzeniami.

 

Na samym wstepie przydalo by sie napisac troche teorii na ten temat tak zeby nowi sie zorientowali o co chodzi a wiec jak to laczyc z czym to laczyc, czy mozna mieszac urzadzenia, na co zwracac uwage podczas zakupu itd.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wstępnie:

 

1. Dopasowanie czułości obu urządzeń - wyjściowej pre do wejściowej końcówki.

2. Moim zdaniem pre powinno przewyższać lub równać jakością w stosunku do końcówki - raczej nie odwrotnie.

3. Czym napędzić końcówkę tranzystorową: pre tranzystor, pre lampa, pasywka, CD-pre, CD z regulacją poziomu wyjściowego, DAC-i podobnie....

4. końcówka lampowa - do tego jeszcze nie doszedłem ;)

 

pkt. 3 kontrowersyjny, ilu użytkowników tyle opini ;)

 

Do niedawna moje pre-amp czyli MFA3 jako pre i Pass Aleph 3

 

post-8986-028237800 1284068466_thumb.jpg

 

 

MF-a zastąpił Trigon i pkt. 2 się potwierdza ;)

 

Wklejam linka jako załącznik do tego tematu, może komuś się przyda.

 

http://www.audiostereo.pl/klub-uzytkownikow-preampow_45235.html/page__hl__%2Bklub+%2Bmi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w+%2Bpreamp%C3%B3w

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zagorzałym zwolennikiem takiego zestawu.I tak, u mnie grają:

 

Manley Shrimp, w sekcji pre 2 x RCA NOS (oryginalnie zastosowane EH wymieniłem od razu

i 3 końcówki: Rotel Michi RHB 05, 2 monobloki Talk Electronics 3.1 zbalansowane (na sprzedaż) a od piątku LFD PA2M SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam uczestnictwo w klubie :)

 

Pre: Sony TA-E1000ESD

End: Sony TA-N55ES x2

 

Temacik będzie ciekawy :)

post-15740-037707900 1284325694_thumb.jpg

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również :)

 

Nikko Alpha II + Beta I , Tak mi się spodowały że oddałem za nie lampowca.

 

p91000073327075.jpg

Foto Bety I :

img1212a.jpg

I Alphy II po czyszczeniu:

img1216th.jpg

 

 

Zobacze czy da się je zmostkować, jeśli tak do dokupię drugą Alphę i będzie 2x240W 8Ohm :P .

 

Z dzielonych miałem jeszcze Linna Intek i końcówkę Powertek.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Zapisuję się, wygląda ciekawie.

U mnie gra drugi z kolei zestaw pre + power, uczyłem się tematu na NAD S100 + S200, a już od jakichś 4 lat gra u mnie Plinius M-8 + SB300. Miałem po drodze różne pomysły typu pre lampowe czy kompakt z bezpośrednim wyjściem na końcówkę ale od pierwszego rozwiązania powstrzymuje mnie konieczność rozczłonkowania firmowego zestawu, który razem nie tylko gra ale i wygląda super i zachowuje odpowiednią wartość rezydualną ;), chociaż podłączałem kiedyś Manleya Shrimp w miejsce M-8 i było ciekawie. Dużo mniej precyzyjnie i szczegółowo, bardziej miękko, przyjemnie, generalnie nie lepiej tylko inaczej. Co do drugiego rozwiązania to też miałem różne doświadczenia, potrafiło zagrać super, a potrafiło też zupełnie bezwładnie, jakby bez siły (typowy objaw słabego wysterowania końcówki). Co ciekawe, miałem diametralnie różne doświadczenia z tym samym kompaktem (RA Opus 21) co prawda innym egzemplarzem tegoż. Ma tu znaczenie muzyka, której się słucha i sposób połączenia (RCA czy XLR). Generalnie jednak nie jest to rozwiązanie uniwersalne, z różnych powodów, niestety i dlatego cały czas gram w firmowej konfiguracji, bo żadne z rozwiązań nietypowych mnie do końca nie przekonało. O pasywce jakoś nie myślałem. Pewnie jak już wszyscy przejdą na serwery muzyczne i będą wśród nich takie z regulacją poziomu - to wtedy zainwestuję w takie rozwiązanie.

Nie ukrywam, że miałem jednak chwile słabości i myślałem o pozbyciu się tego całego żelastwa i kupnie jakiejś minimaistycznej integry z łatwiejszymi kolumnami, bo włączanie kilku urządzeń za każdym razem, ilość zajmowanego miejsca i mnogość podłączeń - to wszystko nie oszukujmy się, jest upierdliwe, a dobra integra też potrafi zagrać, tylko trzeba jej zapewnić kolumny, z którymi sobie poradzi.

 

Ps. Temat podłączeń - który interkonekt ważniejszy, czy ten między kompaktem a pre czy pre - power to też temat rzeka i opinie są różne. Mnie zdecydowanie wychodzi, że ważniejszy jest IC między CD a pre, a w każdym razie znacznie wyraźniej słyszę zmianę IC'ków w tym miejscu - a to chyba równoznaczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopisuję do klubu :)

Pre: Myryad Z-140

Power: Myryad MA-360

 

W kwestii kabelków: do niedawna jechałem na integrze (Z140) i było zupełnie git. Ale kupiłem końcówkę i w praktycznie każdym aspekcie jest dużo lepiej. Z jednym wyjątkiem: pewien wąski zakres środka mam nieco wycofany. W efekcie niektóre wokalistki brzmią jakby miały ściśnięte gardło i nie chcą wyjść do słuchacza, siedzą sobie za ścianą a wokal brzmi nie jak żywy tylko jak odtwarzany. Mam nadzieję że to kwestia badziewnego IC którym mam obecnie spięte pre z power - jakiś szajs za 50zł więc chyba nie ma się co dziwić.

w ten weekend w końcu pożyczam kabelki i trochę potestuję. Mam nadzieję że to rozwiąże mój problem...

 

Pzdr,

Asiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja, i ja ;-)

 

Pre: Arcam 9c

End: Arcam 8p i Sansui au-710 (bi-amping na razie pasywny, docelowo aktywny)

 

Zyski jakie zaobserwowałem z bi-ampingu: powietrze i scena, dynamika. Słucham klasyki i jazzu dużo i naprawdę jakość odtwarzania po przesiadce z integry znacnzie wzrosła. Choć to opinia subiektywna, bo mojej Żonce bardziej podoba się pierwszy zestaw, który ja upgradowałem, czyli integra hk675 i Castle Avon. Dźwięk bi-ampingowanego Castle Harlech określiła jako 'niepełny, bez magii, suchy'. Także wszystkie różnice są subiektywne ;-)

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>xniwax

Rozumiem, że CD ma wbudowany pełny preamp z regulacją głośności? Dobrze rozumiem?

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje sie z moimi gratami. Co do wyjscia bezposrednio z CD na koncowek to u mnie zawsze gralo gorzej niz przez pre. testowane ze zrodlami Denon 2560, MBL CDP2, AA Capitole Mk. II i teraz T+A 3000CD.

Generalnie wrazenie zawsze gorszej muzykalnosci i odchudzenia dzwieku, natomiast lepszej sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>xniwax

Rozumiem, że CD ma wbudowany pełny preamp z regulacją głośności? Dobrze rozumiem?

 

Pełne pre z 3 wejściami liniowymi (1 XLR, 2 RCA) i dwa wyjscia (1 XLR i 1 RCA) oraz kilka wejść cyfrowych do DAC-a.

 

Barni

Wszystko zależy od upodobań i reszty systemu raczej rozpatrywałbym kwestię inaczej niż gorzej oczywiście w przypadku odpowiedniej klasy zewnętrznego pre..

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje sie z moimi gratami. Co do wyjscia bezposrednio z CD na koncowek to u mnie zawsze gralo gorzej niz przez pre. testowane ze zrodlami Denon 2560, MBL CDP2, AA Capitole Mk. II i teraz T+A 3000CD.

Generalnie wrazenie zawsze gorszej muzykalnosci i odchudzenia dzwieku, natomiast lepszej sceny.

 

Akurat DCD2560 ma kiepskie wyjscie regulowane ktore w dodatku przechodzi gdzies przez jakis mechaniczny potencjometr, ogolnie jest troche bez sensu zrealizowany i z wiekiem normalnie zaczyna trzeszczec, nawet przy sterowaniu z pilota.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>xniwax

Czyli dość mocno skraca się droga sygnału, nawet podłączając odtwarzacz ze zwykłą regulacją sygnału na wyjściu. Muszę to u siebie po testować.

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat!

Będzie chwilka - to wrzucę kilka przetestowanych kombinacji.

AA Capitole w roli pre, podobało mi się:)

 

Pozdrawiam!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ten weekend w końcu pożyczam kabelki i trochę potestuję. Mam nadzieję że to rozwiąże mój problem...

No i potestowałem. Połączenie pre-power okazało się u mnie dość wrażliwe na okablowanie, nie wiem czy nawet nie bardziej niż cd-pre.

Faktycznie problemem był dziadowski IC w tym miejscu. Dobry kabelek nie tylko usunął 90% dolegliwości systemu, ale wycisnął z niego pokłady o które nawet bym go nie podejrzewał, dosłownie powaliło mnie!

Do pełni nirwany zostało mi tylko owe 10% - przy okazji sprawdziłem że jest to do skorygowania IC-kiem cd-pre :)

Pzdr,

Asiki

Edytowane przez asiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa zabawka, Citation 22 :

 

hk_citation22_a.jpg

 

Niestety stala gdzies w wilgoci i troche podrdzewiala :/ ale dziala jak zyleta, wlasnie skonczylem czyszczenie.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

 

Ja tez się wpisuję - wprawdzie bardzo skromnie - ale dźwięk z tych klocków zadowala mnie w pełni :-)

 

pre - aktualnie philips 209

końcówka - philips 22ah380 - w trakcie regulacji/naprawy

i w czasie testów integra ale z możliwością użycia samej końcówki - Harman Kardon A402

Szukam również trafa do Harman/Kardon 930 - jeden z 2 trafo był przegrzany - a to także końcóweczka (w integrze)

 

Kabelki - generalnie jak najkrótsze:-)

 

P.S.Poszukuję w celu zakupu pre philipsa 280 ! - z zestawu do końcówki.

 

pozdrawiam :-)

 

czolgista778

Nowa zabawka, Citation 22 :

 

Ile dałeś za niego?

zobaczcie cenę poniżej...

 

http://www.valentinihifi.it/arc3cat3prod3.php?i=a3995a0400e738173cee37c4857a7c1e&di_c=6&di=60

 

Chętnie spojrzałbym do środka:-)Zrobisz fotkę? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz nie wierzyc, ale dalem za niego 90 euro dzisiaj. Turki w Holandii sprzedaja sprzet na bazarze za grosze bo sie nie znaja, ale trzeba bardzo dokladnie sprawdzac bo mozna kupic trupa. Stal tez piekny Hitachi 8500 pre i koncowka w komplecie z tunerem za 150 euro i cedek Teaca 4000 ale szmalu zbraklo :).W moim trzeba bedzie troche jeszcze porobic, stal gdzies w wilgotnym miejscu i lekko go rdza zlapala, m.in puszki z traf i lekko rog obudowy, no i musze pokrywe pomalowac i ustawic bias, ale za te pieniadze nawet nie bede marudzil. gra genialnie !

 

Zdjecie wnetrza wrzce jutro, jest co ogladac :P

 

Te twoje Philipsy wcale nie takie skromne, porzadny sprzet, w stylu Laboratory Series.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz nie wierzyc, ale dalem za niego 90 euro dzisiaj. Turki w Holandii sprzedaja sprzet na bazarze za grosze bo sie nie znaja, ale trzeba bardzo dokladnie sprawdzac bo mozna kupic trupa. Stal tez piekny Hitachi 8500 pre i koncowka w komplecie z tunerem za 150 euro i cedek Teaca 4000 ale szmalu zbraklo :).W moim trzeba bedzie troche jeszcze porobic, stal gdzies w wilgotnym miejscu i lekko go rdza zlapala, m.in puszki z traf i lekko rog obudowy, no i musze pokrywe pomalowac i ustawic bias, ale za te pieniadze nawet nie bede marudzil. gra genialnie !

 

Zdjecie wnetrza wrzce jutro, jest co ogladac :P

 

Te twoje Philipsy wcale nie takie skromne, porzadny sprzet, w stylu Laboratory Series.

Przebitka w starociach jest za***ista :))) Turek dał 20 Euro paserowi, Ty dałeś 90, a sprzedać można za wielokrotność tej kwoty znawcom :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee, nie z jumy, koles juz z 2-3 lata ma stale stoisko. To nie taki bazar jak targ w Polsce, sa normalnie sklepy itp. jakies 30 wielkich hal jest, komputery, ciuchy, orientalne zarcie, itp.

Lubie tam jezdzic bo czasami, jak dzisiaj jest cos ciekawego, moge albo zostawic dla siebie albo sprzedac z 3-krotnym zyskiem i kupic cos lepszego.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gra ? Jak wyglada :).Brutalna moc i niesamowity dol. Dosc agresywny i dynamiczny dzwiek ale wcale nie ostry. Chociaz dalej, nie wiem dlaczego dzwiek zawsze jest jakis wycofany, chyba wina Leakow 2075 (udalo mi sie wreszcie doprowadzic je do porzadku, od nowa wycentrowalem woofer i wymienilem tweetery).Dzwiekowo mysle ze cos w stylu Denona.

 

Chcialem wyjac trafa zeby pomalowac puszki, bo jak widac podrdzewialy, nie udalo sie, trafa sa zalewane, waza z 2-3kg sztuka.Bede musial chyba obkleic inne elementy i ostroznie pomalowac.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.