Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  118 członków

Ayon Klub
IGNORED

Ayon Klub


marslo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy proszę o poradę. Z mojego pilota do CD 07s odpryskuje w licznych miejscach farba. Wygląda to nieestetyczne, drażni mnie i źle świadczy o jakości wykonania obudów czy pilotów. Możecie się śmiać, ale do jakości oferowanej np przez obśmianego Vincenta to dla Ayona daleka droga. Czy można kupić samą obudowę czy cały pilot ? Dzwoniłem i napisałem 2 maile do Nautilusa, ale bez odpowiedzi. Olanie klienta na całego. Wstyd ! Pozdr.

 

No to masz problem ale Ayon szczególnie. Pierwszy raz spotykam się z przypadkiem odpadania farby z pilota a mam

ich całą masę. Czyżby chińczycy zrobili za dużo pilotów w nieodpowiedniej tonacji kolorystycznej i próbowali je przekolorować ? Tak czy siak w produktach za taką cenę pilot powinien być z 50 letnią gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A i owszem. Można.

Sam testowałem przeróżne NOS'y i stare używane.

U mnie najlepszy efekt dały "Baldwin Silvania" (z zielonym nadrukiem),

które dały mi wypełnienie, nasycenie dźwięku przy ładnej transparentności

oraz GE (modelu Ci nie podam bo sprzęt jest rozgrzany i gra ;)

Tak czy owak "złotego środka" nie ma i musisz sam potestować.

Powodzenia.

Dzięki sugestią Pana z hornet9 zakupiłem 12au7 RCA .Wyrównały całe pasmo ,płyty z nadmierną ilością basu czy sopranu grają teraz dobrze, jest więcej środka,ogólnie brzmienie systemu bardzo się poprawiło, ,jest więcej lampowe .czyli przyjemniejsze w odbiorze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do kolegów.

Jakiej jakości jest ta regulacja w Ayonie 7s,

chciałbym podłączyć końcówkę i zastanawiam się czy jest to dobry pomysł?

Pozdrawiam

 

rozmawiałem o tym z samym dystrybutorem i nawet on takiego rozwiązania nie polecał - jedynie w ostateczności, tak samo regulowanie głośnością w cd zamiast we wzmacniaczu powoduje degradację dźwięku - o czym też mówił sam sprzedawca

 

Z innej beczki

Czy znacie jakiegoś godnego konkurenta z innej marki dla 1sc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rozmawiałem o tym z samym dystrybutorem i nawet on takiego rozwiązania nie polecał - jedynie w ostateczności, tak samo regulowanie głośnością w cd zamiast we wzmacniaczu powoduje degradację dźwięku - o czym też mówił sam sprzedawca

 

Z innej beczki

Czy znacie jakiegoś godnego konkurenta z innej marki dla 1sc?

Przemyśl model 1sx, ma pre w pełni analogowe, które jakościowo jest naprawdę dobre, nie odchudza tak brzmienia jak cyfrowa regulacja we wcześniejszych modelach

strumieniowiec, lampy i tuby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo połączenie z dowolna końcówką czemu ma sie nie sprawdzić? Kwestią jest tylko regulacja głośności. Przed Ayonem grałem tez praktycznie na samej końcówce, tyle ze z pasywnym pre, czyli praktycznie sam potencjometr wpięty miedzy cd a poweramp. Im mniej klocków w torze tym lepiej moim zdaniem.

Inna sprawa ze na audiogonie ludzie narzekali na cd5s i połączenie przez XLR - szumi im cos tam mocno...

 

W każdym razie następne moje wzmocnienie to bedzie nadal tylko końcówka, moze cos mocnego na kt88/120. Bez żadnych potków śani selektorow. Ew na tylnej ściance prosty hebel przekraczający na druga pare RCA co by np. PRE gramofonowe z regulacja głośności czasem posłuchać.

Edytowane przez Maki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo połączenie z dowolna końcówką czemu ma sie nie sprawdzić? Kwestią jest tylko regulacja głośności. Przed Ayonem grałem tez praktycznie na samej końcówce, tyle ze z pasywnym pre, czyli praktycznie sam potencjometr wpięty miedzy cd a poweramp. Im mniej klocków w torze tym lepiej moim zdaniem.

Inna sprawa ze na audiogonie ludzie narzekali na cd5s i połączenie przez XLR - szumi im cos tam mocno...

 

W każdym razie następne moje wzmocnienie to bedzie nadal tylko końcówka, moze cos mocnego na kt88/120. Bez żadnych potków śani selektorow. Ew na tylnej ściance prosty hebel przekraczający na druga pare RCA co by np. PRE gramofonowe z regulacja głośności czasem posłuchać.

Witaj

Podłączyłem do Ayona 7s pożyczoną końcówkę Pass Aleph Os, krótko opowiem...

Bajka, po Heglu H200, po prostu bajka, wszystko jest na swoim miejscu,

żadnego obcięcia pasma, żadnej degradacji, bezpośrednio, czysto, selektywnie,

piękna barwa...

Szumy rzeczywiście się pojawiają ale na gain high, na low jest OK.

I tak to właśnie jest ze słuchaniem i czytaniem innych, trzeba się przekonać na własne uszy.

Podzielam Twój pogląd, że im mniej punktów w torze tym lepiej.

Oczywiście podejrzewam, że używając bardzo dobrego pre, dźwięk byłby jeszcze lepszy,

ale póki co, nie chcąc wydawać następnych tysięcy jest bardzo, bardzo dobrze i nie ma do czego się przyczepić.

Hegel nie dawał rady SF Auditor M na małych poziomach głośności, choć ma 350 W na kanał przy 4 Ohmach.

Pass mając 50 Wat daje rade. Dzięki temu eksperymentowi wiem w którym kierunku pójść, trzeba teraz poszukać dobrej końcówki.

Pozdrawiam.

P.S. Martwi mnie tylko, że przy włączaniu i wyłączaniu końcówki dochodzą z głośników dziwne krótkie dźwięki,

masz może pomysł co to może być, nie chciałbym uszkodzić głośników.

Dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez Romulus40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy piszesz... Napisz w o tym w klubie Hegla:)

 

Co do bardzo dobrego preampu... Moze byc i najlepszy i najdroższy, ale jezeli po włączeniu go w tor jest "lepiej" lub inaczej - oznacza to tylko tyle ten pre miesza w dźwięku. A mnie to nie interesuje. Dopóki z elektrycznym dopasowaniem nie mam problemów na linii zródło - stopień mocy, i mam załatwiona w inny spodob regulacje głośności, i nie mam potrzeby selekcji źródeł - nie potrzebuje żadnego pre.

 

Co do dźwięków przy włączaniu koncówki: widocznie taka jej uroda. Nie żadnych "miękkich startów".

Nie wiem jakie to odgłosy, ale dopóki łba nie urywa to chyba mozna żyć, a i głośnikom nic się nie stanie. Ja mam u siebie po zmianie lamp w końcówce po 5 sekundach od włączenia taki lekki pyk w obu kolumnach. I żyje z tym.

Pozdr

 

A w ogóle jesli jest możliwość podłączaj przez RCA. XLR w Ayonie to ściema co powszechnie wiadomo.

Edytowane przez Maki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy piszesz... Napisz w o tym w klubie Hegla:)

 

Co do bardzo dobrego preampu... Moze byc i najlepszy i najdroższy, ale jezeli po włączeniu go w tor jest "lepiej" lub inaczej - oznacza to tylko tyle ten pre miesza w dźwięku. A mnie to nie interesuje. Dopóki z elektrycznym dopasowaniem nie mam problemów na linii zródło - stopień mocy, i mam załatwiona w inny spodob regulacje głośności, i nie mam potrzeby selekcji źródeł - nie potrzebuje żadnego pre.

 

Co do dźwięków przy włączaniu koncówki: widocznie taka jej uroda. Nie żadnych "miękkich startów".

Nie wiem jakie to odgłosy, ale dopóki łba nie urywa to chyba mozna żyć, a i głośnikom nic się nie stanie. Ja mam u siebie po zmianie lamp w końcówce po 5 sekundach od włączenia taki lekki pyk w obu kolumnach. I żyje z tym.

Pozdr

 

A w ogóle jesli jest możliwość podłączaj przez RCA. XLR w Ayonie to ściema co powszechnie wiadomo.

Dzięki za odpowiedź.

Mam jeszcze takie pytanie, może jesteś bardziej osluchany w końcówkami.

Mam do wyboru Mark Levinson no. 27

Krell 250a, Pentagon P100, Threshold T100

Może którejś z nich słuchałeś.

Ja żadnej nie słuchałem i nie mam pojęcia jak to brzmi,

ten Pass jest trochę za bogaty w brzmieniu.

Poza tym grzeje się jak pięć kaflowy.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

mam pytanie do szanownych, bardziej osłuchanych kolegów.

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Ayona cd 07s,

moje pytanie brzmi, jak ma się brzmieniowo do Ayona cd2.

Dziękuję za opinię.

Pozdrawiam.

kolego ja posiadałem 07s i przesiadłem się na 01sc dżwiękowo przepaść podejrzewam że 02 to podobne granie bo to starszy model teraz jest tylko 01sx ,03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieraj kolego a nie pożałujesz ja miałem 07s i po 4 tyg zmieniłem na 01sc to naprawdę inna liga dźwięku w 07s słychać wyższość nad konkurencją w podobnej cenie ale 01sc to naprawdę klasa brzmieniowa , kultóra , spokój i harmonia ( wyważenie i gładkość przekazu po cieplejszej stronie ;) polecam sprawdzenie np odsłuch 07s vs 01sc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.