Skocz do zawartości
IGNORED

Klub TRÓJMIASTO


krzysiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NA mnie możecie liczyć. Co słuchamy? Może porównanie odtwarzaczy strumieniowych oraz tradycyjnych CD-eków?

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanko jak najbardziej. Co prawda przetworniki juz w zasadzie przerabialismy, ale moge przyniesc rDAC'a wireless, bez porzadnego zasilania wciaz jednak, tak na dokladke.

 

Czy dalibysmy rade skolowac Baltlaba Endo? Strasznie mnie ciekawi nowy piecyk naszej rodzimej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Faktycznie, ściągnijmy oba Baltlaby (Epoca III i Endo) na odsłuchy.

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanie. Jak myślicie, czy 5 m przewodu sygnałowego wprowadzi mi słyszlane zniekształcenia? Chodzi o podłaczenie aktywnych monitorów bez wejścia symetrycznego i niestety nie podłączę zbalansowanym XLR-em. Muszę puścic sygnał z preampa za pomocą 5 m RCA bezpośrednio do monitorów. Nie za bardzo mi się to uśmiecha...

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanie. Jak myślicie, czy 5 m przewodu sygnałowego wprowadzi mi słyszlane zniekształcenia? Chodzi o podłaczenie aktywnych monitorów bez wejścia symetrycznego i niestety nie podłączę zbalansowanym XLR-em. Muszę puścic sygnał z preampa za pomocą 5 m RCA bezpośrednio do monitorów. Nie za bardzo mi się to uśmiecha...

Podłacz je optykiem korzystajac z konwertera RCA/optyk :) A do jakich monitorow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z allegro.

http://allegro.pl/backesmuller-bm6-aktywny-hi-end-i1962854991.html

To fajne kolumienki,ale ta wersja jest bez symetryka, a to mi komplikuje sprawę. Cały czas chce właczyć w tor tego Behringera DCX i DEQ, a do tego potrzebuję tor symetryczny. Zastanawiam się nad ewentualną zmianą toru na Monobloki z wyjściem na XLR. Jakies sugestie co do sprzetu z rynku wtórnego do 4000 zł? Myślałem nad Denonem POA-6600.

 

Z monobloami przy okazji zyskam na mocy.

 

Ewentualnie pytanie o te aktywne kolumny firmy T+A

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1961699882

 

T&A elektroakustik; HiFi Lautsprecher; Spektrum ADL II; Nennbelastbrkeit 80W; Musikbelasbarkeit 120W; Impedanz 8 Ohm; Übertragungsbereich 24-30 000Hz; Made in Germany; DIN 45500.

 

Żadnych szczegółów sprzedawca nie podaje, poza subiektywnymi odczuciami. Zakres częstotliwościo 24-30000 Hz to chyba przy +/- 10db ;)

Edytowane przez dziemian

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polecasz z jakiegoś konkretnego powodu? Słuchałeś sam lub wyczytałeś jakieś dobre opinie? Pozdrawiam...

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecasz z jakiegoś konkretnego powodu? Słuchałeś sam lub wyczytałeś jakieś dobre opinie? Pozdrawiam...

Tu recenzja troche wiekszego brata :))) http://www.e-muzyk.pl/testy-muzyczne-mainmenu-34/monitory-studyjne-mainmenu-35/2844-m-audio-dsm2-monitory-bliskiego-pola-z-8cali-lf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłacz je optykiem korzystajac z konwertera RCA/optyk :) A do jakich monitorow?

 

Patrzyłem na te konwertery

http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=01600

http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=01601

 

ale to raczej kaszana. Musiałbym wypuścić sygnał kablem RCA do konwertera RCA/ Spdif nr 1 potem kablem optycznym przesłac sygnał przez 5 m do konwertera spdif/ RCA nr 2 z którego z kolei kablem RCA puszcze sygnał do aktywnego monitora. Taka ilość przystanków (kabel, konwerter, kabel, konwerter, kabel) na maxa coś skaszani w sygnale po drodze. To raczej nie jest rozwiązanie, ale dzięki za newsa. Nawet nie wiedziałem, że takie konwertery istnieją.

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na te konwertery

http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=01600

http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=01601

 

ale to raczej kaszana. Musiałbym wypuścić sygnał kablem RCA do konwertera RCA/ Spdif nr 1 potem kablem optycznym przesłac sygnał przez 5 m do konwertera spdif/ RCA nr 2 z którego z kolei kablem RCA puszcze sygnał do aktywnego monitora. Taka ilość przystanków (kabel, konwerter, kabel, konwerter, kabel) na maxa coś skaszani w sygnale po drodze. To raczej nie jest rozwiązanie, ale dzięki za newsa. Nawet nie wiedziałem, że takie konwertery istnieją.

No chyba ze juz na wstepie zastosujesz rozgaleznik sygnalu optycznego :)))

 

Cos w tym rodzaju http://allegro.pl/rozgaleznik-spliter-optyczny-toslink-1-na-2-fv-i1921150811.html a potem to juz do dwoch malych konwerterow za 150 zl i masz polaczenie cyfrowe az do samego monitora :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podyskutujcie sobie o rozgaleznikach na privie :)

 

Mnie zamarzylo sie zebranie "smietanki" polskich piecykow, czyli Baltlab, Struss, Amplifikator, moze cos jeszcze vs. dwoch, trzech zagranicznych konkurentow z podobnej polki cenowej, zalozmy w okolicach 8-10k PLN. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł. Tym bardziej, że naprawdę podobał mi się Struss R150 na Audioshow. Chetnie porównałbym go ze starszą konstrukcją Chopina. Plus oba Baltlaby ;)

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim ukladzie proponuje utworzyc fundusz kaucyjny na klocki, tym bardziej, ze owy Struss kosztuje, o ile mnie pamiec nie myli, okolo 15 kilo PLN ;-)

 

Zdaje sobie sprawe, ze to troche naiwne bedzie ciezko zebrac wszystko, ale moze producenci oraz dystrybutorzy zagranicznych piecow poszliby na reke, w zamian za dobre opinie od ludzi nie z branzy i wypromowanie w ten sposob urzadzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie, trochę konkretów:

Spotkanko w piątek 9 grudnia u nas. Tematem spotkania będzie odtwarzanie z plików vs. odtwarzanie z cd, czyli Olive (3, 4, 6) vs. reszta świata :) Startujemy o godzinie 17. Być może, będzie gość specjalny, ale to muszę jeszcze potwierdzić :)

 

Jeszcze jedna miła wiadomość, z czego baaaardzo się cieszę, to już jest pewne - Premium Sound będzie ekskluzywnym dealerem marki Hegel na pomorzu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piknie. Akurat jak wyjeżdżam. Panowie please, róbcie te spotkania w tygodniu, bo w piątki wieczorem ludzie na weekend znikają. BTW. Właśnie zmieniłem swoje Dynki 1.3 mkII na Elacki 510 jet;) Pozdrawiam...

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie, trochę konkretów:

Spotkanko w piątek 9 grudnia u nas. Tematem spotkania będzie odtwarzanie z plików vs. odtwarzanie z cd, czyli Olive (3, 4, 6) vs. reszta świata :) Startujemy o godzinie 17. Być może, będzie gość specjalny, ale to muszę jeszcze potwierdzić :)

 

Jeszcze jedna miła wiadomość, z czego baaaardzo się cieszę, to już jest pewne - Premium Sound będzie ekskluzywnym dealerem marki Hegel na pomorzu :)

Witam,

chętnie się zgłaszam,jeśli można.To mój pierwszy wpis,ale byłem na poprzednim spotkaniu,przywiozłem cd Sony 338 ESD.Chętnie przywiozę płyty w formacie SHM-CD,będzie można porównać czy po zgraniu na Olive będzie różnica.Producenci twierdzą że uzyskujemy lepszą jakość poprzez zastosowanie specjalnego tworzywa na nośnik,trochę mało przekonujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to "Hebla" juz mamy zaklepanego, mam nadzieje, ze H100 tez bedzie na wyposazeniu. Teraz trzeba zebrac w tym samym momencie polska smietanke i cos z zagranicy jeszcze. Marzy mi sie VSi60 ARC, moze Bladelius Tyr - wszak Premiumsound jest dystrybutorem tego ostatniego.

 

Dla mnie piatek moze byc, ale jezeli szykujemy atrakcje, niech one sie zaczna po godz. 18 dopiero. Wczesniej nie dam rady ;-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.