Skocz do zawartości
IGNORED

Klub TRÓJMIASTO


krzysiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was miał przyjemność sprawdzenia kabli OCOS (Optimal Connection System) promowanych m.in. przez Dynaudio? Tomek

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jak tam odsłuchy w Premium Sound? Nie napisaliście żadnych komentarzy... Kiedy następne spotkanie, ktoś chętny? Ja w końcu zakupiłem Behringera Deq2496 i DCX2496 i zamierzam pobawić się korekcją akustyczną i aktywną zwrotnicą. Ale dajcie mi trochę czasu, zanim coś napiszę bo muszę spasować kabelki i trochę popracować nad sprzętem. Dla chętnych pozbywam się dwóch Daców: Yulonga D100 i MHDT Constantine.

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsluchy zacne i chociaz spotkanie odbylo sie juz jakis czas temu, kilka rzeczy utkwilo w pamieci. Testowalismy zrodla na koncowce Brystona oraz pre Roksana i kolumnach Akkusa V3, kable bodaj Harmonixa, ale to mniej istotne w tym momencie. Zaczelo sie od Oliwki, bodajze 6-stki, potem do gry wkroczyl DAC30 Blacknote ze zrodlem w postaci Syn'a (jezeli sie myle, prosze o poprawe), a takze sam CeDek Bladeliusa po analogu, Naim XS oraz Arcam CD23. Moje wrazenia opisze nie w pelni po kolei.

 

Po podgrzaniu atmosfery i rozpoczeciu od najwyzszej oliwki, na tapecie znalazl sie Blacknote USB DAC30 Tube. Podlaczajac go przez Coax S/PDIF do bodaj Bladeliusa Syn rzeczony przetwornik nie poprawil dzwieku, ba - na pierwszy rzut oka chyba nawet lekko mu zaszkodzil, spowalniajac tempo i kontrole. Lekki szok, warty kilkanascie "kafli". Nie chce tutaj wypowiadac sie nazbyt krytycznie, moze po prostu parametry elektryczne wybitnie sie nie zgraly, ale konia z rzedem, kto stwierdzilby, ze warto wydawac grube pieniadze na sama funkcjonalnosc, bez wyraznej i obiektywnej poprawy dzwieku. Magia lampy nie dala sie odczuc i namacac.

 

Mniej wiecej po srodku - jak dla mnie - wyladowal Naim XS, grajac ladnie, zywo, ale bez tego czegos.

 

Ciezko juz teraz o szczegolowe, pozytywnie przedstawiajace najciekawsze wrazenia opinie, ale po krotce mozna napisac cos takiego: najbardziej uniwersalnie, pod wzgledem calkiem zroznicowanego repertuaru zagral wedlug mnie sprzet Olive O6HD. Choc przyznam, ze oczekiwalem tylko przyzwoitych lotow dzwieku plynacego z niego, wyszlo naprawde niezle - szczegolnie uwzgledniajac niesamowita uniwersalnosc samego urzadzenia. Mnie osobiscie oczarowal jednak Arcam CD23, na ktorego juz ostrze zeby. Akustyczne nagrania brzmialy przepieknie, a powietrze i przestrzen, biorac pod uwage obecna wartosc tego odtwarzacza naprawde oczarowaly! Oczywiscie, nie ma rozy bez kolcow i dolny skraj pasma oraz makrodynamika juz tak nie porwaly. Niemniej jednak, ja bylem pod najwiekszym wrazeniem wlasnie CD23, realnie patrzac na proporcje mozliwosci do kosztow.

 

Wnioski byly dwa, a jezeli ktos sie nie zgadzi, traba ;-)

 

1) W najgorszej sytuacji sa ci, ktorzy sluchaja na codzien zroznicowanej muzyki, od lekkich akustycznych "saczen" i spokojnych wokali, przez dynamiczniejsze pasaze muzyki rozrywkowej, skonczywszy na Tool'u i Machine Head'dzie wrecz. Zaliczam sie do tej grupy, stety i niestety, w zaleznosci od punktu widzenia. Nie sposob jest dobrac jednego zestawu, ktory zadowoli takiego czlowieka w pelni. Trzeba sobie sprawic przyjemniej dodatkowy system.

 

2) W wiekszosci przypadkow - to sie rowniez tyczy wczesniejszego spotkania - wolnostojace przetworniki nie poprawialy dzwieku. Przyczyn jest zapewne kilka, poczawszy od mozliwosci samych DAC-ow, ale wedlug mnie wazna rzecza jest koniecznosc przesylania dzwieku kablem (transmisja, odbior oraz samo medium), co razem wziete wprowadza wiele niepozadanych zjawisk, szkodzacych dzwiekowi. Moze ktos natomiast mial okazje odnotowac symbioze osobnego transportu oraz przetwornika, pochodzacego od jednego producenta?

 

Pozdrowienia i do zobaczenia w Nowym, lepszym, 2012 roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny opis i wspaniałe spotkanie. Czekam na następne ;). Przy okazji zapytam, czy ktoś z kolegów ma na sprzedaż dobre kabelki optyczne oraz kabelki XLR-RCA, najlepiej z transformatorem, ewentualnie same adaptery.

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WuMike: Troszkę pokręciłeś :)

 

Najpierw jak jeszcze był chyba tylko Andrzej - sprawdziliśmy czy rzeczywiście Olive O6HD lepiej gra z plików niż bezpośrednio z CD.

Następnie było porównanie Olive O6HD vs Olive O4HD.

Potem kolejno:

Olive O6HD vs Bladelius Syn + Blacknote DAC30 Tube

Olive O4HD vs Naim Nait XS

Olive O4HD vs Arcam CD23

 

I na koniec jako bonus

Olive O6HD surowy vs Olive O6HD + Blacknote DAC30 Tube :)

 

Generalnie wrażenia już WuMike opisał, ja dodam od siebie, że największe oczy zrobiłem jak odpaliliśmy Arcama, pomimo pewnych ograniczeń, o których WuMike napisał generalnie wybił wszystkich słuchających z tropu :)

 

PS. Andrzej - mam już Bladeliusa Freja i Hegel CDP2A, wpadnij posłuchać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiscie oczarowal jednak Arcam CD23, na ktorego juz ostrze zeby. Akustyczne nagrania brzmialy przepieknie, a powietrze i przestrzen, biorac pod uwage obecna wartosc tego odtwarzacza naprawde oczarowaly! Oczywiscie, nie ma rozy bez kolcow i dolny skraj pasma oraz makrodynamika juz tak nie porwaly. Niemniej jednak, ja bylem pod najwiekszym wrazeniem wlasnie CD23, realnie patrzac na proporcje mozliwosci do kosztow.

 

WuMike - kolega forumowy z Tczewa właśnie sprzedaje Arcama FMJ CD23T.

 

Szczęśliwego Nowego Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dzięki Ring Dacowi w tym Arcamie 23. Warto by sprawdzić przetwornik RDaca Arcama, opartego na Wolfsonie WM8741. MOże w końcu któryś przetwornik wypadnie korzystnie, bo na razie to porażka. Aktualnie nie korzystam już z CD i wołalłbym coś do czego mogę podłączyć komputer, odtwarzacz strumieniowy a wkrótce dźwięk z korektora Behringera.

 

Jeśli ktoś posiada ten przetwornik (RDAC)to chętnie widziałbym porównanie go z CD Arcama 23.

 

Może to dzięki Ring Dacowi w tym Arcamie 23. Warto by sprawdzić przetwornik RDaca Arcama, opartego na Wolfsonie WM8741. MOże w końcu któryś przetwornik wypadnie korzystnie, bo na razie to porażka. Aktualnie nie korzystam już z CD i wołalłbym coś do czego mogę podłączyć komputer, odtwarzacz strumieniowy a wkrótce dźwięk z korektora Behringera.

 

Jeśli ktoś posiada ten przetwornik (RDAC)to chętnie widziałbym porównanie go z CD Arcama 23.

 

 

Acha. A wiecie o jakimś przetworniku opartym na tym Ring Dacu?

Edytowane przez dziemian

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WuMike: Troszkę pokręciłeś :)

Wiedzialem, ze pokrece, za duzo przepinania bylo :-] Dzieki za korekte.

 

 

Może to dzięki Ring Dacowi w tym Arcamie 23. Warto by sprawdzić przetwornik RDaca Arcama, opartego na Wolfsonie WM8741. MOże w końcu któryś przetwornik wypadnie korzystnie, bo na razie to porażka

Mam rDAC'a, ale brakuje mi do "kompletu" CD23. Dzieki Scout za linka do aukcji - na czarnego nie ma sily - bede sie o niego bil :) Jak zagosci w moim domowym zaciszu, zrobie porownanie oczywiscie, ale nie wyobrazam sobie, aby z rDAC-kiem podpietym do FMJ CD23 poplynal lepszy dzwiek, anizeli po analogu, z wbudowanego dCS Ring DAC.

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównanie CD92 i CD23? Oba na Ring Dacu, z czego CD23 tylko lepiej wykończony.

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WuMike: ja proponuję następnym razem abyś przywiózł rDaca i porównamy go z Hegel HD2 :) - wtedy się okaże co potrafią :)

 

PS. Właśnie dotarłem do domu po dwóch odsłuchach w Gdyni u dwóch sympatycznych panów z baaaardzo zaawansowanymi systemami - słuchaliśmy Hegel H200 i... No jestem baaaardzo mocno zaskoczony co potrafi ten klocek, pokonał konkurencję, a łatwej nie miał :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ To, co napisales nie jest do konca potwierdzone przez opinie kilku osob zamieszczonych na znanych, zagranicznych forach, majacych mozliwosc bezposredniego porownania Alpha9 oraz CD23. Wedlug nich, ten drugi wypadl jednak przekrojowo ciut lepiej, z podobno nieco lepszym basem takze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ To, co napisales nie jest do konca potwierdzone przez opinie kilku osob zamieszczonych na znanych, zagranicznych forach, majacych mozliwosc bezposredniego porownania Alpha9 oraz CD23. Wedlug nich, ten drugi wypadl jednak przekrojowo ciut lepiej, z podobno nieco lepszym basem takze.

Słuchałem obydwu modeli i wybrałem starszą 9ke, moim zdaniem nie warto dopłacać do nowszego modelu bo różnice są minimalne ,no chyba jak wcześniej pisałem komuś bardziej odpowiada nowsza stylistyka 23. Oczywiście nie musisz się ze mną zgadzać ale takie jest moje zdanie. Radzę posłuchać a nie opierać się na opiniach innych. Pozdrawiam kolegę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porzadku, nie napisalem, ze sie nie zgadzam, tylko wskazalem na opinie ludzi majacych mozliwosc odsluchu obu modeli. FMJ bardziej przemawia do mnie stylistycznie.

 

Moze kiedys dane mi bedzie posluchac i porownac, w co wierze. Dorzucilbym jeszcze do porownania rDAC-a, z ciekawosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porzadku, nie napisalem, ze sie nie zgadzam, tylko wskazalem na opinie ludzi majacych mozliwosc odsluchu obu modeli. FMJ bardziej przemawia do mnie stylistycznie.

 

Moze kiedys dane mi bedzie posluchac i porownac, w co wierze. Dorzucilbym jeszcze do porownania rDAC-a, z ciekawosci.

No hej, R-Daca nie porównywałem ,tym bardziej że nie słyszałem przetwornika który satysfakcjonowałby mnie dźwiękowo. W jakimś wątku sprzed paru miesięcy ktoś z forumowiczów pisał o takowym porównaniu, tak mi się przynajmniej wydaje. Te dwa cd są naprawdę niezłe, nie sądzę żeby R-Dac okazał się lepszy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do Sonus Oliva, do Pana Andrzeja. Namiary w sieci.

 

Z tym ze specilaizuje sie w lampowych, nie wiem jak wyglada sprawa z tranzystorami.

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GDYNIA się kłania. Co prawda obecnie mieszkam za granicą, jednak kiedyś mieszkałem nad Tomcio Paluchem i legendarnym monopolowym tyci obok. Drugi powód by mnie z stąd nie wyrzucić, to fakt posiadania starego poczciwego Radka ( Radmor 5100 ) produkowanego podówczas kilka przystanków SKM dalej ... Naturalnie pielgrzymuję do 3 - miasta przynajmniej raz w roku. Za każdym razem staje się ono piękniejsze, potrafi też mile zaskoczyć długo nieobecnych tubylców. Co do brzmienia w różnego rodzaju atrakcje, w niczym ono nie ustępuje innym dużym polskim miastom. Ładnie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablami przewodzącymi prąd, których minimalna długość będzie równa odległości pomiędzy terminalami w Pionku, a terminali w kolumnie. Reszta to sprawy poboczne ;-)

 

A jeśli chodzi o rodzaj kabli to napisz czego oczekujesz i z jakimi kolumnami to gra.

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję dźwięku zrównoważonego, naturalnego ale za razem dynamicznego :) Da się to osiągnąć budżetowo, czyli na Pionku A400 i kolumnach Avance Omega 503...stare Omegi, jeszcze duńskie. Głośnikowe kable to jakiś stary i tani Real Cable... IC brak, gdyż nie mam jeszcze źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wombat,

 

kup sobie na metry Kimber 4PR. Rozsądny cenowo i w miarę neutralny. Sprawdza się w większości budżetowych zestawów.

 

Z kablami przewodzącymi prąd, których minimalna długość będzie równa odległości pomiędzy terminalami w Pionku, a terminali w kolumnie. Reszta to sprawy poboczne ;-)

 

A jeśli chodzi o rodzaj kabli to napisz czego oczekujesz i z jakimi kolumnami to gra.

 

Cześć Mirku,

 

skoro pojawiasz się na trójmiejskim wątku, to może w końcu fizycznie do nas zawitasz?

Zapowiadałeś się w zeszłym roku(u Marcina) i nic... A chciałem troszkę o twoich rozwiązaniach akustycznych pogadać.

 

POZDRAWIAM

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Mirku,Chętnie na takie spotkanie też bym sie wprosił. A może by tak spotkanie audio w Premium Sound poświęcone akustyce pomieszczeń? W zamian za mały wykład na pewno znalazłby Pan w przyszłości potencjalnych klientów...

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze audiofilskie paczki to były Avance Dana 509. Dobre bo Duńskie :-)

Kimber będzie dobrym rozwiązaniem.

 

PremiumSound - odpisałem na PW.

 

A może by tak spotkanie audio w Premium Sound poświęcone akustyce pomieszczeń?

Z chęcią.

Edytowane przez L3VY

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.