Skocz do zawartości
IGNORED

OPPO BDP-95


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie szczerze: warto to sprowadzać sobie sprzęt z USA bo tak wyjdzie kilka złotych taniej? Satysfakcja, że ja już mam a na rynku polskim pojawi się za kilka tygodni (jeśli nie miesięcy) szybko przeminie i pozostaje "polka z przytupasem":

 

* napięcie zasilania 110 V (a nie 230 V);

* częstotliwość w sieci 60 Hz (a nie 50 Hz);

* jakby tu z niego zrobić wielostrefowca (bo jest tylko na Amerykę);

* no i brak polskich liter.

 

Powiecie, że wszystko da się rozwiązać. Tu doinstalujemy software, tam coś dolutujemy i będzie cacy. Czy aby będzie? Współczesny sprzęt jest niezwykle skomplikowany. Już powyżej w tym wątku zastanawiałem się, czy nie wymaga doktoratu na politechnice. Mam więc wątpliwości co do takiej chałupniczej partaninki. Wolę sprzęt od początku do końca zrobiony oraz zestrojony w fabryce, do którego nie dotykał się jakiś domorosły "fachowiec" z gatunku Pan Henio - złota rączka.

 

Zauważyłem, że w dobrym tonie jest mieć wielostrefowca. Państwo macie takie przeogromne zbiory BD z obszaru A i C oraz DVD ze strefy 1, 3, 4, 5 i 6? Mnie BD/B i DVD/2 w zupełności wystarczają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pewnie , że sprzęt zrobiony w "manufakturze" jest godzien polecenia , natomiast modyfikacje są jednak wprowadzane , lecz powinny to robić firmy do takich czynności przygotowane pod względem wiedzy , doświadczenia i oprzyrządowania. Wydaje się ,że dobrym przykładem będą firmy amerykańskie jak Nu Force czy Ayre.

 

Pozdrawiam ,

accup

_---Nie martw się , bądź szczęśliwym---_

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę się przekonać. No bo jak: fabryka celowo spartaczyła swój wyrób, albo też zrobiła go nie tak doskonale jakby mogła zrobić, aby dać zarobić tuningowcom? Coś jak z tuningiem samochodów: dodają kilkadziesiąt KM do mocy silnika i wydaje się, że jest pięknie. Dynamika się polepszyła, osiągana prędkość - powiększyła. Pali coprawda więcej, ale coś za coś. Tyle że po roku sypie się skrzynia biegów i przeguby, nieobliczone na takie moce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę się przekonać. No bo jak: fabryka celowo spartaczyła swój wyrób, albo też zrobiła go nie tak doskonale jakby mogła zrobić, aby dać zarobić tuningowcom? Coś jak z tuningiem samochodów: dodają kilkadziesiąt KM do mocy silnika i wydaje się, że jest pięknie. Dynamika się polepszyła, osiągana prędkość - powiększyła. Pali coprawda więcej, ale coś za coś. Tyle że po roku sypie się skrzynia biegów i przeguby, nieobliczone na takie moce.

 

Bobcat, OPPO od zawsze jest 110-230V. Wybor fabrycznym przelacznikiem na tyle sprzetu. Od zawsze sa tez PAL/NTSC.

Mam wersje 83 zakupiona w USA z profesjonalna modyfikacja na Region i Zone FREE. Nie mam najmniejszych problemow z niczym. Uwierz, ze cena nie roznila sie o "pare zlotych":)

Martwi mnie tylko to, ze ten model nie czyta AVI poprzez klienta DLNA. Modele 93 i 95 juz to maja wprowadzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, OPPO od zawsze jest 110-230V. Wybor fabrycznym przelacznikiem na tyle sprzetu. Od zawsze sa tez PAL/NTSC.

Mam wersje 83 zakupiona w USA z profesjonalna modyfikacja na Region i Zone FREE. Nie mam najmniejszych problemow z niczym. Uwierz, ze cena nie roznila sie o "pare zlotych":)

Martwi mnie tylko to, ze ten model nie czyta AVI poprzez klienta DLNA. Modele 93 i 95 juz to maja wprowadzone.

OK. Zmianę napięcia oraz PAL/NTSC ma fabryczne. Ja jednak nadal mam obiekcje co do tuningowania po opuszczeniu taśmy produkcyjnej w fabryce. Co innego gdy opuszcza ją model droższy (bardziej bogato wyposażony) i tańszy (bez tych bajerów). A co innego jak się potem coś dostawia.

 

To jest tak, jak gdybym poszedł zjeść obiad w bardzo dobrej restauracji. Szef kuchni - mistrz. Ale jest tam jeszcze gość od tuningowania (w tym przypadku: dosmaczania) potraw. On spowoduje, że pyszne jedzenie stanie się jeszcze smaczniejsze. Talerz z zamówionym przeze mnie daniem opuszczając kuchnię zamiast na mój stolik trafia najpierw do niego, celem poprawienia tego i owego. Niepoważne, prawda? Gdyby można było jeszcze udoskonalić coś w tym jedzonku - zrobione byłoby to już na etapie kuchni. A to poprawianie post factum polegać może tylko na tym, że nawalą mi tam pół buteleczki Tabasco. Smacznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Według mojego skromnego zdania , fabryka na pewno nie spartaczyła swojego wyrobu.

Po prostu firmy , które wykorzystują opracowany przez firmę Oppo tor wizyjny dla danego modelu mają inne spojrzenie na brzmienie toru audio . Gdyby nie było chętnych do zakupu ich zmodyfikowanych "Oppo" nie "bawili" by się ich modyfikacją.(np.Nu Force modyfikuje odtwarzacze , aby brzmiały "lampowo" czyli druga harmoniczna w przeciwieństwie do Oppo , które wykorzystują harmoniczne 3 i 5)

W ostatniej aktualizacji(6 punktów )dodano między innymi:język grecki w napisach i nazwach plików ,(nie ma języka polskiego a miał być dodany)

Zwiększona kompatybilność plików multimedialnych , w tym FLAC i MKV.

Dla użytkowników korzystających z wyjść analogowych ustawienie "HDMI Audio" na "Off" oraz " SACD Output" na "DSD" w "Audio Format Setup". Pozwoli to na przesłanie formatu DSD bezpośrednio do konwertera cyfrowo-analogowego . W ten sposób nie odbywa się konwersja DSD do PCM zanim sygnał trafi do wyjść analogowych.

Ulepszona kompatybilność współpracy z najnowszymi i nadchodzącymi wydaniami płyt blu-ray.

 

Pozdrawiam,

accp

_---Nie martw się , bądź szczęśliwym---_

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zmianę napięcia oraz PAL/NTSC ma fabryczne. Ja jednak nadal mam obiekcje co do tuningowania po opuszczeniu taśmy produkcyjnej w fabryce. Co innego gdy opuszcza ją model droższy (bardziej bogato wyposażony) i tańszy (bez tych bajerów). A co innego jak się potem coś dostawia.

 

To chyba nie jest do konca tak. OPPO produkuje sprzet z nastawieniem na wizje oraz przekaz cyfrowy audio. Sekcja analogowego dzwieku jest tak podstawowa jak w innych BD i DVD. Sprzet ma potencjal i jest rozwjany po markami SE lub NuForce.

 

 

 

tak wyglada modyfikacja region free. po wypieciu oryginalnej tasmy od napedu do plyty glownej, wpina sie identyczna zakonczona mala plytka. to wszystko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

regiony płyt DVD rozumiem że odtwarza multi (od 1 do 5 włącznie) , a nie tylko region 2 .

_

Jest to wersja EU z godnie z tym co jest napisane w instrukcji dla BD region B,dla DVD region 2 i All.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wersja EU z godnie z tym co jest napisane w instrukcji dla BD region B,dla DVD region 2 i All.

 

Bez problemu można zrobić na DVD Region Free.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po pierwszych testach audio 95-ki.

Jest ciekawie, he, he, he ... i zaskakująco.

 

Sprzęt towarzyszący to:

CD player CEC TL 52Z MK II

uniwersalny player (CD/SACD/DVD-Audio) Marantz DV 8300

kolumny Thiel CS 3.6

wzmacniacz Unison Research S6

zestaw Skorpion HV-1 plus słuchawki Sennheiser HD 800.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Rozumiem pmcomp , że po Świętach Wielkanocnych napiszesz Nam więcej , jak gra na XLR i na RCA płyty CD-DA , jak brzmi w połączeniu ze wzmacniaczem słuchawkowym i Twoimi słuchawkami oraz porównanie klasy dźwięku 95-tki do Twojego odtwarzacza CD. A swoją drogą masz "fajny zestawik".

 

Miłych , Spokojnych Świąt Wielkanocnych

 

Pozdrawiam,

accup

_---Nie martw się , bądź szczęśliwym---_

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Rozumiem pmcomp , że po Świętach Wielkanocnych napiszesz Nam więcej , jak gra na XLR i na RCA płyty CD-DA , jak brzmi w połączeniu ze wzmacniaczem słuchawkowym i Twoimi słuchawkami oraz porównanie klasy dźwięku 95-tki do Twojego odtwarzacza CD. A swoją drogą masz "fajny zestawik".

 

Miłych , Spokojnych Świąt Wielkanocnych

 

Pozdrawiam,

accup

_---Nie martw się , bądź szczęśliwym---_

 

He, he ... o wrażeniach z odsłuchów moge napisać już. Co do XLR-ów może wyciagnę w Święta mojego Krella KAV-500i (BTW jest na sprzedaż) to i to sprawdzimy.

Natomiast opis nastapi po wykonaniu całego testu, który zostanie zamieszczony na portalu spominanym wcześniej.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na pierwszą świąteczną część testu dotyczącą dźwięku stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na pierwszą świąteczną część testu dotyczącą dźwięku stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdro

 

No wlasnie...Zaraz pewnie kolega Bobcat walnie epistole na temat odrealnienia,czy chorobliwego zaklamania w dazeniu do udowodnienia wlasnych tez przez testujacego.A prawda jest banalna - nie ma nic za darmo(pisalem o tym pare wpisow w tyl).A koledze testujacemu dziekuje za determinacje w sprawdzeniu faktow i odwage ze to napisal.Pewnie prawdziwi doktrynerzy teraz mu sie na glowe niestety zwala.Pozdrawiam i wesolych swiat zycze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pewnie kolega Bobcat walnie epistole

Pewnie prawdziwi doktrynerzy teraz mu sie na glowe niestety zwala.

Żadnej epistoły nie napiszę. Nakład pracy włożony w badanie jest ogromny i godzien szacunku. Niestety trudno jest mi oprzeć się wrażeniu, że robione było pod z góry przyjętą tezę: wieloformatowiec z definicji NIE MOŻE zagrać lepiej albo nawet tak samo jak dedykowany odtwarzacz CD. Wyciągane więc są jakieś niuanse i niuansiki - pytanie: kto to NAPRAWDĘ słyszy? A dźwiękiem 5.1 Autor się wogóle nie zajął. Odłożył do następnych odcinków, czy też celowo, gdyż może Oppo okazałby się (o zgrozo) najlepszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej epistoły nie napiszę. Nakład pracy włożony w badanie jest ogromny i godzien szacunku. Niestety trudno jest mi oprzeć się wrażeniu, że robione było pod z góry przyjętą tezę: wieloformatowiec z definicji NIE MOŻE zagrać lepiej albo nawet tak samo jak dedykowany odtwarzacz CD. Wyciągane więc są jakieś niuanse i niuansiki - pytanie: kto to NAPRAWDĘ słyszy? A dźwiękiem 5.1 Autor się wogóle nie zajął. Odłożył do następnych odcinków, czy też celowo, gdyż może Oppo okazałby się (o zgrozo) najlepszy?

 

Bobcat ... ja wiem co piłem wczoraj ale nie wiem co ty piłeś pisząc to co napisałeś.

 

Gdybym chciał udowodnić tezę, że OPPO jest debeściak to wystarczyło napisać coś o wspaniałej średnicy, aksamitnych wokalach, kontrolowanym basie, kreowanej ponadstandardowej przestrzeni, itp. Na pewno wszyscy by uwierzyli. Taki test z AVForums był już chyba tutaj przytaczany, jesli nie to na pewno go znajdziecie.

A jeśli ty wierzysz, że w 2ch z CD ten klocek pobije nawet nie szczyt tylko środek hi-endu to ja ci gratuluję. Ty WIERZYSZ że tak będzie, ja słuchałem i stwierdzam co innego.

Co to dźwięku 5.1 (7.1) nie zamierzam testować go po analogu. Do tego wymyślono kabel HDMI i dekodery na pokładzie procesora.

 

Widzę, że nie mając klocka w łapkach chcesz udowodnić, że jest najlepszy. Gratuluję podejścia do tematu.

 

BTW funkcje sieciowe tego odtwarzacza, ocenione we wspomnianym review jako dobre są po prostu beznadziejne. Mój stary Popcorn B-110 mający już ze trzy lata potrafi więcej. A ręczę Ci, że jak go podłączymy do procesora po cyfrze i analogicznie podłączymy OPPO to nie usłyszysz różnicy.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat ... ja wiem co piłem wczoraj ale nie wiem co ty piłeś pisząc to co napisałeś.

Odpowiadam: nic nie piłem. Jeśli uważasz, że dobrze wyrażać się o wieloformatowcach można tylko w stanie wskazującym na spożycie - dowodzisz tym samym jak "obiektywne" jest Twoje podejście do zagadnienia.

 

A jeśli ty wierzysz, że w 2ch z CD ten klocek pobije nawet nie szczyt tylko środek hi-endu to ja ci gratuluję. Ty WIERZYSZ że tak będzie, ja słuchałem i stwierdzam co innego.

Ani wierzę ani nie wierzę. Cenię sytuację, gdy eksperymentator przystępuje do badania nie czyniąc żadnych założeń wstępnych, ani też nie kierując się jakimiś aksjomatami.

 

Co to dźwięku 5.1 (7.1) nie zamierzam testować go po analogu. Do tego wymyślono kabel HDMI i dekodery na pokładzie procesora.

Jest szkoła myślenia, która powiada że dekodowanie powinno się odbywać na pokładzie odtwarzacza, a dźwięk wypuszczony po wielokanałowym analogu. Ja mam podłączone na obydwa sposoby. Moje pytanie dotyczyło generalnie dźwięku 5.1. Nie tylko po analogu.

 

Widzę, że nie mając klocka w łapkach chcesz udowodnić, że jest najlepszy. Gratuluję podejścia do tematu.

Niczego nie chcę udowadniać. Wierzgam tylko przeciwko badaniom pod z góry przyjętą tezę.

 

A już tak zupełnie na marginesie: czy zauważyłeś, że ja piszę "Ty", "Ciebie" z dużej litery? Wiesz dlaczego? Przez szacunek dla Twojej Osoby.

 

Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TY przyjąłeś jakieś błędne założenie. Przeczytaj dokładnie jaka jest konkluzja po moim teście. To TY założyłeś, że to ma być killer, a killerem nie jest bo nigdy nie miał prawa być. Niestety.

TY czytasz opinie i komentujesz ... ja robię własne testy ... tym się różnimy.

 

Ode mnie w tym temacie na tym forum EOT. Nie mam zamiaru dyskutować z KIMŚ kto z góry ma własne niezmienialne zdanie. A czemu? Prześledźcie proszę cały wątek i wypowiedzi Bobcata.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam tam gdzie jest test, a Bobcata proszę o wstrzymanie się od dokonywania tam wpisów. Wystarczy ich tutaj.

 

PS. nie należę do klanu zagorzałych audiofilów, wręcz przeciwnie. Od zawsze jestem zwolennikiem zestawów kina domowego, które zapewniają przynajmniej bardzo dobry dźwięk. Kto chce może przeczytać wszystkie testy które popełniłem.

 

Pozdro

 

Bardzo te dziwne, że osoby cierpiące na dogmatyczne skostnienie stereo i gotowe przysięgać na honor rycerza, że słyszą (powalające) różnice brzmieniowe pomiędzy różnymi kabelkami - nie są w stanie usłyszeć lepszego brzmienia czegoś, co naprawdę brzmi lepiej i to w sposób zauważalny przez każdego i natychmiast. Dowodzi to jedynie braku rzetelności wygłaszanych ocen, które wynikają z nadrzędności ideologii nad zdrowym rozsądkiem. Pojawiło się bowiem coś, co burzy ich dogmaty.

 

Owszem, Oppo 95 jeszcze praktycznie nie ma. Ale są poprzednie modele i już one upoważniają do najwyższych ocen w zakresie dźwięku (obrazu zresztą również).

 

Tak jest Szanowni Państwo. Będziecie musieli pogodzić się z faktem, że ktoś zdystansował Wasze ulubione dwukanałowe zabawki. Choć byście nie wiem jak próbowali zaklinać rzeczywistość. Technika idzie naprzód.

 

A na koniec zacytuję i powtórzę TEORIĘ kolegi Bobcata (powyżej) ... wnioski wyciągnijcie sami.

 

I ja chciałem coś udowodnić ??????????

 

To przecież kolega Bobcat założył że OPPO 95 pozabija wszystkich i będziemy stawiać go na piedestale jako wzorzec. Popatrzcie na ostatnie zdanie !!!

 

To jest twórca teorii bez potrzeby udowadniania swoich racji. Gówno jest dobre bo tak twierdzą miliony much. Gratuluje podejścia. Ja jednak wierzę swoim uszom w przeciwieństwie do mlenia jęzorem przez CIEBIE.

 

A tak ... dowaliłem MU ... a co.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieuprawniona nadinterpretacja rozszerzająca. Ponadto nie czuję się (przepraszam za kolokwializm) "dowalony". Jeśli czyimś zamiarem jest "dowalanie" w miejsce przekonania drugiej strony - nie jest to mój problem.

 

Oppo 95 nie miałem jeszcze okazji poznać. Ale poprzednie modele pozwalają wyrobić sobie najwyższą ocenę wyrobów tego producenta. I utwierdzają one w przekonaniu, że twierdzenie jakoby tylko dedykowane odtwarzacze CD były w stanie zapewnić odsłuch muzyki na najwyższym poziomie - dowodzi wyłącznie nieuleczalnego konserwatyzmu i dogmatycznego skostnienia osób głoszących take tezy.

 

Rozumiem, że niektórym trudno jest pogodzić się z tym, że dedykowane odtwarzacze CD nie mają już monopolu na dobry dźwięk. Pozostaje to bowiem w ewidentnej kontradykcji z dotychczas obowiązującymi dogmatami, które oni nieodmiennie wyznają. Dlatego dokonują "obiektywnych" testów podczas których przyświeca im zasada "do czego by się tu jeszcze przyczepić?". Prośba abym nie pisał w drugim wątku (którą spełnię, co oczywiste) ewidentnie potwierdza, że rzetelnej dyskusji polegającej na ścieraniu się rozbieżnych poglądów - po prostu się boją. Stąd próby ośmieszenia drugiej strony i "dowalanie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieuprawniona nadinterpretacja rozszerzająca. Ponadto nie czuję się (przepraszam za kolokwializm) "dowalony". Jeśli czyimś zamiarem jest "dowalanie" w miejsce przekonania drugiej strony - nie jest to mój problem.

 

Oppo 95 nie miałem jeszcze okazji poznać. Ale poprzednie modele pozwalają wyrobić sobie najwyższą ocenę wyrobów tego producenta. I utwierdzają one w przekonaniu, że twierdzenie jakoby tylko dedykowane odtwarzacze CD były w stanie zapewnić odsłuch muzyki na najwyższym poziomie - dowodzi wyłącznie nieuleczalnego konserwatyzmu i dogmatycznego skostnienia osób głoszących take tezy.

 

Rozumiem, że niektórym trudno jest pogodzić się z tym, że dedykowane odtwarzacze CD nie mają już monopolu na dobry dźwięk. Pozostaje to bowiem w ewidentnej kontradykcji z dotychczas obowiązującymi dogmatami, które oni nieodmiennie wyznają. Dlatego dokonują "obiektywnych" testów podczas których przyświeca im zasada "do czego by się tu jeszcze przyczepić?". Prośba abym nie pisał w drugim wątku (którą spełnię, co oczywiste) ewidentnie potwierdza, że rzetelnej dyskusji polegającej na ścieraniu się rozbieżnych poglądów - po prostu się boją. Stąd próby ośmieszenia drugiej strony i "dowalanie".

 

A jednak jest epistola i to nie jedna.I jak je sobie czytam,to przychodzi mi na mysl historyjka o mocno starszym panu,ktory wola swego wnuczka i caly roztrzesiony pokrzykuje: wnusiu jak nazywal sie ten bandyta,co zabral mi dom,zone,caly dobytek?! - wnuczek na to: ALZHEIMER dziadziu, ALZHEIMER.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowcipnym inaczej gratuluję poczucia humoru. Napisz mi swoje anegdoty a powiem Ci kim jesteś. Poziom zaiste godny gentlemana. Kolejny dowód na brak argumentów ad meritum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie monologi, bo skoro ze mną rozmawiasz to już jest dialog. Po drugie oczywiste że czytam. Obszerny elaborat jaki to Oppo 95 jest gorszy od odtwarzaczy CD również czytałem. Autor się napracował, za co Mu się należy szacunek, ale całość jest niestety mało przekonująca, gdyż podstawowym argumentem są Jego subiektywne wrażenia, spostrzeżenia i odczucia.

 

Jak pisałem - nie miałem jeszcze okazji zapoznać się z Oppo 95. Ale z gronkiem znajomych bawiliśmy się w porównanie modelu 83SE versus bardzo dobre CD. I Oppo wypadł jeżeli nie lepiej to napewno równie doskonale. Takie były z kolei nasze subiektywne wrażenia, spostrzeżenia i odczucia. Tak samo dobre i tyle samo warte co napisane w niniejszym wątku sceptyczne opinie na temat modelu 95.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem - nie miałem jeszcze okazji zapoznać się z Oppo 95. Ale z gronkiem znajomych bawiliśmy się w porównanie modelu 83SE versus bardzo dobre CD. I Oppo wypadł jeżeli nie lepiej to napewno równie doskonale. Takie były z kolei nasze subiektywne wrażenia, spostrzeżenia i odczucia. Tak samo dobre i tyle samo warte co napisane w niniejszym wątku sceptyczne opinie na temat modelu 95.

 

A jakie to "bardzo dobre CD" kolega do 83-ki porownywal i w jakiej konfiguracji sprzetowej?

Ja nie dopatrzylem sie u testujacego 95-ke zadnej zalozonej z gory tezy,ktora chcial udowodnic.Raczej rozczarowanie,ze nie dala rady.Mnie osobiscie wcale to nie zdziwilo - vide moj wpis o Ayre-Dx5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrywka standardowa dogmatyków, już tak wyświechtana, że aż nudna: na czym słuchałeś? Pytanie tylko po to, aby każdą odpowiedź obśmiać jak norka, no bo przecież na CZYMŚ TAKIM nie mogłeś nic usłyszeć. Dorozumiewać się można, że obśmiewający Interlokutor na codzień słucha Top-Ultra-Hi-Endu, każdy klocek w cenie sześciocyfrowej i gardzi wszystkim, co ma cenę niższą.

 

Słuchałem na Denonie wzmacniacz PMA2010AE oraz odtwarzaczu DCD2010AE. Głośniki B&W seria 600.

 

Założoną z góry tezę można podejrzewać po stwierdzeniu, że "wieloformatowiec wypadł gorzej, co oczywiste". Rzeetelne badanie polega na tym, że przystępując doń NIC nie jest oczywiste. Wnioski wyciąga się ex post, na podstawie wyników ekepertymetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrywka standardowa dogmatyków, już tak wyświechtana, że aż nudna: na czym słuchałeś? Pytanie tylko po to, aby każdą odpowiedź obśmiać jak norka, no bo przecież na CZYMŚ TAKIM nie mogłeś nic usłyszeć. Dorozumiewać się można, że obśmiewający Interlokutor na codzień słucha Top-Ultra-Hi-Endu, każdy klocek w cenie sześciocyfrowej i gardzi wszystkim, co ma cenę niższą.

 

Słuchałem na Denonie wzmacniacz PMA2010AE oraz odtwarzaczu DCD2010AE. Głośniki B&W seria 600.

 

Założoną z góry tezę można podejrzewać po stwierdzeniu, że "wieloformatowiec wypadł gorzej, co oczywiste". Rzeetelne badanie polega na tym, że przystępując doń NIC nie jest oczywiste. Wnioski wyciąga się ex post, na podstawie wyników ekepertymetu.

 

No coz skoro jak piszesz wiesz lepiej niz ja sam do czego zmierzam,to dyskusja per`se,czy moze in statu nascendi - lubisz takie dodatki -prawda? - traci sens.Szkoda,bo ja akurat wiele odtwarzaczy wieloformatowych przecwiczylem,podobnie jak rozmaitych konfiguracji sprzetowych(Denona 2000AE rowniez)a i moje spostrzezenia opieraja sie na tym co u mnie stalo i gralo i to przez dluzsza chwile.Ale przeciez Ty i to zapewne wiesz lepiej niz ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

jak ktoś oczekiwał, że opek 95 rozwali wszystkie playery do pułapu 10 kpln to trochę przeholował.

ciekawe jest jak zagra w porównaniu z cd do 4 tys i jak wypadnie jego obraz w porównaniu z bd do 3 tys - ponieważ to taki duet ma ewentualnie zastąpić.

a mp3 i divixy też ma odtwarzać bo kiepskoby wyglądała Viwa postawiona na opku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś oczekiwał, że opek 95 rozwali wszystkie playery do pułapu 10 kpln to trochę przeholował.

ciekawe jest jak zagra w porównaniu z cd do 4 tys i jak wypadnie jego obraz w porównaniu z bd do 3 tys - ponieważ to taki duet ma ewentualnie zastąpić.

a mp3 i divixy też ma odtwarzać bo kiepskoby wyglądała Viwa postawiona na opku

 

I wreszcie glos rozsadku.A swoja droga,to niektorzy chyba oczekiwali,ze 95-ka,to nowa epoka high-endu i ze nie tylko CD playery do 10kpln polozy,ale i wiele drozsze - i ze wogole wszystkie mozliwe odtwarzacze do kosza trzeba bedzie wyrzucic - takie panaceum na high-end i to za 1000 euro...W co niektorzy wierza,to az sie wierzyc nie chce.Ot ulanska fantazja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.