Skocz do zawartości
IGNORED

OPPO BDP-95


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Bez 2 zdań , rok 2011-2012 (góra - 2013) będzie rokiem masturbacji przy OPPO ' 93-95 . Do dnia w którym wyjdzie 94-96 .

Panowie , to wszystko jest do pi... Koncerny robią niesamowitą kasę na naszych wyimaginowanych zdolnościach usłyszenia tego , co ludzki słuch nie jest w stanie usłyszeć. Moim zdanie WSZYSCY jesteśmy zdrowo J....... , że daliśmy się wciągnąć w tą niczemu nie służącą pogonią.

Może niech odezwie się chociaż JEDEN , któremu udało się DOGONIĆ KRÓLICZKA.

Sam próbuję skompletować system stereo i myślę , że ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo te dziwne, że osoby cierpiące na dogmatyczne skostnienie stereo i gotowe przysięgać na honor rycerza, że słyszą (powalające) różnice brzmieniowe pomiędzy różnymi kabelkami - nie są w stanie usłyszeć lepszego brzmienia czegoś, co naprawdę brzmi lepiej i to w sposób zauważalny przez każdego i natychmiast. Dowodzi to jedynie braku rzetelności wygłaszanych ocen, które wynikają z nadrzędności ideologii nad zdrowym rozsądkiem. Pojawiło się bowiem coś, co burzy ich dogmaty.

 

Owszem, Oppo 95 jeszcze praktycznie nie ma. Ale są poprzednie modele i już one upoważniają do najwyższych ocen w zakresie dźwięku (obrazu zresztą również).

 

Tak jest Szanowni Państwo. Będziecie musieli pogodzić się z faktem, że ktoś zdystansował Wasze ulubione dwukanałowe zabawki. Choć byście nie wiem jak próbowali zaklinać rzeczywistość. Technika idzie naprzód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ,nie wiem :-)

Dla mnie natomiast jest to jasne i oczywiste. Można conajwyżej udawać, że pewnych spraw się nie dostrzega :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie natomiast jest to jasne i oczywiste. Można conajwyżej udawać, że pewnych spraw się nie dostrzega :)

Oj, ja tez nie wiem,nie wiem. I odnosze wrazenie ze: "a swistak siedzi i zawija sreberka"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste. Idzie naprzód. Niektórzy nie są w stanie się pogodzić z faktem, że coś będące do tej pory szczytowym osiagnięciem jakości, które oni posiadają nieraz za cenę dużych wyrzeczeń - nagle zostaje zdetronizowane. I to (horrendum) przez urządzenie znacznie tańsze.

 

Dorabia się więc do tego ex post ideologię, głównie celem poprawy samopoczucia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO to troche nie tak. Zawsze byly urzadzenia wieloformatowe cd/sacd/dvd teraz jeszcze bd radzace sobie conajmniej dobrze (jesli nie bdb) w kazdej z tych dyscyplin (Marantz DV9500,9600, UD9004, jakies tam denony A1 itp.). Caly bajer polega na tym ze prawdziwy audiofil (ja nim nie jestem i nie chce byc) do zestawu stereo uzyje odtwarzacza cd a nie kombajna x-formatowego. Ot cala filozofia. Postep techniczny nie ma tu nic do gadania. To tak samo jak gentelman nie kupi auta diesla bo ropa smierdzi:) albo ortodoks nie zamontuje instalacji LPG do MB S600 bo uwaza to za profanacje. Punkt widzenia ZAWSZE zalezy od punktu siedzenia. Sa odtwarzacze cd lepsze od najlepszego Oppo sa i tez gorsze... Mozna powiedziec ze Oppo jest kompromisem w rozsadniej cenie ale podobno nie wypada dyskutowac o pieniadzach:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Gummo

 

I to jest głos rozsądku.

 

Audiofil (ja również nim nie jestem i nie chcę być) nie użyje odtwarzacza wieloformatowego, tylko dedykowany CD. Niechże więc powie, że tak lubi i to by w zasadzie zakończyło rozmowę. Ale nie. Audiofil musi się puszyć i z wyższością wypowiadać swe słowa dezaprobaty, jakie to kombajny są (w jego opinii) do d.... Choć testy porównanwcze, tak laboratoryjne, jak i bezpośredni odsłuch mówią coś innego. Audiofil nie przyjmuje tego do wiadomości, gdyż sam z definicji wie najlepiej. A dodatkowo ma poczucie misji.

 

Postęp techniczny jaknajbardziej ma tu coś do powiedzenia, gdyż na początku nie było możliwości wytwarzania wieloformatowców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki termin z ktorym nie walczy sie - ortodoksja:D

Ja z kolei uważam, że należy dać ortodoksom merytoryczny odpór. Inaczej się rozpanoszą i zaczną narzucać swój ogląd świata innym. A na to nie ma zgody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie się z Tobą zgodzić. Tu na Forum jest mnóstwo młodych adeptów sztuki audio, którzy chcą się czegoś dowiedzieć, nauczyć, zestawić w oparciu o przeczytane rady swój pierwszy sprzęt. Ortodoksi narzucają im wykrzywiony obraz rzeczywistości.

 

Masz rację. Robi się off-top. Nie kontynuujmy więc tego wątku obocznego :)

 

Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponuje odtwarzeczem wieloformatowym DVD-A1UD i to z poprawionym torem audio-Oppo raczej nie zagra z CD lepiej .Mnie osobiscie bardzo odpowiadalaby sytuacja,gdyby w systemie ktory posiadam byl jeden odtwarzacz ktory odtworzy wszystko.Jest i prosciej i wygodniej i oszczedniej.Niestety nie daje on rady odtwarzaczowi CD z polki cenowej ok 4000Euro.Roznica jest co najmniej...duza.Mam dogmaty gdzies,wole wygode,i lepszy dzwiek.Wybralem CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo raczej nie zagra z CD lepiej.

Mam dogmaty gdzies

Słuchałeś obydwu czy tylko tak Ci się wydaje? Bo tak wynika z dogmatów, od których się odżegnujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś obydwu czy tylko tak Ci się wydaje? Bo tak wynika z dogmatów, od których się odżegnujesz?

95-ki zapewne jeszcze nikt z nas nie sluchal.Sluchalem Ayre-DX5 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).Wykorzystano w nim naped i MPEG-procesor z oppo 83.Reszte wymieniono w calosci.Odziedziczyl po oppo swietny obraz,lecz dzwiek zrobiono od nowa.Brzmi to z CD rzeczywiscie jak na odtwarzacz wieloformatowy fenomenalnie,napewno lepiej niz moj DVD-A1UD.Niestety kosztuje miedzy 10a11tys€.W tescie min.niemieckiego AUDIO (10/2010) k.A. 116.0 116 116

 

Zitat: "Der Ayre ist schnell, universell und so unbestritten besser als der Original-Oppo, das man darüber keine Worte mehr verlieren muss. Und er ist mit knapp 11000 Euro nicht gerade billig."

 

mozna przeczytac jak oceniono jakosc dzwieku w oryginalnej 83ze stajni Oppo niestety,a poki co nie zanosi sie na to, by 95-tka byla dzwiekowo miazdzaco lepsza niz 83-a.Ja naprawde nie mam nic przeciwko Oppo - wrecz przeciwnie,to swietny produkt.Jednak wyglada na to niestety,ze poki co za rozsadne pieniadze nie dostaniemy multiformatowego kombajnu o wlasnosciach sonicznych dobrego High-Endu.Jak sie pojawi - chetnie zastapie dwa klamoty jednym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosztuje miedzy 10 a 11 tys €

 

wyglada na to niestety, ze poki co za rozsadne pieniadze nie dostaniemy multiformatowego kombajnu o wlasnosciach sonicznych dobrego High-Endu.

Oppo 95 ma już ustaloną cenę na naszym rynku: 4000 zł. A więc chyba jednak dostaniemy.

 

Zresztą patrząc na sprawę obiektywnie - to Twój postulat spełniają już obecne modele Oppo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wystukaniu w Google hasła Oppo 95 wyszła lista sklepów Internetowych, które deklarują że będą go miały. Cena w kilku była jako żywo 4000 zł. Tam chyba podają ceny brutto, nieprawdaż? Ale to było jakieś 10 dni temu. Potem nie sprawdzałem. Może w tzw. międzyczasie stwierdzili, że na tym można więcej zarobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na www.oppo-bluray.co.uk z przesyłką do Polski kosztuje 934 funty co daje jakieś 4200 PLN (wg średniego NBP).

Funt jest ostatnio dosyć atrakcyjny więc może to nie jest głupia opcja tylko trzeba będzie pewnie kabel zasilający wymienić.

 

Ktoś już testował ten kanał? Czy kupując z UK trzeba coś ekstra dopłacać (inny VAT) ?

 

Ten sam adres tylko z końcówką pl ma cenę 4999 PLN i daje 30% rabatu (gdy sie kupi Oppo) na kable WireWorld. Macie jakieś doświadczenia z tymi kablami? 800 PLN ekstra dopłaty to sporo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie;

Czy ktoś miał możliwość ustosunkowanie się do takiej informacji (akura co dość "logiczne" :) z forum Naim'a)?:

I would really have a look at the Cambridge 751BD which is an Oppo BDP-95 with theses differences :

 

"In terms of our implementation what I can say is that 751BD features both a dedicated stereo analogue output, and 7.1 analogue multi channel output.

 

These are created by 5 separate Wolfson WM8740 DACS, to ensure that every audio channel is decoded in the highest possible quality.

 

In addition, all analog audio outputs (both Stereo and 7.1) are up-sampled to 24-bit/192kHz by Anagram Technologies Q5 up-sampling running in a 32bit SHARC DSP.

 

This technology is proprietary to Cambridge Audio and is derived from the multiple award winning Azur 840C CD player. "

Czy CA będzie lepszy??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mi się podoba. Zaczyna się robić konkurencja na, którą można patrzeć z nadzieją. Tylko to może zaowocować coraz doskonalszymi rozwiązaniami za tzw. rozsądną cenę! Większym sceptykom zwracam uwagę, że istnieje jeszcze coś takiego jak tuning.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla pewnej jasności w dyskusji o dźwięku:

Nie mam 95 tki ale mam 83 SE z lepszym torem Audio. Słucham równolegle CD Cairna FOG3 model sprzed kilku lat ale bardzo dobry (ok 6k zł).

W bezpośrednim starciu CD jednak lepiej choć nie powalająco, nawet porównując z gęstym formatem, ale.... jak kupiłem DACa Moon (ok 5k) to jako transport służy jednak Oppo i dźwiękowo jest to zdecydowanie najlepsza opcja.

Stąd wniosek jaki dla siebie mam jest taki że jednak z prawdziwym CD do ok 3-4k zł Oppo 83 SE pewnie wygra dźwiękowo, natomiast powyżej tej granicy Ayon, Lector itp... jednak lepszy dźwięk (uwaga: bardziej muzykalny) będzie z CD. OPPO będzie bardzo rozdzielczy, wysoka góra, przy ostrym systemie może kłuć w uszy. Mimo że ja lubię taki sposób prezentacji to jednak dobre CD jest górą. Ale zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest oddzielny DAC do ktorego można jeszcze podpiąć streamer, potem pre lampowy i wreszcie końcówka tranzystor...

Oppo natomiast ma bardzo dobry upskaler obrazu obraz z DVD jest czasem porównywalny z Bluray na 50 calach. Na projektorze już gorzej ale dalej jest zupełnie znośny nawet przy 2m ekranu :)

 

Aha i żeby nie było nieporozumień, to są sprzęty których SŁUCHAM codziennie i wiem co piszę..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>fxx

To co napisałeś jest tak naprawdę bardzo dobrą opinią. Nowy model daje nadzieję, że będzie lepszy. Tkwiące w nim możliwości są pewne. Modyfikacja czyli tzw. tuning da dodatkowo możliwość finalnego kształtowania dźwięku.Stanie się to powszechną praktyką. Takie modele pojawią się zapewne nawet u ortodoksów.

Należy być cierpliwym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponuje odtwarzeczem wieloformatowym DVD-A1UD i to z poprawionym torem audio-Oppo raczej nie zagra z CD lepiej .Mnie osobiscie bardzo odpowiadalaby sytuacja,gdyby w systemie ktory posiadam byl jeden odtwarzacz ktory odtworzy wszystko.Jest i prosciej i wygodniej i oszczedniej.Niestety nie daje on rady odtwarzaczowi CD z polki cenowej ok 4000Euro.Roznica jest co najmniej...duza.Mam dogmaty gdzies,wole wygode,i lepszy dzwiek.Wybralem CD.

 

Niestety ale muszę się z tym zgodzić. Też bym chciał żeby odtwarzacz wieloformatowy grał wszystkie standardy z możliwie najlepszą jakościa ale tak nie jest. Nie wierzę że jakikolwiek odtwarzacz wieloformatowy zagra idealnie zwykłe płyty 16 bitowe choćby z powodu ma tor optymalizowany pod częstotliwości próbkowania 192 i 96 kHz tak samo jak większość DAC-ów a sygnał z 44.1 jest przeliczany i niestety ze stratami, ma też inny filtr cyfrowy . Słucham najczęsciej plików gęstych DVD-Audio które brzmią bez porównania lepiej od CD a do zwykłych płyt 16 bitowych mam oddzielny odtwarzacz CD. DVD Marnantza ostro modyfikowałem mając nadzieję że w końcu zagra jak CD na hi-endowym poziomie ale mi się nie udało, może to byłoby możliwe wtedy gdyby zrobić odtwarzacz DVD-A od podstaw z osobnymi zegarami jak np widziałem w topowum odtwarzaczu strumieniowym Linna klimax albo osobnymi torami do różnych standardów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję najpierw posłuchać kilku modeli dobrych odtwarzaczy wieloformatowych a potem formułować opinie. Zamiast snuć teoretyczne dywagacje. Odnoszę wrażenie że niektórzy już siadają do pisania na ten temat wstępnie najeżeni i z przyjętym aksjomatem wstępnym, że to nie może grać dobrze. A cały wywód na piśmie to dobieranie (zwykle wydumanych) argumentów aby poprzeć z góry przyjętą tezę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.