Skocz do zawartości
IGNORED

OPPO BDP-95


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie głos rozsądku.

W co niektorzy wierza,to az sie wierzyc nie chce.Ot ulanska fantazja.

Definicją rozsądku jest opinia tożsama z Twoją, prawda? Przyjęliście jako aksjomat wstępny, że wieloformatowiec nie może grać równie dobrze jak dedykowany odtwarzacz CD i jeżeli fakty temu przeczą - to tym gorzej dla faktów.

 

Rozumiem, że Oppo wprowadzając na rynek topowej klasy sprzęt za bardzo umiarkowaną cenę stał się przysłowiową "solą w oku" wielkich tego (elektronicznego) świata. Ci bowiem przywykli do roli wydrwigroszy i realizowania złodziejskiej stopy zysku pod eufemistycznym określeniem że "klient płaci za brand". Trzeba więc Oppo, który im popsuł dobre samopoczucie oraz komfort zdzierania z nabywców skóry i drenowania ich portfeli - dezawuować, wdeptywać w ziemię robić mu czarny PR.

 

A teraz mam pytanie i prośbę zarazem. Wytłumaczcie mi dlaczego niby wieloformatowiec Waszym zdaniem nie może? Odczyt cyfrowy polega na tym, że laser zbiera z płyty ciągi zer i jedynek. Dalej to idzie do wstępnej obróbki w elektronice odtwarzacza. Zapisany tam software albo zamienia to na analog, albo na strumień cyfrowy zrozumiały dla wzmacniacza, bądź amplitunera.

 

Jeżeli weźmiemy dwa odtwarzacze: jeden wieloformatowy, drugi CD, obydwa mające tej samej (wysokiej) jakości elektronikę i ten sam software do czytania CD - to do diabła ciężkiego jaki jest Waszym zdaniem racjonalny powód dla którego CD na odtwarzaczu CD miałby brzmieć lepiej niż na wieloformatowcu? Czy tylko dlatego, że w tym drugim siedzą również inne softwary do czytania BD, SACD, DVD i DVD-A?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli weźmiemy dwa odtwarzacze: jeden wieloformatowy, drugi CD, obydwa mające tej samej (wysokiej) jakości elektronikę i ten sam software do czytania CD - to do diabła ciężkiego jaki jest Waszym zdaniem racjonalny powód dla którego CD na odtwarzaczu CD miałby brzmieć lepiej niż na wieloformatowcu?

Magia po prostu!

 

Twój problem Bobcat wynika chyba z małego osłuchania. Zakładam ,że nie słyszałeś high-endowego CD w high-endowym systemie.

Gdybyś słyszał to nie byłoby dyskusji.

Być może Oppo jest w stanie powalczyć z CD za 3-4K ale na tym kończą się jego możliwości. To i tak byłoby nieźle ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magia po prostu!

 

Twój problem Bobcat wynika chyba z małego osłuchania. Zakładam ,że nie słyszałeś high-endowego CD w high-endowym systemie.

Gdybyś słyszał to nie byłoby dyskusji.

Być może Oppo jest w stanie powalczyć z CD za 3-4K ale na tym kończą się jego możliwości. To i tak byłoby nieźle ...

Po pierwsze - nie jest to dla mnie żaden problem. Nie szermujmy wielkimi słowami.

 

Po drugie - wygląda na to, że to raczej Ty Piopio nie słuchałeś nigdy Oppo.

 

Po trzecie - mamy koronny argument: "JA TO SŁYSZĘ". Jak w przypadku wpływu kabelków na jakość dźwięku. Opartych na podstawach nauk ścisłych, a także na logice formalnej, racjonalnych argumentów brak. I to dopiero jest magia!

 

Po czwarte - w ich miejsce mamy za to ustanowiony a priori aksjomat wstępny: nie może zagrać lepiej niż CD za 4k zł. Dlaczego nie może? Bo nie i basta.

 

Po piąte wreszcie - topowych CD w Hi-Endowych zestawach słuchałem wiele razy. Zarówno w kameralnych prywatnych gronkach w bardzo dobrych warunkach odsłuchowych, jak i na Warsaw Audio Show, gdzie zawsze jest tego na pęczki. Nie opuściłem chyba żadnej takiej imprezy od początku jej istnienia. Pomijam warunki słuchania, jakie na niej panują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie karmić trolla. Wszelkie wdawanie się w dyskusje zbędne i niewskazane.

 

Wracając do meritum dla Waszej informacji już niedługo porównam OPPO 95 do flagowgo SONY BDP-S5000ES, który jest na hdtvpolska.com modelem referencyjnym.

 

Jeśli chodzi o dźwięk to, może to umknęło, nastąpiło porównanie dźwięku 2ch (CD/SACD/DVD-Audio) wieloformatowca do wieloformatowca tj. do Marantza DV 8300. I tutaj OPPO leciutko ustąpił pola, szczególnie w warstwie CD, choć różnice były naprawdę minimalne. Postawiłbym nawet pomiędzy nimi mały znak równości.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

bobcat,

nikt chyba tu nie robi aksjomatów, wielu z nas przymierza się do tego klocka bo chce mieć jeden dobry odtwarzacz, ale większość się nie łudzi, że za 1000 euro dostanie klocek dzięki któremu będzie mogło patrzeć z pogardą na playery za 10000 euro.

oczekiwania większości są takie jak pisałem wcześniej, a ty robiąc z niego 1 player of the world możesz niektórych zniechęcić ponieważ 1 woli zośkę a 2 maryśkę i o niuansach i innych duperelkach ciężko dyskutować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo jest, zwłaszcza anonimowo stukając w klawiaturę, obrzucić kogoś epitetami typu "troll". Trudniej przekonać. Ja nikogo nie obrażam.

 

Nie robię z Oppo żadnego playera Number One. Tylko wzbudza mój wewnętrzny sprzeciw dezawuowanie już na samym początku wieloformatowców, że jakoby z definicji MUSZĄ zagrać gorzej niż CD. Nie muszą. Oppo tego dowiódł. Podkreślam z całą mocą: obydwa klocki z przedziału cenowego w okolicach 1000 EUR.

 

Nikt nie porównuje Seicento ani nawet Lexusa z Bugatti.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może Oppo jest w stanie powalczyć z CD za 3-4K ale na tym kończą się jego możliwości. To i tak byłoby nieźle ...

tylko niezle??? jak dla mnie to wynik rewelacyjny i z pewnoscia jest nie w smak producentom tanszych i drozszych cedekow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko niezle??? jak dla mnie to wynik rewelacyjny i z pewnoscia jest nie w smak producentom tanszych i drozszych cedekow

Czy ja wiem ...

Za 4k zł można kupić świetny DAC z wejściem USB + jakiś odtwarzacz BR.

Jakość dźwięku i funkcjonalność (PC jako źródło) będzie znacznie wyższa niż Oppo. Minus to dwa urządzenia na półce i być może jakość odtwarzania video BR ciutkę gorsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC dla wszystkich kanalow czy tylko stereo? a pulap cenowy odtwarzaczy CD z ktorymi moze sie rownac oppo95 chyba jednak jest troche wyzszy. Tak czy inaczej "niezle" brzmi troszke zbyt skromnie dla okreslenia wyniku starcia kombajn vs dedykowany player cd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji,kiedy rynek odtwarzaczy CD stał się niszowy pierwsze opinie wydają się być dość dobre. Zważmy, iż nastawiono się w pierwszej części testu na to co wiadomo, że nie jest nigdy najmocniejszą stroną multi formatowców. Format CD jest technologicznie tym najsłabszym. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że jest to podstawowa wersja tego pleyera i pokaże się on wkrótce w wielu ulepszonych odmianach. Bardzo dobrym opiniom nie będzie końca. Rozróżniać będziemy spośród tych najlepszych wersji i odmian. Da mu to jedną z najwyższych pozycji i myślę, że tego możemy być pewni. Pierwszy test jest marnym pocieszeniem tradycjonalistów tkwiących w starym formacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam kiedy przestaniecie słuchać ceną ... od pewnego czasu w tym wątku widzę tylko przedział cenowy, pułap cenowy, półka cenowa ...

Elektronika jest na tyle tania, że takie postrzeganie realiów, świadczy o zwykłej ignorancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam kiedy przestaniecie słuchać ceną ... od pewnego czasu w tym wątku widzę tylko przedział cenowy, pułap cenowy, półka cenowa ...

Elektronika jest na tyle tania, że takie postrzeganie realiów, świadczy o zwykłej ignorancji.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi ...

Znaczy cena nie jest już wyznacznikiem jakości ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co chodzi ...

Znaczy cena nie jest już wyznacznikiem jakości ???

Ja wypowiedź Matee zrozumiałem trochę inaczej.

Oto ktoś bierze Oppo za równowartość 1000 EUR i porównuje go z odtwarzaczem CD za 5000 EUR, aby następnie obwieścić o wyższości dźwięku z CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie dzisiaj tknęło i stwierdziłem, że sprawdzę jak OPPO 95 gra po torze zbalansowanym. Wytaszczyłem swojego dawno nie używanego Krell'a KAV-500i. Kto nie wie co to za wzmak niech poszuka w archiwalnych (lata 90-e) numerach niemieckiego i polskiego AUDIO. Ten klocek to pierwsza legendarna integra, choć Krell bardziej znany jest z innych piecyków.

 

Do rzeczy. Nie myślałem, że mogę uzyskać taki dźwięk. Na razie mówię w ogólności z nie z OPPO. No cóż, tranzystorowy amerykański piec 2 x 400W gra troszkę inaczej niż lampowy Włoch. Po pierwsze głośniej. Po drugie dynamika zrywa czapkę. Po trzecie bas zwarty, suchy, trzymany za mordę aż do bólu, kontrolowany całkowicie. W Unisonie bass to plastelina. Ładna ... ale jednak rozlazła plastelina. Tony wysokie ... ach. Trąbki i puzony w Big Bandach jak walną to aż strach. Prosto i do bólu. Czysta blacha. A pałeczki na perkusji i na werblach ... malinka. Ale ... wokal do doopy. Niestety. Szczególnie damski. Tutaj lampa jest nie do pobicia. To tak na szybko z przypomnienia sobie jak gra tranzystor ... chyba go zostawię na razie w moim systemie.

 

No to przejdźmy do OPPO. Podłączony po XLR VdH The Second, dalej Krell KAV-500i, głośnikowy szwajcarski Gotham i Thiel SC 3.6. Prawie wszystko z Hameryki. Uff. Gra ładnie. Naprawdę ładnie. Szybko, dynamicznie i ... oczywiście inaczej niż lampowy Unison. Brak słodyczy, aksamitu, miodem nie płynie. Ale ostry i precyzyjny czasami aż do bólu. Ale ... parę kawałków Michaela Buble mnie rozwaliło. Rewelacja. Żeby nie robić kolejnego testu ... przynajmniej dzisiaj ... mojego CECa i jego XLRy zostawiłem w spokoju.

 

Za to zrobiłem eksperyment. Z drugiego OPPO wyszedłem po coaxialu na procesor Tag McLaren AV32R. Tak, tak, to procesor kina domowego ale jego AKMy 24/192 dają radę. Ostatnio robi u mnie za DACa. A dalej z Taga przez jego przedwzmacniacz na Krella w opcji passtrough czyli Krell robi tylko za końcówkę mocy.

No i w takiej konfiguracji ustawiłem sobie identyczne poziomy głośności na wejściach i bawiąc się pilotem przełączałem wejścia ze zbalansowanego (bezpośrednio z OPPO) na niezbalansowane (OPPO jako transport do Taga) w trybie końcówki.

 

Zapytacie jaki dźwięk i jakie wrażenia?

 

ZERO różnicy. W trybie ślepego testu nie do odróżnienia. Oczywiście słuchałem na "pierwszym lepszym" kawałku bez robienia szczegółowych testów smaczków. Dlaczego? Bo Krell i Tag to znakomite klocki ... dlatego je ciągle trzymam.

Potem pograłem sobie gdzie OPPO streamował WAWy i FLACki z twardego dysku. I też było baaaardzo przyjemnie.

 

Wcześniej, choć teraz w opisie na koniec, tak jak obiecałem, porównałem w trybie 2ch CD OPPO 95 i flagowy Blu-Ray player od SONY czyli BDP-S5000ES. Praktycznie nigdy nie grałem z niego CD-ków bo grałem z CECa.

Klocki grają praaawie identycznie. Żadnych większych różnic. Ale coś mnie tam na niskich tonach zaintrygowało ... sprawdzę je jeszcze na zestawie ze słuchawkami. Podłączone do Taga jako transporty ... dźwięk nie do odróżnienia.

 

Konkluzja: grać, grać, grać sowją ulubioną muzykę i słuchać, słuchać, słuchać. Nie wierzyć testerom albo traktować ich wypociny z przymrużeniem ... ucha.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co chodzi ...

Znaczy cena nie jest już wyznacznikiem jakości ???

He, he ... dobre ... a ty przez całe życie myślałeś, że jest?

 

Chętnie bym porównał 93/95 z moją taką zwykłą 83 bez dodatków SE i NuForce.

W Gdańsku jestem otwarty na sparingi!!! Warunki są przyzwoite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he ... dobre ... a ty przez całe życie myślałeś, że jest?

Różnie to bywa. Niektóre ceny są przesadzone, fakt.

W high-end płacimy nie za części elektroniczne ale za know-how.

A rozwiązania wyjątkowe są w cenie. Towar luksusowy musi mieć odpowiednią cenę.

A że to tego brzmi lepiej tym dla nas lepiej ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pomocy młotka i wkrętaka zajrzałem do wnętrza OPPO 95.

 

Pozdro

 

No to mamy już porównanie do OPPO 93 ... przynajmniej w budowie bo firmware jest identyczny. Różnice dotyczą toru sudio.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

w Q21 jest 93 NuForce za 3950, ciekawe który lepszy czy on czy 95 po analogu do stereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NuForce ma w ofercie dwie wersje ze swymi modyfikacjami. OPPO BDP-93NE za 800$ i BDP-93NXE za 1400$. Pierwsza ma nową analogówkę grającą jak z triodą 12AX7 i drugi model Xtreme Edition z nowym clockiem i nową sekcją analogową.

Widać nie ma sensu przerabiać droższej wersji OPPO BDP95. Ciekawe jak gra ale ta droższa wersja Xtreme Edition? To może być super maszyna!!!!! U Audiofasta mają na razie ten pierwszy za cenę 5,5 tyś zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrezygnowali z upgrade 95 do 95 NuForce ?

 

Jeśli 93NuForce jest w Q21 za 4 000 pl, to AudioFast z ceną 5 500 pln. lekko przegina (jak zwykle) :)

 

Na HDTVPolska Pmcomp szykuje starcie 95 z 93NuForce - bardzo ciekawi mnie wynik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest recenzja OPPO BDP-83 w wersji Modwright. Może to się przekładać na nowszego OPPO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

NuForce ma w ofercie dwie wersje ze swymi modyfikacjami. OPPO BDP-93NE za 800$ i BDP-93NXE za 1400$. Pierwsza ma nową analogówkę grającą jak z triodą 12AX7 i drugi model Xtreme Edition z nowym clockiem i nową sekcją analogową.

Widać nie ma sensu przerabiać droższej wersji OPPO BDP95. Ciekawe jak gra ale ta droższa wersja Xtreme Edition? To może być super maszyna!!!!! U Audiofasta mają na razie ten pierwszy za cenę 5,5 tyś zł.

Proszę trochę rozwiń opisy poszczególnych wersji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.