Skocz do zawartości
IGNORED

OPPO BDP-95


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję najpierw posłuchać kilku modeli dobrych odtwarzaczy wieloformatowych a potem formułować opinie. Zamiast snuć teoretyczne dywagacje. Odnoszę wrażenie że niektórzy już siadają do pisania na ten temat wstępnie najeżeni i z przyjętym aksjomatem wstępnym, że to nie może grać dobrze. A cały wywód na piśmie to dobieranie (zwykle wydumanych) argumentów aby poprzeć z góry przyjętą tezę.

 

Przypuszczam że ten Oppo ma dżwiek rewelacyjny nieosiagalny dla żadnych 16 bitowych CD-ków ale tylko na gęstych płytach natomiast płyty 16/44.1 będzie w niektórych aspektach dźwięku odtwarzał trochę gorzej od dobrych odtwarzaczy CD. Uważam że to najprawdopodobniej świetny klocek i mógłbym go kupić gdybym potrzebował kolejnego źródła, oczywiście do tuningu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam: a po co ten tuning? Są rzeczy których poprawiać nie trzeba i wszystko wskazuje na to, że odtwarzacze Oppo się do nich zaliczają.

 

Sprzęt elektroniczny powstaje, a następnie jest produkowany z wykorzystaniem super aparatury badawczej, pomiarowej i strojącej. Czy naprawdę sądzicie, że jak się teraz tym zajmie Pan Heniutek (złota rączka) to jest w stanie cokolwiek poprawić? A może raczej będzie jak w starym kabarecie, gdzie pytali: "co by tu jeszcze sp...szyć Panowie?".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>fxx

To co napisałeś jest tak naprawdę bardzo dobrą opinią. Nowy model daje nadzieję, że będzie lepszy. Tkwiące w nim możliwości są pewne. Modyfikacja czyli tzw. tuning da dodatkowo możliwość finalnego kształtowania dźwięku.Stanie się to powszechną praktyką. Takie modele pojawią się zapewne nawet u ortodoksów.

Należy być cierpliwym.

Tak ale zwróć uwagę że OPPO o którym mowa kosztowało wtedy ok 5k zł a ja porównuję do CD z półki cenowej 2-3 i od tych gra lepiej, natomiast powyzej 5k CD bije go jednak jakością dźwięku. Jeszcze raz powtarzam tylko dobry DAC. Taki ok 5k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie,od wczoraj jestem posiadaczem Oppo BDP-95,wreszcie do mnie dotarł.Wysłany został w ub. piątek,a otrzymałem go właśnie we środę.Odtwarzacz dotarł do mnie,podobnie jak w ub. roku 83SE w dużym,podwójnym kartonie.Na zawartość paczki składa się, oprócz odtwarzacza,pudełko z dodatkowymi akcesoriami m.in. kabel hdmi i adapter sieciowy.Podświetlany pilot jest taki sam jak w poprzednich modelach.I bardzo dobrze.Kilka słów o dzwięku i obrazie.Odtwarzacz mam podpięty kablem HDMI do projektora HD ready Epson TW-680,dzwięk zaś jest puszczony po analogu do wzmacniacza 6.1 Jungson AV1000C.Obejrzałem wybrane fragmenty filmów na płytach BR i DVD.Jakość obrazu jest po prostu fenomenalna na ekranie nie zauważyłem żadnych brudów czy artefaktów.Animacje na DVD wyglądają niemal tak samo dobrze jak na płytach BR.Dekodowanie dzwięku HD jest rewelacyjne.Słyszalny jest każdy detal,każdy niuans,każdy smaczek dzwiękowy,głębia sceny dzwiękowej jest porażająca.Ze względu na to,że odtwarzacz mam bardzo krótko,to przy słuchaniu muzyki skupiłem się na dzwieku wielokanałowym.Tak fenomenalnego dzwieku jeszcze nie słyszałem,tak jak 83 SE był "tylko" dobrym żródłem muzyki stereo/mch. tak 95 jest pod tym względem bajecznym odtwarzaczem.Dzwięk z płyt SACD jest bardzo przestrzenny,rozdzielczy,detaliczny momentami trudno mi było uwierzyć,że słucham płyt, które wydawało mi się,znam na pamięć i że już nic mnie przy ich słuchaniu nie zaskoczy.Równie dobrze odtwarzacz radzi sobie z płytami Audio DVD.Muzyka zaserwowana przez 95 mocno angażuje od samego początku.Podczas słuchania skupiamy się tylko i wyłącznie na muzyce,nie mamy ochoty wychodzić po kanapkę czy herbatę do kuchni.Różnica pomiędzy 83 SE,a 95 jest bardzo duża,są to dwa zupełnie różne od siebie playery.Może przesadzę,ale moim zdaniem 95 jest o 2 klasy lepszym odtwarzaczem niż 83SE.O odtwarzaniu muzyki z płyt cd/sacd stereo przez 95 na razie napiszę tylko tyle,że jest co najmniej bardzo dobrze:),ale tak jak pisałem wcześniej głównie byłem skupiony na mch.i muzyki w stereo słuchałem mało.Teraz nie mam za bardzo czasu,ale po świętach będzie porównanie Oppo 95 vs.Yamaha CD-S2000.Jeszcze kilka lużnych uwag jakie są pomiędzy 83,a 95.Tacka w 95 jest lepiej dopracowana pracuje cicho i płynnie,w 83 wysuwała się i chowała bardzo niekulturalnie i hałaśliwie.95 ma też lepsze stopki antywibracyjne,panel przedni 95 wykonano z grubego płata tworzywa sztucznego wysokiej jakości,83 ma panel aluminiowy.83 miała bug w odtwarzaniu niektórych płyt Audio DVD tzn.odtwarzacz ucinał początki utworów.U mnie na szczęście,na kilkadziesiąt płyt, tak się działo tylko z dwoma,w 95 ten problem nie istnieje.Menu 95 w zasadzie takie same jak w poprzednim modelu,tyle że bardziej rozbudowane,bardzo łatwa i intuicyjna konfiguracja szczególnie dla tych którzy już wcześniej z Oppo mieli do czynienia.Na razie to tyle jak macie pytania odnośnie 95,to piszcie w miarę możliwości postaram się na nie odpowiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektor HD Ready do Oppo 95? To coś tak, jak gdyby kupić sobie super luksusowe Lamborghini a następnie założyć mu budżetowe, tanie opony od Wartburga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółowe zdjęcia środka? Jednym słowem chcesz żebym do otworzył? Chyba raczej się na to nie zdecyduję,a jeżeli już to nie w najbliższym czasie,po prostu przed świętami mam masę pracy.Poza tym chcę się skupić na słuchaniu muzyki i na ten temat coś więcej napisać,ale na to też trzeba więcej czasu.Mam nadzieję,że już niedługo więcej ludzi będzie miało ten odtwarzacz także będziemy mogli poznać więcej opinii na temat tego fenomenalnego odtwarzacza.

 

Projektor HD Ready do Oppo 95?

Projektor kupowałem kilka lat temu,modele Full HD wtedy kosztowały krocie i nie stać mnie było żeby sobie kupić sobie taki projektor.Zresztą nie wiem czy miałeś okazję zobaczyć TW-680 w akcji,zapewniam Cię,że jest to bardzo przyzwoity projektor.W tym czasie,kiedy go kupowałem,w swoim przedziale cenowym projektor ten nie miał sobie równych,a porównywałem go z kilkoma innymi,także ciut droższymi konstrukcjami.Zapewne w przyszłości kupię sobie jakiś lepszy model,ale na razie ten mi wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nie wiem czy miałeś okazję zobaczyć TW-680 w akcji

Nie jestem miłośnikiem projektorów i specjalnej wiedzy na ich temat nie posiadam. Moja refleksja była tylko taka, jak to się popularnie mówi "na logikę". Miałem okazję jakiś czas temu uczestniczyć w pokazie. Ten sam materiał filmowy raz szedł przez projektor HD Ready, raz przez Full HD. Różnica była porażająca. Na korzyść tego ostatniego rzecz jasna od course. Nie pamiętam jakie to były projektory, wiem że odtwarzacz BD to nie było super cacko z tej samej półki co Oppo, był to jakiś Pioneer i to też nie z tych najlepszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisał JungSon zaczyna być coraz bardziej wiarygodne. Oto co znalazłem. Fotki z wnętrza. Zamieszczę mimo, iż to nie zakładka DIY. Piękna robota, aż nie wiarygodne, że z Chin. A w środku trafo f-my ROTEL, w zasilaczu kondensatory ELNA, w sekcji audio WIMA i wzmacniacze operacyjne LM4562 i na XLR LME49724. Może się okazać, żę po XLR gra nieco lepiej. No to jest wysoka półka. Choć da się coś jeszcze z tego wycisnąć czyniąc stosowne modyfikacje. Zapewne czyta świetnie gęste formaty z płyt ale czy nie będzie uwag do pracy w trybie strumieniowym? Czy będzie więcej za niż przeciw?

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy czyta się jakie to oczekiwania mają niektórzy odnośnie sprzętu audio - można się złapać za głowę. Oppo 95 to za mało. Trzeba jeszcze to i owo poprawiać. Niezwykle surowa, wybredna i wymagająca klientela. Rozumiem że tacy na codzień jeżdżą brykami typu najmarniej Rolls Royce, Bugatti, czy Lamborghini. A ubierają się wyłącznie u Hugo Bossa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

83se panel aluminium- w 95 gruby platic ;d ,kryzys? ;]-teraz czekamu kiedy @jungson nacieszy sie zabawka i zacznie szukac kupca, do roku pewnie bedzie nowy wlasciciel:)- zachwyt nad dzwiekiem szybko przeminie i zda sobie racje, ze w normalnym cd dzwiek nie byl gorszy- kto chce oddac 5tys na cele charytatywne? pozytek bedzie tera bardziej wlasciwy nie mowiac o czasie przeszym... ;d;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachwyt nad dzwiekiem szybko przeminie i zda sobie racje, ze w normalnym cd dzwiek nie byl gorszy

A jeżeli zachwyt nad dźwiękiem nie przeminie? A dźwięk z CD był gorszy? Co wtedy powiesz?

 

Dyskusja z ortodoksami przypomina czasami przypadek pewnego zoologa z XVIII wieku. Mówiono mu, że w Afryce żyje takie zwierzę, które ma dłuuugą szyję. On niezmiennie temu przeczył i zapewniał, że nie ma takich zwierząt. Więc go wzięli na żaglowca i udali się razem na tereny (chyba, o ile dobrze pamiętam) dzisiejszej Kenii. Zaglębili się w busz. Wyszła żyrafa. Pokazują mu: "o widzisz".

 

Pan profesor spokojnie popatrzył, poczym stwierdził: "nie ma takich zwierząt".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

JungSon , a jak sprawuje się zastosowany w odtwarzaczu wiatraczek , czy pracuje cicho , prawdopodobnie przy odsłuchu płyt cd nie włącza się w ogóle , jak jest z jego pracą przy odsłuchu płyt SACD -multichannel,płyt blu-ray, czy odtwarzacz mocno się nagrzewa(pobór mocy-45W) , jak pracuje zastosowany w odtwarzaczu napęd , czy producent podaje jakieś dane na temat zastosowanego lasera,jego żywotności.

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam,

_---nie martw się ,bądź szczęśliwym---

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy odtwarzacz stoi u mnie na wzmacniaczu,a wzmak pracuje w czystej klasie A,zatem dość mocno się grzeje,a co za tym idzie wiatraczek intensywnie pracuje,ale podczas słuchania muzyki, czy oglądaniu filmów to nie przeszkadza.Usłyszeć go można jak jest zupełna cisza w pokoju.Myślę,że jak postawię go obok wzmacniacza,to i jego praca będzie mniej intensywna.Napęd pracuje bardzo cicho i nie ma żadnych problemów z odczytywaniem wszelakiej maści płyt.Ostatni wrzuciłem jakąś starą,porysowaną płytę i ją też odtwarzacz bez zająknięcia łyknął.Na temat lasera i jego żywotności niestety nic nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panel przedni 95 wykonano z grubego płata tworzywa sztucznego wysokiej jakości,83 ma panel aluminiowy.

Zdaje się,że jestem winny przeprosiny firmie Oppo jak również forumowiczom za wprowadzenie w błąd.Zdawało mi się,że panel przedni 95 jest z tworzywa sztucznego,ale po dokładniejszych oględzinach stwierdzam, iż jest to aluminium.Biję się w pierś i raz jeszcze najmocniej przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z szanownych użytkowników wie czy 95 współpracuje z cue na FLAC i czy czyta ape (ew także z cue)- chodzi oczywiście o dysk zewnętrzny po e-sata?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niemieccy posiadacze tego odtwarzacza w nowym sofcie , który firma Oppo za niedługi czas wyda , będą mogli skorzystać z pomocy przy jego obsłudze , przez wyświetlanie menu w języku niemieckim.Duże udogodnienie.He-he , a po polsku to się chyba nie doczekamy. Jest chyba płyta cd z nagraną instrukcją po polsku dołączana przez polskiego dystrybutora , oraz w necie pdf (polski)instrukcja obsługi odtwarzacza blu-ray Cambridge Audio Azur BD751(cały tor wizyjny oparty na technologii firmy Oppo)

JungSon , mam do Ciebie małe zapytanie , czy jest może możliwe wgranie jakiegoś darmowego programu, aby odtwarzacz mógł odtwarzać również płyty blu-ray z innej strefy oprócz strefy B , chodzi mnie o strefy A i C , bo regiony płyt DVD rozumiem że odtwarza multi (od 1 do 5 włącznie) , a nie tylko region 2 .

Pozdrawiam,

accup

_---Nie martw się , bądź szczęśliwym---_

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po polsku to się chyba nie doczekamy. Jest chyba płyta cd z nagraną instrukcją po polsku dołączana przez polskiego dystrybutora

Trzeba było uczyć się języków obcych. A nie chodzić na wagary :)

A tak na poważnie to niedługo doczekamy sytuacji że aby potrafić obsługiwać cokolwiek z domowego audio trzeba się będzie uprzednio doktoryzować na Politechnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

ciekawe ile czasu zajęłoby stworzenie softu , który zawierałby pełne menu w np 50 językach - dostępne z płyty lub z aktualizacji z netu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ostatnia aktualizacja .0323 wprowadza możliwość wyświetlania polskich znaków przy plikach filmowych? Jeżeli tak, to by było bardzo dobrze , nie trzeba byłoby dodawać napisów do plików za pomocą zewnętrznych programów.

Jest to pytanie skierowane do posiadaczy odtwarzaczy blu-ray firmy Oppo.

 

Pozdrawiam,

accup

_---Nie martw się , bądź szczęśliwym---_

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Accup chyba nie wie, że w Polsce pojawiły się dopiero pierwsze sztuki. Rozsądniej było by zwrócić się do producenta lub dystrybutra.

Już wiemy prawie na pewno, że BDP95 jast najlepszy po analogu w MULTI CHANNEL co nie dziwi bo zastosowano najlepsze dotychczas nie stosowane układy.

Ponadto ma świetny transport.

Czekamy jaszcze na oceny i porównania STEREO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po co mam się zwracać do producenta czy do jakiegoś dystrybutora , kiedy każdy użytkownik odtwarzaczy blu-ray firmy Oppo 95EU oraz Oppo 93EU ma podgląd jaką ma zainstalowaną wersję oprogramowania przez producenta , a jak odtwarza filmy DivX z USB to widzi czy "idą"z polskimi znakami , czy musi dodawać napisy do pliku przy pomocy zewnętrznego programu.

A tak nawiasem mówiąc to na bieżąco przeglądam "dziennik odtwarzacza Oppo-95"na AVS-forum.com(już 101 stron )

Wiem , że od dziś są wysyłane przez polskiego dystrybutora odtwarzacze Oppo-95EU do ich nabywców , lecz to nie ma żadnego związku z moimi zapytaniami.(jest przecież mądra maksyma - kto pyta ,nie błądzi)

 

Pozdrawiam,

accup

_---Nie martw się , bądź szczęśliwym---_

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.