Skocz do zawartości
IGNORED

OPPO BDP-95


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Polecam uwadze Waszmościów:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamta dyskusja dotyczyła CA 650BD. Że tak naprawdę to jest Oppo BDP-80.

To natomiast jest zupelnie coś innego: 751BD. Zajrzyj dą wątku "Arcam AV400 vs Cambridge Audio 650R". Tam jest trochę (zainicjowane przeze mnie) na temat 751BD. Są podstawy aby przypuszczać (nie ja jestem autorem), że 751BD to jest w torze video Oppo BDP-93, ale tor audio jest autorski Cambridge Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra chłopaki ... czas na zakupy.

 

Kto mi powie gdzie kupić OPPO 95 w wersji z region free dla DVD i dla Blu-Ray?

Jakoś się nie doszukałem.

 

Czy wersja nuforce będzie rzeczywiście rzucać na kolana i warta będzie dopłaty drugie tyle do urządzenia?

 

Moja konfiguracja jest następująca:

 

OPPO ma być do kina domowego podłączony nastepująco: sygnał video po HDMI (1.3) do TV 3D, a sygnał audio z drugiego HDMI (1.3) do amplitunera (i tu ma być DTS HD MA i DDTHD). Czy uzyskam dźwięk Audio HD w takiej konfiguracji bo różne opinie krążą po sieci?

Po HDMI do ampa ma biegać także SACD/DVD-Audio wielokanałowe. Wersja 2ch po analogu.

 

Teraz tor audio:

z analogowego wyjścia stereo do wzmaka Unison Research S6, a z drugiego do wzmaka słuchakowego Skorpion napędzającego HD800. I tu pytanie czy rzeczywiście warto dopłacać tyle kasy za upgrade?

 

Będę wdzięczny za sugestie.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tu masz linki do sklepów.Uzyskasz dzwięk HD w takiej konfiguracji o jakiej piszesz.Nie sądzę żeby dopłata do wersji NF miała sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest sygnał 3D - potrzebne będzie HDMI 1.4, nie 1.3,

Oczywiście, że będziesz miał DTHD i DTS MA z takiego połączenia.

W sprawie SACD i DVD-A są dwie szkoły myślenia. Pierwsza powiada, żeby po HDMI (jak Ty planujesz), druga preferuje wielokanałowy analog

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest sygnał 3D - potrzebne będzie HDMI 1.4, nie 1.3,

Oczywiście, że będziesz miał DTHD i DTS MA z takiego połączenia.

 

Co do dźwięku ... oczywiste to jest ... w teorii. W panasonicku BDP300 to jest sprawdzone, tutaj nie. Poczytaj na forach, są różne opinie, ja potrzebuję informacji sprawdzonej.

 

Teraz obalę kolejny mit:

do video 3D nie potrzeba HDMI 1.4, wystarczy HDMI 1.2. Oczywiście mowa o obrazie, bez dźwięku Audio HD. Nie wierzysz ??? ... podłącz do TV3D konsolę PS3, najstarszą wersję z HDMI 1.2, zobaczysz obraz 3D 2x1080p.

HDMI 1.4 jest potrzebne jeśli chcesz jednocześnie przesłać 3D 2x1080p i dźwięk Audio HD.

Jak dalej nie wierzysz to ... kup Chivasa Royal Salute, 21yo ... przyjedź do mnie to zobaczysz.

 

Co do wielokanałowego audio prościej jest skorzystać z wbudowanych przetworników a amplituner i z HDMI. Choć tutaj teoretychnie lepsze przetworniki i tor audio są w OPPO. Ale dochodzi cena dobrych interconnectów analogowych.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDMI się reklamuje, że wszystko po jednym kablu. Chyba nie ma tak wielu zwolenników plątaniny kabli. większośc znajomych chce mieć tych intekonektów jaknajmniej. Stąd powszechny skrót myślowy, że TV 3D + audio HD musi być HDMI 1.4. Mnie osobiście platanina kabli nie przeszkadza. Dlatego odtwarzacz BD mam połączony z amplitunerem poprzez HDMI i poprzez wielokanałowy analog.

 

Wiem, że poszczególne klocki połączone via HDMI czasem ze sobą "nie gadają". Niektórzy jako lekarstwo na tę przypadłość radzą kompletować zestaw od jednego producenta. Wtedy prawdopodbieństwo wystąpienia opisanej dolegliwosci maleje. Czy to zawsze pomaga? Nie potrafię odpowiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dźwięku ... oczywiste to jest ... w teorii. Poczytaj na forach, są różne opinie, ja potrzebuję informacji sprawdzonej.

 

 

Pozdro

Na forach wyczytasz różne dziwne rzeczy,nie ma się czym przejmować.Tu masz link do oficjalnej strony Oppo,poczytaj trochę na temat wyjść HDMI w tym odtwarzaczu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Przetworniki w Oppo są o niebo lepsze niż te zastosowane w amplitunerach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forach wyczytasz różne dziwne rzeczy,nie ma się czym przejmować.Tu masz link do oficjalnej strony Oppo,poczytaj trochę na temat wyjść HDMI w tym odtwarzaczu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Przetworniki w Oppo są o niebo lepsze niż te zastosowane w amplitunerach.

 

Jest się czym przejmować bo z tego nic nie wynika: Dual HDMI Outputs – The BDP-95 is equipped with two HDMI output ports and offers the most versatile installation options. You do not have to upgrade your A/V receiver to a 3D model in order to enjoy 3D. One HDMI output of the BDP-95 can be connected to a 3D TV and the other can be connected to a pre-3D HDMI v1.1-v1.3 A/V receiver. For projector users, you can connect one output to a projector for home theater use and the other to a TV for casual viewing. For a multi-room installation the BDP-95 can output audio and video to two 3D or 2D TVs simultaneously.

 

Nie wynika, czy w ampie otrzymam dźwiek Audio HD i takie było i dalej jest moje pytanie.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wydaje się być nadmuchiwany i sztuczny. Już choćby z przytoczonego przez Ciebie samego cytatu wynika jednoznacznie, że jednym HDMI idzie obraz bezpośrednio na TV 3D, zaś drugim HDMI idzie dźwięk na amplituner.

 

Może to być amplituner nie obsługujący 3D, natomiast jeśli chcesz aby sygnały Dolby TrueHD i DTS HD MA szły jako bitstream - to całe połączenie z drugiego HDMI: wyjście z odtwarzcza, kabelek HDMI oraz wejście amplitunera muszą być conajmniej w specyfikacji 1.3. Wyjścia HDMI w Oppo-95 ten warunek spełniają.

 

No i oczywiście amplituner musi mieć na pokładzie stosowne dekodery wymienionych przed chwilą formatów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Dual HDMI v1.4a Outputs - Two assignable HDMI v1.4a outputs are provided to capitalize on the optimum audio and video settings to all old, new, and future HDMI televisions and receivers. With the option of full audio and video output to 2 displays; or dedicate one HDMI for audio, the other for video, it promotes a high quality video and audio for both signal paths. The BDP-95 supports 3D and Deep Color modes on both HDMI output ports.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmcomp-owi chodzi dokładnoe o to samo czego i ja szukam.

O opcję wysłania 3D video na pierwszym HDMI out bezpośrednio na ekran zaś na drugim WYŁĄCZNIE (!) HD Audio na amplituner.

Ta opcja jest dedykowana amatorom 3D posiadającym ampy bez opcji 3D Ready.

Bo dla 3D (brak kontentu) nie będę zmieniał mojego procesora AV ONKYO PR-SC885.

 

Ja już wybrałem w zasadzie Samsunga BD D6700 za 269 usd. Pewnie u nas będzie w cenie +/- 750 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Brzydki i do tego ochydnie srebrny.

Opis:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cytat z instrukcji:

Lets you output HDMI video signals to one or two displays.

Auto : Recommended when using one display

device or an HDMI supported AV receiver which

cannot support 3D.

Dual Output : Recommended when using two

display devices.

NOTE

When you connect a device to the HDMI 2 terminal

with an HDMI cable and set HDMI Video Output to

Auto, the player may not output the video signal. To

output both the video and audio signal, please set

HDMI Video Output to Dual Output.

 

Jeszcze fotka z instrukcji Sama D6700;

połączenie dwoma HDMI:

91edfcf00583e01bmed.jpg

Takiej opcji szukamy w OPPO 95.

Producent milczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydki i do tego ochydnie srebrny.

Dlaczego "ohydnie srebrny"??? (samo "h", Januniu... patrz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). O gustach gentlemani nie dyskutują. Rozumiem: lubisz czarny. Ja natomiast mam cały sprzęt srebrny i nie gustuję w czarnym, który postrzegam jako ponury, zaciemniający pokój i wprowadzający doń smętną atmosferę.

 

Takiej opcji szukamy w OPPO 95.

Producent milczy.

Panowie: oświećcie mnie proszę w czym problem. Producent milczy, gdyż widocznie uważa za zbyteczne rozpisywanie się na temat "oczywistych oczywistosci". Z HDMI1 idzie pełen sygnał (A + V) bezpośrednio na TV, który sobie "odfiltrowuje" sygnał V i pokazuje obraz. Sygnał A z z HDMI1 idzie "w powietrze", czyli do nikąd. Z HDMI2 idzie taki sam, również pełen sygnał (A + V) na amplituner, który sobie "odfiltrowuje" sygnał A i go procesuje, wzmacnia a następnie posyła na głośniki. Sygnał V z HDMI2 idzie "w powietrze", czyli do nikąd. Dla takich właśnie zastosowań są dwa HDMI, co zresztą (jak się dobrze wczytać) wynika bezpośrednio z Instrukcji Użytkownika.

 

Chyba, że Wam chodzi o to, aby z HDMI1 szedł na TV tylko sam sygnał V, a z HDMI2 szedł na amplituner tylko sam sygnał A. O ile ja się orientuję (skorygujcie mnie proszę jeśli nie mam racji) - takiej opcji nie ma. Przez HDMI idzie zawsze pełen sygnał (A + V)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że Wam chodzi o to, aby z HDMI1 szedł na TV tylko sam sygnał V, a z HDMI2 szedł na amplituner tylko sam sygnał A. O ile ja się orientuję (skorygujcie mnie proszę jeśli nie mam racji) - takiej opcji nie ma. Przez HDMI idzie zawsze pełen sygnał (A + V)

To jest to o co nam chodzi.

Z HDMI 1 idzie sygnał na TV i orientuje się, że odbiornik nie wyda 5.1/7.1 więc degraduje do stereo, zaś z HDMI 2 nadaje do ampa i dostaje info, że amp nie czyta 3D Video.

Więc go zablokuje i ograniczy sygnał do HD AUDIO.

 

 

Mój procesor AV ONKYO PR-SC885 (wersja EU to PR-SC886 i kosztuje 8999zł) nie przyjmie pełnego sygnału AUDIO HD i 3D video.

Podobnie jak wysokie modele ONKYO 905/906 itp.

Więc nie zagra. Musi dostać tylko HD Audio.

Tak jak to jest w Samsungu.

Cytowany wyżej fragment instrukcji Samsunga właśnie mówi, że trzeba wybrać opcję HDMI AUTO by wyeliminować w ampach "3D Not Ready" dostawę wyłącznie AUDIO.

Widać, że tylko Samsung rozumie co nas boli.

Że o śmiesznej cenie BD-D6700 nie wpomnę.

Mam nadzieję, że jasno się dogadaliśmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janunio,

 

Nie dogadaliśmy się i nadal Cię nie rozumiem. Piszesz HDMI 2 nadaje do ampa i dostaje info, że amp nie czyta 3D Video.

Więc go zablokuje i ograniczy sygnał do HD AUDIO.. Przecież chyba o to Ci właśnie chodzi? Aby amp dostał tylko sygnał HD Audio. Dobrze myślę? Zresztą dalej przy procesorze sam piszesz Musi dostać tylko HD Audio Z poprzedniego wynika, że ten warunek masz spełniony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz opcji wypuszczenie dźwięku z odtwarzacza w formacie LPCM?

Taką sytuację mam z FAT PS3.

Wypuszcza jedynie LPCM. Ale w wersji HD AUDIO jedynie po HDMI.

Po SPIDF nie ma nigdy HD AUDIO.

Więc gdy muszę podać 3D Video bezpośrednio na TV to nie mogę wtedy podać HD AUDIO na ampa. Tylko po optyku SD AUDIO.

A HD AUDIO w 3D nie odpuszczę.

Myślę, że trzeba oczekać na pierwsze opinie z AVSforum, albo napisać do producenta.

 

Mój TV (Sam 3D 46C8000) ma kanał zwrotny AUDIO HDMI ale okazuje się, że amp musi mieć także specjalny input HDMI do przyjęcia takiej zwrotki.

Zostaję przy wyborze D6700. Zaoszczędzę 4 250 zł. SACD i DVD Audio mam inne klocko-playery.

 

HDMI 2 nadaje do ampa i dostaje info, że amp nie czyta 3D Video.

Więc go zablokuje i ograniczy sygnał do HD AUDIO.

Tymczasem mój amp pisze komunikat: sygnał nie kompatybilny, czy coś takiego. I milczy.

Zapewne sprawa na obu HDMI synchronu i HDCP się tu kłania.

Bo to nadawca (player 3D) ma mu podać wyizolowany sygnał HD AUDIO i musi mieć taka zdolność.Samsung tak się zachowa. Ale czy OPPO 95 ?

Brak jasnej opinii producenta ws. współpracy 3D z ampami 3D NOT READY.

Może po prostu nie maja wiedzy o problemie. Piszą o reprodfukcji na dwa TV.

Ta opcja jest nic nie warta bo rozdzielacze HDMI są tanie jak barszcz np. SATURN/MM .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy odtwarzacz nie ma przypadkiem opcji, że:

* sam jest wprawdzie 3D

* włożony do niego dysk jest też 3D

==> ale ja chcę (bo taki mam kaprys), aby obraz wyszedł jako 2D.

 

Sygnalizowany przeze mnie CA 751BD (vide moje wpisy powyżej) taką opcję ma. Tyle, że wtedy zobaczysz też 2D na ekranie. Ale nie będzie problemów z audio HD na amplituner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra chłopaki ... czas na zakupy.

 

Kto mi powie gdzie kupić OPPO 95 w wersji z region free dla DVD i dla Blu-Ray?

 

Czy wersja nuforce będzie rzeczywiście rzucać na kolana ...?

 

Będę wdzięczny za sugestie.

 

Pozdro

 

 

Skype ID: nuforce-sales

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że temat 3D i ampli bez wsparcia 3D mnie również interesuje to rozmawiałem z dwoma kolegami o odtwarzaczu Panasonic BDT300 i BDT310. W obu sytuacja wygląda tak, że w HDMI1 wyłączany jest dźwięk, a w HDMI2 wyłączany jest obraz. Wydaje mi się, że w przeciwnym wypadku ampli nie wykryłby sygnału tak jak ma to miejsce z PS3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Doczytałem , że odtwarzacz Oppo BDP-95 w opcji : Audio processing ma zakładki;

Speaker configuration

Crossover

Dynamic range control

XLR terminal polarity

Stereo signal.

W zakładce:XLR terminal polarity są dwie opcje:

normal

inversion

w tej drugiej opcji mamy bardzo pożyteczną możliwość zmiany pinów.

Piny w odtwarzaczu są następujące:

1-ground

2-hot+

3-cold-

The positions of "hot"positive and "cold"negative pins on your audio system are switched comparing with those on BDP-95 terminals.

Czasem bywa ,że wzmacniacz ma piny odwrócone. Nie trzeba nic kombinować z konfiguracją podłączenia kabli, bo nie zawsze jest możliwość odwrócenia fazy.

pozdrawiam,

accup

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojawią się pozytywne opinie o własnościach sonicznych OPPO BDP-95 to zaraz znajdzie się ktoś co powie, że nikt tego naukowo nie udowodnił.

Z dotychczasowych opisów wynika, iż wykazano wyjątkową staranność przy projektowaniu pleyera i zastosowano b. dobrą technologię. Jest niemal pewne osiągnięcie sukcesu w reprodukcji dźwiękowej. Potrzeba tylko potwierdzenia.

Dodatkowo wykorzystanie rezerw ukrytych możliwości poprzez tuning wypchnie go zapewne na same szczyty świata audio. I nic już nie będzie od tej pory takie samo. Coraz więcej audiofilii zda sobie sprawę, że tzw. dobre drogie odtwarzacze CD 16-bit przypominają rzeźbienie w g*nie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojawią się pozytywne opinie o własnościach sonicznych OPPO BDP-95 to zaraz znajdzie się ktoś co powie, że nikt tego naukowo nie udowodnił.

Z dotychczasowych opisów wynika, iż wykazano wyjątkową staranność przy projektowaniu pleyera i zastosowano b. dobrą technologię. Jest niemal pewne osiągnięcie sukcesu w reprodukcji dźwiękowej. Potrzeba tylko potwierdzenia.

Dodatkowo wykorzystanie rezerw ukrytych możliwości poprzez tuning wypchnie go zapewne na same szczyty świata audio. I nic już nie będzie od tej pory takie samo. Coraz więcej audiofilii zda sobie sprawę, że tzw. dobre drogie odtwarzacze CD 16-bit przypominają rzeźbienie w g*nie!

 

Tak z ciekawości pytam - Miałeś kiedykolwiek jakikolwiek odtwarzacz OPPO ? Czy tylko naczytałeś się ich recenzji w sieci?

Ja miałem 80 i 83 - Bardzo fajne odtwarzacze, ale niestety nie wolne od wad i niedoróbek (sczególnie software).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niemal pewne osiągnięcie sukcesu w reprodukcji dźwiękowej.

... wypchnie go zapewne na same szczyty świata audio. I nic już nie będzie od tej pory takie samo. Coraz więcej audiofilii zda sobie sprawę, że tzw. dobre drogie odtwarzacze CD 16-bit przypominają rzeźbienie w g*nie!

Poruszyłeś dwa bardzo istotne aspekty. Pierwszy dotyczy jakości dźwięku, jaką zapewniają odtwarzacze Oppo. Tego już nikt, kto miał okazję ich posłuchać (a nie jest nieuleczalnynym konserwatystą tradycyjnych CD) nie kwestionuje.

 

Drugi aspekt natomiast dotyczy stylu, jaki niektórzy próbują narzucić dyskusjom na Forum. Przy każdym niewygodnym dla siebie stwierdzeniu żądają naukowych dowodów w nadziei, że druga strona ich nie dostarczy. Wtedy dmą w surmy tryumfalne obwieszczając swoje zwycięstwo. Jeśli jednak przestawić im dowody - natychmiast je podważają, odrzucają i nie przyjmują do do wiadomości. Natomiast kierowana do nich prośba o dowody na poparcie ich tez (np. o rzekomej doskonałości 16 bitów) spotyka się z ogromnym zdziwieniem z ich strony. Jak to? Oni niczego nie muszą dowodzić, przecież to co głoszą jest prawdą objawioną. Do roli koronnego "argumentu" urasta stwierdzenie że oni to słyszą, a jeśli ktoś jest odmiennego zdania - to albo ma sprzęt, który nie znajduje uznania w ICH oczach, albo też otrzymuje skierowanie do laryngologa na badanie słuchu.

 

Merytoryczna dyskusja z nimi jest niezwykle trudna, jeśli wogóle możliwa.

 

Bardzo fajne odtwarzacze, ale niestety nie wolne od wad i niedoróbek (sczególnie software).

Mówimy o zupełnie różnych sprawach. Co innego wady i niedoróbki (które oczywiście nie powinny mieć miejsca), a co innego jakość dźwięku (obrazu zresztą również) jaką dany odtwarzacz zapewnia.

 

Pozwól, że ja Ciebie również zapytam: czy Twoim zdaniem każdy odtwarzacz CD jest szczytem doskonałości wszelakiej (zarówno w aspekcie hardware jak i software)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.