Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  27 członków

Bryston Klub
IGNORED

Bryston klub


Gość Audiozakupy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Filut jak wypada bryston z bayerdynamic?

Tak wypada, że zdecydowałem się go kupić, mając przecież SPL Phonitor. :)

W moim odczuciu rewelacja. Wymieniłem również wtyk w kablu od słuchawek, z Jack na dwa XLR.

Znacząca różnica na korzyść w "zejściu" na basie i jego kontroli oraz poprawa detaliczności.

Całość robi wrażenie większej dosłowności tego co słychać.

Można to nazwać również bardziej naturalnym przekazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wypada, że zdecydowałem się go kupić, mając przecież SPL Phonitor. :)

W moim odczuciu rewelacja. Wymieniłem również wtyk w kablu od słuchawek, z Jack na dwa XLR.

Znacząca różnica na korzyść w "zejściu" na basie i jego kontroli oraz poprawa detaliczności.

Całość robi wrażenie większej dosłowności tego co słychać.

Można to nazwać również bardziej naturalnym przekazem.

Masz moze porównanie T1 z innymi słuchawkami- jak wypadły na brystonie np. hd 800, waham sie miedzy T1 lub hd 800-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cieszę się, że trafiłem z wpisem.

Ciekaw jestem jaki system zbudujesz.

Daj znać, jak coś sobie zestroisz.

Co prawda jezcze sobie nie zestroiłem, ale posłuchałem BHA-1 z APS IO. Kilka szybkich spostrzeżeń - myślałem że będzie dużo bardziej "studyjnie" (czyt sucho nieznośnie), super kolumienki jak za taką cenę aczkolwiek nie bez wad. Niezależnie od podpinanych źródeł przeszkadzał mi sposób w jaki prezentowały bas - trochę za dużo tego "pompowania" bas refleksem. Mimo zabaw z regulatorami nie udało mi się uzyskać takiego basu jak lubię, może dlatego że ostatnio posłuchałem obudów zamkniętych (ATC SCM 40) i baardzo mi się to spodobało. Tyle że aktywne monitory zamknięte to cena kilka razy wyższa od IO.

Jeszcze jedna obserwacja nieosłuchanego - nie wiedziałem że źródło ma tak duży wpływ na ten system (BHA+APS): CD CEC (nie pytajcie o model) o którym słyszy się że gra analogowo nie brzmiał zbyt dobrze (natarczywa górna średnica, cyfrowy nalot). Dopiero podpięcie muzealnego DACa dało naprawdę analogową gładkość (ale bez uszczerbku dla dynamiki).

Czyli system mocno "przezroczysty" - i o to niby chodzi w tej zabawie?

Edytowane przez Zolty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Widzę że Klub chwilowo zamienia się w dialog...

Bryston nie upatruje głównego odbiorcy w sektorze Hi Fi. Główna produkcja ukierunkowana jest na rynek Pro.

Stąd też i nikłe zabiegi/starania o to aby zaistnieć na tak chimerycznym i zwariowanym rynku jak Hi Fi.

 

... jutro powinien dotrzeć do mnie BCD-1, i też jutro odbieram BHA-1 i DAC'a.

Zostaje dobór "nauszników" i jakichś monitorów.

Mocny zestaw, gratuluję.

Ja dobrałem sobie Beyerdynamic T1.

Możesz wziąć je pod uwagę w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

W Klubie cisza... niektorzy wyprzedaja Brystony, a u mnie od niedawna gra BCD-1, BHA-1 z HD 800.

Jest prawie dobrze - bedzie lepiej po zmianie kabelka od HB 800 na zbalansowany i zmianie IC na jakis z XLR'ami.

BHA-1 sporo zyskuje po przejsciu na XLR'y, co ciekawe jest bardzo wrazliwy (tzn latwo wylapac roznice) na zmiane sieciowek. Duzo bardziej niz BCD-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle połączenie ze sobą wszystkich elementów Brystona kablami XLR daje dobre rezultaty.

W przypadku BHA1 zapięcie słuchawek wyposażonych w kabel XLR to bardzo pożądany krok.

Sprawdziłem, że dobre rezultaty daje również połączenie cd i dac-a w formacie AES/EBU ale nie są to zmiany krytyczne. Np. połączenie BDP1 i BDA1 kablami Chord Signature BNC i Chord Signature AES/EBU daje wyczuwalną różnicę ale nie jest to zmiana na tyle istotna aby ułatwić wybór użytkownikowi.

W przypadku połączeń analogowych, bardzo dobrze spisują się XLRy Cardas Clear Light.

Edytowane przez Filut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazowke dotyczaca Cardasa, jak dotad przecwiczylem jakas Audiomice (nie sprawdzila sie wcale), SevenRODs'a (chyba 3) - zbyt miekko i cieplo (kastruje z jakiejkolwiek agresji) i Organic Audio. Ten ostatni najbardziej przypadl mi do gustu (ino ta cena), ale po powrocie w pielesze domowe bede kontynuowal zabawe. Na razie zamawiam kabelek do sluchawek - sprobuje Toxic Cable Siver Widow na XLRach. Cenowo jeszcze rozsadny a ponoc zacny.

Edytowane przez Zolty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

I ja waćpanów :).Jestem barzdzo ciekawy porównania z b135 .Mialem jedynie okazję to zrobić w bezposrednim starciu z 4sst2 z pre bp26 na pmc 24. i poza mozliwosciami wzmocnienia nie wychwycilem wiekszych róznic.Takze przetwornik ktory jest w nim zamontowany porównujac bezpośrednio z bda-1 nie mial czego sie wstydzic.Moze dlatego ze mialem na to 2 godziny i głównie odtwarzalem muzykę syntetyczną i elektrycznie gitarową. Jest szybki,dokladny,dzwięk z odpowiednio dobranymi kolumnami jest pelny i przejrzysty.I tak jak kolumny pmc na naimie xs nie wydawaly się niczym specjalnym tak na b100 sa bardzo żywe nie brakuje w nich ani przestrzeni,ani basu.Obecnie trawię czas , ktorego wciaz mam mało na poszukiwanie czegoś zadowalającego .Przebrnąlem odsłuchy przez pmc starszą i nowa linie ,b&w , focala,spendora a nawet w.benescha.wiem jedno - bez odpowiedniego prądu wiele ze znanych głosników poprostu rozczrowuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.