Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  269 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, muzofan napisał:

Jako że dość mało dzieje się w klubie, to napiszę że obecnie testuję sobie jak zagrają moje ATC napędzane MF M8s500s w tri-ampingu. Zobaczymy czym się odwdzięczą jak każdy głośnik dostanie swoją końcówkę mocy 😁

Byłoby prościej gdybyś kupił wielokanałowa końcówkę mocy atc 🙂

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej jest dokupić trzecią niż wywracać wszystko do góry nogami 😉

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, muzofan napisał:

Jako że dość mało dzieje się w klubie, to napiszę że obecnie testuję sobie jak zagrają moje ATC napędzane MF M8s500s w tri-ampingu. Zobaczymy czym się odwdzięczą jak każdy głośnik dostanie swoją końcówkę mocy 😁

Mógłbyś jakieś fotki zapodać w jaki sposób masz to podłączone ? 
Jakieś wnioski po testach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek nie będę umieszczał bo trochę prowizorycznie jest to ustawione, na ten moment 😉. Nie chcę czytać komentarzy o właściwym ustawieniu bo wiem jak to powinno wyglądać 😁. Jeśli się zdecyduję na zakup to w planach zmiana szafki i małe przemeblowanie bo brakuje miejsca.

Miarodajne wnioski ciężko wyciągać po dwóch dniach gdyż wypożyczona końcówka to nowy egzemplarz a komplet okablowania jeszcze nie jest do końca wygrzany/ułożony.  Pierwsze obserwacje są takie że poprawił się drive, góra ma więcej powietrza a nagrania są lepiej różnicowane.

Końcówki są zapętlone XLRami a preamp zasila pierwszą z nich. Do tej pory grałem 1 końcówką HF+LF a drugą MF. Średnica zdeeecydowanie lepiej się prezentuje jak ma swoją końcówkę. 

Wiadomo że Musical Fidelity to żaden high end ale jest spora szansa że z 3 sztukami zamknę temat stereo na dłuższy czas. Wiadomo że ATC to już na stałe 😁

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2023 o 09:45, muzofan napisał:

Fotek nie będę umieszczał bo trochę prowizorycznie jest to ustawione, na ten moment 😉. Nie chcę czytać komentarzy o właściwym ustawieniu bo wiem jak to powinno wyglądać 😁. Jeśli się zdecyduję na zakup to w planach zmiana szafki i małe przemeblowanie bo brakuje miejsca.

Miarodajne wnioski ciężko wyciągać po dwóch dniach gdyż wypożyczona końcówka to nowy egzemplarz a komplet okablowania jeszcze nie jest do końca wygrzany/ułożony.  Pierwsze obserwacje są takie że poprawił się drive, góra ma więcej powietrza a nagrania są lepiej różnicowane.

Końcówki są zapętlone XLRami a preamp zasila pierwszą z nich. Do tej pory grałem 1 końcówką HF+LF a drugą MF. Średnica zdeeecydowanie lepiej się prezentuje jak ma swoją końcówkę. 

Wiadomo że Musical Fidelity to żaden high end ale jest spora szansa że z 3 sztukami zamknę temat stereo na dłuższy czas. Wiadomo że ATC to już na stałe 😁

 

Jak już to jedna końcówka mocy na niskie i druga na średnie i wysokie.
Zamiast tych 3 końcówek mocy, 3 kabli zasilających, 3 XLR nie kupić porządnej jednej końcówki?
SCM150 mają sporą sprawność, jest w czym wybierać.

 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, S0nic napisał:

 

Jak już to jedna końcówka mocy na niskie i druga na średnie i wysokie.
Zamiast tych 3 końcówek mocy, 3 kabli zasilających, 3 XLR nie kupić porządnej jednej końcówki?
SCM150 mają sporą sprawność, jest w czym wybierać.

 

Możesz przecież tak zrobić 😉. Ja nie oceniam cudzych wyborów. Poszedłem tą drogą i jestem bardzo zadowolony z efektów brzmieniowych 😁

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, muzofan napisał:

Możesz przecież tak zrobić 😉. Ja nie oceniam cudzych wyborów. Poszedłem tą drogą i jestem bardzo zadowolony z efektów brzmieniowych 😁

Chciałbym podzielić się tym filmikiem bo gościu wydaje się merytoryczny.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2023 o 10:26, S0nic napisał:

 

Jak już to jedna końcówka mocy na niskie i druga na średnie i wysokie.
Zamiast tych 3 końcówek mocy, 3 kabli zasilających, 3 XLR nie kupić porządnej jednej końcówki?
SCM150 mają sporą sprawność, jest w czym wybierać.

 

Wpadnij kiedyś do mnie @S0nicz lepszą końcówką niż mam to zrobimy bezpośrednie zestawienie 😁. Sam jestem ciekaw takiego porównania.

Przy połączeniu HF+MF na jednej końcówce kopułka cierpiała i nie mogła rozwinąć skrzydeł. Choć wiadomo że to tylko MF. Z Gryfem pewnie zagrałoby lepiej 😃

Ja już zostaję z tymi 3 sztukami. Bajecznie teraz gra, przynajmniej jak na moje standardy słuchowe.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, muzofan napisał:

Wpadnij kiedyś do mnie @S0nicz lepszą końcówką niż mam to zrobimy bezpośrednie zestawienie 😁. Sam jestem ciekaw takiego porównania.

Przy połączeniu HF+MF na jednej końcówce kopułka cierpiała i nie mogła rozwinąć skrzydeł. Choć wiadomo że to tylko MF. Z Gryfem pewnie zagrałoby lepiej 😃

Ja już zostaję z tymi 3 sztukami. Bajecznie teraz gra, przynajmniej jak na moje standardy słuchowe.

Na ten moment nie chce mieć innej elektroniki niż aktywna więc nie posiadam takiego cacka żeby pobić Twój zestaw 😕

moje zdanie jest takie że lepiej mieć 1 końcówkę mocy mając kolumnę pasywna 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby mieć własne zdanie 😊. Choć myślę że gdybyś posłuchał z 1, 2 a później z 3 sztukami, to mogłoby ono się zmienić 😉

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, muzofan napisał:

Najważniejsze żeby mieć własne zdanie 😊. Choć myślę że gdybyś posłuchał z 1, 2 a później z 3 sztukami, to mogłoby ono się zmienić 😉

Trochę mało minimalistycznie dla mnie 😉 ale to tylko moje widzimisię 😉

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze są efekty soniczne 😁. Stolik się już zamawia więc się pomieszczą 😊

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

To mój pierwszy post na tym forum więc wypada się przywitać.

Od kilku dni stałem się posiadaczem kolumn ATC SCM40MK2. Prawie w tym samym czasie wyposażyłem się w wzmacniacz HEGEL H300. Powyższe rzeczy są z rynku wtórnego.

Moje doświadczenie z takim sprzętem jest zerowe. Teraz gra to na... laptopie i marnych kablach.... mimo to do tej pory zbieram szczękę z podłogi po posłuchaniu.

I tu pytanie. Jaki dodatkowy osprzęt powinienem dokupić i co byście konkretnego polecili, żeby całość spiąć w miarę profesjonalny sposób i raczej podstawowy, nie za drogi. Na tą chwilę?

Muzykę będę odtwarzał przede wszystkim z serwisu streamingowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udaj się do sklepu muzycznego i tam kup jakieś okablowanie. Chyba, że musimy zostawić ciężki kawał grosza dla szefa salonu audio to wtedy tam robimy zakupy kabelków. Grać będzie tak samo na jednych i drugich.

Ze źródła do tego co masz na testy brałbym  Lumina D2. 

Gratki świetnych paczek, nie ma to jak dopiero zaczynać przygodę z audio i od razu wybrać głośniki na całe życie. Fart nowicjusza 😉

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, disel_pk napisał:

Witam,

To mój pierwszy post na tym forum więc wypada się przywitać.

Od kilku dni stałem się posiadaczem kolumn ATC SCM40MK2. Prawie w tym samym czasie wyposażyłem się w wzmacniacz HEGEL H300. Powyższe rzeczy są z rynku wtórnego.

Moje doświadczenie z takim sprzętem jest zerowe. Teraz gra to na... laptopie i marnych kablach.... mimo to do tej pory zbieram szczękę z podłogi po posłuchaniu.

I tu pytanie. Jaki dodatkowy osprzęt powinienem dokupić i co byście konkretnego polecili, żeby całość spiąć w miarę profesjonalny sposób i raczej podstawowy, nie za drogi. Na tą chwilę?

Muzykę będę odtwarzał przede wszystkim z serwisu streamingowego. 

ATC SCM 40 to faktycznie fajne kolumny i można z nimi pozostać na dłużej i cieszyć się muzyką 😊 

W jakim budżecie chciałbyś coś do tego dobrać?

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, muzofan napisał:

ATC SCM 40 to faktycznie fajne kolumny i można z nimi pozostać na dłużej i cieszyć się muzyką 😊 

W jakim budżecie chciałbyś coś do tego dobrać?

Jako że na zakupy do tej pory wydałem całą nadwyżkę budżetowa jaką miałem to plan jest taki żeby w następnym miesiącu dokupić do kolumn i wzmacniacza wyposażenie podstawowe za 1-2 tys. Zł. A w kolejnych miesiącach dokupić pozostały osprzęt za 5-10 tys zł. Raczej będę szedł w sprzęt używany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany przez Adama Lumin to świetny kierunek, ale i jeden z droższych. Może Silent Angel M1T i do tego DAC pokroju NuPrime DAC-8. Chociaż to i tak wychodzi tyle, co Lumin D2, więc poszedłbym od razu w niego 😉 W outlecie mamy go jeszcze taniej. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chciałbym sprawdzić u siebie kolumny ATC. Mam wzmacniacz Naim Supernait2. Który z modeli ATC nie sprawi problemu temu wzmacniaczowi? Chciałbym kupić kolumny, które zostaną prawidłowo wysterowane.

Edytowane przez KotD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KotD napisał:

Cześć

Chciałbym sprawdzić u siebie kolumny ATC. Mam wzmacniacz Naim Supernait2. Który z modeli ATC nie sprawi problemu temu wzmacniaczowi? Chciałbym kupić kolumny, które zostaną prawidłowo wysterowane.

Najlepiej SCM100 lub SCM150!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.09.2023 o 09:41, jackobtone napisał:

Problem rozwiązany za pośrednictwem serwisu. W obu kolumnach głośniki niskotonowe do wymiany. 🙂 

Mała aktualizacja. Tydzień temu, gdy w końcu udało się znaleźć czas, pojechałem ze swoimi SCM40mk2 do Warszawy (Planeta Dźwięku). Od ręki wymienili oba głośniki niskotonowe, a uszkodzone zostały u nich w rozliczeniu. System ponownie cieszy ucho. 🙂 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Adam 38 napisał:

Udaj się do sklepu muzycznego i tam kup jakieś okablowanie. Chyba, że musimy zostawić ciężki kawał grosza dla szefa salonu audio to wtedy tam robimy zakupy kabelków. Grać będzie tak samo na jednych i drugich.

Ze źródła do tego co masz na testy brałbym  Lumina D2. 

Gratki świetnych paczek, nie ma to jak dopiero zaczynać przygodę z audio i od razu wybrać głośniki na całe życie. Fart nowicjusza 😉

Potwierdzam opinie Adama odnośnie Lumin D2. Posiadałem takie zestawienie i grało naprawdę super a do tego aplikacja Lumina fajnie śmiga bez zawieszeń itd. Sprzedałem tylko dlatego ze często zmieniam sprzęt. Lumin poza fonicznymi właściwościami również ładnie jest wykonany i później łatwo sprzedać z niska utratą wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Melond napisał:

Najlepiej SCM100 lub SCM150!!

Dobrze prawi Jegomość, polać Mu 😉

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, disel_pk napisał:

Witam,

To mój pierwszy post na tym forum więc wypada się przywitać.

Od kilku dni stałem się posiadaczem kolumn ATC SCM40MK2. Prawie w tym samym czasie wyposażyłem się w wzmacniacz HEGEL H300. Powyższe rzeczy są z rynku wtórnego.

Moje doświadczenie z takim sprzętem jest zerowe. Teraz gra to na... laptopie i marnych kablach.... mimo to do tej pory zbieram szczękę z podłogi po posłuchaniu.

I tu pytanie. Jaki dodatkowy osprzęt powinienem dokupić i co byście konkretnego polecili, żeby całość spiąć w miarę profesjonalny sposób i raczej podstawowy, nie za drogi. Na tą chwilę?

Muzykę będę odtwarzał przede wszystkim z serwisu streamingowego. 

Miałem przez dłuższy czas H300 z ATC 11, próbowałem rożnego okablowania, ale jak wpiąłem w system Acoustic Zen to jest ze mną do tej pory 🙂 , przede wszystkim pojawiły się emocje, bardzo duża muzykalność, duża scena z wysuniętym wokalem oraz bardzo dużo powietrza na tzw. czarnym tle. Słucham głownie muzyki akustycznej, live i jazzu.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, PanAntoni napisał:

Miałem przez dłuższy czas H300 z ATC 11, próbowałem rożnego okablowania, ale jak wpiąłem w system Acoustic Zen to jest ze mną do tej pory 🙂 , przede wszystkim pojawiły się emocje, bardzo duża muzykalność, duża scena z wysuniętym wokalem oraz bardzo dużo powietrza na tzw. czarnym tle. Słucham głownie muzyki akustycznej, live i jazzu

Dobrze słyszeć że podobne głośniki z takim samym wzmacniaczem czyli h300 fajnie współpracowały. Acoustic Zen to w moim przypadku pieśń dalekiej przyszłości że względu na cenę. Aczkolwiek słuchałem jak mój zestaw grał na dobrych kablach i dobrym DAC. I jest różnica. Szczególnie to słychać gdy muzykę odtwarzam głośniej. Mam wrażenie że bas nieco się gubi. Też pewnie może być to kwestia akustyki pomieszczenia bo nie mam dywanu i jest lekki pogłos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że skoro jesteś zielony w temacie, jak sam napisałeś, droższe okablowanie można spokojnie zostawić na późniejszy etap zabawy 😊. Na ten moment kluczowe jest właściwe ustawienie sprzętu, osłuchanie się z zestawem, możliwa poprawa akustyki ewentualnym wyposażeniem pokoju. Jak już będziesz wiedział co w muzyce przeszkadza, czego brakuje, to można dalej drążyć temat 😉. Ja jestem na etapie wymiany bezpieczników w elektronice. Nawet takie zmiany można wyłapać już jak zestaw gra jak należy 😁. Powodzenia w budowaniu stereo. ATC for life 😃

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, disel_pk napisał:

Dobrze słyszeć że podobne głośniki z takim samym wzmacniaczem czyli h300 fajnie współpracowały. Acoustic Zen to w moim przypadku pieśń dalekiej przyszłości że względu na cenę. Aczkolwiek słuchałem jak mój zestaw grał na dobrych kablach i dobrym DAC. I jest różnica. Szczególnie to słychać gdy muzykę odtwarzam głośniej. Mam wrażenie że bas nieco się gubi. Też pewnie może być to kwestia akustyki pomieszczenia bo nie mam dywanu i jest lekki pogłos.

A jakie zmiany wprowadzil DAC? 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, S0nic napisał:

A jakie zmiany wprowadzil DAC?

To za trudne pytanie do mnie. Wiem że teraz słucham z laptopa. 

Miałem możliwość słuchania wcześniej na zestawie 

Marantz SA KI Ruby jako zrodlo

Hegel H 300

polaczone Acrolink 7NDA2500 Mexcel

Kable glosnikowe Blue Matrix SPK600 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, disel_pk napisał:

To za trudne pytanie do mnie. Wiem że teraz słucham z laptopa. 

Miałem możliwość słuchania wcześniej na zestawie 

Marantz SA KI Ruby jako zrodlo

Hegel H 300

polaczone Acrolink 7NDA2500 Mexcel

Kable glosnikowe Blue Matrix SPK600 

 

Czy kabel dał większe zmiany niż DAC?

6 godzin temu, KotD napisał:

Na pewno Supernait2 napędzi tak duże kolumny?

Im większa sprawność tym łatwiej napędzi. 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, KotD napisał:

Na pewno Supernait2 napędzi tak duże kolumny?

Jakoś to na pewno będzie grało choć wiadomo że duże ATC zasługują na więcej dobrego 😉

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.