Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  269 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie weszły w pokój. Posłuchałbym z Twoją elektroniką.

@izapat a ja po nieudanej próbie ataku Harbethem P3ESR XD na siódemki chcę jeszcze sprawdzić Falcony M10. Może one urzekną bardziej. Mają tweeter, który do złudzenia przypomina mi ten ze starych PMC 20.21 ale podobno mocno modyfikowany pod wymogi Falcona. Średniak to już całkowicie autorska konstrukcja Falcona. Może są grzechu warte. 

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Adam 38 napisał:

Ładnie weszły w pokój. Posłuchałbym z Twoją elektroniką.

@izapat a ja po nieudanej próbie ataku Harbethem P3ESR XD na siódemki chcę jeszcze sprawdzić Falcony M10. Może one urzekną bardziej. Mają tweeter, który do złudzenia przypomina mi ten ze starych PMC 20.21 ale podobno mocno modyfikowany pod wymogi Falcona. Średniak to już całkowicie autorska konstrukcja Falcona. Może są grzechu warte. 

Też pomyślałem o czymś w stylu BBC . Harbeth 3 za drogi , taniej można mieć używane 7es3 , ale są za duże. 

Z dugiej strony przetestowałeś p3sr i Atc wygrały. Może Falcon , to będzie to.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrażenia z odsłuchu siódemek. Miałem wcześniej 11-tki , sposób grania niby ten sam , ale żywszy , dynamiczniejszy i jaśniejszy. Głośniki stworzone do wokalu , fortepianu i gitary. Elektronikę też zagrają. Przy mocniejszej muzyce rockowej już mnie odrobinę męczą , pewnie dlatego , że przyzwyczaiłem się do Dynaudio , których rocka można słuchać godzinami.

Najbardziej podobają mi się wszelkiego rodzaju perkusjonalia , wybrzmienia blach i gitarowych strun są niesamowite , które w Dynaudio są delikatne , nie tak zadziorne i czytelne.

Basu jest w sam raz. Nawet basowe wybryki Yello są ładnie zaznaczone.

Sporo płyt do przesłuchania nim przełączę na Dynie, teraz czas na płytę Charly Antollini " Knock out 2000" Będzie się działo. 

 

No nic , słucham dalej😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.04.2023 o 15:18, izapat napisał:

Moje pierwsze wrażenia z odsłuchu siódemek. Miałem wcześniej 11-tki , sposób grania niby ten sam , ale żywszy , dynamiczniejszy i jaśniejszy. Głośniki stworzone do wokalu , fortepianu i gitary. Elektronikę też zagrają. Przy mocniejszej muzyce rockowej już mnie odrobinę męczą , pewnie dlatego , że przyzwyczaiłem się do Dynaudio , których rocka można słuchać godzinami.

Też tak miałem takie odczucia po przesiadce z 11 na 7. Minusem 7 jest właśnie to, że dość szybko "siadają", głośno się ich nie ta posłuchać, dlatego rock męczy.

ATC fajne głośniki, ale jednak trochę oszukują, upraszczają, ale robią to tak pięknie, że ich dźwięk uzależnia. Wokali  się kapitalnie na nich słucha, ale  już stereofonia, czy rozdzielczość są takie sobie. Sporo dźwięków na nich nie słychać, no i dynamika 7 kiepska. Nie można mieć wszystkiego 🙂

Edytowane przez essewissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, essewissa napisał:

Też tak miałem takie odczucia po przesiadce z 11 na 7. Minusem 7 jest właśnie to, że dość szybko "siadają", głośno się ich nie ta posłuchać, dlatego rock męczy.

ATC fajne głośniki, ale jednak trochę oszukują, upraszczają, ale robią to tak pięknie, że ich dźwięk uzależnia. Wokali  się kapitalnie na nich słucha, ale  już stereofonia, czy rozdzielczość są takie sobie. Sporo dźwięków na nich nie słychać, no i dynamika 7 kiepska. Nie można mieć wszystkiego 🙂

Po części się zgodzę , ale jeśli chodzi o rozdzielczość , to nie mam zastrzeżeń. Dobre głośniki , mimo swoich wad , chyba je sobie zostawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, izapat napisał:

Po części się zgodzę , ale jeśli chodzi o rozdzielczość , to nie mam zastrzeżeń. Dobre głośniki , mimo swoich wad , chyba je sobie zostawię.

Nie idź tą drogą, one z audiofila robią melomana bo czym je kuna potem zastąpić w małym pokoju...  🙂

Za dwie godziny ma być kurier z Falcon M10. Nadejszła wiekopomna chwila ?

Posłuchamy, zobaczymy. 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Nie idź tą drogą, one z audiofila robią melomana bo czym je kuna potem zastąpić w małym pokoju...  🙂

Za dwie godziny ma być kurier z Falcon M10. Nadejszła wiekopomna chwila ?

Posłuchamy, zobaczymy. 

No to jestem ciekaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC pewnie zostaną. Ciężko pozbyć się ich z systemu 😉

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC scm7 zostają.

Do Supernaita 3 i moimi uszami lepiej pasują ale żeby nie było tak pięknie ( i przy założeniu, że dalej mam Naima ) to zabrałbym górę pasma z Falcona i wstawił w ATC bo dla mnie jest to idealne rozwinięcie tego co mam w scm7. Dla mnie góra z monitorów Falcon M10 to End Game i chyba nie można jej spierdzielić żadnym wzmacniaczem. Za to gdybym miał swojego Cyrusa 8.2 z zasilaczem psxr2 czy Rege Elex mk4 a nie Naima SN3 to wybrałbym dla siebie Falcona M10 a nie ATCscm7. 

Ogólnie ATC scm 7 to inny pomysł na brzmienie jak Falcon M10. Największa różnica dotyczy prezentacji średnicy, jej temperatury i eksponowania lub nie, w tym wokali. Tu albo wolisz tak jak w ATC scm7 albo tak jak w Falcon M10, kwestia gustu i reszty toru o czym było już wyżej. 

A i na koniec dodam, że przy delikatnym, wieczornym świetle Falcon M10 wyglądają obłędnie, to najpiękniejszy monitor jaki u siebie miałem, można się na nie gapić bez końca, są prze-pię-kne.

Albo sprzedać w cholerę Supernaita 3, kupić ponownie klasyczne Cyrusy i Falcony albo zostawić to co jest u mnie teraz - tak to u siebie słyszę. 

Ewentualność druga, sprzedać w cholerę Supernaita 3 i kupić do ATC scm 7 Exposure 3510. 

 

 

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio słyszał co zrobił P2 + staruchny i zimny( bo nie było czasu) mbl 4005 z Naimem.

ZG, to ATC scm 20. Nawet nie napiszę w trosce o zdrowie niektórych 😉

9 minut temu, Adam 38 napisał:

Ogólnie ATC scm 7 to inny pomysł na brzmienie jak Falcon M10. Największa różnica dotyczy prezentacji średnicy, jej temperatury

to było pewnie niemal jak 2+2 

Ciekawiło mnie jedynie jak podejdzie twoje ucho względem tej zmiany. 

Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC 7 i 11, pewnie reszta też grają dźwiękiem do przodu, na twarz. Jak się przyzwyczaisz do takiej prezentacji dźwięku to później trudno się przestawić na inne kolumny. Dlatego pisałem wcześniej, że ATC uzależniają, może dlatego jak raz kupisz to później tylko zmieniasz w ramach marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ciężko mi się zgodzić z pierwszą częścią powyższego 😉. U siebie nie doświadczyłem grania "na twarz"

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Adam 38 napisał:

ATC scm7 zostają.

Do Supernaita 3 i moimi uszami lepiej pasują ale żeby nie było tak pięknie ( i przy założeniu, że dalej mam Naima ) to zabrałbym górę pasma z Falcona i wstawił w ATC bo dla mnie jest to idealne rozwinięcie tego co mam w scm7. Dla mnie góra z monitorów Falcon M10 to End Game i chyba nie można jej spierdzielić żadnym wzmacniaczem. Za to gdybym miał swojego Cyrusa 8.2 z zasilaczem psxr2 czy Rege Elex mk4 a nie Naima SN3 to wybrałbym dla siebie Falcona M10 a nie ATCscm7. 

Ogólnie ATC scm 7 to inny pomysł na brzmienie jak Falcon M10. Największa różnica dotyczy prezentacji średnicy, jej temperatury i eksponowania lub nie, w tym wokali. Tu albo wolisz tak jak w ATC scm7 albo tak jak w Falcon M10, kwestia gustu i reszty toru o czym było już wyżej. 

A i na koniec dodam, że przy delikatnym, wieczornym świetle Falcon M10 wyglądają obłędnie, to najpiękniejszy monitor jaki u siebie miałem, można się na nie gapić bez końca, są prze-pię-kne.

Albo sprzedać w cholerę Supernaita 3, kupić ponownie klasyczne Cyrusy i Falcony albo zostawić to co jest u mnie teraz - tak to u siebie słyszę. 

Ewentualność druga, sprzedać w cholerę Supernaita 3 i kupić do ATC scm 7 Exposure 3510. 

 

 

Heh. I znowu dylemat.

Skąd pożyczałeś Falcony?

 

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylematy są, były i będą. Jedne mają to czego innym brak, a te ostatnie, lepsze w tym czego pierwsze nie mają. W przypadku ATC, dopiero przy scm 150 Classic Active doświadczyłem coś na kształt pełnego zadowolenia, zarówno - że tak ujmę - jako meloman i audiofil razem wzięte.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, piano napisał:

Dylematy są, były i będą. Jedne mają to czego innym brak, a te ostatnie, lepsze w tym czego pierwsze nie mają. W przypadku ATC, dopiero przy scm 150 Classic Active doświadczyłem coś na kształt pełnego zadowolenia, zarówno - że tak ujmę - jako meloman i audiofil razem wzięte.  

No tak tylko budżet nam poszybował dość wysoko w stosunku do modeli 7/11 🙂

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piano napisał:

nie powiem nie 😉

Choć z drugiej strony, przy budżecie = scm 150, mamy już konkurencję i.., znów dylematy, które wydają się być na każdym z poziomów.  

A tu się rozpychają bardzo poważni konkurenci :)))

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.997a4914d949e5910c8d7f70c0288fd8.png

A choćby tacy. Jeśli mamy pozostać w kręgu firm wyrosłych na rynku pro. Tu akurat zestawy pasywne Quested. Marka coraz śmielej wydeptuje sobie ścieżki na salony i gra (podobno BARDZO DOBRZE) w różnych zestawach elektroniki z segmentu hi-end.   Co ciekawe ma nawet oficjalnego dystrybutora w Polsce.

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie w jakim budżecie się poruszamy, to zawsze kolumny będą miały swoje wady i zalety. Ważne aby tych drugich było  zdecydowanie więcej 😉. Czasem lepiej za dużo u siebie nie testować aby uniknąć większej ilości dylematów. Ja kupuję wizję dźwięku zaproponowaną przez ATC i zamierzam w klubie pozostać docelowo 😁

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, muzofan napisał:

Ja kupuję wizję dźwięku zaproponowaną przez ATC i zamierzam w klubie pozostać docelowo 😁

Niniejszym oświadczam że obrałem już dość dawno dokładnie ten sam kierunek  :)))

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.