Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  269 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Za drogo, zdecydowanie. 8 letnie paczki. No chyba, że one jak Sonus Faber im starsze tym droższe 🙂 Nowe za 6,5 kzł do kupienia. 

Zawsze można jeszcze a nawet trzeba ponegocjować, a poza tym standy do odsprzedaży jak ktoś ma swoje i cena robi się bardzo atrakcyjna, ja lepszej nie widziałem 🙂

...ale wiadomka kierunków mnogo.....

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Wojciechus napisał:

W przyszłym tygodniu będę miał na wypożyczeniu scm50. Jeśli zdecyduje się na zakup, to 40-stki będą na sprzedaż, w tym kolorze właśnie

Dziękuje za informacje, jednak zdecydowałem się na zakup nowych wraz z dwoma Subami C1 mk2 (dziękuje w tym miejscu pewnym doradzającym forumowiczom):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Melond napisał:

Dziękuje za informacje, jednak zdecydowałem się na zakup nowych wraz z dwoma Subami C1 mk2 (dziękuje w tym miejscu pewnym doradzającym forumowiczom):)

Takie coś to się z imienia dziękuje 😄

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, S0nic napisał:

Takie coś to się z imienia dziękuje 😄

Maciek, Marcin, Piotrek po odsłuchach miałem zamiar dziękować na forum🍻 Kolumny z racji mało ciekawego przedniego forniru są wymieniane i nowe w drodze z Anglii. 
C1mk2 płaciłem 2 tys euro ponieważ mieszkam w Niemczech i nie chciałem kombinować z wysyłkami itd. Mam tu swojego handlowca który użycza różne sprzęty w każdej chwili i na czas jaki mi pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Melond napisał:

Dziękuje za informacje, jednak zdecydowałem się na zakup nowych wraz z dwoma Subami C1 mk2 (dziękuje w tym miejscu pewnym doradzającym forumowiczom):)

Gratulacje 🙂 Bardzo konkretne podejście.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, piotrek7 napisał:

Nie wiem jaki przetwornik ma dobrą regulację głośności. Na pewno nic z dostępnego mi przedziału cenowego. Bryston zastąpił przedwzmacniacz lampiwy WBA. Lampa fajnie gra ale Bryston to zupełnie inny poziom 

Ciekawe że do ATC podoba Ci się bardziej bryston. Jak gra teraz ten twój zestaw? 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wojciechus napisał:

Gdyby ktoś chciał kupić sam 40, to zapraszam. Po odsłuchach, zdecydowałem się na zakup scm50

Gratki !! Jakie SCM50 kupiłeś ?

18 minut temu, piotrek7 napisał:

Bardzo szybko, bardzo naturalnie i bardzo neutralnie. Zajebisty bas, dużo bardzo dobrej góry i naturalna średnica, która nie przysłania pozostałych zakresów. Z gęsto grającym źródłem efekt jest bardzo dobry 

 

A próbowałeś kiedyś u siebie preamp ATC ?? Wtedy byłaby już całość od jednego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Melond napisał:

Gratki !! Jakie SCM50 kupiłeś ?

A próbowałeś kiedyś u siebie preamp ATC ?? Wtedy byłaby już całość od jednego producenta.

W wersji Tower, pasywne. Różnica oczywiście jest, ale abstrahując od tego, 40-stki w swojej cenie to zarąbiste kolumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wojciechus napisał:

Dzięki, Atc sia2-150. Właśnie mialem poruszyć temat wzmacniacza. Może polecicie coś mocniejszego, w rozsądnych pieniądzach oczywiście:)

U mnie końcówka Dayens Esctasy IVse, 175w z pre Cary Audio. Nie odczuwam braku mocy, ale też nie próbowałem czegoś mocniejszego, czy biampingu i myślę co z tym fantem dalej robić 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, piotrek7 napisał:

Bardzo szybko, bardzo naturalnie i bardzo neutralnie. Zajebisty bas, dużo bardzo dobrej góry i naturalna średnica, która nie przysłania pozostałych zakresów. Z gęsto grającym źródłem efekt jest bardzo dobry 

 

Co u Ciebie jest źródłem?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denafrips Pontus II obsługujący streamer Silent Angel M1T i odtwarzacz CD Pro-Ject CD Box DS3 (nie śmiać się!!!! miał być tani i tymczasowy a w roli transportu okazał się zajebisty). W każdym razie, to jak Bryston prowadzi zestaw ATC jest niesamowite. Takiego rozciągnięcia basu (tego dobrego) jeszcze u siebie nie słyszałem. Ciekawe co pokazałby BP-26  😁Może kiedyś znajdę w przystępnej dla mnie cenie na rynku wtórnym. Na razie nic więcej  mi nie potrzeba (poza gramofonem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2023 o 13:01, piszcz4 napisał:

Panowie jaka jest różnica pomiędzy scm 19 a scm20sl? Ktoś zna różnice?

Zna, bo posiadał scm 19 a teraz ma scm 20sl.

Dwudziestki są lepsze od dziewiętnastek w każdym aspekcie brzmienia.. Różnice pomiędzy tymi monitorami są dość duże, chociaż jest to moja subiektywna ocena.. Dla mnie są duże, a dla innego może być tylko trochę lepiej.. Na pewno wraz z lepszą elektroniką, scm 20 będą się jeszcze bardziej oddalały od scm 19..

Dzieląc pasmo na trzy, przy scm20, dostajemy bardziej rozdzielcze wysokie tony, zresztą, całe pasmo jest bardziej  czytelne, średnica, bas.. Ten ostatni schodzi niżej, jest mocniejszy niż w scm 19, pomimo takiego samego głośnika niskotonowego, tutaj lepsze komponenty zwrotnicy jak i chyba inne strojenie, robią robotę..  scm20 potrafią też wytworzyć znacznie większą potęgę brzmienia..

Co jeszcze rzuca się w uszy przy pierwszym odsłuchu, to  rozmiar sceny dzwiękowej, oraz jej czytelność. Tutaj efekt w porównaniu z scm 19 jest już naprawdę niesamowity..

Dwudziestki, też lepiej będą się sprawowały, przy odpowiednio większym pomieszczeniu.. U mnie na 15 mk, mają czasami trochę za ciasno..

Pamiętam też, jak posiadałem scm 19, to po odsłuchach u moich znajomych, jeden ma B&W 802 z nowej serii, drugi wysoki model Gauder Acoustic, brakowało mi takiego wglądu w nagranie, oraz rozdzielczości.. Teraz przy scm 20 pomimo ich wielokrotnie niższej ceny, już takiego odczucia nie mam..

 

 

 

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Super. Dziękuję bardzo. Obecnie mam spendory classic 1/2 i były by to kolumny dla mnie na lata, ale chyba czasem duszą się u mnie w pokoju i dlatego potrzebuję czegoś z mniejszą ilością niskich tonów. Mój obecny pokój sam z siebie bardzo podbija ten zakres niestety. Strefa odsłuchów 20m2, pokój otwarty na jadalnię i kuchnię, ale po walce z akustyką wychodzi na to, że jednak najlepiej u mnie grają mniejsze kolumny jak spore spendory. 

Nie chciałbym schodzić poniżej klasy brzmienia moich spendorów, potrzebuję jedynie mniej basu, a już bardziej akustyką go nie zmniejszę bo pokój jest również do życia. Będę musiał gdzieś posłuchać tych atc, ale mało ich jest w Polsce.

Pozdrawiam 

Edytowane przez piszcz4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.