Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  269 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.11.2022 o 10:45, S0nic napisał:

Na marginesie, wersja PRO ATC 150 do której ja się ślinie i o której śnie (w sporej części przez opowieści piano, ale i właśnie doświadczenia z ATC, bo słuchałem już w kilku miejscach, wielokrotnie) jest sporo tańsza niż wersja domowa. Wczoraj sprawdzałem to classic domowa aktywna 128 koła a wersja PRO 82, różnica całkiem sporo jak za ten sam dźwięk. Mówię oczywiście o cenie wyjściowej 🙂

No właśnie, czy czymś się jeszcze różnią wersje aktywne "cywilne" a pro, poza fornirem i maskownicami? Pytam serio, bo różnice cenowe są zaskakująco duże, lubię ładny fornir ale bez przesady, czarne pro też bym przywitał w salonie, też są bardzo ładne i takie pancerne ;-). Standów chyba pro nie mają, ale to nie problem. Skoro grają tak samo to po co przepłacać. Jestem bardzo zadowolony z obecnych SCM20SL pod Naim NAP250DR ale w niedalekiej przyszłości chciałbym jednak przejść na aktywne ATC i zredukować ilość klocków do minimum, np. dCS Bartok lub zestaw Chord Hugo TT 2 (lub Dave) + Chord Hugo M Scaler (plus streamer), itp. Różnice cen, a szczególnie przy SCM150 są zatrważające...

ATC SCM150ASL 129 vs 82 Pro (47 tyś. zł różnicy)
ATC SCM100ASL 108 vs 76 Pro (32 tyś. zł różnicy)
ATC SCM50ASL 87 vs 70 Pro (17 tyś. zł różnicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, leszeksz napisał:

No właśnie, czy czymś się jeszcze różnią wersje aktywne "cywilne" a pro, poza fornirem i maskownicami? Pytam serio, bo różnice cenowe są zaskakująco duże, lubię ładny fornir ale bez przesady, czarne pro też bym przywitał w salonie, też są bardzo ładne i takie pancerne ;-). Standów chyba pro nie mają, ale to nie problem. Skoro grają tak samo to po co przepłacać. Jestem bardzo zadowolony z obecnych SCM20SL pod Naim NAP250DR ale w niedalekiej przyszłości chciałbym jednak przejść na aktywne ATC i zredukować ilość klocków do minimum, np. dCS Bartok lub zestaw Chord Hugo TT 2 (lub Dave) + Chord Hugo M Scaler (plus streamer), itp. Różnice cen, a szczególnie przy SCM150 są zatrważające...

ATC SCM150ASL 129 vs 82 Pro (47 tyś. zł różnicy)
ATC SCM100ASL 108 vs 76 Pro (32 tyś. zł różnicy)
ATC SCM50ASL 87 vs 70 Pro (17 tyś. zł różnicy)

Nie ma różnicy w brzmieniu 🙂

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozdrawiam Wszystkich, jestem tu nowy, ze sprzętem audio mam już pare ładnych lat „doświadczenia” 🙂 Jako ze tego zająca goni się cały czas, sprzedałem jakiś czas temu Dynaudio contour 20 i zintegrowany Accuphase i szaleństwo wystartowało na nowo… Aktualnie mam „tylko” wzmacniacz Devialet expert 140 pro. Miałem okazje posłuchać pare dłuższych minut ATC SCM 40 i … no porwało mnie. Miał ktoś lub z ma z Was doświadczenie czy i jak ten wznak da sobie radę z 40-kami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, piotrek7 napisał:

Chyba trzeba będzie wziąć naleśnika pod pachę i podjechać do najbliższego salonu, który ma w swej ofercie ATC. Ja w każdym razie nie obawiałbym się tego połączenia. Choć sam wybrałbym SCM20 dodając subwoofer (lub dwa)

Jestem w trakcie ustalania który z najbliższych salonów może ściągnąć kolumny. Najbliżej są 350 km odemnie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem Devialet nie ma w ustawieniach konfiguracyjnych optymalizacji pod określone głośniki? Jeśli na liście jest ATC, byłbym spokojny o brzmienie zestawu. To może być ciekawe połączenie. Zadzwoń do salonu dystrybutora i pogadaj. Może coś podpowiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, piotrek7 napisał:

Czy przypadkiem Devialet nie ma w ustawieniach konfiguracyjnych optymalizacji pod określone głośniki? Jeśli na liście jest ATC, byłbym spokojny o brzmienie zestawu. To może być ciekawe połączenie. Zadzwoń do salonu dystrybutora i pogadaj. Może coś podpowiedzą

Ma, liczę właśnie na to ze będzie 👍

70FC1C6D-28BF-49F6-B625-654FA3CFA16E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2022 o 09:09, szarymak napisał:

Jestem w trakcie ustalania który z najbliższych salonów może ściągnąć kolumny. Najbliżej są 350 km odemnie 😞

Ostatnio były na stanie w Q21 w Pabianicach.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, piotrek7 napisał:

Dzięki serdeczne, już są u mnie te z Pabianic 🙂 Pierwsze naście kawałków za mną.  Na dokładna opinie przyjdzie czas za pare dni… jedno jest pewne, Devialet expert Pro 140 ogarnia te kolumny bez problemu, średnica w tych kolumnach to bajka, perkusja jak na żywo, wokale obłędne a dół pasma urzeka. SAM ustawiony na 40% bo inaczej szyby drżą w oknie. ATC SCM 40 standardowo schodzą do 35 Hz, przy SAM Devialet do 14 Hz 😯 byłem sceptycznie nastawiony do klasy D, już mi przeszło 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szarymak napisał:

Dzięki serdeczne, już są u mnie te z Pabianic 🙂 Pierwsze naście kawałków za mną.  Na dokładna opinie przyjdzie czas za pare dni… jedno jest pewne, Devialet expert Pro 140 ogarnia te kolumny bez problemu, średnica w tych kolumnach to bajka, perkusja jak na żywo, wokale obłędne a dół pasma urzeka. SAM ustawiony na 40% bo inaczej szyby drżą w oknie. ATC SCM 40 standardowo schodzą do 35 Hz, przy SAM Devialet do 14 Hz 😯 byłem sceptycznie nastawiony do klasy D, już mi przeszło 😁


- Pasmo przenoszenia (-6dB): 48Hz-22kHz

 

gdzie tam 14Hz 🙂

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, S0nic napisał:

Przy jakim spadku?

https://www.devialet.com/en-eu/expert-pro-sam-ready-speakers/atc/scm40-mkii/
 

tego nie wiem niestety, chcesz zapraszam na odsłuch, wyłączymy SAM i usłyszysz różnice w jaki sposób jest kontrolowany dół pasma bez i z  włączonym SAM, mogę przesłać plik konfiguracyjny pod 40-ki, może uda Ci się coś z niego wyczytać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.