Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  269 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę się nie do końca zgodzić. Seria classic to już jest jakościowo sporo lepsze granie. Charakter brzmienia właściwie ten sam ale wszystkiego jest więcej, lepiej podane i bardziej wysmakowane. Najlepiej odczuwalne jest przejście z ATC SCM 50/100/150 na SCM 40 bezpośrednio we własnym pomieszczeniu. Wszystkie miałem u siebie i namacalność, wyrazistość brzmienia, poczucie obcowania z artystami jest, według mnie, dużo lepsze. Czy warta dopłaty? Według mnie tak. Poza tym w audio nie ma niestety współmiernego przyrostu jakości do poniesionych kosztów 😉

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, muzofan napisał:

Pozwolę się nie do końca zgodzić. Seria classic to już jest jakościowo sporo lepsze granie. Charakter brzmienia właściwie ten sam ale wszystkiego jest więcej, lepiej podane i bardziej wysmakowane. Najlepiej odczuwalne jest przejście z ATC SCM 50/100/150 na SCM 40 bezpośrednio we własnym pomieszczeniu. Wszystkie miałem u siebie i namacalność, wyrazistość brzmienia, poczucie obcowania z artystami jest, według mnie, dużo lepsze. Czy warta dopłaty? Według mnie tak. Poza tym w audio nie ma niestety współmiernego przyrostu jakości do poniesionych kosztów 😉

Ja się z tobą zgodzę w 100% 😉 miałem u siebie w pokoju bezpośrednie porównanie scm19 do scm 40 i na tych drugich było tak piszesz wszystkiego więcej, lepiej podane, i to że wyższe serię mają lepszą jakość, to nie ma tu co dyskutować, jest lepiej, no ale, tu właśnie dochodzimy do tego kto na ile może sobie pozwolić finansowo,i na ile dla tej osoby jakość dźwięku jest jest adekwatna do ceny, moim zdaniem oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście SCM 40 do bardzo fajne paczki i jak najbardziej można z nimi już zostać na stałe 😊. Da się zbudować fajne hifi i cieszyć się muzyką.

Ja miałem to szczęście że budżet pozwolił i nadal pozwala na rozwijanie brzmienia, w obrębie jedynej słusznej marki, oczywiście 😁

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Wojciechus napisał:

Dzień Dobry wszystkim! Jestem posiadaczem kolumn i wzmacniacza ATC już od 2 lat. Kolumny to scm40, wzmacniacz sia2-155. Po raz pierwszy zarejestrowałem się do jakiegokolwiek forum o audio, więc proszę o wybaczenie, jeśli będę popełniał błędy w obsłudze. Przeczytałem cały wątek z tego klubu i widziałem, ze jest kilku użytkowników, którzy zmieniali scm 40 na scm 50. Stad moja obecność oraz pytanie: czy jest duży przeskok w jakości dźwięku miedzy tymi kolumnami? Pytanie drugie, które jest niejako związane z pierwszym, czy któryś z szanownych forumowiczów testował może 40-stki z subwooferem etc c1? Nad subwooferem zastanawiam się tylko dlatego, ze ze względu na specyfikę salonu, największy problem będę miał z głębokością 50-tek i zastanawiam się czy dobrym pomysłem byłoby dodać do 40-stek suba, lub 2.

Jak duży masz salon ? Możesz dać szkic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Będę musiał tych 50-tek posłuchać u siebie. Innego sposobu nie ma niestety.. Na razie u mojego dystrybutora nie maja, ale poczekam. Co do salonu, to ogólnie jest 30m2, ale jest trochę dziwny układ. nie mam talentu do rysowania, ale spróbuję coś wymysłeć. Kolega Muzofan ma racje. sam 40 to bardzo fajne paczki, można z nimi zostać, tylko ciekawość, czy można jeszcze lepiej, jest bardzo duża:). Ciekawi mnie jeszcze co by dał subwoofer, ale tu znowu, jak nie spróbuję, to się nie przekonam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Wojciechus napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. Będę musiał tych 50-tek posłuchać u siebie. Innego sposobu nie ma niestety.. Na razie u mojego dystrybutora nie maja, ale poczekam. Co do salonu, to ogólnie jest 30m2, ale jest trochę dziwny układ. nie mam talentu do rysowania, ale spróbuję coś wymysłeć. Kolega Muzofan ma racje. sam 40 to bardzo fajne paczki, można z nimi zostać, tylko ciekawość, czy można jeszcze lepiej, jest bardzo duża:). Ciekawi mnie jeszcze co by dał subwoofer, ale tu znowu, jak nie spróbuję, to się nie przekonam

Polecam zestawić SCM 40 z Devialet 140 Expert Pro lub 220 Expert Pro, miałem bardzo duże wątpliwości co do klasy D, jednak po uruchomieniu SAM Devialeta pod SCM 40, zostałem wgnieciony w fotel, dosłownie. Być może 40-ki grają takim basem z wieloma wzmacniaczami ale dla mnie to jest poziom jaki pamietam jeszcze z ASW 600 B&W... nie, to nawet nie jest ten poziom, kontrola basu, jego zejścia, wibracje, majstersztyk. Tak, wiem... to moja opinia, dlatego proponuje sprawdzić na własne uszy, to opinia o basie w takim połączeniu jak ja mam, średnica, góra, to jest bajka, mój poprzedni system Accuphase e-406 + Dynaudio Contour był mówiąc delikatnie mierny  🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja też kupię SCM 12, 19, 35, 40

Ostatnio zwróciłem uwagę na pewien stan rzeczy na rynku wtórnym. Otóż Kef w ofercie miał świetne kolumny LS-50, które zostały szczególnie wyróżnione przez miesięcznik Audio-Video podobnie jak np. podobne wielkością ATC SCM 7. Obecnie w ofercie Kef ma jeszcze lepsze małe konstrukcje jak R-300 czy R-3. Na rynku wtórnym ATC SCM 7 to rzadkość, a powyższych Kef-ów jest dużo, w każdym kolorze, można wybierać. Nawet szczególnie wyróżnionych LS-50 jest o wiele więcej niż SCM 7, 11, 12, 19, 20, 40 razem wziętych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mario3456 napisał:

Ja też kupię SCM 12, 19, 35, 40

Ostatnio zwróciłem uwagę na pewien stan rzeczy na rynku wtórnym. Otóż Kef w ofercie miał świetne kolumny LS-50, które zostały szczególnie wyróżnione przez miesięcznik Audio-Video podobnie jak np. podobne wielkością ATC SCM 7. Obecnie w ofercie Kef ma jeszcze lepsze małe konstrukcje jak R-300 czy R-3. Na rynku wtórnym ATC SCM 7 to rzadkość, a powyższych Kef-ów jest dużo, w każdym kolorze, można wybierać. Nawet szczególnie wyróżnionych LS-50 jest o wiele więcej niż SCM 7, 11, 12, 19, 20, 40 razem wziętych.

 

Myślę, że odpowiedź jest bardzo prosta. Kefy sprzedają się w dużo większych ilościach na rynku pierwotnym niż ATC. Stąd też dużo większa ich ilość na rynku wtórnym. Dwa, kefy ls50 to jednak dużo bardziej popularny model niż atc scm 7 czy 11. No i jednak takie ls50 (nawet meta) są odrobinę tańsze niż atc 7 o 11 nie wspominając. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Artistplant napisał:

Czy ktoś planuje się pozbyć SCM40? Ewentualnie macie rozeznanie gdzie można je kupić w dobrej cenie?

Pojawiają się sporadycznie co jakiś czas, trzeba być czujnym i zapolować.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Artistplant napisał:

Czy ktoś planuje się pozbyć SCM40? Ewentualnie macie rozeznanie gdzie można je kupić w dobrej cenie?

Zapytaj w Q21, dawali fajny rabat jak kupowałem, ostatecznie zabrałem od nich wystawowe, teraz 23490 za parę kosztują nowe, myśle że spokojnie 20000 będzie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, szarymak napisał:

Zapytaj w Q21, dawali fajny rabat jak kupowałem, ostatecznie zabrałem od nich wystawowe, teraz 23490 za parę kosztują nowe, myśle że spokojnie 20000 będzie 😉

A stały u nich dość długo ex demo, całkiem niedawno.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wyglada w wersji Aktywnej włączanie całego systemu (chodzi mi konkretnie o ATC) ?? Kolumny są załączane bezpośrednio z preampem za pomocą triggera czy trzeba za każdym razem kolumny osobno włączać przyciskami z tyłu? Takie samo pytanie mam odnośnie Sub C1 mk2 ??

Dziekuje i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Melond napisał:

Takie samo pytanie mam odnośnie Sub C1 mk2 ??

Brak triggera. Za każdy  razem włącza się go przyciskiem na tyle obudowy . Tylko, że jest to subwoofer do systemów pasywnych, choć oczywiście można go podłączyć pod pre za pomocą przewodów RCA. Do głośników aktywnych raczej warto wybrać SCS70 Pro lub SCM0.1/15SL Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
20 godzin temu, Mario3456 napisał:

Czy ktoś porównywał starsze ATC SCM 11mkI z nowszymi ATC SCM 11mkII ? ewentualnie 7 z 7 albo 19 z 19? nowsze grają lepiej czy bardziej inaczej? Czy głośnik niskośredniotonowy jest ten sam w 11mkI i 11mkII ? 

Nie jest ten sam, grają zdecydowanie lepiej, jeżeli przymierzasz się do zakupu to weź nowsza wersje.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mario3456 napisał:

a pod jakim względem lepiej? poza tym, że nowsze wersje mają więcej wysokich tonów

Stare mają kanciaste obudowy, natomiast nowe otrzymały wygięte, zwężające się ku tyłowi boczki.

Odlewany kosz, potężny układ magnetyczny.

Głośnik nisko-średniotonowe to średnica 15cm, co przekłada sie na masę całkowitą.

Nowe tweetery, tekstylne kopułki o średnicy 25 mm, w których również zastosowano cewki nawijane prostokątnym drutem.

Polipropylenowe kondensatory i duże, powietrzne cewki.

Maskownice 🙂

 

Pop prostu posłuchaj u kogoś z okolicy, jeżeli nie masz takiej możliwości to w którymś z salonów audio będą na pewno dostępne.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ATC SCM 11 mk1 ma większość tych rozwiązań, co mkII.....nowszy model to chyba tylko dodatkowo wygięta obudowa + mocniejszy głośnik wysokotonowy, co może przekładać się na większą ilość wysokich tonów, co nie zawsze musi być na plus. Ciekawe jak to przekłada się na dźwięk. Nowsze SCM 11mkII są znacznie droższe od poprzedniej wersji, ciekawe czy różnica w dźwięku warta dopłacenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mario3456 napisał:

ciekawe czy różnica w dźwięku warta dopłacenia.

 

To już zależy tylko od Ciebie 🙂

Przyrost jakości brzmienia niestety raczej nigdy nie będzie wprost proporcjonalny do ceny , często trzeba podwoić c lub potroić wydaną kwotę aby uzyskać ułamek.....

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się zastanawiasz i nie widzisz finansowego uzasadnienia zakupu nowszej wersji to po prostu weź tańsze, jeżeli będziesz zadowolony to nic nie zmieniaj, tylko ciesz się muzyką, a 11 mk1 grają na bardzo fajnym, wysokim poziomie i jeżeli nie porównasz bezpośrednio to: "będzie Pan zadowolony"

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jasny wzmacniacz, to z 11 mk1 będzie to dobrze pasowało do siebie. Miałem kiedyś SCM11 z Yamahą AS1000 i brzmieniem byłem zauroczony. Fakt, był słychać, że wysokie tony są mniej szczegółowe i brzmienie w tym zakresie było uproszczone, natomiast wynagradzała to wspaniała szczegółowość średnicy oraz spójność brzmienia, rytm, świetny bas. To był dźwięk, z którym dało się żyć! Miałem potem też drugą wersję i już mnie tak nie oczarowała... może byłem już bardziej osłuchany. Jeśli masz możliwość, to koniecznie spróbuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, EmilioE napisał:

Miałem potem też drugą wersję i już mnie tak nie oczarowała... może byłem już bardziej osłuchany. Jeśli masz możliwość, to koniecznie spróbuj!

To prawdopodobnie wynika z wygórowanych oczekiwań po 1 wersji, która notabene jest bardzo udana 🙂

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2023 o 19:56, Mario3456 napisał:

Nowsze SCM 11mkII są znacznie droższe od poprzedniej wersji, ciekawe czy różnica w dźwięku warta dopłacenia.

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-atc-scm-11-v-3-standy-gratis-CID99-IDTijon.html

Fajna oferta warta rozważenia.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.