Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  269 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, muzofan napisał:

Czekał, czekał i się doczekał 😍😍😍😍. ATC for life 😄 Zobaczymy czy ATC SCM 150SL wpłyną na zmianę sygnaturki... 

20221230_133522.jpg

Koledzy tak wyglądają kolumny jak by kto nie wiedział

 

Gratuluję ślicznot👍

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie 😊. Klub pełen serdeczności i to się ceni😁.

Coś tam jutro napiszę ale do Twojej lekkości pióra @pianoto mnie jest daleko 😊

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszka niedaleko mnie i zostałem przez niego zapoczątkowany życiowo, nazwisko mamy też to samo 😉

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, muzofan napisał:

Coś tam jutro napiszę ale do Twojej lekkości pióra @pianoto mnie jest daleko 😊

ee tam, wczoraj ktoś pisał, że doopa ze mnie nie pisarz i błędy robię. 

gdzie tam do jutra, nie zasnę 😉

chociaż z grubsza napisz. 

Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać z wrażeniami gdyż rodzinne spotkanie poza domem mam. Co prawda usiedzieć przy stole nie mogę 🤣🤣🤣

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, muzofan napisał:

Trzeba poczekać z wrażeniami gdyż rodzinne spotkanie poza domem mam. Co prawda usiedzieć przy stole nie mogę 🤣🤣🤣

trza było waszmości muzę jakowąś zapętlić i niechybnie nieco głośniej zadać,   co by zawieszenia gimnastyki zażyły i  po powrocie bardziej uszy waści ukontentowały

a takoż okazyję waść przegapiłeś i na nic nogami pod stołem przebierasz :) 

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, muzofan napisał:

Trzeba poczekać z wrażeniami gdyż rodzinne spotkanie poza domem mam. Co prawda usiedzieć przy stole nie mogę 🤣🤣🤣

Mając 150tki w domu jesteś gdzieś na jakimś spotkaniu... a miałem Cię za poważnego człowieka ;]

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, S0nic napisał:

Mając 150tki w domu jesteś gdzieś na jakimś spotkaniu... a miałem Cię za poważnego człowieka ;]

zapytaj czy klucz pod wycieraczką łap helikopter i gaz do dechy :) :) :) 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, slawek.xm napisał:

zapytaj czy klucz pod wycieraczką łap helikopter i gaz do dechy 🙂 🙂 🙂

Nieeee, do Kacpra wpadnę kiedyś posłuchać na pewno bo mam zaproszenie 🙂

Trochę szkoda, że nie skusił się na aktywne ale i tak super!

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam 😁, @pianoteż takowe otrzymał 😉

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę napisać Panowie... Nie ma powrotu do ATC SCM 100. Podmiana już się dokonała 😄 . Uwierzcie że chciałbym umieć iść w kwieciste opisy różnic brzmieniowych jak co poniektórzy na forum. Zazdroszczę takich umiejętności. Ja mam czysto inżynierskie i zwięzłe podejście do tematu. SCM 150 robią to samo co mniejszy brat ale lepiej. W moim pomieszczeniu kreują podobną przestrzeń, separują podobnie instrumenty ale robią to wszystko jakby wypełniając je jakąś organiczną tkanką na scenie. Nie umiem tego lepiej określić ale brzmienie jest jakby pełniejsze, ma więcej gęstości z tą samą rozdzielczością dodając jednocześnie łagodności. Dźwięk jest bardzo podobny a jednak mniej wymuszony grający z większą swobodą. W bardziej zagęszczonych utworach czuć że zg łatwiej oddają skoki dynamiki jakby nie stanowiło to dla nich żadnego wyzwania. Większość czasu słucham ze średnią głośnością około 80 dB więc jest kiedy odczuć namacalny skok dynamiki oraz potęgę brzmienia niektórych instrumentów. Dla mnie to koniec drogi jeśli chodzi o zg 😄 W opisie więcej jest emocji niż właściwego opisu brzmienia gdyż tego fachową nomenklaturą robić nie umiem 😛 

Podsumowując czy warto dopłacić różnicę między SCM 100 a SCM 150 kierując się logiką, trzeźwym spojrzeniem na różnice, parametrami? NIE, nie warto. Czy zamienię z czystym sumieniem jedne ATC na drugie? Z pełną świadomością napiszę że zdecydowanie zamieniam. Są to cudowne kolumny i bardzo się cieszę że 2 lata temu spróbowałem ATC SCM 40 w swoim systemie bo dzięki temu zaczęła się moja przygoda z tym wspaniałym brytyjskim brzmieniem. Nawet nie patrzę w stronę innych firm. Jak w Avengersach - END GAME.

Poza wszystkim powyższym to SCM 150 SL lepiej wyglądają w moim saloniku, kolor mi bardziej odpowiada a proporcje kolumny ze standami są bardziej odpowiednie co również cieszy mocno oko. Oczywiście ucho i serce w tym momencie mają najwięcej do gadania a głowa najmniej 😄 

Przy okazji tą zmianą mogę dać pstryczka w nos @slawek.xm za brak racji 😄  

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale nie zawsze @pianobudżet pozwala na słuchanie dobrych rad lepiej doświadczonych 😉

Poza tym trzeba rozwijać pasję, poprawiać brzmienie swojego systemu ze świadomością co może być lepsze 😊

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, staram się podejmować zawsze swoje decyzje bez szaleństw. 150 chciałem od dłuższego czasu sprawdzić. Jedyną obawą było to czy się zmieszczą dźwiękowo w moim, jakby nie patrzeć, nie za dużym salonie. 15 godzin słuchania swoich, dobrze znanych utworów, wystarczy aby ocenić że opanowana akustyka pomieszczenia pozwala im rozwinąć skrzydła w tym metrażu 😁. Nie ma co odwlekać decyzji gdyż serce i portfel były na to przygotowane i czekały jedynie na zielone światło od uszu 😉

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoi mi nad głową moja Beata i zerka jak kura na te ATC po czym mówi - co to za piękne głośniki? Ja dumny mówię że to ATC, te same co teraz grają nam w pokoju. Potem szybko pokazuję jej cenę a ona na to - to twój kolega sobie takie kupił ? Ano kupił 🙂

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, muzofan napisał:

Spokojnie, staram się podejmować zawsze swoje decyzje bez szaleństw. 150 chciałem od dłuższego czasu sprawdzić. Jedyną obawą było to czy się zmieszczą dźwiękowo w moim, jakby nie patrzeć, nie za dużym salonie. 15 godzin słuchania swoich, dobrze znanych utworów, wystarczy aby ocenić że opanowana akustyka pomieszczenia pozwala im rozwinąć skrzydła w tym metrażu 😁. Nie ma co odwlekać decyzji gdyż serce i portfel były na to przygotowane i czekały jedynie na zielone światło od uszu 😉

A właśnie jak duży masz salon?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ma zdecydowanie dobry gust 😉

1 minutę temu, S0nic napisał:

A właśnie jak duży masz salon?

Około 23m2 otwarte częściowo na resztę piętra 😊

Wróć. Dokładnie 21,5 m2 😁 @S0nic

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, muzofan napisał:

Nie ma co odwlekać decyzji gdyż serce i portfel były na to przygotowane i czekały jedynie na zielone światło od uszu 😉

ładnie napisane 👍

 jednak masz talent, mamy Cię! Teraz już Ci nie odpuścim 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.