Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  269 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki 😊. Wstępnie wymieniam z dystrybutorem. A co? Chcesz @ciszyn11 za gotówę wziąć? 😉

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, muzofan napisał:

Dzięki 😊. Wstępnie wymieniam z dystrybutorem. A co? Chcesz @ciszyn11 za gotówę wziąć? 😉

niestety nie,  ale myślę, że problemu z sprzedażą byś nie miał. Ja póki co mówię pas w dalszej pogonii z przyczyn niezależnych ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał ATC SCM 100 SL w kolorze rosewood to zapraszam do rozmów 😉

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, muzofan napisał:

Przy okazji tą zmianą mogę dać pstryczka w nos @slawek.xm za brak racji 😄

po pierwsze na tegorocznej wystawie te kolumny grały wg mnie lepiej niż dobrze

po drugie , podjęcie tak szybkiej decyzji bez porządnego wygrzania głośników

świadczy o tym , że kupiłbyś je bez względu na to co napisałem i nawet tylko dlatego , że chciałeś mieć duży woofer , co w sumie wg mojej filozofii jest dobrym posunięciem

jednak wg mnie decyzja oparta na emocjach i chęciach

ale nie ma w tym nic złego

dlatego z serca gratuluję zakupu i życzę odkrywania nowych kolumn i delektowania się ich coraz lepszym dźwiękiem

wszystkiego dobrego w Nowym Roku

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wszystkiego muzycznego w 2023r życzę @slawek.xmjak i wszystkim innym klubowiczom. Tym aktualnym i tym co mieli już ATC 😊

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, slawek.xm napisał:

po drugie , podjęcie tak szybkiej decyzji bez porządnego wygrzania głośników

racja, gdyby przechodził z np. Harbeth 40.2 na scm 100/ 150. 

Jednak w tym przypadku, nie ma decydującego zastosowania dla muzofana, ponieważ, przechodził z modelu 100 na  150

Przy tej przesiadce zmiany słychać już na starcie. Scm 100 też nabył nowe, więc pewnie pamięta zmiany w procesie układania się przetworników. 

Wcześniej też grał ATC 40 i chyba 50. 

W każdym przypadku, ta sama szkoła dźwięku, te same uszy, jedynie room był adaptowany w trakcie posiadania scm 100. elektronika z grubsza ta sama, choć tu nie dam głowy, nie pamiętam.  

Oczywiście, zgadzam się co do zasady, że pośpiech w decyzji przed ułożeniem się przetworników, to słabe.

 

 

Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza wszystko się zgadza. Z małym zastrzeżeniem że ani 100 ani 150 nie są typowo świeżutkie. Jedne i drugie sobie trochę pograły zanim je otrzymałem więc z doświadczenia wiem że wystarczy doba u mnie żeby złapały temperaturę 😉

Poza tym @pianomi powiedział że 150 będą lepsze od 100 więc musi tak być 😉. Nawet jeśli jestem głuchy to polegam na lepiej osłuchanych 😁

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, muzofan napisał:

Poza tym @pianomi powiedział że 150 będą lepsze od 100 więc musi tak być 😉. Nawet jeśli jestem głuchy to polegam na lepiej osłuchanych 😁

mz, w tej konkretnej, pasywnej serii ATC '12 nie równać się z '15, to inna jazda. 

Oczywiście, zawsze pozostaje pytanie o przyrost dobrodziejstwa vs różnica w cenie, jednak w tym przypadku - jak mniemam - nie o to się rozchodzi. 

Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, muzofan napisał:

Cóż mogę napisać Panowie... Nie ma powrotu do ATC SCM 100. Podmiana już się dokonała 😄 . Uwierzcie że chciałbym umieć iść w kwieciste opisy różnic brzmieniowych jak co poniektórzy na forum. Zazdroszczę takich umiejętności. Ja mam czysto inżynierskie i zwięzłe podejście do tematu. SCM 150 robią to samo co mniejszy brat ale lepiej. W moim pomieszczeniu kreują podobną przestrzeń, separują podobnie instrumenty ale robią to wszystko jakby wypełniając je jakąś organiczną tkanką na scenie. Nie umiem tego lepiej określić ale brzmienie jest jakby pełniejsze, ma więcej gęstości z tą samą rozdzielczością dodając jednocześnie łagodności. Dźwięk jest bardzo podobny a jednak mniej wymuszony grający z większą swobodą. W bardziej zagęszczonych utworach czuć że zg łatwiej oddają skoki dynamiki jakby nie stanowiło to dla nich żadnego wyzwania. Większość czasu słucham ze średnią głośnością około 80 dB więc jest kiedy odczuć namacalny skok dynamiki oraz potęgę brzmienia niektórych instrumentów. Dla mnie to koniec drogi jeśli chodzi o zg 😄 W opisie więcej jest emocji niż właściwego opisu brzmienia gdyż tego fachową nomenklaturą robić nie umiem 😛 

Podsumowując czy warto dopłacić różnicę między SCM 100 a SCM 150 kierując się logiką, trzeźwym spojrzeniem na różnice, parametrami? NIE, nie warto. Czy zamienię z czystym sumieniem jedne ATC na drugie? Z pełną świadomością napiszę że zdecydowanie zamieniam. Są to cudowne kolumny i bardzo się cieszę że 2 lata temu spróbowałem ATC SCM 40 w swoim systemie bo dzięki temu zaczęła się moja przygoda z tym wspaniałym brytyjskim brzmieniem. Nawet nie patrzę w stronę innych firm. Jak w Avengersach - END GAME.

Poza wszystkim powyższym to SCM 150 SL lepiej wyglądają w moim saloniku, kolor mi bardziej odpowiada a proporcje kolumny ze standami są bardziej odpowiednie co również cieszy mocno oko. Oczywiście ucho i serce w tym momencie mają najwięcej do gadania a głowa najmniej 😄 

Przy okazji tą zmianą mogę dać pstryczka w nos @slawek.xm za brak racji 😄  

Gratujuje z całego serca wyboru 👍

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja @piano.Napisałem w swoim przydługim poście że jest to różnica w cenie, która nie rekompensuje poprawy brzmienia. Jednakże radość jaka płynie ze słuchania muzyki kilka godzin dziennie daje takiego kopa energetycznego w pracy że jakoś portfel udźwignie dopłatę 😉. Trzeba cieszyć się z życia, póki zdrowie jest i wydawać zarobione środki na pasję 😊

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za miłe słowa od wszystkich uczestników dyskusji 😊. Marzenia trzeba spełniać 😁

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, muzofan napisał:

Dziękuję bardzo za miłe słowa od wszystkich uczestników dyskusji 😊. Marzenia trzeba spełniać 😁

I tego Życzę wszystkim uczestnikom forum w Nowym, lepszym nadchodzącym Roku Pańskim 2023, żeby spełniły się najbardziej dziwne i nieprawdopodobne marzenia audio :)))

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia nie mogę napisać ale spotkałem się z dwoma opiniami że wersje najświeższe mają dużo lepszą górę pasma. Jeśli rozważasz @ACMEwersję starszą to koniecznie po odsłuchu 😉

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2023 o 21:15, ACME napisał:

Dzień dobry

Czy ktoś z będących w temacie kolegów może mi powiedzieć, czym się róznią ATC SCM40 mk2 od mk3. O ile pierwsza - wiadomo - była kanciata to 2 i 3 sa okrągłe, wyglądaja identycznie. Jak to jest? Czy cos sie zmieniło? 

 

Dzieki i pozdrawiam

Z tego co wiem to te określenia typu mk1, mk2, mk3 nigdy nie były oficjalne. ATC też nie pomagało, nazywając nowy model... tak samo jak poprzedni. Recenzenci i sprzedawcy raz po raz dodawali coś od siebie a to mk2 a to 2nd gen czy "new model". Z tym "mk3" to ktoś musiał przeszarżować bo SCM40, jak i w całej serii Entry, były tylko dwie wersje. Pierwsza generacja "kanciasta" (2007-2013) z tweeterami produkowanymi na zamówienie od Seas lub Vifa, (malutki ale już neodymowy). I druga, obecna generacja, "okrągła", produkowana od 2013 do dziś. Druga generacja ma już świetny firmowy tweeter ATC SH25-76 (podobno 6 lat badań), nową obłą obudowę i poprawioną zwrotnicę. Pozostałe dwa głośniki (SM75-150 i 220mm bas) bez zmian. Więc jak masz "okrągłą" obudowę to masz bieżącą, najnowszą wersje. Mam nadzieję, że trochę pomogłem 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie. Na dole w ATC SCM 40 jest niskotonowy ATC 164 mm SC, nie 220 mm 🙂 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, muzofan napisał:

Małe sprostowanie. Na dole w ATC SCM 40 jest niskotonowy ATC 164 mm SC, nie 220 mm 🙂 

tak oczywiście 164 mm🙂 późno pisałem, też teraz zobaczyłem i jakoś nie mogę edytować 🙂 dzięki za czujność Kacper i gratulacje (150!) 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, leszeksz napisał:

Z tego co wiem to te określenia typu mk1, mk2, mk3 nigdy nie były oficjalne. ATC też nie pomagało, nazywając nowy model... tak samo jak poprzedni. Recenzenci i sprzedawcy raz po raz dodawali coś od siebie a to mk2 a to 2nd gen czy "new model". Z tym "mk3" to ktoś musiał przeszarżować bo SCM40, jak i w całej serii Entry, były tylko dwie wersje. Pierwsza generacja "kanciasta" (2007-2013) z tweeterami produkowanymi na zamówienie od Seas lub Vifa, (malutki ale już neodymowy). I druga, obecna generacja, "okrągła", produkowana od 2013 do dziś. Druga generacja ma już świetny firmowy tweeter ATC SH25-76 (podobno 6 lat badań), nową obłą obudowę i poprawioną zwrotnicę. Pozostałe dwa głośniki (SM75-150 i 220mm bas) bez zmian. Więc jak masz "okrągłą" obudowę to masz bieżącą, najnowszą wersje. Mam nadzieję, że trochę pomogłem 🙂 

Dziękuję bardziej rozjaśnić nie można 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry wszystkim! Jestem posiadaczem kolumn i wzmacniacza ATC już od 2 lat. Kolumny to scm40, wzmacniacz sia2-155. Po raz pierwszy zarejestrowałem się do jakiegokolwiek forum o audio, więc proszę o wybaczenie, jeśli będę popełniał błędy w obsłudze. Przeczytałem cały wątek z tego klubu i widziałem, ze jest kilku użytkowników, którzy zmieniali scm 40 na scm 50. Stad moja obecność oraz pytanie: czy jest duży przeskok w jakości dźwięku miedzy tymi kolumnami? Pytanie drugie, które jest niejako związane z pierwszym, czy któryś z szanownych forumowiczów testował może 40-stki z subwooferem etc c1? Nad subwooferem zastanawiam się tylko dlatego, ze ze względu na specyfikę salonu, największy problem będę miał z głębokością 50-tek i zastanawiam się czy dobrym pomysłem byłoby dodać do 40-stek suba, lub 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wojciechus napisał:

czy któryś z szanownych forumowiczów testował może 40-stki z subwooferem etc c1?

Ja mam SCM19 grające wspólnie z c1sub. Z moimi gra, zagra z SCM40. Jedyną różnicą będzie konieczność innego ustawienia parametrów suba tak, aby zestroić go z głośnikami i pomieszczeniem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Wojciechus napisał:

Dzień Dobry wszystkim! Jestem posiadaczem kolumn i wzmacniacza ATC już od 2 lat. Kolumny to scm40, wzmacniacz sia2-155. Po raz pierwszy zarejestrowałem się do jakiegokolwiek forum o audio, więc proszę o wybaczenie, jeśli będę popełniał błędy w obsłudze. Przeczytałem cały wątek z tego klubu i widziałem, ze jest kilku użytkowników, którzy zmieniali scm 40 na scm 50. Stad moja obecność oraz pytanie: czy jest duży przeskok w jakości dźwięku miedzy tymi kolumnami? Pytanie drugie, które jest niejako związane z pierwszym, czy któryś z szanownych forumowiczów testował może 40-stki z subwooferem etc c1? Nad subwooferem zastanawiam się tylko dlatego, ze ze względu na specyfikę salonu, największy problem będę miał z głębokością 50-tek i zastanawiam się czy dobrym pomysłem byłoby dodać do 40-stek suba, lub 2.

Jak dobrze wiesz scm40 i scm50 to dwie różne konstrukcje, sam posiadam scm40 a wyższych modeli kolumn atc słyszałem tylko na audio show i moim zdaniem przeskok jakościowy nie jest proporcjonalny do zapłaconych PLN, chyba że masz nieograniczony budżet, wtedy robisz tak zwany następny krok jakościowy w górę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.