Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  269 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Własne doświadczenia są bezcenne więc opisz wrażenia jak zdecydujesz się na dołożenie końcówki 😀

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, remiqa napisał:

Odkopie trochę twój post ponieważ chodzi mi po głowie dokupienie drugiej końcówki p1 do scm 40, zastanawia mnie twoje stwierdzenie,czy jest poparte testami? pamiętam że ktoś na forum miał dwie końcówki P1 do pasywnych, ale nie pamiętam kto to był, teoretycznie powinno być lepiej, niestety nie miałem możliwości sprawdzenia takiego połączenia

Rozmawiaj z użytkownikiem muzofan, on testował, ja nie testowałem i też nie mam zamiaru. Nie podoba mi się taka koncepcja, takie moje widzimisię 😉

Takie są fakty, natomiast, wrzuciłem filmik gdzieś tutaj z GR reaserch, tam gościu tłumaczy w czym problem.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jestem swiezakiem w temacie audio. Sporo czytałem ale to tylko teoria. Na podstawie tego co już "wiem" wymyśliłem sobie taki zestaw:

Atc smc 11

Vincent sv 237mk 2

Eversolo dmp a6 

Rel t0 (na wszelki wypadek)

Co myślicie na temat takiego zestawu?  Czy to ma sens?

Pomieszczenie Ok 16 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma sens.....albo nie ma ....

Czy Ty myślisz ,że akutat taki sam zestaw ktoś słuchał w twojej chałupie, akustyce i zna Twój gust, upodobania? Jeden napisze że super a drugi że kicha. Rusz 4 litery , pojedż do salonu i sam posłuchaj. 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, slawek471 napisał:

Jestem swiezakiem w temacie audio. Sporo czytałem ale to tylko teoria. Na podstawie tego co już "wiem" wymyśliłem sobie taki zestaw:

Atc smc 11

Vincent sv 237mk 2

Eversolo dmp a6 

Rel t0 (na wszelki wypadek)

Co myślicie na temat takiego zestawu?  Czy to ma sens?

Pomieszczenie Ok 16 m

dmp A6 to sugeruje master, co do reszty to tak jak misiek x napisał powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, misiek x napisał:

Tak ma sens.....albo nie ma ....

Czy Ty myślisz ,że akutat taki sam zestaw ktoś słuchał w twojej chałupie, akustyce i zna Twój gust, upodobania? Jeden napisze że super a drugi że kicha. Rusz 4 litery , pojedż do salonu i sam posłuchaj. 

Szukam porady u ludzi z doświadczeniem w tej dziedzinie. Skoro uważasz że to może  mieć sens to mam już jakiś punkt zaczepienia i można iść dalej czyli sprawdzić czy to coś dla mnie. Szukam dźwięku szczegolowego ale nie wypranego z emocji, suchego i płaskiego.

Słucham prawie każdego rodzaju muzyki (na przestrzeni lat największe wrażenie zabiły na mnie Rush i Tool). Myślę że ten mój "wirtualny zestaw" pozwoliłby mi odkryć taką muzykę na nowo

Do tej pory słuchałem tylko monitorów pylon jasper z naim5si (nie mieli akurat żadnego vincenta). Średnio to brzmiało. Można powiedzieć że byłem rozczarowany. 

Najbliższy salon który posiada atc11 i vincenta 237mk 2 to chyba Q21 w Pabianicach a to i tak ok 300 km ode mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slawek471 napisał:

Najbliższy salon który posiada atc11 i vincenta 237mk 2 to chyba Q21 w Pabianicach a to i tak ok 300 km ode mnie 

Zapraszamy 🙂 Zadzwoń do nas wcześniej, pogadaj chwilę z jednym z chłopaków i pomyślimy nad tym, co będzie dla Ciebie odpowiednie na start, potem posłuchasz i zobaczysz, co z przedstawionych opcji spodoba Ci się najbardziej. Wstępnie Twoje opcje mogą się spodobać, ale mogą Ci się wydać wyprane z emocji moim zdaniem. Warto będzie sprawdzić m.in. Monitor Audio Gold 100, czy KEF R3 w kontrze do ATC 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, slawek471 napisał:

Szukam porady u ludzi z doświadczeniem w tej dziedzinie. Skoro uważasz że to może  mieć sens to mam już jakiś punkt zaczepienia i można iść dalej czyli sprawdzić czy to coś dla mnie. Szukam dźwięku szczegolowego ale nie wypranego z emocji, suchego i płaskiego.

Słucham prawie każdego rodzaju muzyki (na przestrzeni lat największe wrażenie zabiły na mnie Rush i Tool). Myślę że ten mój "wirtualny zestaw" pozwoliłby mi odkryć taką muzykę na nowo

Do tej pory słuchałem tylko monitorów pylon jasper z naim5si (nie mieli akurat żadnego vincenta). Średnio to brzmiało. Można powiedzieć że byłem rozczarowany. 

Najbliższy salon który posiada atc11 i vincenta 237mk 2 to chyba Q21 w Pabianicach a to i tak ok 300 km ode mnie 

Te 300 km to i tak taniej Cię wyjdzie niż rozczarowanie po zakupie jak Ci napiszemy żebyś brał ten zestaw bo to rewelacja, dla kogoś będzie ale czy Tobie podpasuje ??? 🤔 Dzwoń do @Q21 jestem pewien że coś wymyślą, zawsze możesz wypożyczyć sprzęt na odsłuch z dostawą kurierem, nie ma lepszego wyjścia niż sprawdzenie w swoich warunkach, w swoim domu czy to gra tak jak chcesz. ATC SCM 40 kupiłem u nich… yyy… bez odsłuchu 😁 ale miałem możliwość posłuchać ich w innym miejscu. ATC to specyficzne granie. Powodzenia 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, slawek471 napisał:

Jestem swiezakiem w temacie audio. Sporo czytałem ale to tylko teoria. Na podstawie tego co już "wiem" wymyśliłem sobie taki zestaw:

Atc smc 11

Vincent sv 237mk 2

Eversolo dmp a6 

Rel t0 (na wszelki wypadek)

Co myślicie na temat takiego zestawu?  Czy to ma sens?

Pomieszczenie Ok 16 m

U mnie akurat 11 grają aktualnie z hybryda i takie zestawienie mnie na razie zadowala,

...ale kogoś innego pewnie nie , więc faktycznie tylko odsłuch cie uleczy lub zauroczy.

Q21 bardzo fajny sklep, zadzwoń wcześniej i się umów bo nie zawsze jest dostępność tego czego szukasz.

Powodzenia 🙂

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, PanAntoni napisał:

U mnie akurat 11 grają aktualnie z hybryda i takie zestawienie mnie na razie zadowala,

...ale kogoś innego pewnie nie , więc faktycznie tylko odsłuch cie uleczy lub zauroczy.

Q21 bardzo fajny sklep, zadzwoń wcześniej i się umów bo nie zawsze jest dostępność tego czego szukasz.

Powodzenia 🙂

Bardzo istotną sprawą dla mnie jest to czy atc11 przy niezbyt głośnym słuchaniu i w zestawieniu z vincentem 237 mk2 nie tracą swoich walorów? 

Czy atc 11 ogólnie nie tracą swoich walorów przy cichym słuchaniu

Jakie wzmacniacze do 15k są dla nich najodpowiedniejsze przy cichym słuchaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy specyficzne , ale na pewno trzeba posłuchać. Napiszę tak, kupiłem kiedys atc scm 7 ,tak z ciekawosci , po bardzo dobrych komentarzach ,miedzy innymi tutaj.....i sprzedałem po 2 tygodniach.  Nie napisze że są złe czy coś ale mnie nie przypasowały, nie moje granie. Dlatego trzeba samemu posłuchać . Ja kupowałem uzywane i nie miałem problemu ze sprzedażą, ale jeżeli kupisz nowe to cena przy odsprzedaży juz nie bedzie taka atrakcyjna. W życiu miałem tylko 1 pare nowych głosników z salonu a reszta wszystko używki. Lubię czasami posłuchac czegoś innego z ciekawosci, takie hobby😉.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Adam 38 napisał:

Możesz rozwinąć co masz na myśli ?

Oczywiście 🙂 ciężko napędzić, potrzebują sporo prądu, waty ze wzmacniacza nie są wykładowymi, obudowa zamknięta, nie każdemu pasuje takie granie.

18 minut temu, slawek471 napisał:

Bardzo istotną sprawą dla mnie jest to czy atc11 przy niezbyt głośnym słuchaniu i w zestawieniu z vincentem 237 mk2 nie tracą swoich walorów? 

Czy atc 11 ogólnie nie tracą swoich walorów przy cichym słuchaniu

Jakie wzmacniacze do 15k są dla nich najodpowiedniejsze przy cichym słuchaniu?

Do 40-tek mam ATC SIA2-150, daje radę, ale już w głowie majaczy mi ATC P2. Taka choroba 🙂 Musisz odsłuchać, nie ma innej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szarymak napisał:

nie każdemu pasuje takie granie.

...czyli posiadacze wzmacniaczy lampowych odpadają, ok.

Tyle, że większość obecnych paczek (i chyba wszystkie małe monitory) nie powstaje z myślą o wzmakach lampowych (nie liczę DIY celowanych pod lampę). Już myślałem, że zaskoczysz mnie jakimiś "specyficznymi właściwościami sonicznymi ATC".

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, slawek471 napisał:

Bardzo istotną sprawą dla mnie jest to czy atc11 przy niezbyt głośnym słuchaniu i w zestawieniu z vincentem 237 mk2 nie tracą swoich walorów? 

Czy atc 11 ogólnie nie tracą swoich walorów przy cichym słuchaniu

Jakie wzmacniacze do 15k są dla nich najodpowiedniejsze przy cichym słuchaniu?

Bardzo często słucham dość cicho w godzinach wieczornych, mam taki sprzęt wiec z niego korzystam ale jeżeli budujesz zestaw od ''0'' to wybrał bym inną konfiguracje (bez odsłuchów sie nie obędzie !) ale są kolumny, które bardziej nadają się do tego + ew. czar dobrej lampki...  Natomiast jak wpadniesz w ATC (np scm11)to później ciężko słucha się innych głośników (podobny pułap cenowy), masz wrażenie że coś jest nie tak jak trzeba 🙂

P.S. - Słuchałem ATC  z Ars Sonum Filharmonia i byłem zdumiony jakością przekazu, tym bardziej że nie spodziewałem się po takim połączeniu żadnej rewelacji.

Edytowane przez PanAntoni

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PanAntoni napisał:

masz wrażenie że coś jest nie tak jak trzeba 🙂

Ciężko się z tym nie zgodzić. A jeszcze ciężej potem wyjść z ATC. Osobiście i obecnie tylko monitorek od Sonus Faber mnie kusi, chociaż też uważam Sonusa za "coś jest nie tak" na tle ATC 🙂

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Adam 38 napisał:

...czyli posiadacze wzmacniaczy lampowych odpadają, ok.

Tyle, że większość obecnych paczek (i chyba wszystkie małe monitory) nie powstaje z myślą o wzmakach lampowych (nie liczę DIY celowanych pod lampę). Już myślałem, że zaskoczysz mnie jakimiś "specyficznymi właściwościami sonicznymi ATC".

Nie będę Cię zaskakiwał 😁 Bardzo fajnie opisał to @PanAntoni jak się wpadnie w ATC to innym czegoś brakuje, to są właśnie specyficzne właściwości soniczne ATC. Koniec i .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, slawek471 napisał:

Vincent sv 237mk 2

Imho to dobry wzmacniacz, szczególnie gdy pokombinuje się z lampami, choć nie słuchałem go z ATC. W podobnej cenie masz Naima XS3, uważam że to również pozycja warta przetestowania, w Q21 na pewno mają go na półce. 🙂 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szarymak Teraz się rozumiemy. 😉 Taka ciekawostka na koniec (odnośnie specyficzności ATC). ATC  w połączeniu z Roksanem Kaspijskim M2 grają bardzo podobnie do paczek Sonus Faber połączonych z Naimem. Jedyna znacząca różnica to więcej powietrza, otwarcia na wysokich w Sonusie. Sumarycznie wychodzi taniej a tak samo gęsto, barwnie i z dynamicznym, mocnym basem. Ocznie punkt dla SF no ale tu Włosi nie mają sobie równych. 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się rozpisywał , bo już nie mam ATC ale każda pliszka swój ogonek chwali. Dla mnie właśnie nie miały tego czegoś ,grały przeciętnie .W każdym innym klubie zachwalają swoje głośniki, ale tutaj jak czytam niektórych.....to jakby jakies naprawdę magiczne były, a to raczej tylko gust słuchających taki i poniekad myslenie życzeniowe , że to takie ach .....I bez spiny, każdy lubi co innego. O wykonaniu też za dobrych słów napisac nie można. 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej się właśnie czyta wpisy w klubach. Przeważnie nie ma agresji, przytyków i bezsensownych przepychanek. Kolumny jak kolumny. Pewnie że to kwestia gustu. Nie wiem czy są jakieś "magiczne" ale swoich nie wymieniłbym na inne. Widocznie w mój gust idealnie się wpasowały 😉

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2023 o 17:30, muzofan napisał:

Dlatego najlepiej się właśnie czyta wpisy w klubach. Przeważnie nie ma agresji, przytyków i bezsensownych przepychanek. Kolumny jak kolumny. Pewnie że to kwestia gustu. Nie wiem czy są jakieś "magiczne" ale swoich nie wymieniłbym na inne. Widocznie w mój gust idealnie się wpasowały 😉

Jak Ci się sprawują Musical Fidelity z ATC ? Możesz opisać swoje doświadczenie z tym dźwiękiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klubie ATC jest całkiem sporo moich wpisów o satysfakcji z tego połączenia 😉. Przeczytaj wcześniejsze. Zazwyczaj pisane na gorąco przy każdej zmianie więc odczucia były świeże i w miarę dokładne. Bardzo jestem zadowolony z tego połączenia a dokładanie kolejnych końcówek mocy tylko to potwierdza 😊. Na ten moment skończyłem składanie systemu i już zupełnie nie korci mnie do jakichkolwiek testów i zmian. Pełnia szczęścia 😁. Szczerze polecam takie połączenie. 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, muzofan napisał:

W klubie ATC jest całkiem sporo moich wpisów o satysfakcji z tego połączenia 😉. Przeczytaj wcześniejsze. Zazwyczaj pisane na gorąco przy każdej zmianie więc odczucia były świeże i w miarę dokładne. Bardzo jestem zadowolony z tego połączenia a dokładanie kolejnych końcówek mocy tylko to potwierdza 😊. Na ten moment skończyłem składanie systemu i już zupełnie nie korci mnie do jakichkolwiek testów i zmian. Pełnia szczęścia 😁. Szczerze polecam takie połączenie. 

Dzięki, poszukam. Wniosek "pełnia szczęścia" juz mi dużo mówi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A może ktoś słuchał atc 11 z regą elicit mk5? Szczególnie zależy mi na wrażeniach przy cichym odsłuchach. Czy ten wzmacniacz ma wystarczającą moc dla tych kolumn? Pokój ok 16m, muzyka rock (np Rush Tool) i nie tylko rock, słucham prawie wszystkiego. Do reszty toru planuje streamer dmp master i jakby co rel t0Wiem że trzeba słyszeć na "własne uszy", ale wrażenia innych są  bardzo pomocne. Chętnie czytam opinie innych i naprawdę dzięki nim można sobie ułożyć wstępnie własne wyobrażenie dźwięku danego zestawu. Wiele osób tutaj potrafi świetnie opisać tak trudne "zjawisko" jak brzmienie muzyki. Działa to na wyobraźnię. Szczerze zazdroszczę. Ja tak nie potrafię. Ale czytać umiem🙂. Pozdrawiam wszystkich fanatyków dobrego brzmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek471 napisał:

A może ktoś słuchał atc 11 z regą elicit mk5? Szczególnie zależy mi na wrażeniach przy cichym odsłuchach. Czy ten wzmacniacz ma wystarczającą moc dla tych kolumn? Pokój ok 16m, muzyka rock (np Rush Tool) i nie tylko rock, słucham prawie wszystkiego. Do reszty toru planuje streamer dmp master i jakby co rel t0Wiem że trzeba słyszeć na "własne uszy", ale wrażenia innych są  bardzo pomocne. Chętnie czytam opinie innych i naprawdę dzięki nim można sobie ułożyć wstępnie własne wyobrażenie dźwięku danego zestawu. Wiele osób tutaj potrafi świetnie opisać tak trudne "zjawisko" jak brzmienie muzyki. Działa to na wyobraźnię. Szczerze zazdroszczę. Ja tak nie potrafię. Ale czytać umiem🙂. Pozdrawiam wszystkich fanatyków dobrego brzmienia

Nie wiem jak z tym wzmacniaczem dają radę, ja będę miał mój ATC SIA-2 150 do sprzedania a ten sobie poradzi na bank, szczegóły po nowym roku. Cena będzie korzystna na dla obu stron 🙂 jak coś to pisz priv. Będzie też ATC C1 mk2 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, slawek471 napisał:

może ktoś słuchał atc 11 z regą elicit mk5?

U mnie grała ta Rega z scm7. Nie to samo ale coś tam mogę powiedzieć. Z pewnością nie zrażaj się wysoką temp. obudowy tego pieca, ten typ tak ma, nie wnikając w całe te prądy spoczynkowe, odprowadzanie ciepła itd. Czy bym ten piec na czuja (znam scm11) wybrał pod te paczki? Ja zdecydowanie nie (moim zdaniem będzie już za mrukliwie), ale jak chcesz bardzo dużo ciepła,  ciepła na średnicy, ocieplonego basu, płynności średnicy i wyraźnie wycofanych wysokich tonów to możesz sprawdzić. Proponowany przez Kolegę wyżej piec ATC to na bank będzie kompletne przeciwieństwo Elicita mk5, zupełnie inna tonacja na średnicy, pokaże się góra pasma i powietrze, dojdzie detal, to na 100%. Moim zdaniem ta Rega do rocka i pod ATC jest zwyczajnie za miękka..., za mało konturu, za mało dynamiczna, w niej liczy się tylko  płynność i ciepło. 

Do paczek szybszych od ATC scm11, bardziej konturowych, bardziej otwartych, pokazujących więcej detalu bym szedł z Elicit mk5. Sam wzmacniacz, i owszem, czaruje analogowym klimatem, gęstą średnicą i ocieplonym, miękkim basem ale nie ma za grosz ataku, nie pokaże konturu, zadziora, nie uderzy po męsku na stopie w rocku. Z takich ciepłych piecyków w podobnej cenie, moim zdaniem Caspian M2 będzie trochę lepszym -bardziej bezpiecznym, uniwersalnym wyborem pod ATC, chociaż to nadal mocne ujednolicanie wszystkiego dużą ilością ciepła i kompletnym "olaniem" tematu - wierność temu co na płycie a co wcale nie jest złe ale szybciej może się wkradać monotonia - wszystko na jedno kopyto i zawsze te 30 stopni, afrykańskie powietrze. Trzeba tego chcieć.

Ale oczywiście obowiązkowo sam posłuchaj. Jak będziesz blisko podjęcia decyzji na tak, (bo możesz przecież nie przepadać za aż tak "nerwowym" atakiem i szybkością, ekspresją czy otwarciem  jakie ja lubię) i będzie Ci tylko brakowało tej przysłowiowej kropki nad i to posłuchaj - "oh słodka" Dżem. Wtedy momentalnie kupisz Elicita, nawet bez rabatu 🙂

@Q21 proszę nie puszczać klientom w Salonie tego utworu na Waszej Redze, to moje "odkrycie". No. 

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam do sprzedania ATC SIA2-150 kupiony w PremiumSound, na gwarancji, cena która mnie interesuje to 14400 zł. Do kompletu ATC SCM 40 mk II kolor wiśnia, cena 14900 zł q21 zakup, gwarancja. Ceny do lekkiej negocjacji.  Wystawię na olx po tygodniu, najpierw tutaj zostawię dla klubowiczów 🙂  na sprzedaż również sub ATC C1 Sub mk2 kolor wiśnia, cena 5400 zł, gwarancja. Do wszystkiego oryginalne kartony, instr, dowody zakupu. Zdjęcia mogę przesłać na priv. W komplecie cena do dogadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.