Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/atc-scm50-psl-gwarancja-warszawa-prywatnie-i6789703455.html

tutaj tez ktos sprzedaje.

 

Zawsze można wyżej :)

po 3 miesiacach wyzej.. ?

 

Ja mam scm11, nie mialem czasu jeszcze ich wygrzac bo przyszly nowe, ale niebawem to nadrobie i generalnie podobaja mi sie te maluchy ze wzgedu na wiele aspektow, ktore mialem w duzo wiekszych bo 3x wiekszych monitorach. Licze ze srednica sie mocniej nasyci (bo w Sonus Oliva mam 3 dreozne i tutaj lekko odbiega w pierwszym kontakcie). Ale sa swietne bez dwuch zdan. Udalo mi sie dostac tuner desiny2 i czuje sie spelniony teraz ;). Mam strumieniowca C/A M6 ale radio creeka evolution gra lepiej, a Destiny dopiero podepne w systemie pod koniec nastepnego tyg.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idac tym tropem pozwol sobie na najdrozsze obecnie dostepne-to bezstratna droga i dostepna od reki- (pomyslisz ze kpie,bedziesz mial racje) ale w atc akurat ma to okreslony sens..

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasywne 40-tki miałem około 2 miesięcy i przeszedłem na aktywne 50-ki :)

Myślę , że czym szybciej to lepiej :)

 

Ja też nie kumam, miałeś 2 miesiące 40stki a potem 3 miesiące 50tki ASL. Weź kup od razu SCM300 ASL :)

 

http://atcloudspeakers.co.uk/hi-fi/loudspeakers/tower-series/scm300aslt/

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że, warto by było wybrać się na parę koncertów i posłuchać jak muzyka brzmi na żywo. Może się okazać że twoje wyobrażenie o tym jak powinno brzmieć jest przerysowane i żaden sprzęt nie zagra Ci dobrze. Jeżeli aktywne 50 Cię nie zadowalają to wątpię żeby coś spełniło twoje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam, wraz z nabyciem ATC SCM11 przyłączam się do klubu. Przyznam szczerze, że namęczyłem się troszkę z napędzeniem tych kolumn. Był Naim XS, Vincent 237 oraz Roksan K3. Cóż, skończyło się na Musical Fidelity M6si i to jest piękne połączenie!!! Dopiero teraz monitorki zaczęły ruszać jak trzeba membranami. W sumie 220W na 8Ohm to i powinno już troszeczkę je ruszyć :)

AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wraz z nabyciem ATC SCM11 przyłączam się do klubu. Przyznam szczerze, że namęczyłem się troszkę z napędzeniem tych kolumn. Był Naim XS, Vincent 237 oraz Roksan K3. Cóż, skończyło się na Musical Fidelity M6si i to jest piękne połączenie!!! Dopiero teraz monitorki zaczęły ruszać jak trzeba membranami. W sumie 220W na 8Ohm to i powinno już troszeczkę je ruszyć :)

 

Tylko jak tu posłuchać kolumienki z takim "byczkiem" cicho klimatycznie nastrojowo? W tym zestawieniu nie da się poprostu...

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sposob sluchania, przyznam widze pierwszy raz. Moze trzeba wyprubowac ktoregos dnia z ciekawosci.

 

Wlasciciel napisal:

"Yes, I realize the speakers are upside down. The acoustical center is at the level of the woofer bolts near the tweeters, and the couch is low and I slouch. The setup was approved by ATC."

 

 

2014-03-09_11.02.52.jpg

 

zrodlo:

https://www.audioasylum.com/cgi/t.mpl?f=critics&m=75836

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TheOne2005

 

Czyli ten Musical Fidelity 6Msi grał swobodniej od Vincenta? lepiej napędzał? duża to była różnica? Ja mam ATC SCM 7 z Vincentem D-150 dlatego pytam. Chociaż D-150 chyba jest troszkę mocniejszy od Vincenta 237. Przymierzam się do zakupu SCM 11 z którymi miałby dalej grać D-150

Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak tu posłuchać kolumienki z takim "byczkiem" cicho klimatycznie nastrojowo? W tym zestawieniu nie da się poprostu...

 

U mnie ATC SCM 7 z Hybrydą Vincenta D-150 grają bardzo muzykalnie i nastrojowo. Mam te kolumny od ok. 4 lat i nawet przez chwilę nie myślałem o zmianie na kolumny innej firmy(a jestem dość wybredny, często w sprzętach coś mi nie pasuje). Te kolumny potrzebują prądu, może przy cichym słuchaniu nie grają na 100% swoich możliwości, ale które kolumny grają tak muzykalnie, spójnie, otwarcie itd.? Przy tych kolumnach kończą się dyskusje o wysokich, basie, średnicy itp. Po prostu gra muzyka i koniec tematu. Można słuchać godzinami i nie nudzi się, nic nie męczy, nawet na gorzej nagranych płytach.

Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

@Mario3456 (i inni użytkownicy ATC SCM 7): a jak wygląda sprawa z basem przy piosenkach gdzie jest go sporo? Kiedy pojawia się kompresja i zniekształcenia? Mała zamknięta obudowa raczej robi swoje, ale jak to jest w rzeczywistości? W jednej recenzji pisano, że przy nowej płycie Daft Punk niestety pojawia się dość szybko. Wiem, że kolumny mają swoje ograniczenia, ale w niewielkim pokoju coś z obudową zamkniętą może być w sam raz.

Edytowane przez sm1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mario3456 (i inni użytkownicy ATC SCM 7): a jak wygląda sprawa z basem przy piosenkach gdzie jest go sporo? Kiedy pojawia się kompresja i zniekształcenia? Mała zamknięta obudowa raczej robi swoje, ale jak to jest w rzeczywistości? W jednej recenzji pisano, że przy nowej płycie Daft Punk niestety pojawia się dość szybko. Wiem, że kolumny mają swoje ograniczenia, ale w niewielkim pokoju coś z obudową zamkniętą może być w sam raz.

 

Zawsze słucham liniowo, bez podbijania basów, bez funkcji loudness i itp. i nigdy na moim Vincencie (2 x 170watt/8 ohm i 340watt/4 ohm, 2 trafa po 1000watt) nie udało się doprowadzić do kompresji dźwięku czy zniekształceń, słucham dość umiarkowanie głośno. Mam też płyty z gatunku dance, disco z mocniejszym basem. Przy normalnym słuchaniu w pokoju powiedzmy do ok. 16 metrów trudno je zmęczyć. Chyba, że z jakimś potworem mocowym i z podbiciem basu nagłaśniając domową prywatkę, to może....nie sprawdzałem. Dziwi mnie to co napisano w recenzji. Być może słuchali bardzo głośno w dużym pomieszczeniu.

Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Trochę mnie właśnie te teksty zaniepokoiły:

http://www.avtest.pl/archiwum/technics/item/12-atc-scm7?start=2

 

Jak każde małe monitory o słabej efektywności, SCM7 stwarzają dość duże ograniczenia w sferze dynamiki na basie. Ponieważ pracy woofera nie odciąża bas-refleks, to pracuje on z dużymi wychyleniami – nawet przy niezbyt głośnym graniu. W efekcie, już niezbyt głośne odtwarzanie albumu Daft Punk „Random Access Memories” wywoływało kompresję, a chwilę później – zniekształcenia.

 

Ciekawe co oznacza to "niezbyt" głośne. Ja mam pokój 12 m2 i końcówkę Atoll AM100SE + Essence One MKII. Nie chcę słuchać głośno i oczywiście żadnych basów nie podbijam. Daft Punka nie słucham, ale sprawdziłem jakie piosenki są tam - takiego basu raczej też w mojej płytotece nie ma, ale nie chcę się w pewnym momencie rozczarować gdy się taki trafi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie właśnie te teksty zaniepokoiły:

http://www.avtest.pl/archiwum/technics/item/12-atc-scm7?start=2

 

 

 

Ciekawe co oznacza to "niezbyt" głośne. Ja mam pokój 12 m2 i końcówkę Atoll AM100SE + Essence One MKII. Nie chcę słuchać głośno i oczywiście żadnych basów nie podbijam. Daft Punka nie słucham, ale sprawdziłem jakie piosenki są tam - takiego basu raczej też w mojej płytotece nie ma, ale nie chcę się w pewnym momencie rcom ozczarować gdy się taki trafi :).

 

Jeśli zapodajesz techno mieszkańcom na pół bloku mieszkalnego to faktycznie siódemki mogą skapitulować. Ja mam je w tej chwili w pokoju ok. 10m^ i chyba nawet w połowie nie wykorzystuje ich potencjału. Jest ściana dźwięku, przy głośnym słuchaniu dźwięk zaczyna przytłaczać bez jakichkolwiek zniekształceń. Te kolumny mają raczej mało basu ilościowo, bas jest po postu audiofilski, nic się nie ciągnie, nie podbarwia itp. Do mniejszego pokoju basu jest w sam raz. Główną atrakcją są średnie częstotliwości bardzo nasycone, wypełnione, obecne, naturalne, scena 3D tzn. od kolumn aż do uszu, te kolumny nie grają tak dużą masą dźwięku jak większe kolumny z większymi głośnikami i nie wypełnią dźwiękiem pokoju 20m^. Ale do 12m^ nawet bym się nie zastanawiał, są idealne, wystarczająco wypełnią pokój dźwiękiem. No chyba, że chcesz, aby Cię wydmuchało z pokoju, to lepsze będą większe kolumny.

Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, miałem kiedyś ATC SCM 7, teraz mam ATC SCM19, słucham w pokoju 13m i basu na 19nastkach jest więcej, ale wraz z jego ilością nie pojawiły się żadne rezonanse. Widać, że kolumny są niezwykle elastyczne jeżeli chodzi o pomieszczenia odsłuchowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

No chyba, że chcesz, aby Cię wydmuchało z pokoju, to lepsze będą większe kolumny.

Dzięki za info. Jak pisałem, nie będzie to głośne słuchanie, ale też nie najcichsze. Rozumiem ograniczenia w basie przy takiej konstrukcji, może być ciężko z początku, ale z czasem się na pewno przyzwyczaję i polubię. Do tej pory bas w tym pokoiku uzupełniałem subwooferem (i to całkiem potężnym Paradigm Monitor Sub 8 skonfigurowanym z PBK) i dalej bym z niego korzystał, ale chyba wyrosłem z męczenia sąsiadów (mimo, że ten sub nigdy nie grał głośno, a obudowa zamknięta nie powodowała dudnienia w całym bloku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.