Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TheOne2005

 

Czyli ten Musical Fidelity 6Msi grał swobodniej od Vincenta? lepiej napędzał? duża to była różnica? Ja mam ATC SCM 7 z Vincentem D-150 dlatego pytam. Chociaż D-150 chyba jest troszkę mocniejszy od Vincenta 237. Przymierzam się do zakupu SCM 11 z którymi miałby dalej grać D-150

 

Przede wszystkim czuć jest większą rezerwę mocy na MF M6si jak również neutralność w barwie. Nic nie jest ewidentnie ocieplone jak w Vincencie praktycznie non stop. Zdecydowanie więcej powietrza, przestrzeni, rozdzielczości w dźwięku lecz to co jest ewidentną różnicą pomiędzy MF a Vincentem to bas. W MF wielobarwny, super kontrolowany, podany we właściwych ilościach, bez przeciągania i z właściwym timingem oraz kontrolą. Gdy ma być twarde uderzenie jest, gdy ma zejść nisko z finalnym pomrukiem - tak się dzieje.

 

Vincent 237 w kwestii basu stosuje raczej miękkie podejście z bardzo umiarkowaną szybkością w tym temacie - chociaż trzeba przyznać wypełnienie i ilość jest na bardzo dobrym poziomie.

Edytowane przez TheOne2005

AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie kontrast soniczny pomiedzy Musical Fidelity 6Msi a Creek Desiny2 (nie mylic z 1)

Mam scm 11 sparowany wlasnie z D2 i jest swietnie, ale 6Msi wydaje sie bys bardzo ok rowniez.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam scm 11 sparowany wlasnie z D2 i jest swietnie, ale 6Msi wydaje sie bys bardzo ok rowniez.

Prawda kolego niestety jest brutalna, Twój Creek to fajny wzmacniacz i gra też całkiem przyzwoicie, ale w swojej kategorii cenowej. SCM11 grają na nim na 40% swoich możliwości i tyle. Jak byś posłuchał ATC11 na np; Monoblokach Classe, albo Vitusie który ma 150w na kanał a waży 40kg to byś zrozumiał. Liczy się cena i wydajność prądowa. 120 watt wzmacniacza za 7.000zł zł ni jak się mają do 120 watt wzmacniacza bądz końcówki za np;40.000zł. Chcesz mieć duży dzwięk z małych kolumn, to trzeba wydajnego i niestety drogiego pieca. Takie integry poniżej 10.000zł zawsze będą plumkać, owszem ładnie, ale plumkać.. Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mają wspólnego ze sobą Audio gd Master 10, Audiomatus, Primare A-34.2, Haiku Audio Sol III czy Arcam A39? Wszystkie kosztują poniżej 10 tys a spokojnie dadzą radę SCM11. Weź pod uwagę, że ATC P1 kosztuje "zaledwie" 12 tys. a został zaprojektowany specjalnie do napędzania całej serii SCM. To nie kasa gra ale dobrze zaprojektowany sprzęt (choć ten niestety swoje musi kosztować......)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda kolego niestety jest brutalna, Twój Creek to fajny wzmacniacz i gra też całkiem przyzwoicie, ale w swojej kategorii cenowej. SCM11 grają na nim na 40% swoich możliwości i tyle. Jak byś posłuchał ATC11 na np; Monoblokach Classe, albo Vitusie który ma 150w na kanał a waży 40kg to byś zrozumiał. Liczy się cena i wydajność prądowa. 120 watt wzmacniacza za 7.000zł zł ni jak się mają do 120 watt wzmacniacza bądz końcówki za np;40.000zł. Chcesz mieć duży dzwięk z małych kolumn, to trzeba wydajnego i niestety drogiego pieca. Takie integry poniżej 10.000zł zawsze będą plumkać, owszem ładnie, ale plumkać..

A slyszales D2 z Atc? A slyszales Musical Fidelity 6Msi?

Twoja odpowiedz jest ogolna w skrocie: "mocny i drogi wzmacniacz zagra z atc najlepiej". Ale to nie o to chodzi chodzi chyba...

Podalem 2 modele z czego jeden mam a mysle o drugim mianowicie Musical Fidelity 6Msi. Mniejsza juz o atc a bardziej rozchodzi sie o wartosc soniczna nawet z innymi kolumnami.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio gd Master 10 słuchałem niedawno, na dwóch systemach. Niestety do ATC P1 mu sporo brakuje. Audio gd to integta, P1 to końcówka. Dodaj do tego cene preampu i jest 20.000zł. To że Audio gd przy tak pięknym i solidnym wykonaniu kosztuje takie pieniądze to nie przypadek. Brzmienie tego wzmacniacza niestety jest słabe i z tąd ta cena. Proponuje porównać ATC P1 i Audio gd Master 10, wtedy zrozumiesz o czym mówię. O Primare nie wspominam, bo szkoda fatygi.

 

Kolego Jimmi, proponuje najpierw posłuchać trochę drogich końcówek, aby wyrobić sobie ucho i wtedy już wyjaśni się sprawa mojego podejście do tych integr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC11 z Creekiem nie słuchałem. Ale znam Creeka, a ATC 11 znam wyśmienicie. Słuchałem wszystkie kolumny z serii Entry. Kolego Jimmi nie chodziło mi o wymądrzanie się, tylko o to, aby mieć punkt odniesienia. Takowy się wyrabia gdy mamy odpowiedni odnośnik. Gdy np. zabierzesz swego Creeka oraz ATC11do salonu i tam porównasz jak zagrają ATC z Creekiem a potem z końcówką za 50.000zł to doświadczenie będzie brutalne. Wtedy ATC11 zagrają jak kolumny podłogowe. Energia basu, siła perkusji trójwymiarowy obraz 3D. Potem jak wrócisz do Creeka, albo do innej integry zpoziomu Creeka, to wtedy ATC zagrają jak głośniczki komputerowe. Ale aby to usłyszeć to trzeba najpierw porównać z czymś drogim. Porównania nawet z wzmacniaczami z trochę wyższego poziomu cenowego nic nie wnoszą. Podobnie jak kupowanie wzmacniaczy o 1tyś cz 2tyś droższych. To ta sama kołomyja tylko z inaczej rozłożonymi akcentami. Chodzi oto, że po porównaniu z drogim piecem mamy w głowie dzwięk i potem lepiej będzie nam stroić system z niższego przedziału cenowego. Ale najpierw trzeba posłuchać czegoś drogiego, inaczej się nie da. Tak jak pisałem na początku, najlepiej zabrać swoje 11nastki i posłuchać z końcówką za 50.000zł, oczywiście po takim odsłuchu już nic nie będzie takie samo;-) ale wtedy będziemy mieli dzwięk w głowie i na jego podstawie będzie można się starać wybierać coś w naszym zasięgu portfela. A z osłuchanym uchem da się w miarę "Tanio" i dobrze. Pozdrawiam.

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja dobieralem kolumny do wzmacniacza a nie inaczej. Dlatego sie tu znalazlem. Creek -epos-usher-kef i w koncu teraz ATC

 

mariush74 umawiamy sie i sluchamy u Ciebie!

 

Ja bede mial czas po 16 pazdziernik

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli można wiedzieć - jak to jest w miarę "Tanio" i dobrze?

Jakiś tam budżet trzeba mieć, minimum 12.000zł i celować w końcówkę mocy, używaną oczywiście. Hegel h20, Pass, Krell, może być integra Gryphona Callisto 2200. Czasami można dostać w salonie używkę zostawioną w rozliczeniu. Albo tak jak mój znajomy, kupił McIntosha MA7000 za 16.000zł. Trzeba poszukać, pojezdzić, aż się coś trafi. Jest to czasami czasochłonne, ale warto. To musi być piec który jako nowy kosztował ponad 20.000zł w górę a teraz jest do kupienia za połowę ceny. Tak to wygląda. Lepiej czasem trochę poodkładać i potem skoczyć na głęboką wodę, niż kupować tańsze integry, potem je sprzedawać, kupować inne i znowu sprzedawać ze stratą. Gdy się potem przeliczy te wszystkie zakupy to wychodzi więcej niż gdybyśmy od razu kupili coś porządnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

Chodzi mi o minimalizm w sprzęcie. Moje pierwsze przymiarki. Muzyka tylko online i pliki FLAC (serwis Tidal i dysk NAS). Myślę o połączeniu odtwarzacza sieć/strumień Naim NAC-N 172 XS lub Naim Unitiqute 2 z aktywnymi ATC.

Czy ktoś z WAS posiada zestaw NAIM + aktywne ATC? Jak spisuje się taki mariaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie zrobić z całego wątku podsumowanie wzmacniaczy z jakimi ATC SCM40 gra wg Was dobrze. Czy osoby, które słuchały kilka z nich mogłyby wskazać z czym finalnie u nich zostały podpięte na stałe ... albo powiedzmy, że na dłużej :-) Budżet powiedzmy, że nieco ponad 10k, dopuszczalne również używki.

Lista z Waszych wskazań:

- Naim NAP 250-2,

- Musical Fidelity A6 500i

- MBL 7008

- McIntosh MA7000,

- Sugden ia 4,

- Gryphon Callisto 2100 / 220

- ATC P1

- Hegel H200/H300

- Naima NAP 250.2.,

- ATC P2

- ATC SIA2

- QUAD 909

 

Póki co zasilam moje Musicalem A308 ale na nim dalej brakuje wypełnienia na basie i drive'u, pytanie czy można z tych ATC wyciągnać bas na poziomie Zollerów Solution. Pomieszczenie też jest dosyć ciężkie do wypełnienia dźwiękiem, gdyż ma około 30m2, jest otwarte na kuchnię jak i spory korytarz, poza tym dosyć słabo wypełnione. I niestety takie ma pozostać, bo to główny salon w domu, a nie dedykowany pokój do audio, w którym można poszaleć z akustyką. Potrzebuję więc jakiegoś wzmaka, który te woofery ATC naprawdę popędzi do bardzo intensywnej pracy.

Edytowane przez barni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma McIntosha MA7000 i gra na ATC 40, więc znam te połączenie bardzo dobrze. Mac napędza te kolumny bez większych problemów, oczywiście będzie to bas zwarty i dynamiczny, bez rozlewania się po podłodze. Słuchałem też ATC 40 na ATC SIA2, tu bas jest jeszcze szybszy.. Dzwięk na firmowym wzmacniaczu będzie bardziej przejrzysty niż na McIntoshu. Obydwa wzmacniacze mają dobrą wydajność prądową, więc o kusym basie nie ma mowy. Ale z racji obudowy zamkniętej w dużym pomieszczeniu, zawsze będzie to bas raczej konturowy, lecz z dużą energią. Potem tylko odpowiednie okablowanie i będzie ok..

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam NADa C375 i szukam kolumn. Miały być HECO THE NEW STATEMENT ale zobaczyłem ogłoszenie http://allegro.pl/atc-scm40-i6968863340.html

oferta dziś wygasła ale pewnie jeszcze są tylko po przeczytaniu postów wyżej to mój NAD za cienki jest, mówię o jakości dźwięku ale poczytałem trochę i nie powiem, chętnie bym połączył ten duet ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój kolega sprzedawał. Co ciekawe, wcześniej miał też Heco. Jest to duża kolumna, grająca też dużym dzwiękiem, ale hi-fi. Raczej jako fronty do kina domowego, będzie łomot. Z ATC 40 nie ma co porównywać bo to lata świetlne do tyłu. Co do Nada, to pomimo niskiej ceny, ma całkiem przyzwoitą wydajność prądową, więc jakoś tam by szarpnął te ATC. Ale w perspektywie należało by go jednak zmienić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój kolega sprzedawał. Co ciekawe, wcześniej miał też Heco. Jest to duża kolumna, grająca też dużym dzwiękiem, ale hi-fi. Raczej jako fronty do kina domowego, będzie łomot. Z ATC 40 nie ma co porównywać bo to lata świetlne do tyłu. Co do Nada, to pomimo niskiej ceny, ma całkiem przyzwoitą wydajność prądową, więc jakoś tam by szarpnął te ATC. Ale w perspektywie należało by go jednak zmienić..

Dzięki. I to jest to właśnie to ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC niestety są suche brak milej barwy. I najważniejsze potrzebują cholernie mocnych piecy. No i muzyki klimatycznie nastrojowo cicho nie posłuchasz...

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.