Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie bzdura lecz fakt. Naprawdę wystarczy ich posłuchać na różnych poziomach głośności... tylko głośne słuchanie daje fun. Poza tym beznamiętna suchość

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Slaaawek, nie pisz takich herezji, bo jeszcze Ci ktoś uwierzy i nie będzie chciał wziąść pod uwagę ATC przy zakupie. Tak jak napisał kolega EmilioE, to są kolumny które potrzebują odpowiedniego towarzystwa i odwdzięczą się wspaniałym dzwiękiem. Ale najpierw trzeba je posłuchać z odpowiednim piecem, a nie podłączyć do taniego Exposurka i potem się na nie obrazić, bo nie zagrało...

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC to z założenia monitory studyjne...tam musi być wszystko czyste kliniczne wyraźne A przez to suche bez planktonu wypełnienia ciepła...brak tej organicznosci lepkości dźwięku i niezależnie za ile kasy podłączysz wzmacniacz to tego nie zmienisz. Dziwię się że tego nie słyszysz. Ponadto pieniążki nie grają i nie drwi prosze z taniego Exposure

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slon Tobie na ucho nadepnal :)

Bzdura kompletna slawek, ja slucham z Destiny 2 i choc Destiny tworzy synergie z eposem to atc sa poprostu lepsze. Mam scm 11 i sa to swietne monitory. Mam kilka par kolumn w domu i zadne nie wypadly lepiej czy to usher, kef czy sonus oliva.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie zrobić z całego wątku podsumowanie wzmacniaczy z jakimi ATC SCM40 gra wg Was dobrze. Czy osoby, które słuchały kilka z nich mogłyby wskazać z czym finalnie u nich zostały podpięte na stałe ... albo powiedzmy, że na dłużej :-) Budżet powiedzmy, że nieco ponad 10k, dopuszczalne również używki.

Lista z Waszych wskazań:

- Naim NAP 250-2,

- Musical Fidelity A6 500i

- MBL 7008

- McIntosh MA7000,

- Sugden ia 4,

- Gryphon Callisto 2100 / 220

- ATC P1

- Hegel H200/H300

- Naima NAP 250.2.,

- ATC P2

- ATC SIA2

- QUAD 909

 

Póki co zasilam moje Musicalem A308 ale na nim dalej brakuje wypełnienia na basie i drive'u, pytanie czy można z tych ATC wyciągnać bas na poziomie Zollerów Solution. Pomieszczenie też jest dosyć ciężkie do wypełnienia dźwiękiem, gdyż ma około 30m2, jest otwarte na kuchnię jak i spory korytarz, poza tym dosyć słabo wypełnione. I niestety takie ma pozostać, bo to główny salon w domu, a nie dedykowany pokój do audio, w którym można poszaleć z akustyką. Potrzebuję więc jakiegoś wzmaka, który te woofery ATC naprawdę popędzi do bardzo intensywnej pracy.

 

Tucana 2 wycisnie z nich co trzeba.

 

W jakim metrażu słuchacie podłogowych 50/100? Chcę przeznaczyć jakieś 40-50 tys na uzywane kolumny i się nad nimi zastanawiam. Wersja aktywna bądź pasywna. Jak porównania z Harbeth 40.1, Pmc mb2se, fact 12, Wilson audio czy dynaudio c2...?

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC to z założenia monitory studyjne...tam musi być wszystko czyste kliniczne wyraźne A przez to suche bez planktonu wypełnienia ciepła...brak tej organicznosci lepkości dźwięku i niezależnie za ile kasy podłączysz wzmacniacz to tego nie zmienisz. Dziwię się że tego nie słyszysz. Ponadto pieniążki nie grają i nie drwi prosze z taniego Exposure

 

Ale konkretnie, jakie ATC i z jakim wzmacniaczem?

 

Tucana 2 wycisnie z nich co trzeba.

 

W jakim metrażu słuchacie podłogowych 50/100? Chcę przeznaczyć jakieś 40-50 tys na uzywane kolumny i się nad nimi zastanawiam. Wersja aktywna bądź pasywna. Jak porównania z Harbeth 40.1, Pmc mb2se, fact 12, Wilson audio czy dynaudio c2...?

 

Chcę posłuchać aktywne SCM100 w Warszawie w okresie audioshow. Na pewno zdam relację.

 

SCM150 nie nadają się raczej do 25m2? 100 w zupełności wystarczą, prawda?

 

Ja swoich ATC-Akustyków słucham w 25 m2.

Nie duszą się, dźwięk się już ładnie rozwija, ale 10 m2 więcej dobrze by im zrobiło.

 

Podpinałeś kiedyś lampę na góre i średnice i tranzystor na bas?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle lepszych kolumn od ATC ze normalnie szok! A w swoim czasie gdy zakładałem ten klub bylem przekonany iż to znakomite kolumny...

 

Zależy z czym zestawisz. ATC to dosyć nietypowe granie. Musisz jednak przyznać, że średniotonówka ATC to na prawdę jest majstersztyk. Realizm jest niesamowity, pewnie nie wygrają konkursu na barwne i przyjemność ze słuchania. Niemniej jednak, słuchałem tej średniotonówki z lampą na KT i dzwięk był gładki i precyzyjny. Czyli nie było nic zaokrąglone a jednak nie było słychać dziwnych artefaktów oraz trzasków nawet na gorzej zrealizowanych płytach. Gadałem ostatnio z głównym konstruktorem ATC i potwierdził, że ta średniotonówka jest produkowana bez większychzmian od lat 80!

 

Super, dzięki.

 

W ogóle to 50 bym nie brał pod uwagę. Wyłącznie 100. To już jest ta średnica głośnika która miło przetwarza bas. Pewnie idealne byłby 150 :)

Oczywiście wszystko do sprawdzenia :)

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinałeś kiedyś lampę na góre i średnice i tranzystor na bas?

Niestety nie, moje kolumny mają pojedyncze terminale.

Napędzam je lampą LAR, co daje mi szczegół połączony z muzykalnością.

Co lepsza, 30W z mojego wzmacniacza wystarcza, żeby nie przekraczać godz. 10.00 na pokrętle wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, moje kolumny mają pojedyncze terminale.

Napędzam je lampą LAR, co daje mi szczegół połączony z muzykalnością.

Co lepsza, 30W z mojego wzmacniacza wystarcza, żeby nie przekraczać godz. 10.00 na pokrętle wzmocnienia.

 

Pewnie skuteczność większa niż w kolumnach ATC. Projekt ciekawy szkoda, że ponad 200 km mam do ciebie :)

 

E: nie podałeś czy ta średnitonówka to wersja S z SCM50+ czy zwykła z SCM40?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC to z założenia monitory studyjne...tam musi być wszystko czyste kliniczne wyraźne A przez to suche bez planktonu wypełnienia ciepła...brak tej organicznosci lepkości dźwięku i niezależnie za ile kasy podłączysz wzmacniacz to tego nie zmienisz. Dziwię się że tego nie słyszysz.

 

Sławciu, Twoje uszka nie ogarniają takiej ilości dźwięków jaką ocerują ATC ;-), ot i cały problem...spowolnienie dźwięku spowodowane ciągłym podszyciem basowym jakie oferują te "subiektywnie lepsze" kolumny to nie emocje tylko subiektywnie przyjemniejszy dźwięk...niestety dla niektórych słuchaczy to nuuuuda ;-)

Przereklamowane "ciepło" BRRR

Pozdrówka

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzi tam SM75-150 - czyli bez "S"

Nie wiem czy w ogóle ATC sprzedawało wersję S na zewnątrz do produktów DYI.

Teraz już chyba nawet Wilmslow nie sprzedaje ich głośników...

 

dzięki, o to mi chodziło, czyli PRO-AC D100 też mają wersję "zwykłą"

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC niestety są suche brak milej barwy.

 

Nigdy by mi do głowy nie przyszło, że można tak napisać o ATC. Należą do kolumn, które w najwierniejszy sposób potrafią oddać naturalną barwę instrumentów i głosów.

 

Mógłbyś podać przykłady, jakie kolumny uważasz za lepsze pod tym względem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy by mi do głowy nie przyszło, że można tak napisać o ATC. Należą do kolumn, które w najwierniejszy sposób potrafią oddać naturalną barwę instrumentów i głosów.

 

Mógłbyś podać przykłady, jakie kolumny uważasz za lepsze pod tym względem?

 

Harbeth, Spendor, Diapason... dla mnie zdecydowanie większa radość brzmienia niż z ATC. Podkreślam: DLA MNIE:)

ATC z ww. są po prostu suche i zdania nie zmienię

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki cała ta zabawa w audio to jeden wielki subiektywizm:)

i jeśli ja tak czuję, odbieram ATC to nie znaczy, że tak jest - wg Was głośniki te postrzegane są inaczej i ja to szanuję, niech tak będzie... Pragnę tylko powiedzieć, że dla mojego ucha są jakieś takie bez wyrazu...

Nie jest moją intencją zniechęcanie - absolutnie, zresztą zobaczcie kto założył ten Zacny Klub :)

Pozdrawiam Wszystkich Sympatyków ATC.

 

(A ja drugi raz już bym ich nie kupił niestety)

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harbeth, Spendor, Diapason... dla mnie zdecydowanie większa radość brzmienia niż z ATC. Podkreślam: DLA MNIE:)

 

Ale subiektywna radość brzmienia a wierność barwy to dwa różne aspekty.

 

Diapasonów nie słyszałem. Harbethy i Spendory mają barwę piękną, ale mniej naturalną niż ATC - ciutek kolorują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale subiektywna radość brzmienia a wierność barwy to dwa różne aspekty.

 

Diapasonów nie słyszałem. Harbethy i Spendory mają barwę piękną, ale mniej naturalną niż ATC - ciutek kolorują.

 

a jak ocenisz - zmierzysz wierność barwy? przecież nie inaczej jak subiektywna ocena

 

cóż oznacza "kolorują" ? a może to ATC coś ujmuje?

widzisz jakie to wszystko subiektywne?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę - porównuję z brzmieniem instrumentów na żywo (akustycznych). To wcale nie jest subiektywne.

 

Miłe nie musi znaczyć wierne.

 

Chyba też się zgodze. W realu nie ma tego przyjemnego podkolorowania i słodkiej barwy. To może się podobać ale nie jest "prawdziwe".

 

To jest właśnie fenomen ATC.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę - porównuję z brzmieniem instrumentów na żywo (akustycznych). To wcale nie jest subiektywne.

 

Miłe nie musi znaczyć wierne.

 

nie porównasz nigdy w życiu - nie spełnisz realnie tych samych warunków w relacji "na żywo" a odsłuch na kolumnach w pomieszczeniu domowym

kurcze widać, że tyle czasu Kolega jest na forum a ma takie braki...

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubie moje atc, zwlaszcza jak zestailem je z konstrukcja trzydrozna Sonus Oliva. Mniejsze i graja lepiej w sensie caloksztaltu.

Dlatego postanowilem zrobic im prezent w formie 2x220wat :P a sobie (swoja droga) prezent na urodziny :)

 

slawek jaka miales wersje atc?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.